Şimdi Ara

be quiet! Dark Power P8 serisi yeni güç kaynaklarını tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Komponent üreticisi be quiet!, Dark Power Pro P8 serisi yeni güç kaynaklarını satışa sunuyor. 750 Watt, 900 Watt, 1000 Watt ve 1200 Watt olmak üzere kapasitesini göre ayrılan dört yeni model de ATX 12V v2.3 ve EPS 12V v2.9 standartlarına destek sunuyorlar.

Aktif PFC özelliğiyle donatılan ve 80Plus Silver sertifikası ile %92'ye varan oranda güç verimliliği sağlayabilen yeni güç kaynaklarını, 100.000 saatlik hata öncesi kullanım süresi vaat ediyorlar. 6 güvenlik mekanizmasına ve modeline dörde dörtlü 12v rail tasarımına sahip olan Dark Power Pro P8 serisi yeni güç kaynaklarında soğutma içinse, 120mm çapında SilentWings fan kullanılıyor.

Üç yıllık garanti ile satışa sunulacak güç kaynakları için tavsiye edilen yurt dışı satış fiyatlarının kapasitesine göre sırasıyla 169.90, 199.90, 219.90 ve 259.90 Avro olarak belirlenmiş.

• the dark days is comeing in the green feels :)
  • %92'ye varan oranda güç verimliliği sağlayabilen yeni güç kaynaklarını, 100.000 saatlik hata öncesi kullanım süresi vaat ediyorlar.
    daha nolsun
  • bunlarda fiyatlandırmayı türkiyeden öğrenmişler 19.90 59.90 vs
  • tasarımı çok güzel küçük olmuş :) hele şu modülerlik yokmu..
  • harika görünüyor psular
  • epeydir ortada yoktu be quiet
  • Güzel psular ama pahalı 750W olan 169.50 TR'ye en az 200 avroya gelir biz bunu 450 TL civarına anca buluruz tabi TR'ye gelirse !!
  • KALİTE NUMBER ONE
  • be quiet güzel psu lar üretiyor. bakalım bu ürünler tr ye gelecek mi?
  • Evet Be Quiet güzel PSU lar üretiyor.

Be Quiet Straight Power serisini FSP üretiyordu ve hatta FSP nin bir modelinin bire bir aynısı idi. Dış kasa ve kablolama gösterişli olduğu için fiyatı yaklaşık 3 katı idi.
  • Be Quiet ! ne denebilir ki gerçekten de çok kaliteli

Teşekkürler haber için.
  • BQT e5-500W modelini kullanmış biri olarak (daha doğrusu kullanamamış) sessizlik, görüntü vs vs gibi özelliklerine katılmakla beraber ömürlük veya çok kaliteli yorumlarına katılmıyorum. Daha ilk senesinde servise gönderilip tamir gördükten sonra garantisi biter bitmez tekrardan arızalanıp beraberinde anakartı da götürdü. Kendisinden geçtim anakartıma acıyorum. Şu an sadece etrafa yanık kokusu yayan ve sigorta attıran bir çöp durumunda. Bu serileri mutlaka ki kalitelidir, zamanında verdiğim parayı düşününce fiyat/performans olarak bence kesinlikle kötü ürünler. Forumdan da kimsenin çıkıp bendeki Be-Quiet 5 yıldır çalışıyor diyebileceğini zannetmiyorum. Aynı fiyata çok daha kaliteli ürünler alabileceksiniz bundan hiç şüphem yok. Babamın kullandığı pc deki noname psu um, neredeyse 6. yılını dolduracak hala çalışıyor.
  • @orhbjk

Bu söz ettiğiniz sıkıntı her üründe ve markada olabilecek birşey, buna bakarsak eğer forumda patlayan TAGAN powerların sayısını bulabilirsiniz bu durum TAGAN'ı kalitesiz yapmaz...
  • Leon-x
    Ama şöyle bir şey var, buradan birinin çıkıp TagaN veya Enermax ı 5 yıldır kullanıyorum diyeceğine çok fazla şahit olursunuz ki bu ürünler satıldığı zamanlarda Be -Quiet ile aynı watt değerlerinde çok yakın fiyatlarla satılmakta idi. Şuradan emin olarak söylüyorum , psu nun içini açma şansınız olsa inanın o fiyatı haketmediğini göreceksiniz. Bu bahsettiğim benim kullandığım seri ile alakalı, ben sadece bir kullanıcı olarak marka hakkında yorum yaptım.
  • eski dark power 850watt kullanıyorum. yok böyle bir şey. yeni alacağım psu kesinlikle be quiet olacak ama türkiyede satmıyorlar artık :( 4 gözle yine türkiye pazarına girmelerini bekliyorum. Bir insan bir psu'yu bu kadar mı kaliteli yapabilir...
  • Bu power kaliteli olduğu üzerine hem yazılar yazılmış hemde kullanıcılar yorum yapmışlar ama powerın üzerindeki amper volt yazılarını hesaplıyorum hesaplıyorum hesaplıyorum bir türlü yazdığı rakam çıkmıyor.20 A +20 A 12 V çıkışı demiş sonra bunları toplamış 28 A yazmış. Eğer 28 A veriyorsa 12 V1 =20 A - 12 V2 = 20 A diye neden yazmış? sonra bütün yazdığı rakamlar böyle. Orada yazanlara bakarsam 800 WATT üzeri bir power çıkıyor ama gel gelelim sattıklarını iddia ettikleri power 430 Watt nasıl oluyor bu işler yardım lütfen.

• 2005 yilinda Firebal'dan aldigim 650W Dark Power Pro PSU alindigi gunden beri kesintisiz calisiyor. Tik demedi ve tas gibi. PSU alacak olsam yine ilk tercihim Be Quite! olur.

Eger PSU patladiysa ve baska komponentler de hasar gorduyse bunun birinci nedeni sebeke gerilimindeki anormal dalgalanmadir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Askeri malzeme gibi valla.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.