Şimdi Ara

ATi Radeon HD 5830 bir kez daha ertelendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
2.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son kullanıcıların merakla beklediği ekran kartlarından biri olan ATi Radeon HD 5830 bir kez daha ertelendi. Ocak sonu için planlanan ancak kalite onay testlerinde görülen bir devre hatasından ötürü 5 Şubat tarihine yani bugüne ertelendiği belirtilen ATi Radeon HD 5830, Çin geleneksel yeni yıl tatiline gireceği için bir kez daha ertelendi ve muhtemelen 18-20 Şubat öncesinde satışa sunulmayacak.

Yeni Yıl tatili, Çin kadar donanım dünyası için de en azından üretim tarafında tatil anlamına geliyor. Zira ülke çapındaki resmi tatil, tüm fabrikaların iki hafta boyunca kapalı kapanmasına neden olduğu için donanım üreticileri, özellikle ilk çeyrek planlamalarını Çin Yeni Yıl tatiline göre yapıyor ve hem stok durumlarını hem de yeni modeller için üretim planlamalarımı bu takvim ışığında şekillendiriyorlar.

Nvidia'nın Fermi hamlesinden önce pazara giriş yapması beklenen ATi Radeon HD 5830'un 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Cypress LE GPU'sundan güç alması bekleniyor. Teknik özellikleri henüz açıklanmayan ancak 256-bit bellek veri yolu desteğine ve 1280x paralel işlem birimine sahip olacağı söylenen DirectX 11 destekli yeni modelin 220-230$ seviyesinden lanse edileceği belirtiliyor.

• 220-230$ seviyesinde çıkacaksa çok iyi olur.
  • Türkiye'ye bu fiyatla gelirse. Yaklaşık 400 lira eder. Şuan en ucuz 5850 nin 546 lira olduğunu düşünürsek. F/P kralı olmasına kesin gözüyle bakabiliriz.
  • Komik bir erteleme sebebi, bu kartın üstü piyasada altı piyasada ama kendinin tasarımında hata var ha??? 5700 serisini biraz daha yüksek fiyattan veya bunu beğenmeyenlere 5800 serisine yönlendirik daha da kazanmak için yapılmış bir hamle.
  • fiyatı dedikleri gibi olursa mükemmel olur
  • Dört Gözle Bekliyoruz :)
  • Bir haftaya tamamladılar mı bayram tatillerini hep aynı mevzu gelir gündeme ülkemizde. Bu kadar tatil olur mu diye. İki hafta tatil mi olur?
    Neyse, bu fiyattan çıkarsa güzel bir iş yapmış olacaklar. Bi daha ertelenmez inşallah yoksa 6000 serisiyle birlikte çıkar artık.
  • ATİ bu kartı fermiyle birlikte çıkartıcak herhalde şimdi nasıl olsa pahalıdan satıyo fermiyle birklite ucuza çıkartıp daha çok satmak istiyor galiba...
  • Haber için teşekkürler..
    Geç gelsin ama ucuz gelsin
  • aynen daha öncede dediğim gibi şubat sonunu bulacak çıkışı kartın.

uyanık atinin gözü doymamış daha demek ki kartı mümkün olduğunca geç çıkarıyor
  • Ben de bu haberi bekliyordum. Bu kartı çıkarmak kolay değil. En azından Ati için kolay değil. Çin'deki tatil hikaye bence. Zaman kazanmaya çalışıyorlar. Tabi bir de hd4890'ların piyasadan silinmesi lazım bu kartın sorunsuz şekilde satılıp, kullanıcı gözünde hd5000 serisinin kusursuz bir seri gibi görünebilmesi için.

1280 adet akış işlemcisi ile eski seride aynı mimari ile üretilen 800 adet akış işlemcisine sahip kartla yarışacak bu kart. Bunun hesabını sormazlar mı? Performansı yüksek olursa hd5850 var orada da. Yani bu kart çok ilginç olacak çok.

Tabi bir de Fermi'ye atılacak "fiyatlandırma" tokatı var. Nvidia bu karta hemen cevap veremeyeceğine göre erken çıkarmaya da gerek yok. Fermi çıkmadan 1-2 hafta önce çıksın yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamad -- 5 Şubat 2010; 17:28:21 >

• yai dünya nüfusunun 6da biri tatile mi giriyor??? bende Türkiyeden fazla tatil yapan ülke olmadığını düşünürdüm, tabi resmi dairelerde bu durum geçerli sadece.. özel sektörde adamlar çalışanlarına burda hafta tatilini bile zor veriyorlar.. bırak ülkenin tatile girmesini..
  • 199usd olması lazım bu kartın fiyatı
  • bilerekmi erteliyorlar ne. millet 5850 alsın diye yoksa
  • yada amd ceosu alıyor eline telefonu. alarm çalıyor ekranda "5830 çıkacak" yazıyor ve habire erteleye basıyor:))))
  • quote:

220-230$
    gene pahalı ne anladım ben bu işten?
  • bence bu kartın cf li hali fermi ile yakın sonuclar vericek fiyatı onemli umarım abartmazlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Outrage

quote:

220-230$
    gene pahalı ne anladım ben bu işten?

Meydan boş yapacak bişey yok. Sömürecekler. Aslında gene insaflılar, ben olsam biraz daha fazla fiyat koyardım heralde
  • evet fiyatıda makul olursa güzel olur,paylaşım için teşekkürler
  • Fiyat olarak 300TL altına düştüğünde bu kart yüksek ihtimal ATI'nin popülarite olarak 8800GT'si olacaktır.
    Tam olarak orta-üst kesime hitap ediyor ve performansı HD4890-HD5850 arasını tam olarak dolduruyor.
    Oc ile stok HD5850'ye de yetişir gibi görünüyor.Oldukça alınası bir kart.
    Şahsen 1 yıl sonra GTS250'den bu karta geçmeyi planlıyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.