- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Umre dönüşü alışveriş....
30 Cevap12476 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

10054 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
lee byung
4 Şubat 2010; 12:46:04 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Arkadaşlar bir yakınım Umre'ye gidicek ve dönüşünde birşeyler alabiliceğini söyledi acaba orada herşey bulunurmu ? bilgisi olan alışveriş yapmış olan bilgi verebilicek olan olursa sevinirim ...

What Doesn't Kill You Makes You Stronger
console xboxone gamertag assasina7e

52 Mesaj
4 Şubat 2010; 13:04:26 

Arkadaşım Güzel Bir konu açmışsın bende bu konuyu merak ediyorum bendede gidicek yakınlar varda

558 Mesaj
4 Şubat 2010; 13:05:25 

Benimde var

Eğer insanlar sadece cezalandırılmaktan korktukları ya da ödüllendirileceğini umut ettikleri için iyi kalplilerse; o halde gerçekten çok acınacak haldeyiz.
Steam : Tıkla.
Diablo 3 : Tıkla.

21 kişinin blok listesindesiniz.

52 Mesaj
4 Şubat 2010; 13:25:04 

Bence bizden başka birçok kişi bu soruyu merak ediyor oradan ne getirilebilir ne ucuzdur ,gelirken sorun olurmu, gümrük vs Bilenlerden cevap bekliyoruz

10054 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
lee byung
10 Şubat 2010; 16:52:42 

yokmu bilen ...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
10 Şubat 2010; 17:13:43 

telefon getirmişti annemler..

ve de orada adidasın mağazası varmış 2-3 milyona üst-alt takım getirmişlerdi..

2587 Mesaj
10 Şubat 2010; 17:23:29 

psp aldırılabilir,zira oralarda ucuzmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi revenger11 -- 10 Şubat 2010; 17:48:56 >

143 Mesaj
10 Şubat 2010; 17:32:41 

arkadaşım elektronik vs. de müthiş ucuzluk var. PSP olsun saat olsun pc donanımı olsun cep telefonu olsun bu tür şeyleri isteyebilirsin

12342 Mesaj
10 Şubat 2010; 18:01:28 

Oralarda çok kolpa markalar ürünler var ona göre alsınlar.

Yeditepe Üniversitesi - Sony Vaio SVE1712W1EB - Sony Xperia Z Ultra - Sony Xperia Z - iPhone 5S - Sony Xperia P - Sony Alpha A37M ProCam - BB Bold 9700 - BB 9790

91 Mesaj
10 Şubat 2010; 18:12:20 

Arabistanda gümrük vergisi, kdv ve ötv bulunmamaktadır. Bu nedenden Elektronik ürünlerin maliyeti yarı yarıyadır. Eskiden çok uygun fiyatlarla bulmak mümkündü. Ancak oradaki esnaflar (çoğunluğu Türk) talebin fazla olmasıyla uyanıklık yapıp fiyatları son zamanlarda arttırdılar. Özellikle hac döneminde fiyatlar Türkiye ile aynı. Ben de ne heveslerle paramı cebime koyup gitmiştim. Ancak fiyatları görünce hevesim kursağımda kaldı. Umrede yine uygun fiyatlı ürünler bulmak mümkün. Ama yerini bilmek gerek. Mekke de fiyatlar daha fazladır ve pazarlık yapmazlar. Medinenin esnafı daha yumuşak yüzlüdür. Medinede Mescid-i nebeviye araba ile 5 dakika mesafede telefoncuların olduğu bir sokak var. Eğer amacınız telefon almaksa.Orada fiyatlar fena değil. Ben hac döneminde gittiğimden Türkiyeyle hemen hemen aynıydı fiyatlar. Elektronik ürün harici bir şey düşünüyorsanız zemzem ve hurma dışında hiçbir şey getirmek mantıklı değil. Satılan ürünlerin yüzde 99 u kalitesiz çin malı. Türk battaniyeleri buranın iki katı fiyata. Ve bizim halkımız arabistan ucuz mantığı ile alıyorlar. Türkiyedeki fiyatları takip etmeyenler ve kaliteden anlamayanlar için oralar tuzak. Konyadan 12 liraya aldığımız Türk malı bir seccadenin oradaki fiyatını görünce ağzım açık kaldı. 40 riyal yani yaklaşık 20 lira. En değerli ürünler Türk ürünleri. Unutmadan bir de inci alınabilirsiniz. Ben kendime inci bir tesbih almıştım. Çok karizmatik bişey. Eşiniz dostunuz içinde değişik inciler alabilirsiniz. Ama pazarlığı iyi yapmak gerek. Ve güzel sedef tesbihlerde var.
Umarım faydalı olmuştur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engraulis -- 10 Şubat 2010; 18:28:07 >

3174 Mesaj
10 Şubat 2010; 18:16:09 

Burda n97 1700-1800 iken ben ordan 900 tl ye almıştım

"Altın ne oluyor, can ne oluyor, inci, mercan da nedir bir sevgiye harcanmadıktan, bir sevgiliye feda edilmedikten sonra"

3174 Mesaj
10 Şubat 2010; 18:19:23 

quote:

Orijinalden alıntı: engraulis

Arabistanda gümrük vergisi, kdv ve ötv bulunmamaktadır. Bu nedenden Elektronik ürünlerin maliyeti yarı yarıyadır. Eskiden çok uygun fiyatlarla bulmak mümkündü. Ancak oradaki esnaflar (çoğunluğu Türk) talebin fazla olmasıyla uyanıklık yapıp fiyatları son zamanlarda arttırdılar. Özellikle hac döneminde fiyatlar Türkiye ile aynı. Ben de ne heveslerle paramı cebime koyup gitmiştim. Ancak fiyatları görünce hevesim kursağımda kaldı. Umrede yine uygun fiyatlı ürünler bulmak mümkün. Ama yerini bilmek gerek. Mekke de fiyatlar daha fazladır ve pazarlık yapmazlar. Medinenin esnafı daha yumuşak yüzlüdür. Medinede Mescid-i nebeviye araba ile 5 dakika mesafede telefoncuların olduğu bir sokak var. Eğer amacınız telefon almaksa.Orada fiyatlar fena değil. Ben hac döneminde gittiğimden Türkiyeyle hemen hemen aynıydı fiyatlar. Elektronik ürün harici bir şey düşünüyorsanız zemzem ve hurma dışında hiçbir şey getirmek mantıklı değil. Satılan ürünlerin yüzde 99 u kalitesiz çin malı. Türk battaniyeleri buranın iki katı fiyata. Ve bizim halkımız arabistan ucuz mantığı ile alıyorlar. Türkiyedeki fiyatları takip etmeyenler ve kaliteden anlamayanlar için oralar tuzak. Konyadan 12 liraya aldığımız Türk malı bir seccadenin oradaki fiyatını görünce ağzım açık kaldı. 20 riyal yani 40 lira. En değerli ürünler Türk ürünleri. Unutmadan bir de inci alınabilirsiniz. Ben kendime inci bir tesbih almıştım. Çok karizmatik bişey. Eşiniz dostunuz içinde değişik inciler alabilirsiniz. Ama pazarlığı iyi yapmak gerek. Ve güzel sedef tesbihlerde var.
Umarım faydalı olmuştur.

20 riyal 8 tl yapıyor yaklaşık olarak..

Evet ayrıca pazarlığı iyi yapın..

Bi saat sordum 65 riyal dedi o saatten iki tane aldım 50 riyal verdim

"Altın ne oluyor, can ne oluyor, inci, mercan da nedir bir sevgiye harcanmadıktan, bir sevgiliye feda edilmedikten sonra"

Uzaklaştırılmış
10 Şubat 2010; 18:20:08 

2 sene önce Nokia e65 700 lirayken 300 liraya aldık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

91 Mesaj
10 Şubat 2010; 18:30:55 

quote:

Orijinalden alıntı: scorpion

2 sene önce Nokia e65 700 lirayken 300 liraya aldık

yanlız orada çin üretimi sahte ürün çok. ve dil paketi yükletip telefonlarını bir daha kullanamayan çok kişi gördüm. Orada Türkçe bulmak çok zor.

931 Mesaj
10 Şubat 2010; 19:04:06 

quote:

Arabistanda gümrük vergisi, kdv ve ötv bulunmamaktadır. Bu nedenden Elektronik ürünlerin maliyeti yarı yarıyadır. Eskiden çok uygun fiyatlarla bulmak mümkündü. Ancak oradaki esnaflar (çoğunluğu Türk) talebin fazla olmasıyla uyanıklık yapıp fiyatları son zamanlarda arttırdılar. Özellikle hac döneminde fiyatlar Türkiye ile aynı. Ben de ne heveslerle paramı cebime koyup gitmiştim. Ancak fiyatları görünce hevesim kursağımda kaldı. Umrede yine uygun fiyatlı ürünler bulmak mümkün. Ama yerini bilmek gerek. Mekke de fiyatlar daha fazladır ve pazarlık yapmazlar. Medinenin esnafı daha yumuşak yüzlüdür. Medinede Mescid-i nebeviye araba ile 5 dakika mesafede telefoncuların olduğu bir sokak var. Eğer amacınız telefon almaksa.Orada fiyatlar fena değil. Ben hac döneminde gittiğimden Türkiyeyle hemen hemen aynıydı fiyatlar. Elektronik ürün harici bir şey düşünüyorsanız zemzem ve hurma dışında hiçbir şey getirmek mantıklı değil. Satılan ürünlerin yüzde 99 u kalitesiz çin malı. Türk battaniyeleri buranın iki katı fiyata. Ve bizim halkımız arabistan ucuz mantığı ile alıyorlar. Türkiyedeki fiyatları takip etmeyenler ve kaliteden anlamayanlar için oralar tuzak. Konyadan 12 liraya aldığımız Türk malı bir seccadenin oradaki fiyatını görünce ağzım açık kaldı. 40 riyal yani yaklaşık 20 lira. En değerli ürünler Türk ürünleri. Unutmadan bir de inci alınabilirsiniz. Ben kendime inci bir tesbih almıştım. Çok karizmatik bişey. Eşiniz dostunuz içinde değişik inciler alabilirsiniz. Ama pazarlığı iyi yapmak gerek. Ve güzel sedef tesbihlerde var.
Umarım faydalı olmuştur.

şahsen ben 2008 yılında umreye gittiğimde hurma ve bazı ufak hediyeler dışında hiçbirşey almadan gelmiştim eğer orjinal ürünle çakma ürünü ayırt edemiyorsanız benim gibi hiç bulaşmayın bence... sonuçta garantisiz ürünler onları alacağınıza burdan temiz 2. el alın daha iyi

1450 Mesaj
10 Şubat 2010; 19:32:11 

İnci alacak olursalar güvenli olduğuna inandıkları(!) kuyumculardan faturaları ile alsınlar hatta bu inciler küçük falan derseniz arkadan daha büyük tanelilerini getirdiklerini çok duydum.

Kafalarda hesaplar yapılır ve mesafeler konur, fakat bu kalp unutmaz, unutamaz ki zaten her kalp yıkılır ancak yenisi bulunamaz bir mesken, her anım birini özler, rüyada yolunu gözlediğim, düşünceler ve benliğimle canlanır tüm hatıralarım, bitince yalnızım, gözümü açtığımda kalmışım yanımda ailem ve birde arkadaşlarım....
Canon EOS 40D, Tamron 17-50mm F/2.8 Di-II XR IF AF, Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II, Canon EF 50mm f/1.8 II, Helios 44m-7 58mm f/2.0, Super Paragon 135mm f/2.8
Canon 60D'm çalındı seri no:2021202816

91 Mesaj
10 Şubat 2010; 20:06:27 

quote:

Orijinalden alıntı: Ugur851

İnci alacak olursalar güvenli olduğuna inandıkları(!) kuyumculardan faturaları ile alsınlar hatta bu inciler küçük falan derseniz arkadan daha büyük tanelilerini getirdiklerini çok duydum.

Kabeye yakın yerlerde inciler iki kat fiyatına. Pazarlığınızı iyi yapmanız gerek. Zam zam tower ve hiltonun altındaki alışveriş merkezlerinde kalitesiz ürünleri pahalıya bulursunuz. Orayı görmek gerek ama alışveriş yapmamak gerek. Daha ara caddelerde güzel yerler mevcut. Ama sahte incilere dikkat. Medinede de Mescid i nebevinin hemen yanındaki çarşılarda pahalı inciler bulursunuz. Hilton tarafında konya pazarı diye bir yer var. her kalitede inci bulabilirsiniz.

1450 Mesaj
10 Şubat 2010; 20:08:30 

quote:

Kabeye yakın yerlerde inciler iki kat fiyatına. Pazarlığınızı iyi yapmanız gerek. Zam zam tower ve hiltonun altındaki alışveriş merkezlerinde kalitesiz ürünleri pahalıya bulursunuz. Orayı görmek gerek ama alışveriş yapmamak gerek. Daha ara caddelerde güzel yerler mevcut. Ama sahte incilere dikkat. Medinede de Mescid i nebevinin hemen yanındaki çarşılarda pahalı inciler bulursunuz. Hilton tarafında konya pazarı diye bir yer var. her kalitede inci bulabilirsiniz.

Bende öğrenmiş oldm saol

Kafalarda hesaplar yapılır ve mesafeler konur, fakat bu kalp unutmaz, unutamaz ki zaten her kalp yıkılır ancak yenisi bulunamaz bir mesken, her anım birini özler, rüyada yolunu gözlediğim, düşünceler ve benliğimle canlanır tüm hatıralarım, bitince yalnızım, gözümü açtığımda kalmışım yanımda ailem ve birde arkadaşlarım....
Canon EOS 40D, Tamron 17-50mm F/2.8 Di-II XR IF AF, Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II, Canon EF 50mm f/1.8 II, Helios 44m-7 58mm f/2.0, Super Paragon 135mm f/2.8
Canon 60D'm çalındı seri no:2021202816

10054 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
lee byung
13 Şubat 2010; 16:28:12 

iphone bulunurmu 3g s

261 Mesaj
26 Şubat 2010; 23:37:49 

Arkadaslar..bendede durum aynı ama kafam cıdden karıstı..Cakma bır cın ısı alıp gelmesın bızımkıler dıye..Magzalar yok mu markaların.?

112 Mesaj
18 Mart 2010; 16:07:31 

Bilgisayar donanım fiyatları hakkında bilginiz var mı?
Örnek olarak i7 930 , i7 860 ,i5 750 işlemci....

1167 Mesaj
18 Mart 2010; 16:26:53 

elektronik cihazlarda gerçekten büyük fiyat farkları var oradada alışveriş merkezleri bolca var
eğer umreye giden anlıyosa bu işlerden güvenebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Your Life İs Mine -- 18 Mart 2010; 16:28:26 >

Amacımız bir renge ve isme malik olmak. Türk olmayan takımları yenmektir.
Tutte Le Vittorie Nel Cielo!
WHY ALWAYS ME?

Uzaklaştırılmış
18 Mart 2010; 16:34:31 

anneannem bana köstekli saat getirmiş.
orada ucuza almış sokaktan, aslında çok kaliteli birşey değil. ama uzun yıllar saklanacak hatırası anısı olan birşey. bence getirilebilecek en güzel hediyeyi de getirmiş oldu bana.
bu tarz birşey anısı olsun istersen getirilebilir.
bunun dışında elektronik haricinde diğer malların getirilmemesi ve fiyatların aynı olduğunu çok kişiden duydum.

112 Mesaj
18 Mart 2010; 16:36:00 

Şu sitede fiyatları buldum
http://www.souq.com/bro.../processors/1/?ubl=both

1 AED = 0,415 TL

i5 750 = 352,73 TL ( 850 AED )
i7 860 = 491,74 TL ( 1185 AED )

590 Mesaj
5 Mayıs 2010; 22:54:21 

bende hazıran ayında anneannmelerle bırlıkte gıdıcem slr fotograf makınası dusunuyorum sony nıkon canon gıbı makınalarında sahtelerı olabılırmı gumrukten nasıl gecırıcez nasıl bı sınırlama getırıyorlar gumrukte vergısını kesıyorlarmı bılen varsa yardımcı olabılırmı ???

2921 Mesaj
6 Mayıs 2010; 10:02:20 

Altın olabilir. Benim için 91 oktan benzin çok makbule geçerdi.

1857 Mesaj
6 Mayıs 2010; 10:38:21 

arap kızı getirsin

Rome CheapTrick SDS 08...Canon 550D 50mm 1.8KASTAMONU
    PsnID:kemal3737 Gta V Online

2134 Mesaj
12 Mayıs 2010; 21:51:46 

Laptoplar kaça gelir arkadaşlar aşağı yukarı?

940 Mesaj
12 Mayıs 2010; 21:57:19 

buradan telefon fiyatlarına bakabilirsiniz,aşağı yukarı aynı

ayrıca elektronik neredeyse yarı yarıya ama alırken dikkat etmek lazım 2.el veya çin malı dolu

686 Mesaj
12 Mayıs 2010; 22:02:28 

bana hurma getirsin

Belki hiç bir şey yolunda gitmedi; ama hiçbir şey de beni yolumdan etmedi...

Ernesto Che Guevara

16 Mesaj
10 Haziran 2010; 17:10:58 

arkadaşlar ben de gidecem önümüzdeki haftaya
ama oradan htc Tattoo almak istiyorum. bulabilir miyim orada fiyatı nasıldır bilen varmı???

KİMSEYE HAKKETTİĞİNDEN FAZLA DEĞER VERME
YOKSA DEĞERSİZ OLAN HEP SEN OLURSUN!
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Umre dönüşü alışveriş....
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.495