Şimdi Ara

5.1 Surround albümler yaygınlaşmaya başlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
5.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  

Kullanıcıların beklentileri arttıkça müzik endüstrisi de bu beklentilere karşılık vermeye çalışıyor. Bu anlamda rock müzisyeni Nick Cave'in de bulunduğu Rock'n'Roll grubu Nick Cave and The Bad Seeds, Tender Prey, The Good Son, Henry's Dream adlı albümlerini 5.1 Surround teknolojisini kullanarak tekrar dinleyicilerine sunacak. Bu sayede dinleyiciler, yüksek çevreleme hissi ve yüksek sesi kalitesi ile bu albümleri dinleyebilecekler.

Albümler, albüm şarkılarıyla beraber bu şarkılardan bazılarının akustik versiyonlarını, konser kayıt versiyonlarını ve ekstra şarkıları bulunduracak. İlk dört albümünü(From Her to Eternity, The Firstborn Is Dead, Kicking Against the Pricks ve Your Funeral, My Trial) 5.1 Surround teknolojisini kullanarak yayınlamış olan grup, bu üç albümünü de aynı teknoloji ile hazırlanmış şekilde önümüzdeki aylarda tekrar piyasaya sunacak.

• Aslında haberler için "beğendi", "beğenmedi" şeklinde seçenekler olsa yorum yazmak istemediğimizde tıklayabilsek.
  • 5.1 Surround - Metallica - Black albümü var ama daha dinlemek nasip olmadı , çünkü çalıştıramadım.
    Daha doğrusu codecler yok.
  • hotel kalifornia DTS albümü var. sakın dinlemeyin yoksa bir daha track veya mp3 dinlemekte zorlanırsınız.
  • monoya razı olan var ya ne diyonuz siz :)
  • Haberin başlığına bakınca Figure'nin haberi olduğunu anlıyorum artık :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: XivA

hotel kalifornia DTS albümü var. sakın dinlemeyin yoksa bir daha track veya mp3 dinlemekte zorlanırsınız.

çok geç çok geeeeç,dinledim bile ağzım açık dinledim hemde
  • quote:

Orijinalden alıntı: tamerege

quote:

Orijinalden alıntı: XivA

hotel kalifornia DTS albümü var. sakın dinlemeyin yoksa bir daha track veya mp3 dinlemekte zorlanırsınız.

çok geç çok geeeeç,dinledim bile ağzım açık dinledim hemde

pm lütfen.. sadece hotel cal.. şarkısıda olabilir.. kalitesi merak ettim doğrusu.
  • eğer geniş mp3 arşiviniz varsa XivA dediği albümü indirmenizi pek tavsiye etmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 7 Şubat 2010; 23:22:42 >
  • birde el yapımı dts dinleyin helede eski albümler .... dinlemeye doyulmuyor ... müthiş bir arşivim var işe müzikle başlayıp gece müzikle uyur hale geldim ...
  • En güzelini bana da pm atar mısınız çok merak ettim denemek istiyorum
  • Arkadaşlar bu DTS işine sakın bulaşmayın, felaket bir tecrübe, son ses dinlerken konu komşu ile papaz olur elinizdeki mp3lere bi daha el sürmezsiniz. albümler acayip yer kaplar, donanımına bi dünya para verirsiniz. Metallica Black albümünde James arkadan size fısıldarken, Kirk'ün sololar sağa sola kayarken, davullar her bir yandan sizi kuşatırken, Queen'in Boneham Rapsodisinde koronun sağdan soldan seslenişiyle daha önce dinlediklerinizin müzaik olmadığınızı anlarsınız. yok yok bu işe bulaşmayın. Hem stüdyoda bile sterio kaydedilir albümler, iki kulağa iki kanal herkeze yeter.
  • Eagles'ın Veda Turnesi Konseri HDDVD var bende. (görüntü 1080i ; sesler ise DTS 5.1 ve Stereo Uncompressed olarak seçilebiliyor)

Hotel California 5.1'de mükemmel ötesi Ancak bazı parçalar halen stereoda daha güzel 5.1'e nazaran :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yilmaz07 -- 21 Ekim 2010; 22:34:41 >
  • Ben hiç dts, surround müzik dinlemedim.Biri bana biraz betimlesin de nasıl bir şeymiş anlamaya çalışiyim
  • Bende PM alabilirmiyim.
  • 2+2'de işe yarar mı bu tür şarkılar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0RK

2+2'de işe yarar mı bu tür şarkılar ?

Nasıl bir 2+2 den bahsediyoruz bilmiyorum ama yaraamz.Bu tür şarkıları dinleyebilmek için dtsli meteseli allı güllü pahalı sistemler gerekiyor galiba.
  • Bundan

• Set güzel ama kurtarmaz

Böyle bir şey lazım

• Simdi oturmus evde bosa zaman oldurup keyif yaparken icime kurt dusurdunuz beyler kalk ara simdi hotel kaliforniya bulabilirsen aman ya bakmiyacaktim bu basliga ama olan oldu neyse
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.