Şimdi Ara

5800 da V40 DAN KAYNAKLANAN ŞARJ SÜRESİ SORUNU ÇÖZÜLDÜ :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
264
Cevap
0
Favori
20.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar forumun bir kaç yerinde v40 a geçtikten sonra telefonumun şarjının ne denli çabuk bittiğini yazmıştım.. telefonu hiç kullanmama ma rağmen telefonun şarjı 1 gün gitmiyordu bile ama şuan denediğim bir yol ile bugün 3.gün ve şarj 4 dişte ayrıca 7 den birden 4 e düşmedir sırayla teker teker düştü....

not : konunun bu kısmı ` quaD. nikli arkadaşın forumda yaptğı bir paylaşımdan alınarak yapılmıştır

JAF için
    http://rapid-share.com/files/188390717/JAFSetup_1.98.62.rar
    JAF emülatör için
    http://rapid-share.com/files/188383839/OGM_JAF_PKEY_Emulator_v4.zip
    V40 firmware
    http://rapid-share.com/files/335652727/RM-356_EMEA_40.0.005_v12.0_5800.exe

bu dosyları indir jafı yükle v40 yazılım paketini yükle emülatörü zipten çıkar vista kullanıyosn yönetici olarak çalıştır STEP 1 e dokunma STEP 2 ye geç ve JAF(main) seçili olsun altta GO ya tıkla jaf açılacaktır daha sonra telefonu kabloyla pc ye bağla.jafı çalıştır BB5 sekmesine gel manual flash ve dead flashı seçeneklerini işaretle use ini kutucuğunu seç RM356 i seç. use ini kutusunn sol tarafında ki menüden telefonun rengine göre kodlardan birini seç TURKEY olsun ama
    Sonra resimde herşey Böyle Olacak..http://img8.imageshack.us/img8/9636/ekranalntsbwc.jpg

Sadece şu sağ tarafta CRT Yazan Yeri Resimden Farklı Yapacaksın..Üzeri tıklı olmayacak yani

flasha tıkla ve telefonun açma kapama butonuna bas büyük ihtimalle düzelcektir..

EVET ANLATILAN ŞEKİLDE YÜKLEYİN.. SONRA TELEFONA BİR RESET BAKIN KEYFİNİZE.

DİPNOT::::::=) SANIRIM 5800 IN SARJ SORUNU YARIM YAZILIM KURULMASINDAN KAYNAKLANIYORDU... bu linkte verilen v40 full flash tır hani şu batarya kısmından fbus kablo ile yüklenen fabrika yazılımıdır içinde bütün renkleri ve dilleri barındırır.bunu yükleyince telefon sıfır aldığınız daki haline dönüyor. yanai sıfır telefonu alınca içinde v40 yüklü geliyormuş gibi oluyor

HADİ DENEYİN GENÇLİK VE FARKI SİZDE GÖRÜN.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerembak_06 -- 7 Şubat 2010; 13:25:41 >

• Bende sorun olmadı şarj süresi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Comandanté -- 7 Şubat 2010; 13:47:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kayzerspy

Bende sorun olmadı şarj süresi

bende ve birçok kişide bu problem ortaya çıkmıştı.....

umarım bu yöntemle çözülür
  • peki bunu yükleyince herşey sıfırlanıyormu yani programlar rehber vs. birde bir zararı olabilirmi telefona?
  • şarj problemi olan hard format atsın bununla boşuna uğraşmasın ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -JonTurk- -- 7 Şubat 2010; 15:04:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -JonTurk-

şarj problemi olan hard format atsın bununla boşuna uğraşmasın ...

bende hard format işe yaramamıştı
  • bişey sorucam v40 ı yuklemeden once kac gün gidiyodu
    ben v40tan sonra bı sarj cabuk bıtmesı olayını yasamadım aksine daha uzun gitti :s
    ancak şimdi 1 gün gidiyo
    bunları yapcam ama pek sby anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: jebote

bişey sorucam v40 ı yuklemeden once kac gün gidiyodu
    ben v40tan sonra bı sarj cabuk bıtmesı olayını yasamadım aksine daha uzun gitti :s
    ancak şimdi 1 gün gidiyo
    bunları yapcam ama pek sby anlamadım

Bi arkadaş hard formatı önermiş, siz de hard formatı denediniz mi?
  • biliyorum hepsini hardda attım
    bakalım sebekeyi ciftmoddan gsm e aldım
    bakıyım bu sabah full cıkardım sarjı bakalım ne kadar gitcek
    günde 100 mesaj atıp alıyorum 30 dk kadar telefon görüşmesi yapıyorum
    bu kadar yani
  • günde 100 tane sms atıyorsanız ortalama 2 gün gitmesi lazım benim v40 a geçmeden önce 3 gün gidiyordu günde 30 dk lık konuşma ile
  • Güzel paylaşım eline sağlık Garantisine veya cihaza bir zararı varmıdır bunun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Danger88

Güzel paylaşım eline sağlık Garantisine veya cihaza bir zararı varmıdır bunun?

hayır hiçbir zararı yok.
  • konu anlatımı keşke resimli olsa çok daha iyi olurdu arkadaşlar... baya bi karışık görünüyor... bu arada deneyen var mı?
  • Nemesis ile v40 yükledikten sonra ciddi şekilde şarj sürem düştü. Anlam verememişken arkadaşın bu başlığı hayat kurtarır nitelikte.
    Deniyorum. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: H.G.A

Nemesis ile v40 yükledikten sonra ciddi şekilde şarj sürem düştü. Anlam verememişken arkadaşın bu başlığı hayat kurtarır nitelikte.
    Deniyorum. Teşekkürler.

BENDE NEMESİSLE veriyon güncellemiştim 3 gün giden şarjım 1 güne düşmüştür

bu yöntemle şuan sarj sürem 3 gün civarı şükür.

denedikten sonra son durumu paylaşırsanız sevinirim
  • error vermekte.
    Erorr: Box driver not installed

Ne dir bu ki?
  • Bu adımları düzgünce anlatacak arkadaş varmı acaba?
  • vista kullanıyorsanız jaf emülatörü sağtuş yönetici, olarak çalıştırın
  • Hayır XP kullanmaktayım. Peki telefona yazılımı attığını nasıl anlayabilirim? Bu işlemler telefon kapalı iken mi yapılacak?

Bu ciddi bir iş arkadaşlar. Hata affetmez. Lütfen bu gibi bilgileri de verelim ki tam doğru yapalım.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.