Şimdi Ara

4 Microsoft sertifikasına sahip 9 yaşındaki minik deha, 5. sertifika için çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
3.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">

Makedonya'da yaşayan

Markos Calasan henüz 9 yaşında fakat şu ana kadar sahip olduğu 4 adet Microsoft Sertifikası ile akıl yaşta değil baştadır deyimini doğruluyor.

Markos Calasan

Markos Calasan sahip olduğu 4 Microsoft Sertifikası ile yetinmeyip 5. sertifikası için çalışmaya başladı. Calasan'ın henüz 3 yaşındayken Windows kurmaktan, kişiselleştirme ayarlarına ve uzaktan masaüstü bağlantıları oluşturmaya kadar birçok işlemi yapabildği söyleniyor. Şu ana kadar

MCP (Microsoft Certified Professionals), MCDST (Microsoft Certified Desktop Support Technician), MCSA (

Microsoft Certified Database Administrator) ve MSCE (

Microsoft Certified Systems Engineer) sertifikalarına sahip olan Markos Calasan, 5. sertifkasını da alıp Microsoft Sertifikalı Eğitmen olmak istiyor.

Önümüzdeki 10 yıl içindeki planları sorulduğunda da, Windows 7 hakkında her seviyede kullanıcı için eğitici bir kitap yazmayı planladığını belirtiyor.

• daha 3 yasında bunları yapıyorsa bu kız gelecegın wındows kurucusu olur
  • kız değil erkek :)
  • iyi sallliyorlar bence yok kundaktaki cocuk
  • Biri girmiştir sınava onu yerine.
  • hersey imkanla alakalıdır eger annesi babası onu daha bebek ken bilgisayarla internetle tanıstırmasa birileri öğretmese ve onda merak olmasa olmazdı ama imkanlar daha önemli eğer imkanlar cok iyi olsa ülkemizde bizden ne mvp ler cıkar
  • Bu işin deha ile alakası nedir,bir çocuğa daha küçük iken satranç öğret satranç oynar,bilgisayar ile tanıştır bilgisayarı kurcalar ve tabii merakı varsa.Resim çizmeyi öğret,resim çizer.1000 insandan 999 u dahi doğar;fakat değişen yaşam koşullarına göre yetenekler körelir,ayrıca dehanın sınırını koyan tarafsız bir test yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stradosphere

Bu işin deha ile alakası nedir,bir çocuğa daha küçük iken satranç öğret satranç oynar,bilgisayar ile tanıştır bilgisayarı kurcalar ve tabii merakı varsa.Resim çizmeyi öğret,resim çizer.1000 insandan 999 u dahi doğar;fakat değişen yaşam koşullarına göre yetenekler körelir,ayrıca dehanın sınırını koyan tarafsız bir test yok.

+1 hocam
  • bu çocuk ilerde şizofrenik olur. Ya çok iyi yönlendirilmeli veya sosyal aktivitelerden eksik kalmamalı.

Bir Dr.
  • çocuğa ne verirsen onu alır benim oğlum şuan 16 aylık ve kimse göstermediği halde ve ben uzak tutmaya çalıştığım halde kayınçomun bilgisayarı açıp monütörü açık mouse eline alıp sallıyor ve ekrandan takip ediyor bende oğlumu pc ye daha yakın tutsam oda öğle olur ama bence iyi değil herşeyin yeri ve zamanı var bence yazık ediyorlar o çocuğa...
  • sallama haber işte, ciddiye almaya lüzum yok
  • Bende merak var kullanım kılavuzu yazacak kadar bilgide var 9 yaşında çocuğu alıyolar koskoca adamları almıyolar küçük çocuk mu ev geçindiriyor?
  • MS Sertifikaları ile acaip dalga geçilmiş...
  • Testkingler sayesinde ezberi kuvvetli olan microsoft sertifikalarını alabilir. Önemli olan işin hakkını verebilmek.

Nicelikten çok nitelik önemli...
  • deha ile alakası ne bunun ya bir Türk çocuğunun yanında ilk andan itibaren ingilizce konuş çocuk 3 yaşında ingilizce öğrenmiş olur bu çocuk dahi mi sayılır o zaman ? 2-3 yaşında bir bebeğiniz varsa her pc başına geçtiğinizde oturtun kucağınıza akşama kadar izlesin ekranı o da aynı bunu gibi olur sizde deha bir çocuğa sahip olmuş olursunuz..

sanki çocuk 3 yaşındayken baba tvde duydum pc diye bişi varmış bana ondan al dedi töbe yarabbim ya
  • hehehe resmen Mikrosaftirik olduk
    bende gittim MCSE kursuna bi sey olamadım
    5 senedir...
    9 yasındaki coççuk bile olmuş MCSE
    zuhhahahaha
    bu da bana kapak olur...
    :)
  • bunun deha ile alakası nedir diyen arkadaşa söyle söylüyorum..

hamurunda varsa yetenek yada zeka ilerleyebilirsino o yolda.. gösterme teşvik etmeyle olmaz herşey
  • quote:

Orijinalden alıntı: LesEnfantsTerribles

bunun deha ile alakası nedir diyen arkadaşa söyle söylüyorum..

hamurunda varsa yetenek yada zeka ilerleyebilirsino o yolda.. gösterme teşvik etmeyle olmaz herşey

Orada ne demişim dikkatli oku,merakı varsa demişim,merakından kast ettiğim kendisi bir çaba gösteriyorsa zaten onu yapacaktır buna şüphe yok.Her insanın farklı zeka yapısı vardır,bu da farklılıkları doğurur zaten.Çok iyi bir müzisyen ile F1 pilotunun zekası karşılaştırılamaz.Bu deha değildir istek ve azimle alakalıdır.Çok küçük yaşta atlet olup,sporcu olanlarada deha diyelim hadi.
  • 3 yaşında windows kuruyosa annesinin karnından bilgisayarla falan çıktı heralde.Masaüstü pc değilde :D:D:D:D netbook var mıydı o zaman :D:D
  • 3 yaşında okuma yazma biliyorsa kurabilir
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.