- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
silinebilir...
140 Cevap45840 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: <<      [2]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

7654 Mesaj
8 Şubat 2010; 21:46:58 

quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Knight

düz tabanlar askere gider sadece spor yapmaz

Yazıcılık felan mı yapıyor?

163 Mesaj
8 Şubat 2010; 23:25:38 

quote:

Orijinalden alıntı: ttt01

Bende çok istiyordum askerliği sonuçta her Türk evladı bence yapmalı. Fakat 2 sene önce geçirdiğim bir trafik kazası sonucu 2 ameliyat geçirdim sağ bacağıma ve omurgama platin takıldı. ve bu sıralar 3. ameliyatımı geçircem sağ bacağımdaki platini aldırmak için fakat omurgamdaki platinle ömür boyu yaşayacakmışım riskliymiş onun ameliyatı. bu durumda etrafımdaki herkes çürüğe çıkacağımı söylüyor. acaba sadece spora katılamaz raporu alıp askerlik yapma şansım var mı yoksa dedikleri gibi çürük raporumu verirler?

arkadasım bende 2007 de ameliyat oldum dalağım ve safra kesem alındı geçen yıl askerliği tecil etmek için gittiğimde hastaneye sevk ettiler hastanede bana geçen ay çürük raporu verdi bana çürük raporu verildiğine göre sana hayli hayli verilmesi gerekir diye düşünüyorum. bende askerlik yapmak isterdim ama beni almadılar ameliyat olduğum için.

Not: hastalığım herediter sferositoz olduğu için ameliyat oldum. bazıları bilerek dalaklarını aldırıyorlar çürük raporu almak için

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

236 Mesaj
8 Şubat 2010; 23:32:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Riqimaru

Yazıcılık felan mı yapıyor?

Hayır sadece spor yapmıyorlar
spor saatlerinde çay salonunda otururlar

One Life Live It

1 Mesaj
9 Şubat 2010; 0:02:43 

arkadaşlar görüyorumki coğunluk bilgi sahibi olmadan ahkam kesip duruyo cvp vermeden gecemedim.Bende kilo nedeniyle askerliğe elverili değildir raporu verilenlerdenim.
Konu ile ilgili cevaplar:

1- TSK sağlık yeteneği yönetmeliğinin boy ve kilo monogramındaki kilo degerlerinden fazla yada az iseniz askerlikten muafsınızdır.
2- Monogramı inceleyin ama genel de orta boylular için bu fark 30 kilodan fazla ise askerlikten maf olursunuz.
3- Önce ertesi yıla terk işlemi yapılır daha sonraki yıl veya en geç 2. yıl kesin rapor verilir.
4- Bu işlemler en fazla 1 gününüzü alr.
5- Askeri doktorlar bu konuda hiç bir şekilde insiyatif kullanmazlar kullanamazlar yönetmelikte (onlar kitapta diyolar) ne yazıyosa harfiyen uygularlar.
6- Türkiyede askerden bol bi şey yoktur o yüzden hiç kimsenin umrunda bile olmaz memurlar ve subaylar yüzünüze bile bakmazlar yalnuzca
işlemin bitti kalabalık yapma derler.
7-Ben ilk hastaneye sevk edildiğmde illa gidecem diye doktorla baya bi uğraşmıştım olmaz kardeşim hiç bi şey yapamam koşuda falan tıkanıp ölür gidersen ben mahkemelik olurum demişti o yüzden 100 gr bile fazla olsa çürüğe ayırıyolar.
8-DEvlet memurlugu yada diğer kurum sınavlarında önünüze hiç bi engel cıkmıyo. Rapordan sonra kpss yle memur oldum.kimse sormuyo bile askerlikle ilişiğiniz olmadığına dair bi belge diyolar yalnız onuda şube veriyo zaten.
9-Kız isteme meselesindede bulunduğunuz cevre köy kasaba gibi bi yerse sorun olur belki ama bana soran bile olmadı.

1167 Mesaj
9 Şubat 2010; 0:11:20 

bazı arkadaşlar çürük raporu almaya çaış demiş onları kınıyorum şimdiye kadar ekmeğini yiyip suyunu içtiğin ülken için askerlik yapmaya gelince mi işler değişiyor sözüm knuyu açan arkadaşa değil böylesine pervansızca yorum yazan arkadaşlara

Amacımız bir renge ve isme malik olmak. Türk olmayan takımları yenmektir.
Tutte Le Vittorie Nel Cielo!
WHY ALWAYS ME?

2799 Mesaj
9 Şubat 2010; 0:27:03 

quote:

Orijinalden alıntı: _1301217_

Hayır sadece spor yapmıyorlar
spor saatlerinde çay salonunda otururlar

eğitimi yapmazsa ne yapacak ki? ayakta nöbette tutamazlar, silah eğitimi desen zaten az bir şey. geriye yerleri süpürmek, tuvaletleri temizlemek filan kalıyor.

181 Mesaj
9 Şubat 2010; 1:00:18 

Öncelikle konuyu açan arkadaşın durumu için üzüldüm bi an kendimi onun yerine koydum gerçekten zor arkadaş anladıgım kadarı ile vatan hainligi felan yapmıyor lütfen agır konuşmayalım zaten agır yorum yapan arkadaşlarında vatan sevgisi olup olmadıgı ve askerlik yapıp yapmadıgı bilinmiyor. Ayrıca bymuco kardeşim kurumu degil de prosüdürü eleştirmiş vede çok haklı iş buluyor askerlik problemi var 3 yıl boyunca muallak kısa bir zaman degil Ben askerligimi yaptım hemde türkiyedeki en zor birliklerden birisinde yaptım öyle anlatıldıgı gibi insan hayatı degersiz degil askerlik yaptıgım yer 5000 kişilik bir tugay dı orda herkez ne yapıyorsa bende yaptım hepsi bu kesinlikle korkacak birşey yok ayrıca şimdi de gururla anlatırım Kardeşim sana tavsiyem eger zayıflaya bilirsen ki anladıgım kadarı ile çok fazla bi kilo pronlemin yok 10-15 kilo versen bu iş olur gibi zayıfla ve askere git ama zayıflayamiyorsan da sana hiç kimsenin laf söylemeye hakkı yoktur. AYRICA BURDA GAYAT SAMİMİCE KONU AÇAN ARKADAŞA LAF SÖYLİCENİZE ÜLKE OLARAK BİZİ BU HALLERE DŞÜRENLERE ASKERİMİZİ YIPRATANLARA NE YAPMAMIZ GEREKİYOR ONU DÜŞÜNÜN Son yazdıgım cümleyi fazla açamıyorum siyasi konuların yeri burası degil

304 Mesaj
9 Şubat 2010; 1:34:39 

Ya bu "çürük raporu" ne kadar aşağılayıcı bir kelimedir bu arada ya. Ayıp ya!

3294 Mesaj
9 Şubat 2010; 1:46:20 

quote:

Orijinalden alıntı: keremg

Ya bu "çürük raporu" ne kadar aşağılayıcı bir kelimedir bu arada ya. Ayıp ya!

Belki raporun resmi ismi değildir, halk arasındaki kullanımıdır ?

2 Mesaj
13 Şubat 2010; 17:02:56 

Benim sorum curuk olayiyla tam olarak ilgili degil ama bilgisi olan arkadaslar yardimci olursa sevinirim: Gozluklu olmanin komando olmayi engelledigini duydum, bunun disinda ne gibi etkileri olur? Operasyonlara katilmada bir etkisi olur mu? Bir de komando ile piyade arasinda gunluk isler bakimindan ne gibi farklar var? Ozellikle bu konuda bizzat deneyimi olan gozluklu arkadaslarin yorumlarini rica ediyorum. Tesekkurler.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
19 Şubat 2010; 15:53:34 

Arkadaşlar Herkeze Merhaba ben 89 doğumluyum muayeneye gittiğimde boyum 190 kilom 60 çıktı ve beni 1 sene tecile verdiler. neyse bir sene geçti tekrar muayene oldum yine 190 60 çıktım tekrar 1 sene tecil verdiler. şimdi üçüncü muayenemi olacağım daha ne kadar böyle sürecek sürekli git gel. oradakilere sorduğumda 5 sene gidip geleceksin kilo almazsan dediler. ancak benim bir şişman arkadaşım vardı ona 3 sene içinde çürük raporu verdiler. lütfen cevaplarsanız sevinirim.

Uzaklaştırılmış
19 Şubat 2010; 15:57:21 

bu yaz görecez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayalkıyısı -- 23 Nisan 2010; 9:53:07 >

586 Mesaj
19 Şubat 2010; 19:20:20 

quote:

Orijinalden alıntı: self_control

bende düz tabanım. ama hiç birşey söylemedim o konuda 2010 nisan için askerlik kararı aldırdım

her düz tabana çürük vermiyorlar bunların derecesi var bi derece üstüne çıkınca çürük veriyorlar ama o derecede olanlar yürürken bile sıkıntı çekenler normal hayatındada sıkıntı çekenler oluyor yani...

157 Mesaj
20 Şubat 2010; 5:00:41 

quote:

Orijinalden alıntı: 458 °F

Merhaba arjadaşlar,
Ben 13-15 Yaşında ankarada bir hastanede profosor e muayene oldum özel hastaneydi. Ozamanlar çabuk yorulma yorulunca halsizlik gibi problemler yaşıyordum . Ailem ozamanlar durumumu bilmiyormuş. Gittik muayene olduk. Doktor bana " Beden eğitimi yasak, Çay , Kahve vb asitli içecekler yasak" Diye rapor verdi.
Ve bunun üstüne gögüsümde çökük var (Güvercin gögüsü) ve bunun yanında kalbime baskı yapıyor bu çökük gögüs. Ameliyat olmak için doktorun fikrini almıştım. Bana ameliyat yaparız ama biraz riskli. Sende kalp ritimsizligi var dedi ama istersen yaparız demişti. Ben askerlikten yırtmak için bunları yazmıyorum. Benim durumum nedir sizce alırlarmı almazlarmı beni?

Arkadasim rahatsizliginin ismini yanlis biliyorsun. Guvercin gogsu degil kunduraci gogsu olacakti. Askerlik subesinden askeri hastane gogus bolumlerine sevk isteyeceksin. Pektus Ekskavatum teshisiyle A grubu arizali olacaksin ve komando olamaz raporu alacaksin. Kesinlikle askerden muaf degilsin. Kalpteki ritm bozuklugunu bilemem, ben kunduraci gogsu icin yaziyorum zira cabuk yorulmaya, nefes darligina sebep olur. Acemi birligine katildiginda bu raporu doktora ibraz et, spordan muaf olabilmen doktorun inisiyatifine bagli. Kitada isin daha zor cunku spordan sebepsiz yere yirtmak isteyen bir suru asker var, kolay kolay spordan muafiyet vermiyorlar, verseler bile maksimum 20 gunluk verirler. Kitada yine askeri hastane gogus bolumune sevk alarak raporunu ibraz et, doktorun keyfine gore belki spordan muafiyet alirsin ama isin kolay degil, doktoru ikna etmen lazim. Ayrica kitadaki doktorun sevk ederse askerdeyken GATA'da kunduraci gogsu ameliyatini olabilirsin ama bu ameliyatla alakali bilgim yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zuniga -- 20 Şubat 2010; 5:04:39 >

1105 Mesaj
21 Şubat 2010; 4:45:38 

quote:

Orijinalden alıntı: mertayd

TÜRK ASKERİ ÇÜRÜĞE BULAŞMAZ GİDER GÖREVİNİ YAPAR GELİR

sağ kolu kesikken parmaklarını tam anlamda kullanamıyorken bile mi

1087 Mesaj
21 Şubat 2010; 8:51:05 

quote:

Orijinalden alıntı: KéRéM

sağ kolu kesikken parmaklarını tam anlamda kullanamıyorken bile mi

Madem o haldesin neden komando olacam diye gösteri yapıyorsun ki? Bekara hanım boşamak ne kadar kolay geliyor. Her ağzını açan ben komando olacam şu bu oraya gidince de lanet edersin , çocuk parkımı orası eğleneceksin yok batıya gönderirlerse gitmem vs demişsin kendi başlığında.

Hem her an avuçlarından kayıp gidecekmiş gibi, Hem de hep senin kalacakmış gibi hayat. İlişik yaşayacaksın Ucundan tutarak..

1105 Mesaj
21 Şubat 2010; 13:38:57 

quote:

Orijinalden alıntı: rLzApex

Madem o haldesin neden komando olacam diye gösteri yapıyorsun ki? Bekara hanım boşamak ne kadar kolay geliyor. Her ağzını açan ben komando olacam şu bu oraya gidince de lanet edersin , çocuk parkımı orası eğleneceksin yok batıya gönderirlerse gitmem vs demişsin kendi başlığında.

evet alırlarsa eğer komando olarak gtmek isterim geri hizmette sahsen ben kafayı yerim zaten bende kendi kişisel düsüncemi söylemistim komando birliğne düstüm diye bisi söylediğimi hatırlamıyorum ? gövde gösterisi yaptığımda yok bakalım düstüğüm yeri bilmiyorum belkide hava indirmeye düstm belkide denizciyim belli olmaz bu sinir stres niye ?

2 Mesaj
4 Mart 2010; 22:57:01 

arkadaşlar benim sağ işaret parmak ve orta parmagım iş kaza ile koptu ben askerlik yapabilirmiyim?????..

2 Mesaj
4 Mart 2010; 22:59:12 

arkadaşalr benim sağ işaret parmak ve orta parmak iş kazsında koptu askerlik yapabilirmiyim bir bilen varmı acaba????

541 Mesaj
4 Mart 2010; 23:45:08 

quote:

Orijinalden alıntı: selo_27

arkadaşalr benim sağ işaret parmak ve orta parmak iş kazsında koptu askerlik yapabilirmiyim bir bilen varmı acaba????

öncelikle geçmiş olsun
büyük ihtimal askere almazlar.askeri hastaneye sevk ederler oradaki muayene sonucunda direk olarak muaf verirler.

2011 Opel ASTRA Classic III HB BEYAZ
wir leben autos

2746 Mesaj
7 Mart 2010; 2:35:45 

işte bir adaletsizlik te burada.
bir hormon rahatsızlığı olan arkadaşlar için söylemiyorum
yakın bir arkadaşım sırf kilolu diye askere alınmadı.fakat 1 sene önce spora giderek istediği kadar kilo verebilmişti.
yani diyeceğim,bol bol ye,askere gitmekten kurtul...(rahatsızlığı olanları tenzih ediyorum)

31 Mesaj
8 Mart 2010; 11:29:43 

Sadece fazla kilosu olanlarımı askere almıyorlar mesela benim boyum 1.92 kilom 65 askere gitmek için kilo almam gerekiyormu ?

Sakın Başındaki Ortasındaki ve Sonundaki Boşlukları Silme
h ttp://www.facebook. com/video/video.php?v=11939485145081 9

645 Mesaj
22 Mart 2010; 10:42:39 

SENİN GENE İYİ BEN 190 58 KİLOYUM ALMADILAR 2 SENEDİR GİDİP GELİOM MUAYENEYE KOMUTANA SORDUM 5 SENE GİDİP GELCEN DEDİ AMA BEN 3 DİYE BİLİYORUM BU KONUDA YARDIM EDEBİLECEK OLAN VARMI ACABA KİLOLU BİR ARKADAŞIM 3ÜNCİ MUAYENEDE RAPORU ALDI ZAYIFLAR İÇİNDE GEÇERLİMİ BU ??

Uzaklaştırılmış
22 Mart 2010; 10:42:40 

quote:

Orijinalden alıntı: NyCrish

Sadece fazla kilosu olanlarımı askere almıyorlar mesela benim boyum 1.92 kilom 65 askere gitmek için kilo almam gerekiyormu ?

normal boy kilo ortalamasına göre 30 kilo fazla isen almazlar 30 kilo eksik isen almazlar. yani zayıflarıda almıyorlar şişmanlarıda

168 Mesaj
22 Mart 2010; 17:51:10 

Hasta olanlara acil şifalar diliyorum;

333.DÖNEM VATAN FEDAİLERİ

33 Mesaj
25 Mart 2010; 19:32:30 

arkadaşlar benim gözlerim ileri derecede miyop. Göz kusurlarında askerlikten muafiyet konusu hakkında bilgisi olan varmı ?

670 Mesaj
26 Mart 2010; 5:23:40 

öncelikle herkesi yorum yazarken dikkat etmeye davet ediyorum. Çürüğü duyduğunuzda hemen vatan haini, kolaya kaçıyor vs vs diye nitelendirmeyin. Burada başından kötü ve üzücü olaylar geçmiş arkdaşlarımız var. El verişlilik meselesidir. Sol gözüm yüzde 60 görmüyor gözlük kullanıyorum fakat bu benim gündelik yaşamımda aksaklıklar çekmeme neden olmuyor ve seve seve askerliğimi yapacağım allahın izniyle ( çevremde benzer göz problemi yaşadığım insanlar, göz bozuklukları benimki kadar olmasada çürük aldılar). Bu yüzden çürük raporu vermeye kalksalar bile konuşacağım fakat durumu benden farklı olan arkadaşlar var burada kaza geçirmiş, iş göremez durumda olabilecekler. O arkadaşların hassasiyetini düşünüp ona göre yorum yapın lütfen

Intel Dual Core 2.8ghz, 3.5 GB Kingston Ram, 1.5 TB Western Digital Caviar Black HDD, Sapphire HD4650 1GB Ekran kartı, Sony Dvd Writer, 23'' Acer X233H Wide Screen Ekran, Datron RTA1030 Wireless Modem, Logitech X530 5.1 Ses Sistemi

110 Mesaj
19 Haziran 2011; 7:34:33 

Ciddi sorunu olmayıpta, basit sorunları ya da yalandan sorun üretip cürük almaya askerlikten kacmaya çalışnaların... defolun gidin bu toprak
Askerlik namus borcudur vatan borcudur odenir yasalarda da bellidir
oyalanmadan gidin yapın askerliginizi
cakallık yapıp askerden kacan vatan haindir
askerlikten kacmaya calısanlar topmusunuz adam değilmisiniz vatan hainimisiniz la siz boyle tipleri gorunce sarjörü bosaltasım geliyor

Çok Ciddi kilo problemi olmayanlarda askere alınmalıdır iş mi yok sanki askerde bir gorev verirler zayıflatacak
ilköğretim mezunları için askerlik en az 24 ay olmalıdır
lise mezunları icin 18 ay
üni mezunları için 8 ay
bazı astsubaylarda subaylarda ordudan atılmalıdır

Vatani görevini hakkıyla yapan tüm ordu mensuplarına görevlerinde basarılar, allah devletimize milletimize zeval vermesin

askere alınmıyanlarda zorunlu kamu hizmeti yapmalı
neymiş adam zayıfmıs, şişkoymuş bu herfiler gunluk hayatında sorun yasamıyorsa
gitsin bi kamu kurumunda bulasık yıkasın, fotokopi ceksin bekçi olsun vs. işmi yok bu iş bulunur,

Hasta olanlara acil şifalar

AKPNİN EVRAKTA SAHTECİLİKTEN VE ASKER KAÇAĞI OLMAKTAN HAPİS CEZASI YATMIŞ MİLLETVEKİLİ ADAYI: AKPLİ GALİP ENSARİOĞLU !

Başbakan meydan meydan dolaşıp partisinin temiz siyaset yaptığını, kendileri dışında kalanların “her türlü melaneti” işlediklerini anlatırken kendi eliyle Diyarbakır’da Tarım bakanı Mehdi Eker’in ardından ikinci sıra milletvekili adayı yaptığı ve büyük umutlar bağladığı Galip Ensarioğlu’nun sicili karşısında ne diyecek?

AKP Diyarbakır 2. sıra milletvekili adayı olan Galip Ensarioğlu, 1994 yılında sahte mühür ve imzalarla hazırlanan ‘‘askerliğe elverişli değildir’’ raporunu Diyarbakır Askerlik Şubesine ulaştırır ve çürüğe çıkar.

1996 yılında Ensarioğlu'nun raporunun sahte olduğuna ilişkin bir ihbar yapılması hesapları alt üst eder. Bunun üzerine Milli Savunma Bakanlığı, ‘‘işitme engelli olduğu için askerliğe elverişli değildir’’ içerikli raporu askıya alarak Ensarioğlu'nu Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne sevkeder. Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde yapılan sağlık kontrolünde Ensarioğlu ‘‘sapasağlam’’ çıkar ve işitme yeteneğinde hiç bir engelin olmadığı görülür hatta Ensarioğlu'nun raporuna ‘‘Komando olabilir’’ notu dahi düşülür.

Galip Ensarioğlu'nun söz konusu sahtekârlığı kendisine pahalıya patladı. Genelkurkmay Askeri Savcılığı, Ensarioğlu hakkında ‘‘sahte belgelerle evrak düzenleyerek, askerlik hizmetinden kaçmak’’ suçundan dava açtı. Yargılama sonucunda Ensarioğlu suçlu bulunarak 6 ay civarında hapis cezasına çarptırıldı.

Ensarioğlu cezasının bir kısmını askeri cezaevinde bir kısmını da Diyarbakır E tipi cezaevinde yatarak geçirdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anakartlazim -- 19 Haziran 2011; 7:54:56 >

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

244 Mesaj
20 Haziran 2011; 11:18:32 

quote:

Orijinalden alıntı: anakartlazim
Ciddi sorunu olmayıpta, basit sorunları ya da yalandan sorun üretip cürük almaya askerlikten kacmaya çalışnaların... defolun gidin bu toprak
Askerlik namus borcudur vatan borcudur odenir yasalarda da bellidir
oyalanmadan gidin yapın askerliginizi
cakallık yapıp askerden kacan vatan haindir
askerlikten kacmaya calısanlar topmusunuz adam değilmisiniz vatan hainimisiniz la siz boyle tipleri gorunce sarjörü bosaltasım geliyor

Çok Ciddi kilo problemi olmayanlarda askere alınmalıdır iş mi yok sanki askerde bir gorev verirler zayıflatacak
ilköğretim mezunları için askerlik en az 24 ay olmalıdır
lise mezunları icin 18 ay
üni mezunları için 8 ay
bazı astsubaylarda subaylarda ordudan atılmalıdır

Vatani görevini hakkıyla yapan tüm ordu mensuplarına görevlerinde basarılar, allah devletimize milletimize zeval vermesin

askere alınmıyanlarda zorunlu kamu hizmeti yapmalı
neymiş adam zayıfmıs, şişkoymuş bu herfiler gunluk hayatında sorun yasamıyorsa
gitsin bi kamu kurumunda bulasık yıkasın, fotokopi ceksin bekçi olsun vs. işmi yok bu iş bulunur,

Hasta olanlara acil şifalar

AKPNİN EVRAKTA SAHTECİLİKTEN VE ASKER KAÇAĞI OLMAKTAN HAPİS CEZASI YATMIŞ MİLLETVEKİLİ ADAYI: AKPLİ GALİP ENSARİOĞLU !

Başbakan meydan meydan dolaşıp partisinin temiz siyaset yaptığını, kendileri dışında kalanların “her türlü melaneti” işlediklerini anlatırken kendi eliyle Diyarbakır’da Tarım bakanı Mehdi Eker’in ardından ikinci sıra milletvekili adayı yaptığı ve büyük umutlar bağladığı Galip Ensarioğlu’nun sicili karşısında ne diyecek?

AKP Diyarbakır 2. sıra milletvekili adayı olan Galip Ensarioğlu, 1994 yılında sahte mühür ve imzalarla hazırlanan ‘‘askerliğe elverişli değildir’’ raporunu Diyarbakır Askerlik Şubesine ulaştırır ve çürüğe çıkar.

1996 yılında Ensarioğlu'nun raporunun sahte olduğuna ilişkin bir ihbar yapılması hesapları alt üst eder. Bunun üzerine Milli Savunma Bakanlığı, ‘‘işitme engelli olduğu için askerliğe elverişli değildir’’ içerikli raporu askıya alarak Ensarioğlu'nu Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne sevkeder. Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde yapılan sağlık kontrolünde Ensarioğlu ‘‘sapasağlam’’ çıkar ve işitme yeteneğinde hiç bir engelin olmadığı görülür hatta Ensarioğlu'nun raporuna ‘‘Komando olabilir’’ notu dahi düşülür.

Galip Ensarioğlu'nun söz konusu sahtekârlığı kendisine pahalıya patladı. Genelkurkmay Askeri Savcılığı, Ensarioğlu hakkında ‘‘sahte belgelerle evrak düzenleyerek, askerlik hizmetinden kaçmak’’ suçundan dava açtı. Yargılama sonucunda Ensarioğlu suçlu bulunarak 6 ay civarında hapis cezasına çarptırıldı.

Ensarioğlu cezasının bir kısmını askeri cezaevinde bir kısmını da Diyarbakır E tipi cezaevinde yatarak geçirdi

Benim arkadaşım spor salonuna gidip kilo verebildiği halde simdi spora gitmiyor askere gitmesin diye...iğreniyorum......

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

28 Mesaj
21 Haziran 2011; 10:52:22 

arkadaşlar öncelikle yapılan yorumlarda daha ılımlı davranmanızı istiyorum.

bende 2009 yılında trafik kazası geçirdim ve kaza sonucunda asetabulum(kalça) kırık ve çıkığı aynı zamanda sağ ve sol köprücük kemiklerim kırıldı. kalçamdan ameliyat oldum ve 2 adet vida takıldı. köprücük kemiklerim ise halen kırık. şu anda malesef kazadan dolayı eğilemiyorum. yani büyük abdestimi alaturka tuvalete yapamıyorum yada ayak tırnaklarımı kesemiyorum. 2009 da muayeneye gittiğimde 1 yıl erteleme verdiler ki muayeneye koltuk değnekleriyle ve babamın yardımıyla ancak gidebilmiştim. 2010 yılında muayeneye tek başıma gittim. doktor spordan muaf olarak askere gitceğimi soledi ve bende durumu izah ettikten sonra 1 yıl daha erteleme verdi. bu sene şubat ayında kontrole gittiğimde ameliyatı yapan doktoruma eklem yerinde açıklık basladığını ve muhtemelen kasım ayında ameliyat olacağımı soledi. ağustos ayındada tekrar askeri muayenem var.

askeriyede doktorlar sadece bi röntgene bakıp karar veriyolar. ama tomografi falan hiçbirşeye bakmıyorlar. benim sorunum ise askere eğer beni bu halde gönderirlerse istedikleri kadar spordan muaf oluyum yukarıda saydığım bi kaç nedenden dolayı kendi işimi kendim yapamayacağım. acaba doktorlar bunu hiç düşünmüyor mu?

ben kendi işimi kendim yapamazken orada kendime nasıl bakacağım buda ayrı bir dert.

bende 3. seferden sonra muaflık verilir diye biliyorum. eğer bu gittiğimde askere almazlarsa -ki durumu yine doktorlara izah edeceğim- muaf verirler mi yoksa yine 1 yıl erteleme mi verirler?

başka bir arkadasımda durumunu izah etmiş. bende kalçamdaki vidalarla ve kırık köprücük kemiklerimle ömür boyu yaşamak zorundayım malesef...

ultrAykut18

309 Mesaj
22 Haziran 2011; 12:54:28 

arkadaşlar malesef Askeri hastaneye asker olarak veya asker olmaya aday birisi olarak gittiğiniz de size ön yargılı davranılıyor, orda ki bir çok rütbelinin hemfikir olduğu konu bu askerlikten kaçmak içinmi geldi acaba, saçma sapan denemeler vs. askeri hastaneye giderken mutlaka sivil hastanelerden aldığını raporlarıda yanınızda götürünüz. askerde ortakulak rahatsızlığı yaşadım gerçekten zor bir hastalık, ancak özellikte askerde kimse kimsenin halinden anlamıyor. hele benim gibi şartların cok zor olduğu bir bölgede askerseniz hiç olmuyor. şemdinli'nin derecik kırsalında yaptım askerliğimi en yakın askeri hastane van'daydı git gel ölüm. off off ne cektiğimi bi ben bilirim. ama herşey gibi askerlikte gelip geçiyor, terhis olup geldikten sonra hiç gitmemiş gibi oluyor insan, rüyamış gibi geliyor. hayat devam ediyor.

645 Mesaj
23 Haziran 2011; 12:05:06 

ağustosta 4. muayene mi olucam bu sefer ankara gataya sevk ediceklerini söylediler bakalım oradaki doktorlar bu zayıflığım hakkında ne düşünücek. boy 190 kilo 58 durum vahim.

3986 Mesaj
23 Haziran 2011; 14:15:14 

Böyle saçma bir düzende askerlik yapma fikrine oldum olası karşıydım. 3-4 ay önce bir işitme sorunu yaşadım. Diplomamı aldıktan sonra askeri hastaneleri ben de kovalıycam. Yönetmeliklere göre barış halinde muaf, savaş halinde askerliğe elverişli oluyorum. Eğer askeri doktorlar elverişlisin derse mecburiyetten giderim ama muaf tutarlarsa gayet güzel olur.

319 Mesaj
25 Haziran 2011; 12:31:32 

Arkadaşlar benim de daha askerliğime çok var ama konuya denk gelmişken sorayım, gerçi söylenmiş baya ama.. Ben yaklaşık 5-6 sene önce askeri lise başvurularında düz taban diye elendim, öncesinde check-up yaptırmıştım ve doktor "evet ayak bilmemne kemiğinde çökme var ama tam olarak düz taban değil, başvuruya git kabul edebilirler" demişti ama edilmedim.. Şimdiye kadar bunun hiç rahatsızlığını hissetmedim, ne yürüme de ne koşmada problem yaşadım. Acaba bana nasıl bi değerlendirme yaparlar? Muaf falan derlerse muayene eden doktora falan rica edip almalarını istesem acaba alırlarmı? ben gitmek istiyorum zaten büyük ihtimal kısa dönem yapcam ama vatani görev bu yapmamak pek hoş bi anı olarak kalmaz aklmda, hayatımın geri kalanında hep suçluluk hissederim....

976 Mesaj
27 Haziran 2011; 9:50:07 

hiç merak etme düz tabanları askere alırlar. düz tabanlığın dereceleri var eğer bırak koşmayı YÜRÜYEMEYECEK derecede iseniz o zaman almazlar.

bende tam düztaban olma durumu vardı elimde ASKERİ HASTANENİN raporloları vardı adamlar düz tabandır ama askerliğe uygundur dediler askeri hastanedeki muayenede.
askerde ise ne eğitimde ne de başka bir şeyde o raporlar işe yaramadı katılım muayenesine eğitim spor muafiyeti bile vermediler. ağrılar arttı ama bir şey değişmedi.
ustalıkta(kısa dönem gitmiştim) hudut piyadesi oldum düz taban olmama rağmen günde 10-12 saat nöbet devriye pusu intikal vs vs
kimse de aa sen düz tabanmışsın şunu yapma demedi. ben de kendim özellikle bazı şeylerden muaf olmak istemedim verilen görevleri yaptım.

ama duyduğuma göre bazı yerlerde düz tabanlara eğitim ve spor muafiyeti veriliyormuş bizde yoktu yerine göre değişiyor ordaki tabip asteğmene bağlı. ben de çok üzerinde durmadım aslında yani ağrısa da deformasyonu artsa da gidip ayağım şöyle kötü oldu demeyi yediremedim, görevimizdir yapacağız dedim. 12 saat ayakta nöbet tuttum arazide (güneydoğu sınır karakolu), hudut hattında geceleri 5-6 saat intikallere katıldım. ha ne oldu dönüşte ayak deformasyonu ve ağrılar arttı ama çok yakınmıyorum
sonuçta bunlar da vazifenin bir parçası diyorum.

319 Mesaj
27 Haziran 2011; 16:21:28 

quote:

Orijinalden alıntı: qwerty0909

hiç merak etme düz tabanları askere alırlar. düz tabanlığın dereceleri var eğer bırak koşmayı YÜRÜYEMEYECEK derecede iseniz o zaman almazlar.

bende tam düztaban olma durumu vardı elimde ASKERİ HASTANENİN raporloları vardı adamlar düz tabandır ama askerliğe uygundur dediler askeri hastanedeki muayenede.
askerde ise ne eğitimde ne de başka bir şeyde o raporlar işe yaramadı katılım muayenesine eğitim spor muafiyeti bile vermediler. ağrılar arttı ama bir şey değişmedi.
ustalıkta(kısa dönem gitmiştim) hudut piyadesi oldum düz taban olmama rağmen günde 10-12 saat nöbet devriye pusu intikal vs vs
kimse de aa sen düz tabanmışsın şunu yapma demedi. ben de kendim özellikle bazı şeylerden muaf olmak istemedim verilen görevleri yaptım.

ama duyduğuma göre bazı yerlerde düz tabanlara eğitim ve spor muafiyeti veriliyormuş bizde yoktu yerine göre değişiyor ordaki tabip asteğmene bağlı. ben de çok üzerinde durmadım aslında yani ağrısa da deformasyonu artsa da gidip ayağım şöyle kötü oldu demeyi yediremedim, görevimizdir yapacağız dedim. 12 saat ayakta nöbet tuttum arazide (güneydoğu sınır karakolu), hudut hattında geceleri 5-6 saat intikallere katıldım. ha ne oldu dönüşte ayak deformasyonu ve ağrılar arttı ama çok yakınmıyorum

allaha şükür o kadar büyük sıkıntı çekeceğimi düşünmüyorum zaten dediğim gibi şimdiye kadar sadece çok uzun süreli yürüyüş yaptığımda hafif ağrı duyuyorum ki o da normaldir. Ben zaten istemiyorum hiçbirşeyden muafiyet, ilgin için teşekkür ederim içim rahatladı biraz

1 Mesaj
8 Temmuz 2011; 18:50:24 

yaa askerLkte düz tbnda derecesi kaç oLrsa çürük verioLar ?

86 Mesaj
17 Eylül 2011; 21:32:13 

quote:

Orijinalden alıntı: Lose_your_self

ağustosta 4. muayene mi olucam bu sefer ankara gataya sevk ediceklerini söylediler bakalım oradaki doktorlar bu zayıflığım hakkında ne düşünücek. boy 190 kilo 58 durum vahim.

171 cm boy ve 43 kilo geçen sene ertesi yıla terk verdiler.Bu sene İzmir asker hastanesine sevk ettiler p.tesi akciğer filminin sonucu ile dahiliye ye çıkıp sonucu alacağım ne olacak hiç bilmiyorum tahlillerimde temiz çıktı ama bu durumda alacaklarını sanmıyorum

VW Golf V FSI Comfortline Mavi ( Grafit )

947 Mesaj
17 Eylül 2011; 23:45:20 

quote:

Orijinalden alıntı: qwerty0909

mühendisim, yaşım büyük. artık aralıkta gidelim dedik.
bende de sağ ayak sonradan olusmus düz tabanlık var, her daim ortopedik tabanlık kullanıyorum. şimdi bu meret bazen 5 saat yürüsem agrımıyor, bazen 5 dakika terliksiz duş alsam ağrıyor. halısaha maçı yaparım bir hafta bırak ayağı sağ tarafım baldır bel felç olur, geçende yaptım o kadar yürüdüm ağrı yok.
ben askere gitmek istiyorum, doktorum almayabilirler de diyor.
1-burada kademesine göre deniyor, o kademe nedir?
2-ben muayenede doktor bey ben askere gitmek istiyorum diyebiliyor muyum?
3-bu spora elverişsiz raporu askerden önce mi sonra mı alınıyor, o botlarla bu ayakla hayatta askerlik yapamam, özel hayatta bot giyemiyorum.

ayrıca yine bir halı saha maçında yüzük parmağını kırdım, ameliyat oldum. yani doktorların kafanı kırınca top bile oynarsın da parmak eklemi kırılınca hiç eskisi gibi olmaz lafı doğruymuş anladım tam randıman yok, 120 derecelik hareket 75 derece filan su an. ve şekil bozukluğu var. fazla kullanımda ağrı yapabiliyor 5 sene önce olsa bile. ondan da arıza çıkar dıye korkuyorum. onu araştırdığımda askere alınmada sorun yokmuş diye duydum, bilene teyit ettireyim dedim.

bir de sormuşken, aralık 2011 için en son 31 eylüle kadar gel diyor yoksa yetişemezsin. nasıl olacak bu işler

868 Mesaj
18 Eylül 2011; 1:20:22 

quote:

Orijinalden alıntı: natbolad

bende de sağ ayak sonradan olusmus düz tabanlık var, her daim ortopedik tabanlık kullanıyorum. şimdi bu meret bazen 5 saat yürüsem agrımıyor, bazen 5 dakika terliksiz duş alsam ağrıyor. halısaha maçı yaparım bir hafta bırak ayağı sağ tarafım baldır bel felç olur, geçende yaptım o kadar yürüdüm ağrı yok.
3-bu spora elverişsiz raporu askerden önce mi sonra mı alınıyor, o botlarla bu ayakla hayatta askerlik yapamam, özel hayatta bot giyemiyorum.

ayrıca yine bir halı saha maçında yüzük parmağını kırdım, ameliyat oldum. yani doktorların kafanı kırınca top bile oynarsın da parmak eklemi kırılınca hiç eskisi gibi olmaz lafı doğruymuş anladım tam randıman yok, 120 derecelik hareket 75 derece filan su an. ve şekil bozukluğu var. fazla kullanımda ağrı yapabiliyor 5 sene önce olsa bile. ondan da arıza çıkar dıye korkuyorum. onu araştırdığımda askere alınmada sorun yokmuş diye duydum, bilene teyit ettireyim dedim.

bir de sormuşken, aralık 2011 için en son 31 eylüle kadar gel diyor yoksa yetişemezsin. nasıl olacak bu işler

kademeyle ilgili bir bilgim yok.askere gitmek istesende istemesende seni fazla dinlemeyeceklerdir herşey askeri hastanenin vereceği rapora bağlı.spor yapamaz kararı birliğinde verilecek bir karar elindeki tüm raporlarla birliğine gitmende fayda var.zaten önemli olan askeri hastanenin vereceği rapor olacaktır.son olarak aralık için son başvuru tarihi 31 ekimdir.yalnız erken başvurmanda fayda var eğer aralık kararın kesinse git bir an önce başvurunu yap..

sorunsuz alışverişler: 27fatih ( kliksa ve electroworld alışverişleri), thundere ( gg alışverişi) , coldfire3 ( kliksa alışverişi) , memmet77 (hızlıal alışverişleri), uğurum79 ( kliksa alışverişi ), fırsatkampanya ( hepsiburada alışverişi ) , isolayn007 ( kliksa alışverişi ) , khalasar ( n11 alışverişi)

108 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
sergengungor
18 Eylül 2011; 11:51:48 

Abilerim,ablalarım ve kardeşlerim 1995 doğumluyum ve sağ gözümde mantar tabancası gelmesi sebebiyle 2007 yılından beri ödem katarakt ve tansiyon var.Doktoruma sordum ömür boyu damla kullanacaksın dedi.Askerlik durumum nasıl olur ben askere gitmeyi çoooook istiyorum.Damlamın buzdolabında durması gerekiyor.Birde sağ gözüm olduğu için nişan gözü hayatta vuramam ama olsun sol gözümlede nişan alırım.Sizce nolur benim durumum?

BEŞİKTAŞ

868 Mesaj
18 Eylül 2011; 12:37:44 

quote:

Orijinalden alıntı: sergengungor

Abilerim,ablalarım ve kardeşlerim 1995 doğumluyum ve sağ gözümde mantar tabancası gelmesi sebebiyle 2007 yılından beri ödem katarakt ve tansiyon var.Doktoruma sordum ömür boyu damla kullanacaksın dedi.Askerlik durumum nasıl olur ben askere gitmeyi çoooook istiyorum.Damlamın buzdolabında durması gerekiyor.Birde sağ gözüm olduğu için nişan gözü hayatta vuramam ama olsun sol gözümlede nişan alırım.Sizce nolur benim durumum?

Görme kaybın yoksa gidersin kardeşim merak etme..

sorunsuz alışverişler: 27fatih ( kliksa ve electroworld alışverişleri), thundere ( gg alışverişi) , coldfire3 ( kliksa alışverişi) , memmet77 (hızlıal alışverişleri), uğurum79 ( kliksa alışverişi ), fırsatkampanya ( hepsiburada alışverişi ) , isolayn007 ( kliksa alışverişi ) , khalasar ( n11 alışverişi)

3156 Mesaj
18 Eylül 2011; 17:21:19 

quote:

Normalde çürük vermeleri lazım ama sen söylemezsen gidersin

108 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
sergengungor
18 Eylül 2011; 20:33:50 

quote:

Orijinalden alıntı: ilkerbb

Görme kaybın yoksa gidersin kardeşim merak etme..

abi görme kaybı derken sağ gözümün %20 si filan göriyor ama iki göz açıkken yok gidebilirmiyim

BEŞİKTAŞ

108 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
sergengungor
18 Eylül 2011; 20:39:25 

quote:

Orijinalden alıntı: X kare

Normalde çürük vermeleri lazım ama sen söylemezsen gidersin

Nasıl söylemezsem muayene etmiyorlarmı abi önceden?

BEŞİKTAŞ

3156 Mesaj
18 Eylül 2011; 20:43:03 

quote:

Nasıl söylemezsem muayene etmiyorlarmı abi önceden?

Boy kilo ölçümü yapılıyor doktor bir rahatsızlığın var mı diye soruyor yoksa sen söylemezsen göz muaynesi yapacaklarını sanmam

108 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
sergengungor
18 Eylül 2011; 20:47:27 

quote:

Boy kilo ölçümü yapılıyor doktor bir rahatsızlığın var mı diye soruyor yoksa sen söylemezsen göz muaynesi yapacaklarını sanmam

Hmm.Ama söylemessemde şöyle birşey olur operasyona filan cıkartırlarsa sağ göz yok gece unut sağ gözü zaten abi kısmet ya alın yazısı herşey.

BEŞİKTAŞ

976 Mesaj
19 Eylül 2011; 12:06:59 

quote:

Orijinalden alıntı: natbolad

1-kademe dedigi derece. yuruyemeyecek derecede isen curuk verirler. eskiden (1997) duztabanlara direk curuk veriyorlarmis yuruyebilse bile. ama daha sonra degistirmisler ve cok ileri seviyelere curuk vermeye baslamislar. benim de normal sivil doktor agrilar yuzunden muayene ederken demisti senin gibileri eskiden almazlardi simdi degisti diye.

2-askere alirlar merak etmeyin. su anda duz taban diye muaf olanlari biliyorum ama adam lisansli futbolcu. yani bazi sekillerde (!) muaf olabiliyorlar ama biz normal sartlardan bahsediyoruz. anlatildim herhalde.

3-spora elverissiz raporunu ben de cok arastirdim kimi daha gitmeden almis ama genel olarak gittikten sonra, katilim muayenesinde alinabilen bir rapor.

birlikteki tabibe kalmis. bazi yerlerde kolay verilir bazi yerlerde vermezler veya cok ugrastirirlar askeri hastaneye sevk vs.
bana vermediler askeri hastaneden raporum olsa bile. sevk etti askeri hastaneye onun sonucuna göre veririm diyor. askeri tabip de asteğmen. öyle herkerse muafiyet raporu vermek istemiyor değilse ona da çıkışacaklar. o başından savıyor. askerlik bitene kadar da sevkim gelmedi o yüzden düz tabanlık raporu bir işe yaramadı benim.

kimi yerde de agir spor yapamaz raporu verirler komutan da gelir bizde agir spor yok zaten der zorla kosturur. tamamen yerine gore degisir. mesela oyle yerler var ki spor un s sini yapmazsiniz tum askerlik boyunca ne 1 şınav ne de 100 metre kosmazsiniz. ama bazi yerler vardir ki 5 aylik kisa donemin 4 ayi sabah aksam engelli kosu parkuru (pentatlon) ile cebellesirsiniz. bu tamamen dustugunuz yere, sinifa ve gitme donemine ve komutanin insiyatifine bagli. şans işi anlayacağınız. sınıf olarak deniz hava da spor yok denecek kadar azdır. karada ise jandarma (jandarma komando hariç) sporu nispeten zayıftır. ama piyade tankçı topçu veya komando spor bakımından ağırdır. özellikle trakya bölgesi ve batıda ve kıbrısta spora önem verirler. dönem olarak denetlemeye denk gelecek iseniz ki aralık celbi denetleme açısından en belalı dönemdir o da etkiler.

son tarih 31 eylül değil 31 ekim.

bir de eğer mümkünse aralık yerine nisanda giderseniz eğitim spor açısından çok daha rahat edersiniz çünki nisan celbi yaza denk geldiğinden rütbeliler izinde olur denetleme olmaz eğitim sezonu mayısta biter eylülde başlar denetleme olmayacağı için eğitim spor vs çok uğraşmazsınız.

1078 Mesaj
24 Eylül 2011; 23:45:15 

Ben geçen yıl muayene oldum daha öncesinde üniversite vs yıllarca ertelettim askerliği geçen yılki muayenede 122 kilo boy 1.80cm ölçüldü haliyle 1 yıl erteleme verildi,o gün tabib binbaşının odasının önünde beklerken benim gibi kilolular geldi o an dışarıdan nasıl göründüğümü farkettim insan hergun aynaya bakınca kendi görüntüsüne alışıyor zamanla, zayıflamaya karar verdim 6 aydır yeme alışkanlıklarımı değiştirerek kilo verdim altını çizerek söylüyorum diyet yapmadım yeme alışkanlıklarımı değiştirdim şuan 88 kiloyum kasım 3 te askeri hasteneye gidicem kısmetse aralıkta askerim,zayıfladığımı gören herkes boş ver kilo verme askere gitmezsin işte ne güzel diyor ama ben bu durumu kabullenemedim 2 yaşında bir oğlum var yarın büyüdüğünde baba sen niye askere gitmedin derse ona ne cevap vericem ,tavsiyem çok ciddi sağlık sorunlarınız yoksa kilo vermeye engel, zayıflayın ve askere gidin.

İyi Forumlar

2012 Der Golf 1.6 Benziner 102PS Trendline 5-Gang

DH
Eski Üyelerin Mekanı...
2003 Üyesi.

KATHREIN UFS 913 TWİN HD PVR

20 Mesaj
26 Eylül 2011; 0:52:03 

quote:

Orijinalden alıntı: chakra

Yaşadığı vatana bağlılık duymayıp askerden kaçmak için sabah akşam taktik düşünen kişilerin klasik savunma mekanizmasıdır bu cümle.
Eğer senin vasıfın ot yolmaya müsaitse zaten sivil hayatta da pek farklı bir iş yapamazsın.

Eğer senin vasıfın ot yolmaya müsaitse zaten sivil hayatta da pek farklı bir iş yapamazsın. bence bu konuya en çok oturan laf budur.....bu lafın altına imzamı atarım..

3156 Mesaj
26 Eylül 2011; 1:43:47 

quote:

Orijinalden alıntı: bloggerblogger

Eğer senin vasıfın ot yolmaya müsaitse zaten sivil hayatta da pek farklı bir iş yapamazsın. bence bu konuya en çok oturan laf budur.....bu lafın altına imzamı atarım..

Okumuş adamlara ot yoldurmuyorlar sanki

20 Mesaj
26 Eylül 2011; 17:02:58 

quote:

Okumuş adamlara ot yoldurmuyorlar sanki

dikkatli oku.....

637 Mesaj
28 Ekim 2011; 10:52:12 

selam arkadaşlar. askerden kaçmak gibi bir amacım yok ama tabi ki son zamanlardaki olaylardan sonra cidden soğudum ve korkar oldum. 22 yaşında 1.88 ve 90 kiloyum. geçen sene aralık ayında kolum dirsekten kötü bir şekilde kırıldı tuzbuz oldu desem yeridir ve dirseğim tamamen yeniden yapıldı. 17tane titanyum takıldı sonradan açılma ve kapanma sorunu oldu haziran(2011) da tekrardan ameliyat oldum ve sadece kemiğin içinden geçen titanyum kaldı kolda gerisi çıkarıldı.
şu anki kolun durumu ne tam kapanıyor ne tam açılıyor. tam kapanması 140 derece diye düşünürsek benim kolum 105-110 derece kapanıyor. açılma ise 180 derece diye düşünürsek 160 dereceye kadar açılıyor. yani kapanma da 30-35 derecelik ve açılmada 20-25 derecelik bir kaybım var ki kolumda hiç kuvvet yok. bir mont asıp yüriim desem 2dk içinde titremeye ve ağrı yapmaya başlıyor. çok soğuk hava da tamamen kitleniyor ve çok nadir de olsa soğuklarda ağrı yapıyor. kolumun arkasında 3 tane 15-20 cmlik kesikler var. benim akıbetim ne olur onu sormak istiyorum. şu bilgiyi de vereyim;
kırılmadan 1hafta önce muayene olmuştum 2sene tecil ettirmiştim. 2013 şubat ayında tecilim bitiyor. askere gidersem ve bana spor yapamaz raporu verirlerse açıkçası gitmek istemem çünkü herkesin dediği gibi askerlik yan gelip yatma yeri değildir gittiğimde de bilgisayar başında iş yapmak istemem. bilgilendirirseniz çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Xperia™ Z
PSN:CapnZafo

2617 Mesaj
28 Ekim 2011; 11:13:14