- x
Normal videoları 3D ye çevirmek
67 Cevap27915 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1807 Mesaj
3 Şubat 2010; 0:03:30 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Arkadaşlar youtube da eski siyah beyaz filmlerin d haline dönmüş olarak 3 boyutlu gördüm ve izleidm bende istedigim videoları ve kendi cektigim 3d olarak convert edebilirmiyim varmı bildiğiniz bi yöntem

i5-2500k@4.50Ghz OCZ Vendetta 2 Cpu Cooler and AC Mx4 Termal Compound*-*MSI P67A-GD65 MotherBoard*-*GSKİLL Ripjaws 4*4GB 1866 Mhz DDR3*-*ATİ HD7870 PCS+ EZ Edition Display Card*-*Tagan Force II 800 Watt PSU*-*1Tb Caviar Black*-*2Tb Seagate HDD
Aerocool S9 Pro Case

48 Mesaj
3 Şubat 2010; 12:34:38 

Bildiğim kadarıyla onlar birkaç layer'dan oluşuyor. Mesela after effect programı ile bu layer'lar arasına mesafe koyup hareket verilirse o görünüme kavuşur sanırım.

SGC

1807 Mesaj
3 Şubat 2010; 14:26:00 

artık o kadarını bilmiyorum ama ceviren pro lar varmıs

i5-2500k@4.50Ghz OCZ Vendetta 2 Cpu Cooler and AC Mx4 Termal Compound*-*MSI P67A-GD65 MotherBoard*-*GSKİLL Ripjaws 4*4GB 1866 Mhz DDR3*-*ATİ HD7870 PCS+ EZ Edition Display Card*-*Tagan Force II 800 Watt PSU*-*1Tb Caviar Black*-*2Tb Seagate HDD
Aerocool S9 Pro Case

247 Mesaj
13 Şubat 2010; 1:40:09 

İsmin "ömür" de ordan aklıma geldi: sana şöyle söyleyim, sen mesela 5 dklık bişeyi bile 3d ye çevirmek için ömrün geçer. Her derinliği masklaman gerek. Her karesini ayrı ayrı. Örneğin PAL' sa örneğin video'n, 1 sn de 24 kare standart sayarsak 60x24x5 dersek 7200 kare teker teker masklaman gerek. Olacak iş değil öyle.

...................
...................

554 Mesaj
13 Şubat 2010; 2:17:14 

Bahsettiğiniz olay 3d gözlük ile izlenebilen görüntülermi yoksa görüntüyü sanki 3d modellenmiş olarak çevirmemi? Ama heriki durumda tek bir video dosyasıyla olacak isler degil. Ilk bahsettiğim olay icin görünümün farklı açılardan 2 video dosyası ile yapılır. Diğerini yapabilecek bir program oldugunu bilmiyorum. Yanliz 3d oyunlardaki modelleri yakalayıp istenilen bir 3d formatta kaydeden programlar var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1807 Mesaj
13 Şubat 2010; 2:55:31 

evet bende arastırdım ve suan icin o sekild ekayıt yapan bi program yok ama anlık olarak 3d ye cevirebilen playerlar mevcut biri var bende orjinal 3d gibi olmasada işe yarıyor normal video ları 3d izleyebiliyorum ama işte o sekilde kayıt yok

Aerocool S9 Pro Case

247 Mesaj
13 Şubat 2010; 23:33:55 

quote:

Orijinalden alıntı: xxömür

evet bende arastırdım ve suan icin o sekild ekayıt yapan bi program yok ama anlık olarak 3d ye cevirebilen playerlar mevcut biri var bende orjinal 3d gibi olmasada işe yarıyor normal video ları 3d izleyebiliyorum ama işte o sekilde kayıt yok

Nasıl bişey bu? Anlamadım?

...................
...................

1807 Mesaj
14 Şubat 2010; 15:15:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Capt. Jack Sparrow

Nasıl bişey bu? Anlamadım?

yani 3d olarak kaydedemiyorsun mesela cektigin bi video yu 3d olarak kaydedebilsen onu dvd playerdada gözlükle izlesen 3d olarak izlerdin ama benim dediğim anlık cevirici programlar sadece sana 3d izletiyor o sekilde kaydedip saklamana izin vermiyor suan icin sadece o yazılım üzerinden izlemen lazım

Aerocool S9 Pro Case

247 Mesaj
15 Şubat 2010; 20:53:39 

quote:

yani 3d olarak kaydedemiyorsun mesela cektigin bi video yu 3d olarak kaydedebilsen onu dvd playerdada gözlükle izlesen 3d olarak izlerdin ama benim dediğim anlık cevirici programlar sadece sana 3d izletiyor o sekilde kaydedip saklamana izin vermiyor suan icin sadece o yazılım üzerinden izlemen lazım

İyide öyle bişey de imkansız ki..

...................
...................

1807 Mesaj
15 Şubat 2010; 23:36:56 

quote:

İyide öyle bişey de imkansız ki..

imkansız diye birşey yoktur

Aerocool S9 Pro Case

247 Mesaj
17 Şubat 2010; 1:40:43 

Adam yerine koyup cevap yazanda kabahat.

...................
...................

1807 Mesaj
17 Şubat 2010; 1:47:31 

quote:

Adam yerine koyup cevap yazanda kabahat.

Adamlığı senden öğrenecek değilim aranızd abenim kadar 3d ile ugrasanınız varmı merak ettim bu ülkeye ilk benim calıstıgım firma getirdi ve o monitörü ilk kullanan ve tüm sunumlarını tanıtımlarını yapan bizzat benim cebit,compex,bursa v.s. cevr eillerdeki hatrı sayılır fuarlarda bir cok kez tanıtım gercekleştirdim belki gören bileniniz vardır bu forumda ama senin görüp bişiy bildiğini pek sanmyorum ve benim bu saydıklarım nerdeyse iki yıl önceydi ve hala kullanıyorum o gözlüksüz monitörü ayrıca gözlüklü hem 2d hem 3d lcd ekranıda hemen arkasında biz getirdik ama üretici firma bulamadıgımız icin Tr de piyasay asürülemedi bende kendim aldım o monitörleri parası ile zamanında yazılım haric 2500-3000 tl verdim ve sen hala bana gelmiş 3d ögretmeye calısıyosun bişey bilmesem konusmam burada her türlü kanıt.ispat belge döküman ne varsa sererim ortaya inanmayanlara

Aerocool S9 Pro Case

1807 Mesaj
17 Şubat 2010; 1:51:02 

hatta bizden 7-8 ay sonra sanırım asus ta gözlüklü modelini cıkartıp fuarda sergilemişti ama bizim getirdğimiz gibi kaliteli görüntü vermiyodu ve gözlüklüydü oda tutmadı ülkemizde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxömür -- 17 Şubat 2010; 1:51:57 >

Aerocool S9 Pro Case

247 Mesaj
17 Şubat 2010; 1:52:48 

Komiksin ya.. Açtığı konuya bak, sonradan yazdığı cevap bak, kendini kanıtlamaya çalışmalarına bak. Senden belge falan isteyen yok, şu realtime 3d ye çeviren player neymiş onu koyda görelim bakalım.
Yazdıklarını okuyup okuyup gülüyoruz arkadaşlarla..

...................
...................

1807 Mesaj
17 Şubat 2010; 1:55:05 

quote:

Komiksin ya.. Açtığı konuya bak, sonradan yazdığı cevap bak, kendini kanıtlamaya çalışmalarına bak. Senden belge falan isteyen yok, şu realtime 3d ye çeviren player neymiş onu koyda görelim bakalım.

şimdi acında baska yere gülün dicem ama neyse madem player istiyosun bekle gör sonra bende gülerim bi ara sana hatta seni muhattapa alıp cevap bile vermezdim ama bu topiğe bgiren diğer üyelerin yanlıs bilgilere maruz kalmalarını istemiyorum

Capt. Jack Sparrow hariç diğer tüm arkadaslar pm den programın linkine ulasabilir indirebilirler burada paylasmak istemiyorum aksini iddia edenlerin işine yaramayacaktır zaten(ve yasak)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxömür -- 17 Şubat 2010; 2:01:08 >

Aerocool S9 Pro Case

247 Mesaj
17 Şubat 2010; 2:00:49 

quote:

şimdi acında baska yere gülün dicem ama neyse madem player istiyosun bekle gör sonra bende gülerim bi ara sana hatta seni muhattapa alıp cevap bile vermezdim ama bu topiğe bgiren diğer üyelerin yanlıs bilgilere maruz kalmalarını istemiyorum

Sabırsızlıkla bekliyorum Bu arada terbiyenide görmüş olduk.

...................
...................

1807 Mesaj
17 Şubat 2010; 2:01:37 

quote:

Sabırsızlıkla bekliyorum Bu arada terbiyenide görmüş olduk.

3d olarakta görüceksin yakında

Aerocool S9 Pro Case

247 Mesaj
17 Şubat 2010; 2:02:51 

quote:

Capt. Jack Sparrow hariç diğer tüm arkadaslar pm den programın linkine ulasabilir indirebilirler burada paylasmak istemiyorum aksini iddia edenlerin işine yaramayacaktır zaten(ve yasak)

Muhaaaaa... Süper ya. Gelin gelin konuya gelin. Gece gece çok iyi geldi bu konu. Köşeye sıkıştı..

...................
...................

1807 Mesaj
17 Şubat 2010; 2:07:08 

quote:

Muhaaaaa... Süper ya. Gelin gelin konuya gelin. Gece gece çok iyi geldi bu konu. Köşeye sıkıştı..

öylemi diyosun ulan senin gazına gelip paylasmamak icin zor tutuyorum kendimi ama sana sadece sunu söylim gittigidiyor ve sahibinden sitelerindeki 3d gözlük ilanlarına bi göz atarmısın yanlarınd averdikleri dvd iceriginede
http://urun.gittigidiyo...PMA-PR_W0QQidZZ24346663
http://urun.gittigidiyo...4-ADET_W0QQidZZ23902608
http://urun.gittigidiyo...-KEYFI_W0QQidZZ23543312

hadi benyalan söylüyorum ya bu ilanların sahipleri mesaj atın görün

Aerocool S9 Pro Case

247 Mesaj
17 Şubat 2010; 2:21:20 

Pratik 3d fotoğraf oluşturma programı

Adamın kaynak diye verdiği şeylere bak ya.. Gitti gidiyor ilanlarındaki etiketler.

Dedikleri o olay (ki ondan bahsediyolarsa bile) filmleri veya fotoğrafları 3d ye çevirme denmiyor. Örneğin NVidia'nın Photoshop için 3d programların texture'ları için bump oluşturmasını sağlayan, Sadece xyz eksenlerinde belirlediğim orana göre bump dosyası oluşturan bi eklenti yapıyor bunu. 3d ye çevirme denmiyor buna. Allah'ım ya..

Madem öyle bişey vardı, George Lucas niye kaç bin dolarlarını yatırıp filmlerini 3d'ye çevirip yeniden vizyona sokma gayretinde. Veya filmleri 3d çevirmek için özel kameralar, birden çok açılar, teknikler kullanılıyor.

Helal be adamım süpersin, devam devam, cevap yazmaya devam, yıkılıyoruz burada

...................
...................

1807 Mesaj
17 Şubat 2010; 10:24:05 

konuyu en basından bir daha okumanı ve ondan sonra gelip burda ötmeni öneriyorum
quote:

Pratik 3d fotoğraf oluşturma programı

Adamın kaynak diye verdiği şeylere bak ya.. Gitti gidiyor ilanlarındaki etiketler.

Dedikleri o olay (ki ondan bahsediyolarsa bile) filmleri veya fotoğrafları 3d ye çevirme denmiyor. Örneğin NVidia'nın Photoshop için 3d programların texture'ları için bump oluşturmasını sağlayan, Sadece xyz eksenlerinde belirlediğim orana göre bump dosyası oluşturan bi eklenti yapıyor bunu. 3d ye çevirme denmiyor buna. Allah'ım ya..

Madem öyle bişey vardı, George Lucas niye kaç bin dolarlarını yatırıp filmlerini 3d'ye çevirip yeniden vizyona sokma gayretinde. Veya filmleri 3d çevirmek için özel kameralar, birden çok açılar, teknikler kullanılıyor.

Helal be adamım süpersin, devam devam, cevap yazmaya devam, yıkılıyoruz burada

Aerocool S9 Pro Case

554 Mesaj
22 Şubat 2010; 20:21:58 

rezillik diz boyu :)

372 Mesaj
24 Şubat 2010; 20:26:38 

down

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d_v_a87 -- 24 Şubat 2010; 20:30:39 >

Acronis Sağolsun

372 Mesaj
24 Şubat 2010; 20:30:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Capt. Jack Sparrow Tarih 17 Şubat 2010; 1:52:48

ilkokul çocukları gibisinn..bende gülerek takip ediyorum seni :)

Acronis Sağolsun

6 Mesaj
25 Şubat 2010; 21:11:36 

Böyle bir dönüştürücü program mevcuttur ancak şimdi internete düşmemiştir. Geçenlerde sık sık takıldığım bir internet kafede karşılaştım, parayla cd sini almışlar. Bi bilgisayara kurdular ve başarılı oldu. Hele bi GTA oynanıyor ki anlatamam. Yakında tüm kafeye yüklenecek. İnternete de düşer bi süre sonra :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nicik61 -- 25 Şubat 2010; 21:12:13 >

554 Mesaj
27 Şubat 2010; 0:13:25 

Nasi bi çevirici? Oyundan bahsedilmiyor yanlız. Oyunlar o an render yapıldığı icin istenilen açıdan resim alınabilir. Ama filmler öyle olmaz. Senin bahsettiğin program ne ise yarar ne yapar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

430 Mesaj
27 Şubat 2010; 11:17:18 

yaw gidin 3 boyutlu gözlük alın uğraşmayın..

1 Mesaj
29 Mart 2010; 19:00:08 

Arkadaşlar ben halinize acıyorum. Birbirinize laf atmaktansa, birbirinizi köşeye sıkıştırmaktansa birazcık araştırma yapsanız ne olur?
Ayrıca ben xxömür'e katılıyorum, imkazsın denen birşey yoktur. Benim özdeyişim ise; İmkansız, kesin ve tesadüf. Bunlar sahte sözlerdir.
Neyse konuya dönelim. Eğer internette az da olsa araştırsaydınız 'Tridef Media Player' ı görürdünüz. Programın trial sürümünde videoyu 2'ye ayırıyor yatay olarak. Alt tarafını 3D üst tarafını da 2D olarak izliyorsunuz. Tam sürümde ise tamamı 3D oluyor. xxömür'ün verdiği linklerdeki red/cyan gözlüklerle bu programı kullanabilirsiniz. Ancak kayıt etmiyor. Sadece gerçek zamanlı olarak izliyorsunuz. Peki neden film yapımcıları böyle bir program varken çok uğraşıyor?
Çünkü onlar prefesyonel sinema sistemlerini kullanıyorlar. Daha gerçekçi bir 3D elde etmek için. Bizim ise yapabileceklerimiz bu kadar. Oyun konusunda ise haklısınız. Oyun olarak bence en iyi program 'IZ3D' size de tavsiye ediyorum. Ayrıca lütfen daha araştırmacı olun.

Saygılarımla;

BSTRGG

4289 Mesaj
2 Nisan 2010; 23:09:51 

Buyrun size en kral çözümü sunayım.

Tridef Media Player filmi 3d oynatırken fraps ile tam ekran ve sesli video kaydı yapın tamamdır. 3d filmleri bu şekilde kaydedebilirsiniz. Fakat videolar çok fazla yer kaplayacağı için maksimum 3gb boyutlarında parçalar halinde olucaktır. Fraps o şekilde kaydediyor.

Sonradan parçaları birleştirip istediğiniz formata çevirmeniz gerekir. Evet biraz uzun ama başka da çözümü yok malesef.

1807 Mesaj
3 Nisan 2010; 20:41:15 

beni gülerek takip eden arkadaslara bende şimdi gülüyorum ama ne tarafımla orası kalsın :)))

Aerocool S9 Pro Case

448 Mesaj
6 Nisan 2010; 18:48:44 

Capt. jack sparrow haklı

4289 Mesaj
6 Nisan 2010; 19:25:54 

quote:

Orijinalden alıntı: YaK ®

Capt. jack sparrow haklı

Haklı derken hangi konuda?
Normal filmleri 3d izleten bir program olmadığı konusundamı?

Birinizde "tridef" yazıp aratmıyormu google da?

1807 Mesaj
6 Nisan 2010; 21:12:12 

quote:

Orijinalden alıntı: YaK ®

Capt. jack sparrow haklı

evet söylermisin hangi konuda set bastan okuduguna eminmisin

Aerocool S9 Pro Case

448 Mesaj
7 Nisan 2010; 12:23:48 

quote:

Orijinalden alıntı: Emre Candemir

Haklı derken hangi konuda?
Normal filmleri 3d izleten bir program olmadığı konusundamı?

Birinizde "tridef" yazıp aratmıyormu google da?

O 3d ile o 3d arasında çok fark var. 3d'ye çevirmiyor. Hareketli şeyleri öne çıkarıyor sadece. İki hareketli şey arasındaki farkı bile hissettirmiyorki. denedim konuyu görünce. bence de imkansız bişey. çok kolay olsaydı tüm filmleri bu programlarla 3dye çevirirlerdi öyle birsürü kameralarla uğraştırmazlardı. affedin ama haklı arkadaşı taşlamışsınız resmen

247 Mesaj
7 Nisan 2010; 22:55:15 

quote:

beni gülerek takip eden arkadaslara bende şimdi gülüyorum ama ne tarafımla orası kalsın :)))

Herkes konuştuğu yeriyle güler. Nerenle güldüğün gibi cıvık şeyler tartışmıyorduk burada. Gerçi bişey de tartışmıyorduk. Seni adam yerine koyup bilgilendirici cevap vermeye çalışmış olmam en büyük hatam. Buraya arkadaşlarını fake'lerini toplamışsın sanırım. Şöyle söyleyim umrumda değilsin çünkü cahil olduğun ortada.

@YaK,

Eyvallah hocam ama bununla tartışmaya değmez inan boşver. Senin gördüğün o farkı, o durumu görecek şey yok bunda Einstein'ın çok güzel bi sözü aklıma geliyor. "Atomu bile parçalayabilirim ancak şartlanmış cahile asla laf anlatamam..."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Capt. Jack Sparrow -- 7 Nisan 2010; 22:56:50 >

...................
...................

1 Mesaj
9 Nisan 2010; 4:19:08 

öyle bi program varmıymış ya

Davulun Sesi Nasıl Geliyor Oradan ?

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Ağustos 2010; 2:33:02 

Merhaba arkadaşlar

Capt. Jack Sparrow arkadaşa komple katılıyorum. 2d bir fotodan 3d yi çevirmek mümkün ama bu teknolojiyle imkansız ve şuan bunu yapan tüm programlar gerçek 3d değil.Bu işi yapan programlar normalde 2. fotoda olması gereken gölge cisim şekil vs. foto ayarlarını tahmini yapıyor.

ayrıca xxömür arkadaşım imkansız diye bir şey yoktur sözünle bazı yerlerde haklı olabilirsin ama şuan bu teknolojiyle bu işin yapılması İMKANSIZ!!!

3 Mesaj
24 Ekim 2010; 14:03:39 

quote:

Orijinalden alıntı: Pc-Kopat

Bildiğim kadarıyla onlar birkaç layer'dan oluşuyor. Mesela after effect programı ile bu layer'lar arasına mesafe koyup hareket verilirse o görünüme kavuşur sanırım.

http://www.3dtv.at/Index_de.aspx

Bir deneyin bakalim aradiginiz bumu

639 Mesaj
13 Kasım 2010; 15:43:26 

quote:

Biz de senin yazdıklarını okuyup arkadaşlarla gülmekten Şu smiley gibi olduk -->
Neden mi?3d sadece iki kamerayla çekip birleştirmek değildir, nvidia felan diyorsunuz ama o tamamen başka bir olay. Render ile alakalı. Ben bir resmi kırmızı ve mavi şekilde 3d yapabilirim. hem de saniyeler içinde,zor birşey değil. İnternette dersleri de var. Okuyunuz. Adam haklı, gerçeğin yerini asla tutamasa da o da 3D HİSSİNİ FAZLASIYLA VERİYOR

Yazdıklarınızdan seviyenizi anlayabiliyorum, ufakken mahallede de böyle tipler vardı. Yaşınızı bilemem, ama konuşma tarzınızın onlardan hiç farkı yok. Sert konuştum, ama doğru

Ekleme: Yanlış anlaşılmasın, ben konuşma tarzını eleştiriyorum, yoksa gerçek 3d sadece 2 KAMERAyla yapılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batuhanoyun -- 13 Kasım 2010; 15:46:20 >

yâr ab-ı force
misal parıldar
nâban gözlerin

247 Mesaj
14 Kasım 2010; 0:31:03 

quote:

Orijinalden alıntı: batuhanoyun

Biz de senin yazdıklarını okuyup arkadaşlarla gülmekten Şu smiley gibi olduk -->
Neden mi?3d sadece iki kamerayla çekip birleştirmek değildir, nvidia felan diyorsunuz ama o tamamen başka bir olay. Render ile alakalı. Ben bir resmi kırmızı ve mavi şekilde 3d yapabilirim. hem de saniyeler içinde,zor birşey değil. İnternette dersleri de var. Okuyunuz. Adam haklı, gerçeğin yerini asla tutamasa da o da 3D HİSSİNİ FAZLASIYLA VERİYOR

Yazdıklarınızdan seviyenizi anlayabiliyorum, ufakken mahallede de böyle tipler vardı. Yaşınızı bilemem, ama konuşma tarzınızın onlardan hiç farkı yok. Sert konuştum, ama doğru

Ekleme: Yanlış anlaşılmasın, ben konuşma tarzını eleştiriyorum, yoksa gerçek 3d sadece 2 KAMERAyla yapılır.

render diyo ya 3d animasyondan bahsediyoruz sanki. reel kamera filminden bahsediyoruz. resim(!)'i 3d ye çevirmeniz umrumuzda da değil açıkcası biz saniyede 25 kare olan en az 10 dakikalık yani 60 x 25 x 10 karelik görüntülerin otomatik olarak 3d moduna girmesinden bahsediyoruz. ayrıca resim değil fotoğraf denir. resim çizilir fotoğraf çekilir. şahsıma yaptığın hakaretlere cevap verebileceğim biri değilsin. insanları bilgilendirmek için cevap yazdım.

...................
...................

639 Mesaj
14 Kasım 2010; 20:07:49 

Cevap hakkım doğdu ve veriyorum:

Öncelikle cevabınız pek gecikmemiş, sağolun. Sayenizde çok güldük. Gülmekten bu sefer de şu smiley gibi olduk ->

1- Çok komiksiniz.Bilmiyorsunuz ki Çocuk filmlerinin (Örneğin Toy Story) bile 3D versiyonu var.(Bunlar da resim) Ama hep siz haklısınız ya . . . Fotoğrafı da bana öğretmeyin. İmzamda gayet seviyeli bir kulübün linki var.
2- Ben başka bir şey diyorum, ama yanlış anlamışsınız beni. 3d tasarımla uğraşıyorsanız zaten beni çok kolay anlarsınız. 3DSMax'i açıp bir modeli 2 kamera ile kırmızı ve mavi ağırlıklı şekilde render etmeyi deneyip, bunları photoshopta birleştirirseniz ne demek istediğimi anlayabilirsiniz. Bu çok kolaydır, bilgisayar zaten bu modelin her açıdan nasıl göründüğünü bildiğinden hiç uğraşmazsınız. Tabi buna da bir cevabınız vardır umarım Beynimiz haricinde hiçbir şey gerçekten otomatik olarak tek resmi GERÇEK 3D olarak işleyecek güce sahip değildir. En azından şuanki teknolojiyle.
3- Ben de GERÇEK 3D olmadığını üstüne basarak söyledim. Daha ne diyeyim yani. Ben 3D televizyonların sahte 3D yöntemini anlattım, ama anlamayınca . . .

Hadi şimdi cevap hakkı sizin.

Çok acelem var ve dikkatsiz yazdım. Yine bir hatamı bulun. Gerçi ben insanüstü bir varlığım ya, hata yapmamam gerekir (ki hata yapmadım zaten, Detaya inersek her şekilde haklıyım.)

Şimdi ben neden mi karıştım? Soruyu soran her kim olursa olsun ve ne sorarsa sorsun onu bu şekilde aşağılamanıza seyirci kalmak istemedim. Çünkü ben duyarlı bir insanım. Seviyemi daha çok düşürmek istemiyorum ve bu mesajımın şu ana kadar ki yazdığım en seviyesiz mesaj olmasını diliyorum.
Sonuç: KABASINIZ!

Ha unutmadan kendimden alıntı yapayım:
quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batuhanoyun -- 14 Kasım 2010; 21:16:06 >

yâr ab-ı force
misal parıldar
nâban gözlerin

247 Mesaj
14 Kasım 2010; 22:27:27 

quote:

Cevap hakkım doğdu ve veriyorum:

Öncelikle cevabınız pek gecikmemiş, sağolun. Sayenizde çok güldük. Gülmekten bu sefer de şu smiley gibi olduk ->

1- Çok komiksiniz.Bilmiyorsunuz ki Çocuk filmlerinin (Örneğin Toy Story) bile 3D versiyonu var.(Bunlar da resim) Ama hep siz haklısınız ya . . . Fotoğrafı da bana öğretmeyin. İmzamda gayet seviyeli bir kulübün linki var.
2- Ben başka bir şey diyorum, ama yanlış anlamışsınız beni. 3d tasarımla uğraşıyorsanız zaten beni çok kolay anlarsınız. 3DSMax'i açıp bir modeli 2 kamera ile kırmızı ve mavi ağırlıklı şekilde render etmeyi deneyip, bunları photoshopta birleştirirseniz ne demek istediğimi anlayabilirsiniz. Bu çok kolaydır, bilgisayar zaten bu modelin her açıdan nasıl göründüğünü bildiğinden hiç uğraşmazsınız. Tabi buna da bir cevabınız vardır umarım Beynimiz haricinde hiçbir şey gerçekten otomatik olarak tek resmi GERÇEK 3D olarak işleyecek güce sahip değildir. En azından şuanki teknolojiyle.
3- Ben de GERÇEK 3D olmadığını üstüne basarak söyledim. Daha ne diyeyim yani. Ben 3D televizyonların sahte 3D yöntemini anlattım, ama anlamayınca . . .

Hadi şimdi cevap hakkı sizin.

Çok acelem var ve dikkatsiz yazdım. Yine bir hatamı bulun. Gerçi ben insanüstü bir varlığım ya, hata yapmamam gerekir (ki hata yapmadım zaten, Detaya inersek her şekilde haklıyım.)

Şimdi ben neden mi karıştım? Soruyu soran her kim olursa olsun ve ne sorarsa sorsun onu bu şekilde aşağılamanıza seyirci kalmak istemedim. Çünkü ben duyarlı bir insanım. Seviyemi daha çok düşürmek istemiyorum ve bu mesajımın şu ana kadar ki yazdığım en seviyesiz mesaj olmasını diliyorum.
Sonuç: KABASINIZ!

Ha unutmadan kendimden alıntı yapayım:

seviyen düştü ilk mesajın düşeceği kadar hiç merat etme. "siz"li "biz"li hitap etmene gerek yok. hakaret ettikten sonra kibar olmaya çalışma işte o zaman komik oluyosun. gerçek 3d, yalancı 3d.. benim bu kendi uydurduğun saçmalıklara ayıracak hiç vaktim yok. ben senin imzandaki kulüplerinle, kişiliğinle uğraşmıyorum. madem bay süpermeni oynuyorsun iyice bak bakayım konuya verdiğim ilk cevaba sonra ömür denilen adamın bana ne cevap verdiğine. ben 3d nin ne olduğunu çok iyi biliyorum 3dsmax açıp deney yapmama gerek yok.

...................
...................

639 Mesaj
14 Kasım 2010; 23:27:13 

Ben ilk mesajınızı eleştirmedim, Ben konuşma tarzınızı eleştirdim. xxömür'ün konuşma tarzının iyi olduğunu söylemedim. Onun tarzı da sizinkinden pek farklı değil. Fakat gördüm ki bu konuyu tartışma haline siz getirmişsiniz, "imkansız diye birşey yoktur" sözüne "seni adam yerine koydum" demişsiniz. Ama ben herşeye iyi pencereden bakmaya çalıştığımdan, bu mesajınıza nispeten daha kibar cevap vermeye çalışacağım. Farkettim de, hep kendinizi haklı görüyorsunuz. Sizi kendi hayal dünyanızla başbaşa bırakıyorum. Hayalinizde haklı olabilirsiniz, ama gerçekte asla. Konuşma tarzınızda ilkokul çocuklarını görüyorum. Bu yüzden size laf anlatmaya çalışma çabasına girmeyeceğim. Hatanızı bal gibi de anladınız. Ayrıca "Bay süpermen" lafınız için teşekkür ederim, huyum kurusun öyleyimdir

Birisini ezmek güzel birşey midir? xxömür'ü köşeye sıkıştırdınız. Siz bu cevapları ona seviyeli bir biçimde verseydiniz emin olun ki sizin yanınızda olurdum. Gerçekten birine kaba davranmak çok kötü birşey. Hele ki 7 yaşındakilerin bile bulunduğu yerlerden DH'ye sırf bunun için kaçmışken . . .

Şimdi bana istediğiniz kadar gülün. Hatta tüm mahalleyi çağırın toplu gülün. Dikkat edin kriz tutmasın. Size kendi tarzınızdan iki mesaj yazdım, bakın nasıl sinirlendiniz. Gerçekten çok güldüm, laf olsun diye söylemiyorum. Demek ki siz de başkalarına bu şekide cevap vermemelisiniz. Çağırırım süpermeni haa

Bayrama küs girmek istemem. Size barışmayı teklif ediyorum. Sizi kırdıysam da özür dilerim. (Özür dilemek erdemli bir davranıştır.)Ama hala haklı olduğumu savunmaktayım.
(Gözünüzden kaçmasın diye büyük yazdım.

Ayrıca size konuşma tarzınız konusunda daha titiz olmanızı öneriyorum. Gülmek her zaman üstünlük belirtmez, size benzetmiyorum ama kabaca deliler de çok güler.

Yazarken çok sayıda hata yapmış olabilirim(Bilmiyorum dikkat etmedim). Kabul ediyorum. Bunu da acele yazdım.

yâr ab-ı force
misal parıldar
nâban gözlerin

247 Mesaj
15 Kasım 2010; 11:44:23 

quote:

Ben ilk mesajınızı eleştirmedim, Ben konuşma tarzınızı eleştirdim. xxömür'ün konuşma tarzının iyi olduğunu söylemedim. Onun tarzı da sizinkinden pek farklı değil. Fakat gördüm ki bu konuyu tartışma haline siz getirmişsiniz, "imkansız diye birşey yoktur" sözüne "seni adam yerine koydum" demişsiniz. Ama ben herşeye iyi pencereden bakmaya çalıştığımdan, bu mesajınıza nispeten daha kibar cevap vermeye çalışacağım. Farkettim de, hep kendinizi haklı görüyorsunuz. Sizi kendi hayal dünyanızla başbaşa bırakıyorum. Hayalinizde haklı olabilirsiniz, ama gerçekte asla. Konuşma tarzınızda ilkokul çocuklarını görüyorum. Bu yüzden size laf anlatmaya çalışma çabasına girmeyeceğim. Hatanızı bal gibi de anladınız. Ayrıca "Bay süpermen" lafınız için teşekkür ederim, huyum kurusun öyleyimdir

Birisini ezmek güzel birşey midir? xxömür'ü köşeye sıkıştırdınız. Siz bu cevapları ona seviyeli bir biçimde verseydiniz emin olun ki sizin yanınızda olurdum. Gerçekten birine kaba davranmak çok kötü birşey. Hele ki 7 yaşındakilerin bile bulunduğu yerlerden DH'ye sırf bunun için kaçmışken . . .

Şimdi bana istediğiniz kadar gülün. Hatta tüm mahalleyi çağırın toplu gülün. Dikkat edin kriz tutmasın. Size kendi tarzınızdan iki mesaj yazdım, bakın nasıl sinirlendiniz. Gerçekten çok güldüm, laf olsun diye söylemiyorum. Demek ki siz de başkalarına bu şekide cevap vermemelisiniz. Çağırırım süpermeni haa

Bayrama küs girmek istemem. Size barışmayı teklif ediyorum. Sizi kırdıysam da özür dilerim. (Özür dilemek erdemli bir davranıştır.)Ama hala haklı olduğumu savunmaktayım.
(Gözünüzden kaçmasın diye büyük yazdım.

Ayrıca size konuşma tarzınız konusunda daha titiz olmanızı öneriyorum. Gülmek her zaman üstünlük belirtmez, size benzetmiyorum ama kabaca deliler de çok güler.

Yazarken çok sayıda hata yapmış olabilirim(Bilmiyorum dikkat etmedim). Kabul ediyorum. Bunu da acele yazdım.

ben deliyim zaten bay süpermen. çok gülerim. bence gidin forumda diğer konularda kötü adamlara hakaret edip edip sonradan kibarlaşma oyunları oynayın. iyi bayramlar

...................
...................

639 Mesaj
15 Kasım 2010; 12:44:06 

Ben diyeceğimi dedim(Gerisi size kalmış). Size de iyi bayramlar. Ayrıca ben kibarlaşma oyunu yerine GeOW oynamayı tercih ederim.

yâr ab-ı force
misal parıldar
nâban gözlerin

19 Mesaj
23 Kasım 2010; 4:02:18 

selam arkadasım bende 3 d monıtor alcagım benq nun led modelını beklıyorum kafamda soruydu bu normal fılmlerı 3d seyredebılecegımız bır program avrmı dıye bu programım ısmı nedır nasıl calısır cyberlınkın bır surumu var ama ondada detaylı anlatım yapılmamıs saygılar

639 Mesaj
27 Kasım 2010; 20:15:26 

Cyberlink'den başka Tridef olmalıydı yanlış hatırlamıyorsam

yâr ab-ı force
misal parıldar
nâban gözlerin

247 Mesaj
29 Aralık 2010; 0:26:21 

herkes saygılı olsun. bir mesaj silindi.

...................
...................

1807 Mesaj
29 Aralık 2010; 0:43:38 

Yenisini Yazmak Zor Değil

Aerocool S9 Pro Case

247 Mesaj
29 Aralık 2010; 19:51:48 

quote:

Yenisini Yazmak Zor Değil

zor olan yazmak değil.

...................
...................

1807 Mesaj
29 Aralık 2010; 22:25:05 

quote:

zor olan yazmak değil.

haklısın zor olan seni insan yerine koymak

Aerocool S9 Pro Case

247 Mesaj
31 Aralık 2010; 13:17:42 

quote:

haklısın zor olan seni insan yerine koymak

zor olan yeni bi saygısız söz etmek için 15 gün için içini yerken tek bi söz dahi söyleyememek..

...................
...................

1 Mesaj
27 Nisan 2011; 21:38:25 

adamlar 8 ay tartışmış ya
Hocam 6d-7d cinemelar var onun hakkında ne düşünüyorsunuz? Bir tartışın da izleyelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkoca84 -- 27 Nisan 2011; 21:39:31 >

kah çıkarım gökyüzüne seyrederim alemi...
kah inerim yeryüzüne seyreder alem beni!!!

1807 Mesaj
27 Nisan 2011; 21:42:58 

quote:

Orijinalden alıntı: mkoca84

adamlar 8 ay tartışmış ya
Hocam 6d-7d cinemelar var onun hakkında ne düşünüyorsunuz? Bir tartışın da izleyelim

karsında laftan anlamayan bişey bilmedigi halde herseyi bildigini sananlar varken her konuda senelerce bile tartısısrsın

Aerocool S9 Pro Case

247 Mesaj
28 Nisan 2011; 0:23:20 

bak hala ya

...................
...................

2074 Mesaj
15 Haziran 2011; 8:54:29 

Takip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hdblack35 -- 15 Haziran 2011; 8:55:17 >

1807 Mesaj
24 Haziran 2011; 22:18:17 

takip makip etmeyin askerdeyim suan :)

Aerocool S9 Pro Case

1784 Mesaj