Şimdi Ara

Analiz: Apple, bu sene 2 milyon iPad satacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iPad önümüzdeki aydan itibaren Amerika'da satışa sunulacak. O zamana kadar en çok konuşulacak konu iPad'in Apple'a getirecekleri; iPad iPhone'daki gibi satış grafiği yakalayabilecek mi yoksa barajın altında mı kalacak ? İşte bu soruya cevap arayan Needham & Co. analistlerinden Charlie Wolf, iPad'le ilgili olarak yaptığı, çeşitli öngörülere dayanan, ilk çalışmasını tamamladı.

Wolf'a göre Apple, Mart-Aralık 2010 tarihleri arasında 2 milyon, bir sonraki sene de 6 milyon iPad satmayı başaracak. Apple'ın tableti kimilerine göre eksik bir cihaz olsa da avantajı 500 dolarlık satış fiyatı olacak. Dünyada sayıları 75 milyonu aşan iPhone ve iPod Touch kullanıcılarının birçoğu (özellikle iPod Touch kullanıcıları) yanı sıra netbook'u eğlence amaçlı almak isteyen teknoloji severler, okullar ve hastaneler iPad'in alıcı kitlesini oluşturacak. iPad'in 9.7 inç boyutundaki yüksek kaliteli ekranının özellikle oyun sevdalılarını cezbedeceğini belirtlen Wolf, 32 ve 64GB'lık iPod Touch yerine 16'lık iPad'in tercih edilmesinin muhtemel olduğunun altını çiziyor.

Analist Charlie Wolf'un dediği gibi Apple 2010'da 2 milyonluk iPad satışı yapabilecek mi ? Yoksa altında mı kalacak ? Ya da herkesi şaşırtıp çok daha iyi bir satış mı yapacak ? Bu soruların cevabını önümüzdeki dönem hep birlikte göreceğiz.

• yazık...
  • Şu haliyle üste para verseler almam!

Şaka bir yana, Apple'a ölesiye bir garezim yok, ancak şu haliyle gerçekten iPad alınmaz. Tamam, diğer tabletleri hiç bulaştırmayayım da, Allah için bir düşünün yahu Yazık günah gerçekten...

Dahili hafızası düşük - ufacık bir kart slotu olsa yine eyvallah.
    Kamera yok - o da konur, tamam.

Ama şu multitask'ı bir aşın artık be hocam... Şu flash desteksizliği(!) de nedir! Ya alternatif bir şeyler geliştirsen ona da eyvallah çekeceğiz ama 2022 falan diyorlar, ne iş?!

3G de güzel olay, iyi düşünmüşün, adapte olmuşun. - e ona da Allah rızası için bir modem port koysaydın ya!

Bunları yapsın koşa koşa gidip alacağım! O zaman değil 500 dolar 1000 dolar vermeye razıyım.

• SATAR SATAR
  • bence satamaz , ipad2 de belki adam olur
  • freedom36 nickli arkadaşa katılıyorum,müşterileri aptal yerine koymaktan başka birsey yok.Düşünün araba var dikiz aynası yok,3 tekeri var 1 tekerde yeni jenerasyonda eklenecek.hadi kliması yok diyelim ama farların biri yanıyor ,diğerine de yer yapmışlar ama farı koymamışlar :D böyle birşey ipad
  • Para verseler almam filan denmiş , eksikleri olsa da yine de kullanışlı bir ürün aslında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihcanery

freedom36 nickli arkadaşa katılıyorum,müşterileri aptal yerine koymaktan başka birsey yok.Düşünün araba var dikiz aynası yok,3 tekeri var 1 tekerde yeni jenerasyonda eklenecek.hadi kliması yok diyelim ama farların biri yanıyor ,diğerine de yer yapmışlar ama farı koymamışlar :D böyle birşey ipad

Ipad araba değil. Yani bilgisayar değil. Bir eğlence cihazı. İnsanların çoğunun bilgisayarlarını kullandığı bazı alanlar var, o alanlarda bilgisayarın karmaşıklığını , yavaşlığını elimine ediyor. Yaptığı şeyleri bilgisayardan daha hızlı , daha keyifli yapıyor 10 saat süreyle yapabiliyor üstelik ve 1.5 cm kalınlığında bi defter büyüklüğünde.

ikincisi, bahsedilen eksiklerin hepsini koymak oldukça kolay, ama bu cihazın pratikliğini, hızını etkiliyor. Ama cihaza koyulan özelliklerin hepsi muhteşem bir arayüzle üzerinde çok çalışılarak geliştirilmiş. En iyi multitouch koyulmuş, cihaza özel işlemci geliştirilmiş, cihaza özel işletim sistemi geliştirilmiş, LED aydınlatmalı IPS ekran koyulmuş. Yani aslında müşteriyi aptal yerine koymak değil, değer verme durumu var.
    Tercihi webte gezmek, multimedya oynatmak, oyun oynamak, kitap okumak, uygulamaları kullanmak olanlara yönelik bir cihaz. Eğer amacınız buysa, muhteşem bir cihaz.
    Yok amacınız bu değilse, başka birşey alırsınız.
    10 saat pil ömrü, 1 ay stand by, 1.5 cm kalınlık, ve yaptığı işleri tüm notebook netbook bilgisayarlardan daha hızlı yapan bi platformdan bahsediyoruz. Bu mu müşteriyi aptal yerine koymak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Centauri -- 4 Şubat 2010; 1:56:14 >

• barasını har vurup sadece ipad aldım diye sevinicek kişler için çok harika bi ürün dünyadaada 2 milyon tane böyle insan varmı oda bilinmez:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1mpossible

barasını har vurup sadece ipad aldım diye sevinicek kişler için çok harika bi ürün dünyadaada 2 milyon tane böyle insan varmı oda bilinmez:D

Amacı nette gezmek, oyun, kitap okumak, maillerine bakmak, yanında kolayca taşımak, sürekli şarj etmeden kullanmak olup da, ipad almayan gidip 1500 TL verip notebook kişiler parasını har vurup harman savurmuş olacak.

Ipad alanlar (özellikle ABD'den getirtenler) mükemmel bir alışveriş yapıp parasının karşılığını %100 almış olacak.

Sayfanın üstündeki NFS shift i bile görmüyorsunuz heralde. 500 dolarlık bir cihazla, o görüntüde ve cihazı direksiyon olarak kullanarak, muhteşem bi arayüzle oyun oynanıyor... Kimse ben Ipad aldım demek için almaz, merak etmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Centauri -- 4 Şubat 2010; 1:55:09 >

• Centauri

flash desteği olmayan ürün nasıl oluyor da mükemmel web deneyimi yaştıyor? popüler video formatlarından hangisini oynatıyor? görüntülü sohbet için kamera koyulmamasının müşteriyi düşünme açısından ne gibi mantıklı sebebi olabilir? bir kalemi olsa da defter gibi kullanılsa fena mı olurdu? bunları yapmak cihazın maliyetini ne kadar artırır sence? saydığım sorulara apple da sen de müşteri memnuniyeti açısından hiç bir geçerli cevap veremezsin. mükemmel olabilecekken çöp olmuş alet
  • iphone için sorun değil ama en azından şu flash sorununu bu cihazda çözselerdi..

ben flash olmadan mükemmel bi web deneyimi yaşatacağını düşünmüyorum
  • arkadaşlar hala kendinizi kandırıyorsunuz,apple öyle reklam yapıyor ki siz bile onları savunacak hale gelmişiniz.Kusura bakmayın ama flash desteği yok,dedikleri gibi webcam yok şu yok bu yok.Neden mi ? kullanıcı memnuniyeti felan değil,yeni güncellemelerde onları da ekleyip pazardan yine pay kapmak.Ha derseniz ki bu ipadin yeni versiyonları olmayacak o zaman haklısınız ama göreceksiniz sizin yavaşlatıyor dediğiniz uygulamalar teker teker eklenip tekrar piyasaya sürülecek,apple işini biliyor gercekten..
  • her seferinde aynı resim artık kafama takılmaya başladı görüntü süper maşallah ben 16x af ile ancak yaklıyorum öyle görüntüyü adamlar 1 ghz işlemci ile halletmişler hd4870 söküp bi tane a4 mü sıpariş etsem
  • Cihazın eksikleri olduğu doğru ama belkide siz cihazı yanlıi şeyle karşılaştırıyorsunuz. Cihazı neden herkes Notepad yada netbook ile karşılaştırıyor ? Kindle ile karşılaştıran yok hiç. Kindle yeni sürümü ile fiyat nerede ise aynı. Ama aralarında dağlar kadar kalite ve özellik farkı var. Kindle sadece pil ömründe Ipad'e rakip olabiliyor. Ben Kindle almayı düşünürdüm Türkiyede olsa. Benim gibi Ebook okumak isteyen insanlar için isteklerinin ötesinde bir cihaz.
  • 2 milyon satamaz hiç olumlu eleştiri okuyamadım şu ana dek
  • -web cam keşke olsaydı ama böyle bir cihazda web cam i kullanacağımı sanmıyorum...çünkü şöyle kendi hayatımı gözden geçirdiğimde bunu zaten notebook umda ve evdeyken kullandığım için web camin günlük yaşamda pek önemi olduğunu düşünmüyorum ama olsaydı güzel olurdu fakat fiyatı en az 200$ artardı bi cam tatktılar diye...o sebeple koymamaları şimdilik daha iyi

-Flash olayına gelince bence kesinlikle abartılan bir konu...tabiki flash önemsiz demiyorum bunu demek için başka bir gezegenden olmak gerek ama önemi ne ölçüde olduğu tartışılır...misal kendi adıma konuşuyorum ben hiçbir flash oyunu oynamıyorum,oyun oynamak istiyorsam iphone da yeterince oyun var ya da facebook taki videoları izlemiyorumi,benim için yegane olan youtube...youtube olduğu sürece flash desteğine pek ihtiyacım yok şahsen
    İnsanlar internetten film,video izlemek ve oyun oynamayı internetin kalbi olarak görüyor...Ben genelde internete birşeyler okumak için giriyorum ya da online bazı işlemleri yapmak için ki bunları yaparken flash desteğine hiç ihtiyacım olmadı...
    Siz internete girdiğiniz an hemen tonlarca flash animasyonu mu oynatıyorsunuzheralde bu flash ı çok fazla savunan arkadaşların kullandığı bilgisayarların ekranlarına baksak habire yanıp sönen ışıklar görecez

filmini media-player a(bu ipod iphone ya da herhangi bir oynatıcı olabilir)yüklersin izlersin mesela,ya da oyun oynayabileceğin çok fazla alternatif varama çok hızlı ve çok rahat bir şekilde üstüne üstlük 10 saat kadar bir pil ömrüyle internete girebilecek portatif olan hiçbir cihaz bilmiyorum..

Flash önemli ve böyle bir cihazın desteklemesi gerekli ama bu onu olmazsa olmaz yapacağı anlamına gelmez...
    ama
    iki şeyi çok düşünün
    neyi kullanacağınızı
    neyi ne kadar sıkılık ve uzunlukta kullanacağınızı
    eğer diyorsanızki ben internetin %50 sini flash desteği için kullanıyorum o zaman haklısınız...

Son olarak bence fiyatlar en az 100$ daha aşağıda olmalıydı ama böyle firmalardan ucuz cihaz çıkarmalarını beklemek zor...

• Flash destegi yakin gelecekte olmayacak. Bosuna parmaklarinizi yoruyorsunuz bu konuda -gereksiz- tartisacak. Adamlar pazar arastirmasini yapip su anki trendi zaten belirlemislerdir. Ancak hadi koyalim deseler bile bunu adam gibi sunmak mesele, ve su anki islemci gucu ile bu isi kotarmasi -mumkun degil- . Is olsun diye koyarlar, ondan sonra kullanicilar, bu ne bicim yavas makine diye soylenmeye baslar. Cihazda su eksik, bu eksik diye soylenip duruyor millet de, apple in herkesin her istedigini cihaza koymak gibi bir mecburiyeti yok. Kimsenin de ihtiyacini karsilamayan bir urunu almak gibi bir mecburiyeti yok. Beklersiniz 10 sene sonra her istediginizi karsilayacak bir cihaz illaki cikartir bir uretici.
  • quote:

Orijinalden alıntı: #Tuna#

2 milyon satamaz hiç olumlu eleştiri okuyamadım şu ana dek

Ipod 2001 yılında çıktı, 2003 yılında pazar payı %60'ı geçmişti. Dünyanın en çok satan mp3 player'ı kendisi, ve o zamanlar kimse şimdiki gibi hiçbirşeyden anlamayıp 'marka için alıyolar ne olsa alacaklar' filan diyemiyordu, Apple da 'Marka' değildi, ve o zamanlar sony nin samsung un modellerinde sürükle bırak mp3 atma, megabass, ve bir sürü harflerden oluşan teknolojiler varken, Apple da sadece ortada bir tekerlerk ve itunes ile senkronizasyon vardı. Aynı Ipad gibi, gereksiz herşeyi silip atıp amacına fokuslanmıştı. Çok basitti çok hızlıydı, çok şıktı.

Aynı Ipad'i 'bi işe yaramaz' diye eleştirenler gibi aşırı derecede vizyonsuz kişiler o zaman da vardı, bi işe yaramaz diyorlardı.
    Steve Jobs hepsinden daha vizyon sahibiydi, dünyanın nereye gittiğini biliyordu.
    Aynı şu anda bilgisayarda çoğu kişinin yaptığı şeyleri yapmak için BİLGİSAYAR KULLANMAYI BİLMEYE BİLE GEREK OLMAYACAK KADAR basit bir cihaz olan IPAD gibi, her alanın folderlara sürükle bırak yapmayı bile bilmeden müzik dinleyebileceği bir mp3 player yaratmıştı.

ve...

Ipod, son 9 yılda 250.000.000 (ikiyüz elli milyon) sattı. Dünya tarihinin en popüler elektronik cihazı. Ve özellikle gelişmiş ülkelerde hemen herkesin IPod u var şu an.

ve....

ipod ilk çıktığında gelen eleştiriler (2001)

quote:

ipoop... icry. i was so hoping for something more.

Sı.yorum... Ağlıyorum... Daha fazlasını beklerdim

quote:

great just what the world needs, another freaking mp3 player. go steve! where's the newton?!

- İşte dünyanın ihtiyacı olan! Bi mp3 player daha! hadi ordan Steve! Newton nerede?

quote:

i still can't believe this! all this hype for something so ridiculous! who cares about an mp3 player? i want something new! i want them to think differently! why oh why would they do this?! it's so wrong! it's so stupid!

Hala inanamıyorum! Bütün bu safsata bu saçma sapan alet için miydi! Mp3 player'dan kime ne?? Yeni birşey istiyorum! Farklı düşünmelerini istiyorum. Neden bunu yaptılar? Çok yanlış, çok aptalca.

quote:

not revolutionary. big capacity mp3 players already exist. with creative labs' entrance into the firewire arena, future nomads will have similar specs and better prices.

Devrimsel değil. Büyük kapasiteli mp3 playerlar zaten var. Creative firewire alanına girmesiyle, gelecek nomadler benzer özelliklere ve daha iyi fiyatlara sahip olacaklar.

• Vuuu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.