Şimdi Ara

Nikon'dan 26x optik zum ve Full HD video kaydı yapabilen CMOS sensörlü kamera; P100

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
0
Favori
20.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • alt="Nikon'dan 26x optik zum ve Full HD video kaydı yapabilen CMOS sensörlü kamera; P100" alt="Nikon'dan 26x optik zum ve Full HD video kaydı yapabilen CMOS sensörlü kamera; P100"

Kompakt kameradan D-SLR kameraya geniş bir ürün portföyüne ve yılların deneyimine sahip Nikon firması, nesnelere 26 kata kadar optik yakınlaştırma yapabilen ve Full HD (1920x1080 piksel) çözünürlükte video kaydedebilen modeli P100'ün tanıtımını gerçekleştirdi. Bakalım üretici, yaklaşık 1 yıl önce tanıtılan ve 24 kata kadar optik yakınlaştırma özelliğine sahip P90 üzerinde ne gibi değişikliklere gitmiş.

114 x 83 x 99 mm ebatlarında ve lityum iyon batarya dahil 481 gram ağırlığında tasarımıyla dikkat çeken P100, 1/2.3 inç'lik 10.3 megapiksel CMOS sensörden ve

26-678 mm (35 mm formatına göre) Nikkor objektiften güç alıyor; objektife Nikon'un fotoğraflardaki istenmeyen bulanıklıkların önüne geçen görüntü stabilizasyon teknolojisi (Vibration Reduction) eşlik ediyor. Kamerada 26x optik yakınlaştırmanın yanısıra 4x dijital zum seçeneği de sunulmuş, ancak dijital zumun optik zuma göre fotoğraf kalitesini olumsuz yönde etkileceğini belirtelim. P100 ile P90'ı sensör açısından karşılaştıracak olursak CCD'den CMOS'a geçiş yapıldığını ve çözünürlüğün düşürüldüğünü görmekteyiz. CMOS sensör, CCD teknolojisine göre yüksek ISO'lu çekimlerde daha az kumlanmaya yol açmakta. Ayrıca çözünürlüğün düşmesi inç başına düşen piksel sayısını etkilediği için bu durum da kameranın ISO performansına olumlu katkıda bulunabilir.

Nikon P100'de diyaframı geniş açıda f/2.8'e kadar, telede f/5.0'e kadar açabiliyoruz ve makro modunda nesneleri 1 cm yakından fotoğraflayabiliyoruz. ISO seviyesi 160 ile 3200 arasında ayarlanabilen kamerada, 320x240 - 640x480 - 1280x720 - 1920x1080 piksel çözünürlüklerinde video kaydı yapılabiliyor. Bir önceki modelde maksimum 640x480 piksel çözünürlükte video çekebiliyorduk. Yeni kamerada 43 MB dahili belleğe yer verilmiş ve bellek SD / SDHC kartlar aracılığıyla yükseltilebiliyor. HDMI, USB ve AV portlarını bünyesinde barındıran P100'de 3.0 inç boyutlu 460.000 piksel LCD ekran bulunuyor. Çekimler parlama önleyici kaplamaya sahip LCD ekran dışında elektronik vizörden yapılabilmekte.

Nikon P100'ün 250 fotoğraf çekimine olanak tanıyan

EN-EL5 kod adlı bataryayla beraber mart ayında 400$ fiyat etiketiyle Amerika'da piyasaya sürülmesi planlanıyor. Kameranın Avrupa fiyatı 409 Euro, İngiltere fiyatı ise 350 Pound olabilir.

alt="Nikon'dan 26x optik zum ve Full HD video kaydı yapabilen CMOS sensörlü kamera; P100" alt="Nikon'dan 26x optik zum ve Full HD video kaydı yapabilen CMOS sensörlü kamera; P100"

• Nikon'dan Fuji'ye cevap gecikmedi anlaşılan. Ama sırf manuel zoom olması nedeniyle Fuji HS10 derim.
    Ama hiç değilse MP ve sensör o kadar kötü değil. Iso 160 da tartışılır?..
    Bakalım diğer markalar ne cevap verecek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noktvrn -- 3 Şubat 2010; 19:20:46 >
  • üstten görüntüsü minoltanın (sanırım dmz idi) eski bir modeline benzemiş biraz. o fiyatları burada görebilmeyi ümit ediyoruz.
  • Ben HX1 SONY ALDIM bu ürünler iyi olmakla beraber sony nin çakması gibi gelyor bana full hd video çekiyormuş ama çekim sırasında zoom yapabiliyor mu yada full hd çekim sırasında ses kaydını stereo mu alıuyor bunlar önemli kriterler genelde hep birşeyler eksik olur bekleyelim zamanla test eden arkadaşlar yazsınlar.
  • fiyat uygun özelliklere göre
  • avrupada 400 euroysa trde vergiler harçlar ve masraflar dahil 4950 euro olur :D
  • nikonun pro makinaları çok kaliteli ancak nedense iş amatöre gelince işin açığı verdiğiniz paraya değmiyor, çünkü nikon alıyorsunuz ve beklentileriniz çok. yalnız bu makinada cmos kullanılmış ve ev içi gece çekimleri çok daha kaliteli olur. denemek lazım.

gündüz zaten 100dolarlık bi makina bile yeterli çekim yapıyor
  • Nikonu Dslr like konusunda pek başarılı bulmuyorum...
  • Bu ara çıkan ekranlar ve video özellikleri genelde HX1'e benzemiş.
  • 26x zoom da guzelmiş
  • bu piyasada bende varım diyebilen iddaalı bir marka, ve bana görede hesaplı,paylaşım için teşekkürler
  • h.g nikon
  • Fuji HS10 bunu tokatlar
  • iso 50 den başlamalıydı...26x zoomda veya makroda iso 160 da grenler görünüz %100 cropta...
  • dışardan ii bişie benziyoda bu CMOS sensörü nedir bilemedim garii
  • Ya ben çok şartlanmışım s200exr'a ya da bu çok tipsiz
  • Türkiye'ye 1400TL civarından gelirse alabilirim. Manuel focus özelliği de olursa ne âlâ. dSLR almama gerek kalmayacak :D ...

Olympus SP590 gibi özellikleri. Ama ISO olarak daha başarılı olacaktır bence.
  • canon sx1 gibi buda cmos kullanmış canon sx1 a göre bunu karşılaştırsak hangisi alınmalıdır acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: trooper27

canon sx1 gibi buda cmos kullanmış canon sx1 a göre bunu karşılaştırsak hangisi alınmalıdır acaba?

ne o ne o
    bunlara görehttp://forum.donanimhaber.com/m_37508414/tm.htm
    yine'de fotolarını bekleyip görmek lazım.
  • O özelliklere göre fiyatı hiç fena durmuyor.. Türkiyede ne olur bilinmez.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.