Şimdi Ara

YF ÇİN MALI GPS cihazları hakkında (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
594
Cevap
7
Favori
110.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: can280

quote:

Orijinalden alıntı: IdontKnoWw

quote:

IdontKnoW Üstadım ,

bende sizin cihazın 5" olanı var.cihaz tamamen resetlendi.şimdi 64mb rom atyorum uyumsuz diyor.
    sizin yüklediğiniz rom u bana da gönderebilir misiniz.salı günü yola çıkıcam cihaz çok gerekli.
    yardımlarınızı bekliyorum.

ben bu cihazları satıyorum, aynı zamanda tamirini yapıyorum. yani şuanda bile elimde birçok farklı cihaz var, sen hangisinden bahsediyorsun? kendi aracımda bir süredir mesada 7" kullanıyorum ama onun 5" olanı yok..

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&_trksid=p4340.l2557&rt=nc&nma=true&item=290558102937&si=ftV4oOzVqgApOA%252Frgi%252FlOCTCkBQ%253D&viewitem=&sspagename=STRK%3AMEWNX%3AIT

bendeki cihaz bu.buna uygun rom bulamıyorum

eğer 64mb lık cihaza 128mb rom attıysan ve şimdi cihaz açılışta CPU çalışmayı durdurdu yada bunun ingilizcesini yazıyorsa..uygun rom bulmak hiçbir işine yaramaz, ancak jtaj ile cihaz kurtulabilir, hatta o bile kesin değil..

• quote:

quote:

quote:

quote:

IdontKnoW Üstadım ,

bende sizin cihazın 5" olanı var.cihaz tamamen resetlendi.şimdi 64mb rom atyorum uyumsuz diyor.
    sizin yüklediğiniz rom u bana da gönderebilir misiniz.salı günü yola çıkıcam cihaz çok gerekli.
    yardımlarınızı bekliyorum.

ben bu cihazları satıyorum, aynı zamanda tamirini yapıyorum. yani şuanda bile elimde birçok farklı cihaz var, sen hangisinden bahsediyorsun? kendi aracımda bir süredir mesada 7" kullanıyorum ama onun 5" olanı yok..

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&_trksid=p4340.l2557&rt=nc&nma=true&item=290558102937&si=ftV4oOzVqgApOA%252Frgi%252FlOCTCkBQ%253D&viewitem=&sspagename=STRK%3AMEWNX%3AIT

bendeki cihaz bu.buna uygun rom bulamıyorum

eğer 64mb lık cihaza 128mb rom attıysan ve şimdi cihaz açılışta CPU çalışmayı durdurdu yada bunun ingilizcesini yazıyorsa..uygun rom bulmak hiçbir işine yaramaz, ancak jtaj ile cihaz kurtulabilir, hatta o bile kesin değil..

hata tam olarak şu:

ERROR 18 :
    SOFTWARE FLASH SIZE IS DIFFRENT WITH MACHINE'S
    FLASH SIZE OF YOUR SOFTWARE IS : MLC
    FLASH SIZE OF YOUR MACHINE IS : SLC 64M
    CPU STOP RUNNING

yani evet cpu durdurdu uyarısı veriyor fakat 128mb rom yüklenmedi.64lük yükleyince bu hatayı veriyor.

• quote:

hata tam olarak şu:

ERROR 18 :
    CPU STOP RUNNING

yani evet cpu durdurdu uyarısı veriyor fakat 128mb rom yüklenmedi.64lük yükleyince bu hatayı veriyor.

cihazının menüsü yapraklı menü ise 64mb tır ve eğer animasyonlu dönen menü ise 128mb tır..
    şu an flash ı tekrar yazdırabiliyormusun? yani hatalı flash ta olsa hafıza kartına koyup cihazı açtığın zaman yükleme yapabiliyorsan belki şansın olabilir, ama direk yukarıda yazdığın hata ekrana geliyorsa geçmiş olsun..
    kartı fat formatında formatlayarak
    http://r a p i d share.com/files/411882453/2_D64_0710.zip
    bu dosyayı dene bakalım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IdontKnoWw -- 13 Haziran 2011; 4:55:30 >

• direk bu measj geliyor.evet yeşil yapraklı menü
  • bunu denedim.aradığım rom buydu.yani ilk baştaki romu buydu.fakat şimdi açılır açılmaz aynı hatayı veriyor.nand flashı formatlama gibi bi şansımız yok mu acaba.
    quote:

quote:

hata tam olarak şu:

ERROR 18 :
    CPU STOP RUNNING

cihazının menüsü yapraklı menü ise 64mb tır ve eğer animasyonlu dönen menü ise 128mb tır..
    şu an flash ı tekrar yazdırabiliyormusun? yani hatalı flash ta olsa hafıza kartına koyup cihazı açtığın zaman yükleme yapabiliyorsan belki şansın olabilir, ama direk yukarıda yazdığın hata ekrana geliyorsa geçmiş olsun..

bunu denedim.aradığım rom buydu.yani ilk baştaki romu buydu.fakat şimdi açılır açılmaz aynı hatayı veriyor.nand flashı formatlama gibi bi şansımız yok mu acaba.

• quote:

bunu denedim.aradığım rom buydu.yani ilk baştaki romu buydu.fakat şimdi açılır açılmaz aynı hatayı veriyor.nand flashı formatlama gibi bi şansımız yok mu acaba.
    quote:

quote:

hata tam olarak şu:

ERROR 18 :
    CPU STOP RUNNING

sadece flash entegresi sökülüp programlanabiliyor, başka bir yolunu bilmiyorum..

• ilgin için teşekkürler.tamire verdim.yapamazlarsa sana gönderirim artık.
  • randıman alabiliyor msunuz bu aletlerden ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: patrain

randıman alabiliyor msunuz bu aletlerden ?

iki yıldır bu cihazlardan kullanıyorum. kendi aracımda kullandıklarımda dahili hafızalı olanlar hariç kendi kendine bozulan cihaza rastlamadım..performans olarak bakarsak tüm gps cihazları ana görevi olan navigasyon işini sorunsuz yapabiliyor..fakat video performansı, mio pocket kullanımı v.s. konularda cpu hızı ram boyutu ve hızına göre farklılık gösteriyorlar..
  • linkteki ürünü almam konusunda fikir verebilir misiniz?Değer mi özellikleri harita güncelleme olanağı vs...yorumlarınızı bekliyorum bu cihaz açıkçası hoşuma gitti ama navigasyonlar hakkında hiçbir fikrim yok sıkıntı çıkarırsa nasıl bir sıkıntı çıkarır 900mah gücü var iyi mi şarjı tahminen kaç saat gider

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280648667718&category=156955&_trksid=p5197.c0.m619
  • arkadaşlar 7" dealextreme malı dahili hafızalı cihazım var. son bir aydır kullanmıyordum. şimdi cihazı açtığımda açılış ekranında kalıyor. (bi ev resmi çıkıyor). yukarılarda birisi şarj tam olarak bittiğinde bi çok cihaz bunu yapar demiş. bu halinde cihaza hiç müdahale edemiyorum. günlerdir şarja bağladım. 1500 mA. adaptörle şarj ediyorum ama nafile. resetleme falan da sorunu çözmedi. hatta içini açtım pili söküp taktım yine nafile. yapabileceğim bişi var mı , harici flash kartla rom yükleme falan olur mu, 5 yrine 12 volt falan versem (şoklama) yani çözüm sunabilecek bi arkadaş var mı ?
  • çinliler ne zaman yüksek işlemcili 600 veya 633 olabilir atlas 5 modülü TV li HD ekranlı 5. navigasyon yapıcak arıyorum bulamadım TVsiz HD ler harika çok varda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 24 Temmuz 2011; 23:01:03 >
  • Merhaba arkadaşlar, merhaba forumun başından sonuna kadar yardımlarını esirgemeyen IdontknowWw

Bende bir zamanlar dvd player güncellemeleri yaparak insanlara yardımcı oluyordum bakalım şanz bize gülecekmi.

64 Mb, Atlas Cpu, çin malı, ipod görünümlü DT560 GPS cihazıma yanlışlıkla aynı tip 128 MB lik bir cihazın firmware update yaptım. Güzelce update yaptı ancak Artık açılmıyor.
    Kurtarma şansımız varmıdır yoksa yeniden mi spariş vereceğiz.

Bunu yüklemem gerekiyordu
    PF68BFV_V2.3_E091215_64MBZentelDDR_SLC_480272_QC_EN_OS1005041759_APP100423

Yardımlar için teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myelkovan -- 5 Ağustos 2011; 17:21:41 >

• http://www.dealextreme.com/p/4-3-lcd-windows-ce-6-0-atlasiv-533mhz-arm11-gps-navigator-with-av-in-usa-maps-2gb-sd-card-51440
    IdontKnoWw üstad bende yukarıda linkini verdiğim cihaz var
    cihaza yformat attım daha sonra rom yüklemeye çalıştım ama hiç bir şekilde rom yüklenmiyor netten bir çok rom buldum ama olmadı
    BOOTVER 0136
    PLAT 82F
    CPU 500000000HZ
    MEM 184320000 HZ
    LCD 12
    RAM 64 MB
    FLASH 0(128MB)
    Id ec,f1,0,95,40,0
    diye mavi ekranda bir şeyler yazıyor
    acaba yformat atarken winceyimi sildim eğer öyleyse winceyi tekrar nasıl yüklerim,
    yardımcı olursan sevinirim artık yapabileceğim birşey kalmadı yardım lütfen

• pm ile cevapladım.
  • Merhabalar çin malı double din teyp aldım. navigasyonu filan çalışıyor cihazda herhangi bir sorun yok. cihazın windowsuna da girebiliyorum. burada nandflash klasörü var ve bunun içinde cihazın navigasyonuna ait ekran görüntüleri vs dosyalar mevcut. fakat cihazın ana menü dosyalarına background resimlerine filan hiç ulaşamadım. büyük ihtimal gizli bir klasör yada ikinci bir hafızası daha var ve bunlar onun içinde gizli. o kısma nasıl girebilirim. nandflash2 olarak yazıp entera basınca hata ekranı çıkıyor. bu arada windows çince bunu türkçeye yada ingilizceye çevirmek mümkünmüdür acaba?
  • öncelikle burada paylaşım yapan tüm arkadaşlara sonsuz teşekkür ederim.Değerli ustalar benim sorunum, Navking X20 hd cihazımla elm327 bluetooth cihazını bir türlü eşleştiremedim.Daha doğrusu navigasyon cihazım bluetooth aramasında elm 327 cihazını hiç bulamıyor.Oysa cep telefonumla bluetooth araması yaptığımda elm 327 görünüyor.Cihazım Navking X20 hd 128mb ram Win ce 6.0 işletim sistemine sahip.Yardımlarınızı bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: mursel_balci

Merhabalar çin malı double din teyp aldım. navigasyonu filan çalışıyor cihazda herhangi bir sorun yok. cihazın windowsuna da girebiliyorum. burada nandflash klasörü var ve bunun içinde cihazın navigasyonuna ait ekran görüntüleri vs dosyalar mevcut. fakat cihazın ana menü dosyalarına background resimlerine filan hiç ulaşamadım. büyük ihtimal gizli bir klasör yada ikinci bir hafızası daha var ve bunlar onun içinde gizli. o kısma nasıl girebilirim. nandflash2 olarak yazıp entera basınca hata ekranı çıkıyor. bu arada windows çince bunu türkçeye yada ingilizceye çevirmek mümkünmüdür acaba?

residentflash yazmayı deneyin

• residentflash yazdım ama olmadı maalesef
  • Merhaba arkadaşlar,

Navitech QX B432 cihazımda rom update yaptıktan sonra iki sorun oluştu. Cihaz normal açılıyor, normal çalışıyor gibi gözüküyor.

Ancak cihazın menüsündeki bluetooth sekmesine girince ve eşleştirme kısmına tıklayınca 60'dan geri sayacakken 59'da menüden çıkıyor ve donuyor.

Aynı zamanda cihazın sesi de kesildi. Yani kulaklık taktığımda ses geliyor ama dahili hoparlörden herhangi bir ses gelmiyor. FM Transmitter bölümüne baktım, transmitter devre dışı. Yani sesin kesilmesine neden olan şey bu olmamalı.

Bunların haricinde cihaz normal çalışıyor, navigasyon - mp3 player - oyunlar vs. hepsi çalışır durumda.

Birebir aynı model olan bir cihazdan rom dump edip benimkine yükledik, sorun aynen devam ediyor.

Yalnız dikkatimi çeken şey EraseReg ve YFormat yaptığımız halde, aynı model cihazdan rom yüklememiz sonrasında bile registry içindeki bir çok veri eski rom'dan kalma gözüküyor.

Bundan dolayı sorunlar bana registry kayıtlarından kaynaklanıyor gibi geldi ama detaylı incelediğimde bile çözümü bulamadım.

Artık delirmek üzereyim, hadi bluetooth çalışmasın ama navigasyon sessiz olmuyor :)

Fikirlerinizi ve desteğinizi rica ediyorum.
    Özellikle Navigasyon cihazlarının piri IdontKnoWw üstaddan...

Rom Version : PF08.2329.36M6588Q
    Software Version : V3.6.J016.12.01
    OEM Info : YFAtlas5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FoRaNeWDaY -- 21 Ağustos 2011; 15:54:58 >

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.