Şimdi Ara

Normal videoları 3D ye çevirmek (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
41.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • konuyu yeniden hortlatıcam ama yazmadan duramadım ... insanlar ikiye ayrılıyor
    1- bunu yapmak imkansızdır diyenler
    2- imkansız diye bişey yoktur diyip aramaya devam edenler

ne ilginçtir ki bunu yapmak imkansızdır diyenler yapıldığında ilk kullananlar olur genelde.. cahil insanlara bişeyi anlatmaya çalıştığınızda olmaz öyle bişey diyip size gülerler ama sonra şerefsizim benim aklıma gelmişti derler. unutmamak lazım galileo dünya dönüyor dediğinde aynı zihniyet onu asmaya kalkmıştı..
  • evde 3d yapılması imkansız illaa büyük ve pahalı donanımlara ihtiyaç var diyenler için

http://www.youtube.com/user/1tompo1/videos

bu çocuk bildiğim kadarıyla 2 web cam kullanarak yazılım desteğiyle bu videoları yapıyor.

ve tüm dünyada torrent sitelerinde 3d pop out test video diye paylaşılıyor. yani milyon dolarlık holywood bile bu kadar başarılı olamıyor. şahsen birçok 3d içerik izledim ama bu çocuk kadar başarılısını bende görmedim.

demekki neymiş? imkansız diyip kolayına kaçmaktansa denemeye devam etmek daha evla imiş.

ayrıca insanlar burda bilmedikleri şeyleri öğrenmek için var. bu tarz yaklaşımlar ve kişilerle dalga geçmeye çalışmalar ancak kişinin kendisini küçük düşürür.

• quote:

Orijinalden alıntı: Capt. Jack Sparrow

quote:

Orijinalden alıntı: xxömür

quote:

quote:

evet bende arastırdım ve suan icin o sekild ekayıt yapan bi program yok ama anlık olarak 3d ye cevirebilen playerlar mevcut biri var bende orjinal 3d gibi olmasada işe yarıyor normal video ları 3d izleyebiliyorum ama işte o sekilde kayıt yok

Nasıl bişey bu? Anlamadım?

yani 3d olarak kaydedemiyorsun mesela cektigin bi video yu 3d olarak kaydedebilsen onu dvd playerdada gözlükle izlesen 3d olarak izlerdin ama benim dediğim anlık cevirici programlar sadece sana 3d izletiyor o sekilde kaydedip saklamana izin vermiyor suan icin sadece o yazılım üzerinden izlemen lazım

İyide öyle bişey de imkansız ki..

iyide öyle bir şey var ki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Lotus Expeditor

quote:

quote:

quote:

quote:

evet bende arastırdım ve suan icin o sekild ekayıt yapan bi program yok ama anlık olarak 3d ye cevirebilen playerlar mevcut biri var bende orjinal 3d gibi olmasada işe yarıyor normal video ları 3d izleyebiliyorum ama işte o sekilde kayıt yok

yani 3d olarak kaydedemiyorsun mesela cektigin bi video yu 3d olarak kaydedebilsen onu dvd playerdada gözlükle izlesen 3d olarak izlerdin ama benim dediğim anlık cevirici programlar sadece sana 3d izletiyor o sekilde kaydedip saklamana izin vermiyor suan icin sadece o yazılım üzerinden izlemen lazım

Hala cevap vermeye calisan insanlar var. Sasiriyorum. Gercekten bunun neden imkansiz oldugunu merak ediyorsaniz, Istanbula geldigim bi vakit hep beraber haberleselim, bir yere oturup cay icelim, kamera da getireyim yanima anlatayim uzun uzun neden imkansiz oldugunu. iki kamera kullanmadan `GERCEK 3D` etkisi imkansizdir. Cunku o nesnenin 2 cm solunda ne oldugunu tekil kamera gormuyorsa onu sonradan ortaya cikarmak `imkansizdir`. Sizin bahsettiginiz programlar bir nevi emboss etkisi veriyor. Bu hileli bir sey. Bizim bahsettigimiz, real3d, imax gibi teknolojilerde kullanilan 3d cok farkli bisey.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mkoca84

adamlar 8 ay tartışmış ya
    Hocam 6d-7d cinemelar var onun hakkında ne düşünüyorsunuz? Bir tartışın da izleyelim

karsında laftan anlamayan bişey bilmedigi halde herseyi bildigini sananlar varken her konuda senelerce bile tartısısrsın

Kardesim, ben amerikada sinema, reklam sektorunde calismaktayim ve surekli bunun egitimini almaktayim. Ayrica fotograf ve sinematografi egitmenligi yapiyorum bazi kurslarda. Bisey bilmedigimi zannetmiyorum. En azindan sizden daha cok biseyler bildigimi dusunuyorum. Eger varsa bi sikintiniz ve hala kafaniza takilan sorununuz dedigim gibi istanbula geldigimde oturup biseyler icelim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Lotus Expeditor

quote:

quote:

quote:

quote:

Hala cevap vermeye calisan insanlar var. Sasiriyorum. Gercekten bunun neden imkansiz oldugunu merak ediyorsaniz, Istanbula geldigim bi vakit hep beraber haberleselim, bir yere oturup cay icelim, kamera da getireyim yanima anlatayim uzun uzun neden imkansiz oldugunu. iki kamera kullanmadan `GERCEK 3D` etkisi imkansizdir. Cunku o nesnenin 2 cm solunda ne oldugunu tekil kamera gormuyorsa onu sonradan ortaya cikarmak `imkansizdir`. Sizin bahsettiginiz programlar bir nevi emboss etkisi veriyor. Bu hileli bir sey. Bizim bahsettigimiz, real3d, imax gibi teknolojilerde kullanilan 3d cok farkli bisey.

Ben cevap vermeye çalışmıyorum öyle programlar piyasada var diyorum. Ve sizin söylediklerinize katılıyorum. Eğer her cevap yazana standart mesajlarınızı yazarsanız işimiz var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam gezinirken gözüm takılmıştıhttp://www.envercaglarbilisim.com/2012/07/aiseesoft-3d-converter-v636-full.html denemedim bilmiyorum.
  • Arkadaşlar ilk önçelikle over under ust alt format 3d ler 60 hz sbs yanyana half yada full 120hz normal 1080p mkv rip yada elımızdekı divx kalıtelı vıdeoyu 3 d ye cevıren bır cok programvar gayet kalıte lı ve basalırı bencen en guzel ve kalıtelı olanı dvdfab8Q her turlu vıdeo encode ıslemını yapabılırsınız aklınıza gelen hepsını formatlar arası donusturme vıdeo dvd rıpleme mkv cevırme vs yanlız bır kalıtelı vıdeo yu 3d cevırmek ıcın delp derınlık ayarı + 3d kaydırma ayarlarını ıyı yapmalısınız mısal 1920x1080p mvk vıdeo 3d yapacaksak 3d ayarımız 3 yada 4 olmalıdır fazlasında ust uste bındırme ıslemınde fazla yaparak koruntu tasırıyor delp 240 larda olmalı gayet basarılı oluyor yanlız suda var kı gercek 3d bdl lerdekı kadar goruntu dısarı cıkmıyor tersıne arka goruntu ıcerı derın lık vererek goruntu onunde bulunan nesnelerı dısardaymıs hıssı verıyor ama okadar da kalıtelı deyıl 3dbdl lerde ıcerısınde 3d format olan sid dosyası var ayrıbır ıslemde yapılmıs orgınaldır onda farklı olarak goruntu derınlık yerıne arka pınal norlam ondekı opjeler yada nesleer dısarı cıkarıyor bu gercek 3d oluyor kalıtelı bır 3d vıdeo rıplemek ıcın elımızdekı vıdeo ya 720p yada 1080p olmalıdır
    ilk bit deyerımız enaz 8000k yada 12000k olmalıdır hıght secılı H.264 AVC Olarak mp4 yada mkv yapmalıyız o zaman karelenme ortadan kalkar fps deyerımız kesınlıkle 29.9 yada ve userı secılmelıdır 3d yapmak ısteyen arkadaslar kesınlıkle dvdfab kullanmalıdır .

• konudan farklı birşey sormak istiyorum. Normal bir videoyu farklı açılara çevirebilen program yada yöntem var mıdır?
  • Maviasura kullanıcısına yanıt
    aşağıdaki gibi bir şey istiyorsan, after effects'i kullanabilirsin.
    en basit şekli ile gösterdim. Ancak bunu yaptığında zemini
    ayarlaman gerekiyor...

Normal videoları 3D ye çevirmek
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mkoca84

adamlar 8 ay tartışmış ya
    Hocam 6d-7d cinemelar var onun hakkında ne düşünüyorsunuz? Bir tartışın da izleyelim

karsında laftan anlamayan bişey bilmedigi halde herseyi bildigini sananlar varken her konuda senelerce bile tartısısrsın

Kardesim, ben amerikada sinema, reklam sektorunde calismaktayim ve surekli bunun egitimini almaktayim. Ayrica fotograf ve sinematografi egitmenligi yapiyorum bazi kurslarda. Bisey bilmedigimi zannetmiyorum. En azindan sizden daha cok biseyler bildigimi dusunuyorum. Eger varsa bi sikintiniz ve hala kafaniza takilan sorununuz dedigim gibi istanbula geldigimde oturup biseyler icelim.

Alıntıları Göster

pşşştt hala buralardamısın

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.