Şimdi Ara

HIS, Radeon HD 5450 modellerini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yüksek performans sınfı için hazırladığı ATi Radeon HD 5800 serisini önümüzdeki önümüzdeki haftalarda satışa sunacağı belirtilen HIS, giriş seviyesindeki yeni temsilcilerini tanıttı. ATi Radeon HD 5450 temelli üç yeni ekran kartı hazırlayan firma, özellikle medya bilgisayarları ve ofis sistemlerinde yer almayı hedefliyor. AMD'nin 40nm üretim teknolojisiyle hazırladığı Cedar GPU'sunu kullanan ekran kartlarının tamamı hem DirectX 11 hem de Eyefinity teknolojilerine destek sunuyorlar. Düşük profilli baskılı devre tasarımına ve pasif soğutma birimine sahip olan yeni kartların teknik özelliklerine baktığımızda ise 8x doku ünitesine, 80x paralel işlem birimine, 64-bit bellek veri yolu desteğine ve modeline göre 512MB veya 1024MB kapasiteli GDDR3 bellekle geldiklerini görüyoruz.

Grafik işlem birimleri 650MHz'de çalışan DirectX 11 destekli yeni ekran kartlardan 512MB bellekli bir tanesi 1334MHz bellek hızıyla gelirken, 512MB ve 1GB GDDR3 bellekli diğer iki ekran kartı ise 1600MHz bellek frekans hızıyla sunuluyorlar. Unified Video Decoder teknolojisiyle 1080p videolar için GPU tabanlı donanımsal hızlandırma desteği sunan ve bu açıdan gelişmiş çoklu ortam deneyimi vaat eden ekran kartlarında görüntü aktarımı DVI, D-Sub ve HDMI konnektörlerine yer verildiğini görüyoruz.

HIS'ın resmi satışına önümüzdeki günlerde başlamaya hazırlandığı Radeon HD 5450 tabanlı yeni ekran kartlarının 60 Avro altında bir fiyatlandırma ile pazara girmeleri bekleniyor.

• @sahafiec

Aynen diğer firmaların yaptıkları gibi hocam, bu segmentteki ürünler aynı tipte ve özellikteler, pasif soğutmalı.

Kullanım amacı belli; hazır pc, htpc, ofis kullanımı gibi...

Teşekkürler haber için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 4 Şubat 2010; 12:26:31 >
  • 2 kat ve kısa kart bence htpc için daha uygun
  • his ayıp etmiş meşhur iceq soğutucu isterim ben:)))
  • dx12 olsun farketmez.acaba dx11 olan hangi uygulamayı çalıştırır bu kart.

60euro mu:) o fiyata 9600gt alırım bee
  • önceki konuda dendiği gibi şu analogları kabloyla uzatınca çok kötü görünüyor 60 avro çok bu karta ayrıca...
  • anam bu ne çirkin bişi :D
  • zamanla fiyatının 40-30$ fiyatına iner diye düşünüyorum
  • bundanda ICEq beklerdim :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.