Şimdi Ara

Mp3 yerine geliştirilen yeni müzik formatına merhaba deyin: MusicDNA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
4.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Evrensel dijital müzik formatı olarak görülen Mp3 formatının yerine yeni alternatifler geliştirmeye devam ediliyor. Bu yeni format arayışının ilk nedenlerinden biri, Mp3 formatının kullanıcılar arasında korsan olarak paylaşımının çok kolay olması. Bu kolaylıktan zarar gören müzik endüstrisinin Mp3 formatı yerine yaygınlaşmasını istediği yeni format ise MusicDNA.

MusicDNA formatı, yine yaklaşık 16 yıl önce Mp3 formatını geliştirenler arasında bulunan

Dagfinn Bach isimli Norveçli bir programcı tarafından yazıldı. MPEG-7 açık kaynak kodunu kullanacak ve yüksek kalitede müzik sunacak olan MusicDNA, şarkı yanında şarkı sözleri, albüm kapakları, video ve sanatçıya ait haberler bulunduracak. Tüm bunların yanında MusicDNA internete bağlı olunduğunda içerdiği bu bilgileri güncelleyebilecek, kullanıcı, sanatçıya ait konser bilgilerini ve yeni anlaşmalarını da kendi kaynağından direk olarak öğrenebilecek. Mp3 formatının mucidi

Alman Karhlheinz Brandenburg ise müzik sektörünün MusicDNA atağına yatırımcı olarak katılarak destek verdi. Şuan hepsi olmasa da Apple iTunes da dahil bazı müzik şirketlerinin üzerinde anlaşmaya vardığı yeni MusicDNA formatı 2010 yılı içinde beta olarak kullanıldıktan sonra 2010 yılı sonunda kullanıma tamamen açılacak.

• mp3 gibi kucuk boyutlumu olcak??
  • berbat bişey bana sorarsanız kefiyli kefiyli mp3 indirip dinlemek varken bu ne böyle hem bunla mp3 arasındaki ses farkını hangi kulak anlayacak? 10 tl ye 10 15 şarkıyı ancak satın alabiliyoruz ozaman albüm fiyatlarını indirsinler
  • Acaip bir rekabet var yeni format için zira artık tamamen kayıpsız bir format için geçiş yapmak gereken bir gereksinim var.

Önceden Mp3 herkese yetiyordu ama şimdi, filmin HD'si gibi kaliteli sistemlerde Mp3 çalınmıyor Waw kullanacak yada göreceli eski formatları kullanmak gereksiz. Geçenler Mp3HD gördüm ama o paralı olacakmış bu format umarım başka şekilde kazanır parayı.
  • Mp3 gibi kulakları mahvaden formattan kurtulmanın zamanı geldi artık. Harddisklerin boyutu ve internet hızları arttı umarım yaygın olur yeni format.
  • flac ile bunun arasında ne fark olcak?
    pek bilgim yok bu konularda da
  • Ben MP3lerimle mutluyum

MP3 ölmez, korsan bitmez
  • herşeye zam zam
    millet gezemiyor,kıyafet alamıyor,hiç olmazsa evde internete giriyor müzik dinliyor,internet pahalı,müzikte böyle olur kimse dinleyemezse o zaman millet ne yapcak nasıl bir sistem bu ya

halka yapılan zulüm işkence şıh

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ruzgar2442 -- 5 Şubat 2010; 1:21:21 >
  • mp3 benim için flac ı keşfedince ölmüştü zaten
  • O sistem işlemez ben size söyleyeyim.
  • fx57 yapardı bu duyuruları ona noldu :(

:) şaka bi yana, korsana karşı değilim ama böyle bişey olursa korsana karşı savaşanlar için iyi olacaktır tabii onunda çaresini bulmazlarsa
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cro-X
    Mp3 gibi kulakları mahvaden formattan kurtulmanın zamanı geldi artık. Harddisklerin boyutu ve internet hızları arttı umarım yaygın olur yeni format.

Eziknet sayesinde yeni formatta bir şarkıyı 15 dk'da falan indiririz artık
  • mp3 player alacaktım almıyım bari seneye musicDna playerlar çıkar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adalet -- 5 Şubat 2010; 1:36:51 >
  • kalite artıp boyut sabit kalırsa mükemmel olur (tabi mp3 gibi korsan yayılmasınında olması lazım )
  • flac varken macera aramaya değmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HastaFenerl1

flac varken macera aramaya değmez.

Ya bu flac flac her "kaliteli müzik" konusunda konuşuluyor. İndirdim önceden dinlediğim şarkıları pek fark yok. İlla 5+1 ses sistemi veya kaliteli müzik sistemleri mi olması gerekir farkı anlayabilmek için?

DNA'a gelsin dinleriz kararımızı veririrz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SilverQuasar

quote:

Orijinalden alıntı: HastaFenerl1

flac varken macera aramaya değmez.

Ya bu flac flac her "kaliteli müzik" konusunda konuşuluyor. İndirdim önceden dinlediğim şarkıları pek fark yok. İlla 5+1 ses sistemi veya kaliteli müzik sistemleri mi olması gerekir farkı anlayabilmek için?

DNA'a gelsin dinleriz kararımızı veririrz.
    bu sorunun cevabını bende merak edıyorum
  • Ne çıkarırlarsa çıkarsınlar anında mp3 e çevrilir ve paylaşılır.
    Hiçbir şeyinde önüne geçemezler yalan dolan olur bu iş.
  • Orijinalciler için biçilmiş kaftan korsancılar için gereksiz. Umarım müzik dosyalarının sıkıştırması mp3'ten kötü değildir. Piyasada korsanı kullanılmayan bir format kolayca tutunamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 5 Şubat 2010; 3:37:50 >
  • valla türkce rap dinlerim toplasan 10-15 albüm zor çıkar hadi 20 olsun zaten flac o kadar kaliteli değil wav olarak dinleyin direk cdden asıl kalite o işte
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.