Şimdi Ara

AVEA GSMobiLe TEK TAKIM TEK YÜREK TEK HAT TEK KONU TEK BAŞLIK (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
751
Cevap
4
Favori
84.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: egemenism

quote:

Orijinalden alıntı: Mp3DeLiSi

Demekki Mh temsilcisinden Mh temsilcisine değişiyor. Yada durumu şöyle anlatın geçen bir arkadaşım 60 Lira ödeyeceği için iptal ettirecekti ama Mh temsilcisi 49Lİrayı önerince arkadaş aveada kaldı gibisinden şeyler diyin. Gerisi size kalmış.

Bir de sizin dediğiniz gibi yapayım. Umarım olur olmazsa zaten kaybeden kendileri olacak

Haliyle öyle olur hocam. Eğer son aradığınızdan da olumlu birşey çıkmazsa nisan ayından sonra birçok yeni kampanya çıkabilir. Şuan herşey 31Marta kadar endeksli. Ola ki nisanın ilk 15 gününde size göre bir kampanya çıkmazsa durumunuzu ona göre ayarlarsınız. Sadece tavsiyemdir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: egemenism

quote:

Demekki Mh temsilcisinden Mh temsilcisine değişiyor. Yada durumu şöyle anlatın geçen bir arkadaşım 60 Lira ödeyeceği için iptal ettirecekti ama Mh temsilcisi 49Lİrayı önerince arkadaş aveada kaldı gibisinden şeyler diyin. Gerisi size kalmış.

Bir de sizin dediğiniz gibi yapayım. Umarım olur olmazsa zaten kaybeden kendileri olacak

Haliyle öyle olur hocam. Eğer son aradığınızdan da olumlu birşey çıkmazsa nisan ayından sonra birçok yeni kampanya çıkabilir. Şuan herşey 31Marta kadar endeksli. Ola ki nisanın ilk 15 gününde size göre bir kampanya çıkmazsa durumunuzu ona göre ayarlarsınız. Sadece tavsiyemdir.

Dediğiniz gibi yeni kampanyalar olacaktır. Vodafone da da işe yarar bir iki kampanya var. Son çare ona geçmek olacaktır ama takımıma destek olamazsam üzülecem

• uzunca bir ugraslarıma rağmen hattımı aveadan vodafone bir türlü taşıyamadım (GSmobile dönmek için). herseferinde kimlik bilgileri uyuşmazlıgı diye msj geliyordu. oim'den güncelleme yaptım aveaya fax cektim avea bayisine gittim vs derken oldu dediler yine taşıma işletimi başlattım yine reddedildi diye mesaj geldi. müşteri hizmetleri aradım konusurken şans eseri ismin ve tc nonun farklı olduğunu ama anne kızlık soyadı adres ve geri kalan herşeyin benim bilgilerim oldugunu fark ettim.

hattı aldığım yere gittim tabiki biraz söylendim ama sonra durumu anlattım söyledim kişiyi bulup hattı üstüne aldırırız falan dedi. şimdi ben hattı kendi üzerime aldığım takdirde o zaman bu hat ilk acılmış gibimi oluyor? yani hattım 2008de alındı. açılma tarihi değişiyormu? bu sefer taşırken yine sorun cıkmaz değilmi artık bıktım valla :)
  • Eğer devir olursa 0 hatmış gibi olur ve numara taşıma için 3 ay beklersiniz.
  • gsmobile 2 de 1 tarifesi değiştimi ? Siteden baktım 2 dksı 20 kuruş yazıyor fakat az önce konuştum 30 kuruş düştü
  • http://www.gsmobile.com.tr/tarifeler/faturali_eski_acik.aspx

Bu tarifeye 1 yıl taahhüt verdiğimizde 1 yıl fiyat garantisi veriyorlar mı?
  • M.h. numara taşıyanlar için fiyat 49 tl olup süre sınırı olmadığını söylüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratoto

M.h. numara taşıyanlar için fiyat 49 tl olup süre sınırı olmadığını söylüyor.

yarın taşıyayım o zaman ya.teşekkür ederim.
  • Gsm modemli kampanyada ilk 3 ay 19 sonra kaç ay ne kadar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muratsen

uzunca bir ugraslarıma rağmen hattımı aveadan vodafone bir türlü taşıyamadım (GSmobile dönmek için). herseferinde kimlik bilgileri uyuşmazlıgı diye msj geliyordu. oim'den güncelleme yaptım aveaya fax cektim avea bayisine gittim vs derken oldu dediler yine taşıma işletimi başlattım yine reddedildi diye mesaj geldi. müşteri hizmetleri aradım konusurken şans eseri ismin ve tc nonun farklı olduğunu ama anne kızlık soyadı adres ve geri kalan herşeyin benim bilgilerim oldugunu fark ettim.

hattı aldığım yere gittim tabiki biraz söylendim ama sonra durumu anlattım söyledim kişiyi bulup hattı üstüne aldırırız falan dedi. şimdi ben hattı kendi üzerime aldığım takdirde o zaman bu hat ilk acılmış gibimi oluyor? yani hattım 2008de alındı. açılma tarihi değişiyormu? bu sefer taşırken yine sorun cıkmaz değilmi artık bıktım valla :)

3 yıldır kullandıgım Avea hattım başka bir arkadaşın üstüne internetten kendi üstüme geçirebilirmiyim. İllaki adamı bulup avea bayisinemi gitmem gerekli bide bu işlem için ayrı bir ücretmi alıyorlar

• herkese merabalar, 2.hat olarak dusundugum gsmobıle hat almak istiyorum ama bi konuda kararsız kaldım.ailem turkcell kullaniyo, dostum ve arkadaslarım vodafone kullanıyo.daha cok dostum ve arkadaslarımla rahat konusmak ve mesajlasabılmek ıcın alıcam.vodfne alıcaktım aslında ama gs mobıle heryone bedava konusma mesjlasma ısını duyunca kararsız kaldım.sizce ne yapmalıyım?beni bu konu hakkında iyice bilgilendirirseniz sevinirim.
  • Arkadaşar sormak istediğim bir şey var ben de hattımı gsmobile eski açık tarifesine geçirmek istiyorum turkcell kullanmaktayım merak ettiğim şey bu tarifede kalan dakikalarınızı internetten online işlemlerden öğrenebiliyor musunuz ücretsiz olarak?? Turkcell kamu tarifesinde idim ve turkcell online işlem merkezi aracılıgıyla kalan dakikalarımızı takip edebiliyordum avea daha önce kullanmadım bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?? sevinirimm....
  • @Pascal533
    Evet hat kimin üzerineyse o kişiyle bayiye gitmen gerekiyor. Sanırım 27 veya 31 lira devir ücreti alıyorlar.

@gs.mert
    Dostum gsmobile kullanacağım diyorsan heryöne 500sms paketi 7.8Tl, vodafone 3000sms paketi 7.8TL ama günde 100sms atma sınırı var. Ayrica her yone aramanın 2dksi 20kr.

@Hp.pavilion639
    Tam olarak bilmiyorum ama internetten kontrol ediliyor olmasi lazim. Tam olark bilen arkadaşlar belirtirse daha iyi olur. Ayrıca sms yoluyla da sorgulamak ücretli saniyoruw.
    www.gsmobile.com.tr adresini ınceleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mp3DeLiSi -- 6 Nisan 2010; 14:10:03 >
  • quote:

@Pascal533
    Evet hat kimin üzerineyse o kişiyle bayiye gitmen gerekiyor. Sanırım 27 veya 31 lira devir ücreti alıyorlar.

@gs.mert
    Dostum gsmobile kullanacağım diyorsan heryöne 500sms paketi 7.8Tl, vodafone 3000sms paketi 7.8TL ama günde 100sms atma sınırı var. Ayrica her yone aramanın 2dksi 20kr.

@Hp.pavilion639
    Tam olarak bilmiyorum ama internetten kontrol ediliyor olmasi lazim. Tam olark bilen arkadaşlar belirtirse daha iyi olur. Ayrıca sms yoluyla da sorgulamak ücretli saniyoruw.
    www.gsmobile.com.tr adresini ınceleyebilirsiniz.

Bu alınan devir parası 27 veya 31 çok saçma yeni hat alsam bu kadar para vermem

• Hesap kesim tarihi ayın kaçında oluyor bu hatta. Yani numara taşımayı o tarihe göre yapalım.
  • 3 gün önce taşındı hattım gsmobile eski açık tarifesine.Çokta işime gelen bir tarife oldu.Herkese tavsiye ederim.Forma ve dergilerimi bekliyorum şimdi
  • gs mobile her yone 240 taıfesını kullanan var mı mennun musunuz?ben hattımı tcellden buna tasımak ıstıorum msj paketıyle bırlıkte
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratoto

Hesap kesim tarihi ayın kaçında oluyor bu hatta. Yani numara taşımayı o tarihe göre yapalım.

Ayın 26'sından 26'sına oluyor hesap kesim tarihi.Şu an hesap kesim tarihleri 26 sında yani,ama bu değişebilir de,bu duruma dikkat etmek de fayda var.Sonuçta tüm GSM operatörlerinin çok acayip saçmalıkları var.Hesap kesim tarihini değiştirip size haber verilmemesi gibi bir ihtimali her zaman aklınızda tutun.
    Hesap kesim tarihinden hemen sonra size faturanız söylenmiyor,cep telefonunuza son ödeme tarihine 3 ile 5 gün kala geliyor fatura miktarı.Son ödeme tarihi ise hesap kesim tarihinden 20 gün sonra ayın 15inde yada 16sında olabiliyor.Bu aykı benim son ödeme tarihim nisanın 19u yazılmış mesela.
    Ben ayın 27sinde yada 28inde avea bayisine gidip ne kadar fatura geldiğini ücretsiz baktırıyorum ekrandan.sonra eyvallah deyip çıkıyorum.son ödeme tarihine yakın 5 gün içerisinde ödeme yapıyorum genellikle.

• quote:

Orijinalden alıntı: hp_pavilion_6390

Arkadaşar sormak istediğim bir şey var ben de hattımı gsmobile eski açık tarifesine geçirmek istiyorum turkcell kullanmaktayım merak ettiğim şey bu tarifede kalan dakikalarınızı internetten online işlemlerden öğrenebiliyor musunuz ücretsiz olarak?? Turkcell kamu tarifesinde idim ve turkcell online işlem merkezi aracılıgıyla kalan dakikalarımızı takip edebiliyordum avea daha önce kullanmadım bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?? sevinirimm....

Sorunuz üzerine her zaman yaptığım gibi Eski Açık tarifeli hattımdan GSMobile Müşteri hizmetlerini aradım ve son durum hakkında bilgi aldım.Burada sorulan sorulara

doğru cevap verebilmek adına bunu genellikle yapıyorum.Aldığım cevabı aşağıda yazıyorum.

Şu an itibariyle internet online işlemlerden girdiğinizde,sol taraftaki faturalı hat işlemleri menüsünden diğer operatör yönüne kalan dakikalarınızı ücretsiz öğrenebilirsiniz.

Yalnız şu an sadece diğer 2 oparatör yönüne kalan dakikalarınızı öğrenebiliyorsunuz.Yaklaşık 2 hafta içinde bitecek bir çalışma sonucunda avea yönüne ve ev iş yönüne

kalan dakikalarınızı da ücretsiz öğrenmeye başlayacaksınız.Bu sorgulamayı istediğiniz gün istediğiniz kadar yapabilirsiniz "ÜCRETSİZ"dir.

quote:

Orijinalden alıntı: gs_mert

herkese merabalar, 2.hat olarak dusundugum gsmobıle hat almak istiyorum ama bi konuda kararsız kaldım.ailem turkcell kullaniyo, dostum ve arkadaslarım vodafone kullanıyo.daha cok dostum ve arkadaslarımla rahat konusmak ve mesajlasabılmek ıcın alıcam.vodfne alıcaktım aslında ama gs mobıle heryone bedava konusma mesjlasma ısını duyunca kararsız kaldım.sizce ne yapmalıyım?beni bu konu hakkında iyice bilgilendirirseniz sevinirim.

GS_MERT , öncelikle şunu galatasaraylı arkadaşlara şiddetle öneriyorum,taraftar hatlarını iyi analiz ettiğinizde tarifeleri kazık değil,avantajlı,bunun yanında kullananlar takımlarına da

destek vermiş oluyorlar.Taraftar hattı kulüplerin manifestosudur,hangi takımın taraftarı daha iyi daha etkili ve takımına daha çok destek veriyor bunu gösterecektir.

Hatta hangi takımın taraftarı daha fazla sorusuna da cevap verebilir taraftar hatlarının dağılımı.Taraftar hattı kullanarak hem takımınıza hem de kendinize destek oluyorsunuz.

Tabi bunlar benim görüşlerim.Hani derler ya bir gün herkes fenerli olacak yada birgün herkes galatasaraylı olacak diye,bence ikisi de gereksiz bir söz,doğru olan ise

birgün herkesin taraftar hattı kullanacağıdır.Bana göre birgün herkes taraftar hattı kullanacak.Çevremde binbir zorlukla taraftar hattına akıllı davranıp kampanyaları da kullanarak

geçirdiğim kişiler kesinlikle çok memnun ve müteşekkirler bana sürekli.Taraftar hattına geçirdiğim insanların daha avantajlı konuştuğunu anlayan kişiler onlar vasıtasıyle bana

ulaşıyorlar,bizi de ne yaparsan yap,yeterki şu kişi gibi olsun avantajlı olsun diyorlar.Ben galatasaraylıyım,ama fenerli bir kişiyi GSmobile abonesi de yapmıyorum sormadan.

Hangi takımı desteklediğini soruyorum,fenerliyse fenercell,beşiktaşlıysa kartalcell,trabzonluysa trabzoncell bursalıysa taxascell yada bursacell gibi tercihleri kullanıyorum.

Bu arada bursaspor'un hattı henüz yok,sanırım yakın zamanda çıkacaktır.

Sorunuzun cevabına gelince,hattı faturalımı düşünüyorsunuz faturasız mı bunu yazınızdan çıkaramadım.Seçeneği bilseydim detaylı cevap yazardım.

GSMobile Faturalı heryöne 240 ve faturalı heryöne 540 hatlarına gelen abonelere bazı ekstra avantajlar (kampanyalar) var.
    *GSMobile Heryöne 240 dakika tarifesinin yeni abonelerine ilk 2 fatura zamanınca heryöne aylık 25 sms toplamda 50 sms hediyesi var.

* GSMobile Heryöne 540 dakika tarifesinin yeni abonelerine ise,ilk 2 ay her ay 50 sms toplamda 100 heryöne sms hediyesi var.

Ayrıca her iki tarifeye abone olanlara aylık 100 mb internet erişimi de hediye.

Sizlerden ricam,taraftar hatlarının heryöne faturalı paketleri ile diğer operatörlerin aynı dakikaları içeren paketlerinin fiyatlarını dikkatlice karşılaştırmanız.

Farkı burda beraber paylaşalım.Zamanınız fazla yoksa,en azından girin turkcell.com.tr adresine taraftar hatlarının heryöne 1000 dakika fiyatı ile turkcell tarifelerinin benzeri

paketlerini karşılaştırınız.Fiyat farklarını görünüz.

Size bir öneri daha farkı anlamak için,turkcell sitesine girip turkcell in heryöne faturasız hattının 2 dakikaya karşılık gelen ücreti görün ve taraftar hatlarının heryöne faturasız

hatlarının ücretlerini görünüz.

Farkları anlamak için size bir öneri daha,girin diğer operatörlerin sitesine,açın tarifelerini,arama başına ne kadar ücret aldıklarını görün,taraftar hatlarının dakika başı ücretleriyle

karşılaştırın.Mesela GSMobile Eski açık tarifesinde dakika başı konuşma ücreti 18,18 kuruştur,diğer operatörlerde bu rakamın 45 kuruş,54 kuruş hatta 64 kuruşa denk geldiğini

göreceksiniz.

Bulunduğunuz yerde avea çekmiyorsa bu farkların önemi yok tabi,bu durumda hangi hat çekiyorsa onu kullanmak gerekiyor,şunu da bilmekte yarar var;şu anki avea çekme kalitesi

1 sene önceki avea çekme kalitesinde değil.Forumda hangi hattın iyi çektiği konusunda da ortak bir düşünce yok.

Forumların en önemli faydası bilgi paylaşarak başkalarına faydalı olabilmektir,bizim de amacımız birbirimize faydalı olabilmek.

• eski açık tarifesine 1 yıllık taahhütname versem 1 yıl boyunca 49 tl sabit mi kalacak? bilginiz var mı?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.