Şimdi Ara

AMD, Radeon HD 5800 serisinde görülen 'yeşil ekran' hatası için yama çıkardı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
6.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD bir süre önce yayımladığı Catalyst 10.1 sürücüsü için yeni bir güncelleme daha çıkardı. ATi Radeon HD 5800 serisinde görülen "yeşil ekran" sorununa çözüm getiren güncelleme ile kimi kullanıcılarca gerek oyunlarda gerekse de internet uygulamalarında deneyimlenen dikey çizgi hatası çözülüyor. Yaşanan problemin Windows 7 güncellemesinden kaynaklı olduğu belirtilse de AMD yeni güncellemenin Windows Vista ve Windows XP versiyonlarını da yayımladı.

ATi Radeon HD 5800 serisi ile yeşil ekran veya dikey çizgi hatası yaşadıysanız, AMD'nin hazırladığı Catalyst 10.1 sürücü güncellemesine buradan ulaşabilirsiniz.

• 5970 de yaşıyorum gri,yeşil, mavi, siyah ekran sorunu. sanırım 5970 ve 5700 serisi için bir hotfix yok.
  • Allah razı olsun. Ben de Dirt 2' de fpslerim arttı diye göbek atarken bu olduydu. Deneyeyim akşam.
  • ah ati ah
  • Artık Ati Yazılım Tarafını Cidden Güçlendirmeli Yok ikonlar Büyür Yok Yeşil Ekran Verir Her Driver Ayrı Sorun
  • Hatasız kul olmaz önemli olan tekrarlamamak
  • 5800 mü ? 5970 alanlar ne olacak ? Asıl parayı onlar bayıldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisdragon

Daha önce vermiştim bu fixi.

http://forum.donanimhaber.com/m_37606743/tm.htm

Bu sorunu önce ben yazdım, driver problemi olduğunu, atinin driverlarının zamanla adam gibi çalıştığını söyledim. Kullanmayı bilmiyorsun, bozuk kartlarını satmaya çalışıyorsun gibi çirkin sataşmalar oldu. Bu fix onlara kapak olsun. Bir daha da kimseyi bilgilendirmeye çalışmam. Herkes hakettiği muameleyi görür.

Şu Ati'nin sürücülerinin zamanla adam gibi çalıştığı iddiasını biraz daha açsanız? Örneğin ilk kurulduğunda yavaş sonradan mı performans veriyor ya da ilk kurulduğunda bol bol soruna yolaçıp zaman geçtikçe bu sorunlar kendiliğinden ortadan kalkıyor mu? Nasıl?

• ati herzaman problemli. programlarla uyumlu çalışmıyo. mesela futuremark testi yapacağınız hotfixi arayacaksın falan driver konusunda çok kötüler ne zaman iyileşecekler bilmiyorum yıllardır böyle
  • Şöyle anlatayım yeni bir seri çıktığında ilk sürücülerle bazı oyunlarda sorun yaşanıyor ya da bu serideki gibi kilitlenmeler vs. oluyor. Birkaç sürücü revizyonundan sonra bu sorunlar ortadan kalkıyor. O nedenle Always Trouble Inside gibi bir imaj oluştu insanların kafasında. Mesela bu konuyla ilgili ati forumunda 50 sayfalık konu var.

Örnek olarak veriyorum, 4870x2 aldığımda catalystten 16x box AA açıp oblivion oynadığımda grafikler birbirine giriyordu birkaç revizyon sonra bu sorun kalktı.
  • quote:

Şöyle anlatayım yeni bir seri çıktığında ilk sürücülerle bazı oyunlarda sorun yaşanıyor ya da bu serideki gibi kilitlenmeler vs. oluyor. Birkaç sürücü revizyonundan sonra bu sorunlar ortadan kalkıyor. O nedenle Always Trouble Inside gibi bir imaj oluştu insanların kafasında. Mesela bu konuyla ilgili ati forumunda 50 sayfalık konu var.

Örnek olarak veriyorum, 4870x2 aldığımda catalystten 16x box AA açıp oblivion oynadığımda grafikler birbirine giriyordu birkaç revizyon sonra bu sorun kalktı.

Peki Ati'de bu tür sorunlar ilk sürücülerde meydana geliyorsa NVidia'nın bu kadar çok sürücü güncellemesini nasıl açıklıyorsunuz? 8800GT kullanırken devamlı yeni sürücü çıktığını hatırlıyorum ve her sürücüde belli oyunlardaki hatalar düzeltilirdi. Peki NVidia ilk sürücüleriyle oyunlarda hiç sorun yaşamıyordu da neden bu kadar çok sürücü güncellemesi yapıp hatalarını düzeltmeye çalışıyor?

Sizin ve sizin gibi arkadaşların maalesef gözden kaçırdığı nokta işte burası, Ati ya da NVidia farketmiyor, her elektronik ürün çeşitli sorunlar yaşıyor. Ama birini görmezden gelip diğerini bu kadar gözönüne çıkardığınızda insanların gözü haklı olarak avatarlara kayıyor.

• yeşil ekran durumu nvidia'yı andırması bakımından oldukça ironik bir durum...
  • Benim tecrübelerim böyle 8800gts gtx260 kullandım mükemmel çalışıyordu, nvidia yazılımda daha önde bana göre. Bu konuda bir anket yapılabilir.
    quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

quote:

Şöyle anlatayım yeni bir seri çıktığında ilk sürücülerle bazı oyunlarda sorun yaşanıyor ya da bu serideki gibi kilitlenmeler vs. oluyor. Birkaç sürücü revizyonundan sonra bu sorunlar ortadan kalkıyor. O nedenle Always Trouble Inside gibi bir imaj oluştu insanların kafasında. Mesela bu konuyla ilgili ati forumunda 50 sayfalık konu var.

Peki Ati'de bu tür sorunlar ilk sürücülerde meydana geliyorsa NVidia'nın bu kadar çok sürücü güncellemesini nasıl açıklıyorsunuz? 8800GT kullanırken devamlı yeni sürücü çıktığını hatırlıyorum ve her sürücüde belli oyunlardaki hatalar düzeltilirdi. Peki NVidia ilk sürücüleriyle oyunlarda hiç sorun yaşamıyordu da neden bu kadar çok sürücü güncellemesi yapıp hatalarını düzeltmeye çalışıyor?

Sizin ve sizin gibi arkadaşların maalesef gözden kaçırdığı nokta işte burası, Ati ya da NVidia farketmiyor, her elektronik ürün çeşitli sorunlar yaşıyor. Ama birini görmezden gelip diğerini bu kadar gözönüne çıkardığınızda insanların gözü haklı olarak avatarlara kayıyor.

• Bi kaç gün önce yazdığım son dikey çizgi problemi yazımda belirttim bu sıkıntı tamamen driver kaynaklı diye.Sonunda problem ciddi şekilde ses getirdi ve AMD çözüme gitmiştir. Hayırlı olsun.Bide karta donanımsal bozukluğu var diyenlere acıyorum yazık size.
  • quote:

Benim tecrübelerim böyle 8800gts gtx260 kullandım mükemmel çalışıyordu, nvidia yazılımda daha önde bana göre. Bu konuda bir anket yapılabilir.

Benim 8800GT de mükemmel çalışıyordu ama bu durum NVidia'nın neredeyse ayda 2-3 sürücü yayınladığı gerçeğini değiştirmiyor maalesef. Ben bu kadar sürücünün yayınlanma amacını soruyorum sadece, ortada sorun yaşayan birileri var ki NVidia bu kadar sık sürücü yayınlayıp hataları, eksikleri gidermeye çalışıyor. Yanlış anlamayın bu durumu eleştirmiyorum aksine NVidia'nın bu kadar hızlı davranması hoş bir olay, sadece kendi fikirlerimizle genelleme yapmanın yetmeyeceğini, Ati gibi NVidia'nın da oyunlarda sorun ve hatalarla karşılaşabildiğini ortaya koymaktır amacım.

• 5970 de bu gri ekran sorunu yaşayıpta 5800 uyumlu driveri deneyen varmı :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: krs

5970 de bu gri ekran sorunu yaşayıpta 5800 uyumlu driveri deneyen varmı :D

5970 dediğin iki tane 5870 Gpusundan oluşuyor.. yükleyip kullanabilirisiniz.
  • Father Torque@

Hocam Nvidia'yı işe karıştırmadan birşey sormak istiyorum; şu an için AMD bunun (ister yazılım ister donanım kaynaklı olsun) bir problem olduğunu kabul ediyor değil mi? Fix çıkardığına göre ediyor. Peki bu kartlar ne zaman piyasaya sürüldü; yanlışım olabilir ama yanılmıyorsam Kasım ayında. Biz hangi aydayız?
    ATI 2 milyonuncu GPU için pasta kesiyorsa bu sizin sayenizde; ATI'ye değer veren insanlar sayesinde; peki neden bu insanlar bu kadar bekletiliyor; az değil cebinizden/cebimizden çıkan paralar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: charcharodon carcharias

Father Torque@

Hocam Nvidia'yı işe karıştırmadan birşey sormak istiyorum; şu an için AMD bunun (ister yazılım ister donanım kaynaklı olsun) bir problem olduğunu kabul ediyor değil mi? Fix çıkardığına göre ediyor. Peki bu kartlar ne zaman piyasaya sürüldü; yanlışım olabilir ama yanılmıyorsam Kasım ayında. Biz hangi aydayız?
    ATI 2 milyonuncu GPU için pasta kesiyorsa bu sizin sayenizde; ATI'ye değer veren insanlar sayesinde; peki neden bu insanlar bu kadar bekletiliyor; az değil cebinizden/cebimizden çıkan paralar.

Problemin bulgularının hangi zaman aralığında çıktığına dair bir bilgin warmı ? Benim biliğim problem Ocak aynın başında (belki biraz daha önce ) Windows Güncelllemesi sonucu ortaya çıktı ve Ocak ayında Hatırlarsan haberleride yapıdlı Tüm AMD çalışanları 2 haftalık izne ayrıldı ve İzin dönüşü gelen hata raporları sonucu Windows Güncellemesi ile birlikte adım atmak durumunda olduklarını açıkladılar. sonucen dünde yama çıkartıldı.

• tartışmaya gerek yok geç olsun güç olmasın
    en azından donanımsal değil
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.