Şimdi Ara

silinebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
1
Favori
84.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drakin -- 4 Şubat 2014; 1:10:24 >

• Bağlandığınız ağ size ip atamıyor olabilir,manuel ip girmeyi deneyin.Ve şifreden kesinlikle emin olun.Biliyorsunuz ki en ufak bir büyük küçük harf uyumsuzluğu bile kabul edilmiyor.
  • hocam ip yi kendimiz nasıl belirleyebiliriz.birde şifre konusunda tereddüte düştüm 1234567890 şeklind ekombinasyon ve 0123456789 şeklind ekombinasyon denedim ikisinde de aynen sınırlı erişim dedi ?
  • hocam ağ paylaşım merkezinde soldaki menüde "bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin" bölümüne girin.açılan pencerede kablosuz ağ kartınıza sağ tıklayarak özellikler e girin.açılan pencerede ipv4 satırına çift tıklayın.Dinamik ip adresini iptal ederek aşağıdaki adresi kullan a tıklayın ve ip leri manuel olarak girin.işlemleri onaylayarak çıkış yapın.Fakat bir kaç nokta belirtmek istiyorum;

1.Şifren kesinlikle doğru olmalı. İki farklı kombinasyon yazmışşsınız ikiside farklı olduğu için sadece biri doğrudur.Bence modem sahibinden şifreyi teyit edin.

2. olarak girdiğiniz ip ler modemin ip aralığı ile aynı olmalı.Farklı bir ip adresi yine çalışmayacaktır.

Bu iki durum sağlandığı zaman sorunsuz olarak interneti kullanmanız gerekir.Farklı bir sorun oluşmaz ise.

Aslında şifre doğru olduğu sürece modemin otomatik ip ataması daha iyi bir yöntemdir.Ağ üzerindeki karışıklığı önler.Ancak bazı durumlarda (modemin dhcp özelliği kapalı olabilir) modem ip atamaz ve eller girilir.

Siz yazdıklarımı bir kontrol edin,olmaz ise yine yardımcı olmaya çalışıcam.

• :( Aynı Sorun Bendede War Dediğin Yaptım Ama Olmadı Hocam Biriniz Yardim Etsin..! Kafayi Yicem..!
  • Win7 ise son bir guncellemeden sonra basıma gelmisti. Sistemi geri yukledim sorun duzeldi. bende giden ve gelen 0 gozukuyordu. driver kaldir yukle yinede sorun devam ediyordu.

Sendede aynı sekilde mi?

Kablosuz agları yonetden kaldırıp yeniden baglanti yapmayi denedin mi?
  • konuyu açan arkadaşın sorununun aynısı bendede var nasıl çözebilirim?modemin şifresini değiştirmek istedim sonrada bu sorun çıktı.şifre değişmedi sanırım eski şifreyide bilmiyorum yeni yaptığım şifreyi giriyorum sınırlı erişim yazıyor bağlantıda.bilen varsa yardımcı olabilirmi.
  • benzeri bir durum bende de var, bazen bağlantı kurulamadı diyor,

modem tp-link,
    pc win 7
    usb wifi wus-300
  • Merhaba, aynı sorunu ben de yaşıyorum, gündüz komşumun evine girip modemi aç kapa yapıyorum ama gece bağlantısız kalıyorum. Modeme uzaktan reset atmanın faydası olur mu ? Bir de manuel ip girerken yukarıda yazan ip 4 'ün aynısını mı yazacağız ? Şimdiden teşekkürler...
  • sayın bilirkişi bu konuda lütfen gece yarısından önce mesaj atarsanız çok sevinirim
  • çok teşekkür ederim, yine başıma geldi, dediklerinizin hepsini yaptım şak diye oldu :D:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: ccnablade

Win7 ise son bir guncellemeden sonra basıma gelmisti. Sistemi geri yukledim sorun duzeldi. bende giden ve gelen 0 gozukuyordu. driver kaldir yukle yinede sorun devam ediyordu.

Sendede aynı sekilde mi?

Kablosuz agları yonetden kaldırıp yeniden baglanti yapmayi denedin mi?

Merhaba işleti sistemiyle alakalı olduğunu zanletmiyorum aynı sorunu bende yaşıyorum aynı anda tüm laptoplarda macbookda da bu sorunla karşılaşıyorum daha öncede olmuştu müşteri hizmetlerini aramıştım ve sorun çözülmüştü..

arayıpda sorunu çözülememiş arkadaşlar varsa cihanx arkadaşın da dediğini yapın.. ((:

quote:

Orijinalden alıntı: cihanx

hocam ağ paylaşım merkezinde soldaki menüde "bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin" bölümüne girin.açılan pencerede kablosuz ağ kartınıza sağ tıklayarak özellikler e girin.açılan pencerede ipv4 satırına çift tıklayın.Dinamik ip adresini iptal ederek aşağıdaki adresi kullan a tıklayın ve ip leri manuel olarak girin.işlemleri onaylayarak çıkış yapın.Fakat bir kaç nokta belirtmek istiyorum;

1.Şifren kesinlikle doğru olmalı. İki farklı kombinasyon yazmışşsınız ikiside farklı olduğu için sadece biri doğrudur.Bence modem sahibinden şifreyi teyit edin.

2. olarak girdiğiniz ip ler modemin ip aralığı ile aynı olmalı.Farklı bir ip adresi yine çalışmayacaktır.

Bu iki durum sağlandığı zaman sorunsuz olarak interneti kullanmanız gerekir.Farklı bir sorun oluşmaz ise.

Aslında şifre doğru olduğu sürece modemin otomatik ip ataması daha iyi bir yöntemdir.Ağ üzerindeki karışıklığı önler.Ancak bazı durumlarda (modemin dhcp özelliği kapalı olabilir) modem ip atamaz ve eller girilir.

Siz yazdıklarımı bir kontrol edin,olmaz ise yine yardımcı olmaya çalışıcam.

Merhaba işleti sistemiyle alakalı olduğunu zanletmiyorum aynı sorunu bende yaşıyorum aynı anda tüm laptoplarda macbookda da bu sorunla karşılaşıyorum daha öncede olmuştu müşteri hizmetlerini aramıştım ve sorun çözülmüştü..

arayıpda sorunu çözülememiş arkadaşlar varsa cihanx arkadaşın da dediğini yapın.. ((:

• Başlat > Çalıştır > Regedit yazın

Açılan regeditde
    "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\Ndisuio" anahtarına ulaşın ve 4 yazan "Start" değerini 1 olarak değiştirip pencereyi kapatın bilgisayarı tekrar başlat sorun çözülür
  • kasmaya gerek yok hocam modemi resetlesin düzelicektir emin ol çünkü bende komşumla paylaşıyorum çok nadir de olsa olabiliyor ve resetleyince anında düzeliyor.
  • eğer sınırlı bağlantı diyorsa

öncelikle arkadaşımızın dediği gibi kesinlikle şifrenin doğruluğundan emin olmanız gerek
    sonra modeminizin size doğru bir IP verip vermediğini kontrol etmeniz gerek.
    örneğin 10.0.x.x veya 192.168.x.x olması gereken IP bunların dışında bir IP ise şüphelilerden biri bunlardır.
    internetten elle IP verme yollarını araştırarak çözebilirsiniz.

hala sıkıntı yaşıyorsanız ya ADSL hattınızda ya modeminizde ya kablolamada ya da en son yüklenen uygulamanın birinde bir problem vardır.

bu işlemlerin ardından belki sadece küçük bir restart da işinizi görebilir
  • aynı sorun bende de oluyor... müşteri hizmetlerini aradığımda modemin ısınmasından kaynaklı olabilir dedi... kullanmadığımız zamanlarda fişini çekmemizi tavsiye etti bilmiyorum ne kadar doğru sonuçta müşteri hizmetlerindeki görevlilerin bilgisi yok ezberden konuşurlar genelde... dediğiniz gibi ip yazdım sorun düzelir umarım..
  • Mac şifreleme etkin olabilir.
  • Airties RT-204 modem var bende, normal internette gezerken pek sınırlı erişim olmuyor ama hafiften download yapmaya kalkayım hemen sınırlı erişim oluyor. Masaüstü bilgisayarım ethernetle bağlı, ondayken sorun olmuyor.
  • arkadaslar aynı sorun benimde başıma geldi ancak sorun sanki bende biraz farklı gibi.

laptop un üstündeki wi-fi ile modeme sorunsuz baglanırken alfa awus036h adaptörle 2 gündür bağlanamıyorum sınırlı erişim diyor. 2 gün öncesine kadar böyle bir sorunum yoktu yeni başladı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahseer898

arkadaslar aynı sorun benimde başıma geldi ancak sorun sanki bende biraz farklı gibi.

laptop un üstündeki wi-fi ile modeme sorunsuz baglanırken alfa awus036h adaptörle 2 gündür bağlanamıyorum sınırlı erişim diyor. 2 gün öncesine kadar böyle bir sorunum yoktu yeni başladı.

1arkadaşın bahsettiği sorun aynen bende de var acil yardımlarınızı bekliyor cevap verenlere teşekkür ediyorum cevap inşallah alırım
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.