Türk Ehliyeti Hangi Ülkelerde Geçerli?
8 Cevap9105 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
5 Şubat 2010; 18:48:30 

in which countries can we use turkish driver license while we are driving huh?

Amerika'da,Avrupa'da,gelişmiş ülkelerin hangilerinde geçerli ehliyetimiz bilgisi olan arkadaşlar söylerse sevinirim

yukardaki ingilizceyi konu dikkat çeksin diye yaptım

35 Mesaj
5 Şubat 2010; 18:58:06 

Britanya adasında 1 yıl geçerli diye biliyorum, sonra İngiliz ehliyeti alman lazım

677 Mesaj
5 Şubat 2010; 18:59:24 

abd de geçerli. yalnız bir süre sonra sınava girmen gerekli diye biliyorum. arkadaş wat ile gittiğinde Türk ehliyetiyle araba kiralayıp birkaç eyaleti gezdiğini anlatıyordu.

Kendimi biraz öldürüyorum
Her ilişkide
Bu aşkla ilgili değil
Sadece başka bir cenaze töreni..

48 Mesaj
5 Şubat 2010; 19:03:46 

Avusturyada ilk 6 ay geçerli.

Sınavda benden yüksek puan alman, sınavdan sonra senden daha başarılı biri olacağım gerçeğini değiştirmiyor zenci dostum...

731 Mesaj
5 Şubat 2010; 19:06:44 

dünyada en kolay ehliyet burada alıyor adam 50 metre gidiyor ehliyet cepte

Eğitim Birliği 15'İNCİ P.EĞT.TUG.KH. VE KH.BL./AMASYA MERKEZ

Esas Birliği 7'NCİ KOR. 107'NCİ TOP.A. ÖLÇME VE HEDEF TESPİT BL./ŞANLIURFA SİVEREK

1654 Mesaj
14 Şubat 2010; 22:48:38 

peki romonya plakalı aracı ben türkiyede kullanabilirmiyim türkiye ehliyeti ile babamın romanyada arabası var arada geliyor ben hep geziyordum romanya plakalı araçla :s ?

YASİN KAYA

8 Mesaj
12 Eylül 2011; 3:18:54 

Peki ama benim anlamadığım olay şu, Şimdi ben atıyorum herhangi bir ülkeye gittim örneğin amerika ilk 6 ay geçerli demişsiniz. Ben 3 ay kaldım sonra ülkeme geri döndüm. Fakat aradan 2 yıl geçti tekrar gitmem gerekti o zaman tekrar 6 ay veriyorlar mı ?

Üstelik bu süre kısıtlaması çok mantıksız değil mi sizce ?
Yani şunu demek istiyorum; Ben amerikaya gidiyorum 6 ay boyunca araba kiralayabiliyorum kullanabiliyorum ama 6 ay sonra bana çıkıp tamam senin ehliyetin geçersiz artık amerikan ehliyeti almak gerekli diyorlar Mesela tamam her ülkede ehliyet almanın bazı standartları var ve malesef ülkemizde diğer arkadaşın dediği gibi 50 metre lik bir sınav ile ehliyet alınıyor. Her ülkede bir sınava girerek evet bunun ehliyeti bu ülkede de geçerli gibi birşey olsa tamam bu mantıklı fakat, süre kısıtlaması çok saçma ve mantıksız bir uygulama belki diğer ülkelerde öyle değildir örneğin Almanya vatandaşının ehliyeti Amerikada tam olarak geçerlidir. Buda uluslararası standartlarla ilgili sanırım.

672 Mesaj
12 Eylül 2011; 3:29:34 

Türkiyede geçiyo gerisini bilmiyorum

EloBoost yapılır
Euw Diamond3
Fiyatları pm ile sorunuz. (Sağlam referans vardır.)

6 Mesaj
11 Ağustos 2013; 1:47:51 

dostum uluslar arası ehliyet diye bişey var bunu ehliyetinin 2 fotokopisi 1 kimlik fotokopisi 2 tane de vesikalık fotoyla 300 küsür tl verip alıyorsun her yerde istediğin kadar kullanabilirsin ama sadece yaşadığın ülkede geçersiz oluyor.

ben sapigim
En Beğenilmeyen Yorumlar
Yoruma Git abd de geçerli. yalnız bir süre sonra sınava girmen gerekli diye biliyorum. arkadaş wat ile gittiğinde Türk ehliyetiyle araba kiralayıp birkaç eyaleti gezdiğini anlatıyordu. arbuzik - 5 Şubat 2010; 18:59:24 -1
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Türk Ehliyeti Hangi Ülkelerde Geçerli?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.375