- x
evde kumpir yapımı yardım
23 Cevap4377 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

16 Mesaj
4 Şubat 2010; 0:35:52 

yapıyim mi arkadaşlar çok canım çekti kardeşim bela arama dedi. fırında patatesleri ne kadar bekletcem tek sorun fırın.

Malzemelerin ölçüsünü kaç tane yapacağınıza göre ayarlayabilirsiniz. Damak tadınıza göre başka şeylerde içerisine koyabilirsiniz.
Kaç kişilik olacaksa o kadar büyük patates( Büyük patates yoksa 5-6 patates)
Rendelenmiş kaşar peyniri
Sosis
Karışık garnitür (bezelye, patates, mısır)
Kırmızı fasülye
Turşu
Mayonez
Ketçap
Margarin
Tuz

YAPILIŞI:
Öncelikle patatesler 220 °C lik fırına konulup pişirilir. Üzerine bıçak sokularak pişip pişmedikleri kontrol edilir. Resimdeki gibi bıçakla üzerinden ayrılır ve kaşık yardımıyla yandaki patatesler ezilir. İçerisine küçük kesilmiş margarin, tuz ve kasar rendesi konulup sıcakken iyice karıştırılır. Eger patatesleriniz büyük değilse kabukları soyulur ve püre haline getirilir. Bir cam tabağa konulur ve içerisine kasar peyniri, margarin, tuz eklenip karıştırılır. Daha sonra üzerlerine istenilen malzemeler konulur. Ketçap ve mayonez sıkılır.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Şubat 2010; 0:37:07 

neyi cam tabağa alıyorsun ? patatesin içini almıyorsundur umarım
bu arada aynen öyle yapılıyor kumpir afiyet olsun

16 Mesaj
4 Şubat 2010; 0:38:30 

bişeyi cam tabağa almıyorum?

şimdi alıcam bi patatesi atıcam fırına 220 derecede ne kadar bekletim pişerken fırını açmak kötü değil mi?

Uzaklaştırılmış
4 Şubat 2010; 0:43:47 

quote:

Orijinalden alıntı: HunNTeR

şimdi alıcam bi patatesi atıcam fırına 220 derecede ne kadar bekletim pişerken fırını açmak kötü değil mi?
çok açarsanız geç olur 20 dakikada bir açıp bıçak sokun içine zaten kıvamından anlarsınız olup olmadığını

Eger patatesleriniz büyük değilse kabukları soyulur ve püre haline getirilir. Bir cam tabağa konulur ve içerisine kasar peyniri, margarin, tuz eklenip karıştırılır
bunu sormuştum

2073 Mesaj
4 Şubat 2010; 0:45:01 

quote:

Orijinalden alıntı: HunNTeR

arada pıçaa sokucaksın içine kolay giriyorsa çıkarma çok kolay giriyorsa çıkar

Yıldız Teknik Üniversitesi
2012 Girişliler

16 Mesaj
4 Şubat 2010; 0:46:34 

fırını ısıtcakmıyız peki önceden.

16 Mesaj
4 Şubat 2010; 0:49:44 

cevap lütfen.

3355 Mesaj
4 Şubat 2010; 0:51:26 

Ya at gitsin fırına,patates sonunda birşey olmaz merak etme ısıtmadan at,börek mi yapıyorsun sanki :D

16 Mesaj
4 Şubat 2010; 0:54:19 

attım gitti bea. ağzım sulandı.

16 Mesaj
4 Şubat 2010; 2:05:01 

bir yemişim bir yemişim allaaaah çok pis doydum.

2379 Mesaj
4 Şubat 2010; 2:17:42 

bize yok mu?

Metalurji ve Malzeme Mühendisi
Canon PowerShot SX230 HS
SanDisk Sansa Clip+ 12GB
iPhone5 16GB [Beyaz]
iPad 3 32GB [Siyah]
Logitech Z2300x3

3699 Mesaj
4 Şubat 2010; 2:20:37 

Patatesi ayırma 2ye !

Tabağa ez. Sonra kaşarı rendeleyip at üstüne sıcakta kaşar erisin. Daha sonra garnitür vs. derken hepsini at. En sonada ketçap, mayonez. Hem basit hem 1o numara bir lezzet.

"Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekânı unut! .. Daima çalışkan ol..."
Mustafa Kemal ATATÜRK

2440 Mesaj
4 Şubat 2010; 2:21:31 

yine acıktım ya

581 Mesaj
4 Şubat 2010; 2:32:26 

Ooohh

Uzaklaştırılmış
4 Şubat 2010; 2:39:28 

bak patatesleri öyle yapma ben soyuyorum patatesi haşlıyorum suda ilk düdüklüde.sonra eziyorum püre gibi.daha sonra kaşar ve tereyağı atıyorum tuz felan işte.sanra kumpir kıvamına gelene kadar karıştırıyorum bi makinayla ama adını bilmiyorum makinanın.daha sonra o kıvama gelen patatesleri tabağıma koyuyorum.üstünede malzemeleri.harika oluyo.en azından kabuğundan yemekle uğraşmıyorum sevmem fantaziyi

253 Mesaj
4 Şubat 2010; 3:27:31 

ben yaptım
koy fırına kabuklu pişir bi 45 dk 220C de işte
sonra çıkar yar ortadan ikiye ama çokda bölme
İçine margarin yerine tere yapı koy erit bbıçakla eze eze sonra kaşarı aynı şekil yap tuz filanda at sonra bas malzemeyi süper oluyo bi ara yaptım evdekiler sevdi haftada 2 kere yaptırır oldular

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1445 Mesaj
4 Şubat 2010; 3:30:29 

olsada yesek bea. Acaip karnım acıktı zaten...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

414 Mesaj
4 Şubat 2010; 3:32:55 

quote:

Orijinalden alıntı: reactor1111

olsada yesek bea. Acaip karnım acıktı zaten...

Aynen İce tea içicem şeker takviyesi

Karadeniz Teknik Üniversitesi
Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (2011)

2650 Mesaj
4 Şubat 2010; 3:56:15 

Off yeni yemek yedim konuyu gördüm yine acıktım

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
İletişim Bilimleri/Halkla İlişkiler ve Reklamcılık

Uzaklaştırılmış
4 Şubat 2010; 4:17:44 

Yıllardan beri yaparım,süper de olur..zaten dolapta konserve mantar,ısır,garnitür(amerikan salatası için) sürekli bulunur..6-7 patetes ile kocaman bir tabak yapıyorum..

Yalnız bunu yaparken önemli birkaç konu var;patetes haşlamalık olacak ve ufak olacak(çabuk pişer.),iyice piştikten sonra patetesi soyup büyük kaba atacağız hemen bir çatal bıçak yardımı ile patetesleri ezmeye başlarken bir yandan da kocaman bir dilim tereyağını atıyoruz ve patetesin sıcağı ile hemen eriyip dağılıyo..daha sonra bol miktarda erimiş kaşarı atıp biraz da tuz ilavesi yaptıktan sonra bir güzel karıştırıyoruz eze eze..bir süre sonra zaten oyun hamuru kıvamı alıyor,asıl kullanacağımız kaba koyup üzerine malzememizi doldurup işi bitiriyoruz..

Bu resim 2007 de arkaşaımla yaptığımız kumpire ait..

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firtikk -- 4 Şubat 2010; 4:19:23 >

732 Mesaj
7 Temmuz 2011; 13:25:39 

bende yapıcam

Bio Medical
[img]http://imageshack.us/photo/my-images/832/30082011269.jpg/[/img]

5477 Mesaj
7 Temmuz 2011; 13:28:56 

niye böyle yapıyonuz ya

158 Mesaj
7 Temmuz 2011; 13:30:14 

quote:

Orijinalden alıntı: Numan

niye böyle yapıyonuz ya

+1 işteyim ve canım çekti

Eve giderken yol üstünden alıcam bi tane

Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.
Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi,
seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Cebren ve hile ile aziz
vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her
köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde,
iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen;
Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

732 Mesaj
7 Temmuz 2011; 15:24:22 

yaptım süper üstüne haydari falanda yapdım yalnız patatesleri 250 derece 1.5 saaat pişirdim süper

Bio Medical
[img]http://imageshack.us/photo/my-images/832/30082011269.jpg/[/img]
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » evde kumpir yapımı yardım
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

1.344