Şimdi Ara

BRC ile ilgili şikayetim ve ilgi alakaları hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
5.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar herkese merhaba üç ay önce yetkili ford servisinde BRC pipolu sistem montajı yaptırdım gayet güzel bir şekilde montaj yapıldı sadece emme manifoldunun ordan vakum almak için bir yerden delindi ve montaj tamamlandı simit depo taktırdım fakat LPG'den yüzüm gülmedi bir türlü

Önceki aracıma atiker taktırmıştım ve aracım gaz yemiyordu boğuluyordu neyse 6aylık bir işkenceden sonra emme manifoldunun yannış yerden delindiğini öğrendim düzeltildi ve çok iyi hatırlıyorum. 1.6 100hp polo classic aracım 99 model uzun yolda 1lt lpg 13km civarı gidiyordu ve hata yaptım o aracımı sattım sıfır focus aldım ti-vct motor ve işte herşey bununla başladı

Yetkili serviste taktırdık tamam güzel montajda iyi fakat araba içiyo lpg'yi bi depo ile 42lt 410da bitiyo neyse yolum ankaraya düştü mocan otogazlar sagolasunlar baktılar dediler yanlıs yerden delinmiş düzelttiler ve ne hikmetse bi depo ile 490 km gidebildim 42lt ile iyi dedim sorun yok.

Tekrardan uzun yola çıktım hızım 90-120 arası ve foto ekledim bakın. Kmde tam 225 bin yaktı bu nasıl BRC anlamıyorum ???

Birde şu fotoğrafa bakın katettiğim 147kmlik yolda yakıt ortalamamı yol bilgsayarı 6.7 lt olarak gösteriyor diyorlarya lpg için 1.2 ile çarpın max diye çarpıyorum--> 6.7x1.2= 8,04 yapıyor oda ne eder?

LPG fiyatı 2.05den 164kuruş. Yani kmde 164 kuruş yakması gerekir. 147kmx164kuruş oda 24lira etmesi gerekirken gidiyorum lpg istasyonuna fulle kardeşim.

Aracım 16lt lpg alıyor oda ne eder? 2.05x16lt--> 32.8lira yani nerdeyse %50 fazla yakıyor ve ilginçtir servise gidiyorum normal diyorlar.

Bu arada benzinde 2ay kullandım arabayı yol bilgisayarının gram hatalı gösterdiğini görmedim. 6.7 diyorya yakıt ortalamam benzinde gitsem bu yolu. 100kmde 6.7 yakıyorsa 147kmde 9.84lt yakar oda benzin fiyatı 3.76dan ne yapar? 9.84x3,78---> 37lira yapar yani 5lira içinmi taktırdım ben bu lpg'yi???? Hani en kötü koşullarda %40 tasarruf sağlardı???

Benim aracımda sağladı tasarruf en basiti yukardaki hesaplara göre 37lira-32,8lira= 4,2lira

buda ne eder %11 tasarruf alın size BRC.Hesap kitap ortada!!!

BRC'den hiç ama hiç memnun deilim

Not: Altta belirttim fakat dün aradılar 2a mühendislikten ve önümüzde cuma gününe kalmadan sorunumu çözeklerini belirttiler sağolsunlar uygun bir zamanımda gidip servise sorunumu halledeceğim bütün detayları burada aktaracağım. Başlığı değiştirmemin sebebi budur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frozenrealm -- 9 Şubat 2010; 19:46:45 >

• geçmiş olsun

Lpg den yana çok şanssızsınız daha önceki aracınızın sorunları düzelene kadar çok sıkıntı çekmiştiniz umarım bu aracınızdaki en kısa zamanda çözülüp düzelir ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolf_HKN

geçmiş olsun

Lpg den yana çok şanssızsınız daha önceki aracınızın sorunları düzelene kadar çok sıkıntı çekmiştiniz umarım bu aracınızdaki en kısa zamanda çözülüp düzelir ...

çözüleceğini zannetmiyorum ankara mocan otogazlar baktılar bi yola çıktım tamam dedim sonrasında yine aynı sorunlar !!!
  • umarım sorunun en kısa zamanda çözülür, ben de brc kullanıyorum ama benimkinde böyle sorunlar yok. kendimi şanslı hissettim.
  • Allah kolaylık versin arkadaşım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emtue -- 7 Şubat 2010; 22:27:06 >
  • kac senedır brc kullanıyorum hıc sorun yasamadım
    sız şansızmıssınız.
  • BRC markalı bir ürün ile şikayeti olan bir kullanıcı varsa ve bu sorunu 2A Mühendislik öğrendiyse '' müşteri şikayet dosyası'' açılır ve müşterinin şikayetinin bittiği müşteri tarafından beyan edilene kadar o dosya kapanmaz ve bu süreç içerisinde müşteri bir kaç kez değil sorunu halolana kadar aranır.
    Araç servise davet edilir ve sorunun çözümü ile ilgili ne gerekiyorsa o yapılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozenclerotogaz -- 7 Şubat 2010; 22:39:39 >
  • Sayın frozenrealm ;

Başlığı gördüğümde inanın çok korktum,araç ile ilgili başınızdan çok kötü bir hadise geçtiğini düşündüm neyse ki sorun sadece yakıt tüketimi ile alakalıymış.Binlerce BRC kullanıcısından birisisiniz ,Lpg ile sorun yaşamamak için piyasanın en üst ve pahalı ürünlerinden birini tercih etmişsiniz ve buna rağmen böyle bir sorun yaşıyorsunuz.Tabi ki çok haklısınız ve sorununuzun çözümü için elimizden geleni yapacağız.Lütfen iletişim bilgilerinizi P.M den bize yollar mısınız?
  • @ozencler

ben kendi yorumumu siliyorum, siz de kendi mesajınızdaki alıntı kısmını silin geri kalan yorumunuz sizin insiyatifinizde.

madem ben körükçüyüm mesajımı silerim bu olayı da birlikte takip ederiz.

Şayet frozenrealm şikayet sürecini yazarsa ve benim dediğim çıkarsa bana bir özür borçlu olursunuz.

Lafım size değil, ama yazdığım şey artık neredeyse genel prosedür oldu. Geçen hafta Topkapı sanayiide arkadaşım en ünlü yerli markanın servisinde dediğim prosedürü yaşadı.

Siz öyle olmayabilirsiniz fakat montajcıyım diyen dükkan açarsa ortada bir sürü mağdur olur. Bakın yetkili ford servisi benzin kadar tüketime normal diyebiliyor, şirketin iç takip mekanizması neden bu usta geçinen adamlara müdahele etmiyor?

Cevap basit, biz eğitimleri veriyoruz onlar almıyor/anlamıyor. Geçiniz, daha önce kaput açmamış kullanıcılar piyasayı istila etmiş usta müsveddeleri yüzünden sanayiye gide gele kendi başlarına ayar/montaj işine giriyor artık..

Konuya son mesajımdır, gelişmeleri ısrarla taki edeceğim, umuyorum ki ben haksız çıkarım ve servise gider gitmez mutlu sona ulaşılır.

• Geçmiş olsun..Umarım sorununuz kısa zamanda çözülür..Focus ve ti-vct motorun lpg uyumuyla ilgili herhangi bir sorunu yok..Problem büyük ihtimal montajdan kaynaklanmakta..
  • @emtue

LPG sektörünü esasen hizmet sektörü olarak düşünmeliyiz.Çünkü lpg dönüşüm süresi 5 saat fakat süreç bu 5 saatten sonra başlıyor.Montaj sonrası da müşterinizi memnun edebiliyorsanız işte ozaman işinizi layıkıyla yapıyorsunuzdur.Evet bu sektörde de kesinlikle sorunlar bitmeyecektir fakat biz BRC 2A Mühendislik olarak bu şikayetleri en aza indirmek için uğraşıyoruz.Eğitimlere devam ediyoruz evet bu eğitimlerden bir sonuç çıkaramayan servisler de oluyor fakat gerekli uyarılar yapılıyor hatta bayilikleri bile iptal edilebiliyor.Örneğin bu yıl firmamızın sorunluluk bölgesi olan İç Anadolu ve Karadeniz Bölgesinden 3 firmanın sözleşmesi gerekli unsurları yerine getiremedikleri takdirde iptal edilecektir. Amacımız yüksek BRC montaj adeti değil sorunsuz BRC müşterilerine sahip olmaktır.Süreci burdan takip edelim ;Sayın frozenrealm sonucu bize burdan aktarır.Saygılar ve selamlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: ozenclerotogaz

@emtue

LPG sektörünü esasen hizmet sektörü olarak düşünmeliyiz.Çünkü lpg dönüşüm süresi 5 saat fakat süreç bu 5 saatten sonra başlıyor.Montaj sonrası da müşterinizi memnun edebiliyorsanız işte ozaman işinizi layıkıyla yapıyorsunuzdur.Evet bu sektörde de kesinlikle sorunlar bitmeyecektir fakat biz BRC 2A Mühendislik olarak bu şikayetleri en aza indirmek için uğraşıyoruz.Eğitimlere devam ediyoruz evet bu eğitimlerden bir sonuç çıkaramayan servisler de oluyor fakat gerekli uyarılar yapılıyor hatta bayilikleri bile iptal edilebiliyor.Örneğin bu yıl firmamızın sorunluluk bölgesi olan İç Anadolu ve Karadeniz Bölgesinden 3 firmanın sözleşmesi gerekli unsurları yerine getiremedikleri takdirde iptal edilecektir. Amacımız yüksek BRC montaj adeti değil sorunsuz BRC müşterilerine sahip olmaktır.Süreci burdan takip edelim ;Sayın frozenrealm sonucu bize burdan aktarır.Saygılar ve selamlar...

Kişisel bilgilerimi ve irtibat telefonumu PM ile ulaştırdım size bakalım sonuç ne olacak bu arada ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.Saygılar.

• En kısa sürede sizinle irtibata geçilecektir.Selamlar...
  • Hocam lpg tüketiminiz azmı çokmu yazdığınız değerlerden pek anlaşılmıyor bence;
    Aracınızı ilk 2 ay benzinde kullandığınızı yazmışsınız bu dönemde yol bilgisayarınız ortalama yakıt tüketim değerini kaç gösteriyordu.Birde lpg kullanırken yol bilgisayarı ortalama yakıt tüketimi değeri üzerinden hesap yapmışsınız bu şart doğru sonuç vermez ve 140 km sonra depoyu tekrar doldurup hesap yaptığınızı yazmışsınız bence sağlıklı bir ölçüm için dolumdan sonra en az 200-250 km yapıp tekrar doldurmak daha mantıklı çünkü az km de dolum sırasında 1-2 lt lpg fazla bassa pompa,tüketim değeri hesabını %10-15 etkiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: talfar

Hocam lpg tüketiminiz azmı çokmu yazdığınız değerlerden pek anlaşılmıyor bence;
    Aracınızı ilk 2 ay benzinde kullandığınızı yazmışsınız bu dönemde yol bilgisayarınız ortalama yakıt tüketim değerini kaç gösteriyordu.Birde lpg kullanırken yol bilgisayarı ortalama yakıt tüketimi değeri üzerinden hesap yapmışsınız bu şart doğru sonuç vermez ve 140 km sonra depoyu tekrar doldurup hesap yaptığınızı yazmışsınız bence sağlıklı bir ölçüm için dolumdan sonra en az 200-250 km yapıp tekrar doldurmak daha mantıklı çünkü az km de dolum sırasında 1-2 lt lpg fazla bassa pompa,tüketim değeri hesabını %10-15 etkiler.

üstadım ben 5 yıldır lpg'li araca biniyorum hesap konusunda yanıldığım olmadı ki bu hesap kitao örnekti. LPG'li 7500km kullandım gayet iyi biliyorum ne kadar çok yaktıgını

• Lpg'siz kullandığınız dönemde yol bilgisayarınız ortalama yakıt tüketimini ne gösteriyordu hatırlayabilirseniz yazarmısınız.
  • brc çok iyi bir sistem sorununuzu en kısa zamanda çözeceklerdir
  • Gerçekten tebrik ediyorum 2a mühendisliği bu konuyu açtım bakın bi iki gün olmadı hemen aradılar ve ilgi alaka gösterdiler sağolsunlar ve bir gün belirledik ayın 18inde bir BRC bayisi belirledik ve oraya gideceğim 2a mühendislik ana merkezden online bağlanıp aracımın ayarlarını yapacaklarını söylediler ayın18inde sorunları çözeceğiz inşallah ve bütün detayları aktaracağım hiç şüpheniz olmasın tekrardan 2a mühendisliğe ve Emre beye teşekkürlerimi sunarım.
  • Başlığı da değiştirirsiniz o zaman.
  • bır ölüme çare yok.... brc 2a buyuk fırma mutlaka sorunu cozerler endiseye gerek yok
    arkadasa da baslıgı duzeltmek kalıyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.