Şimdi Ara

Samsung endüstride ilk defa 30nm DDR3 yongası geliştirdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dünyanın en büyük yarıiletken üreticilerinden Samsung, endüstride ilk defa 30nm üretim teknolojisiyle geliştirdiği DDR3 bellek yongasını duyurdu. 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan DRAM yongalarına göre üretim verimliliği %60 arttırılan yeni yeni DRAM yongasının 2Gb yoğunluğunda olduğu ve üretim maliyetlerine yönelik verimliliğin 50nm ve 60nm çözümlere göre iki kat arttırıldığı belirtiliyor.

50nm DRAM yongalarıyla kıyaslandığında güç tüketiminin %30'a varan oranda düşürüldüğü belirtilen yeni DRAM yongasının taşınabilir cihazlardan netbook'lara hatta masaüstü bilgisayarlardan sunucu sistemlere kadar kategori bağımsız olarak geliştirilenecek tüm bellek modüllerinde kullanılabileceği belirtiliyor. Hacimli üretimi yılın ikinci yarısında başlayacak 30nm DRAM yongası için henüz herhangi bir maliyet bilgisi bulunmuyor.

• piyasaya rakiplerine kıyasla çok erken çıkma ihtimali varsa samsung ddr3 piyasasını bir süreliğine tekele bile çevirir
  • haber için teşekkürler
  • Verimlilik artıyorsa şu sıralar fırlayan ram fiyatları bir nebze olsun gerileyebilir..
  • @madmaxzek zaten fırlayan ddr2 ramler ddr3ler normal bence
  • acaba samsung un ürettiği ramler sağlammıdır ? herzaman samsung almaktan çekiniyorum ? neden bilmiyorum , samsung çinmi yoksa japon malımıydı ?
  • bu çipler nerede üretiliyor bilmiyorum ama samsung güney kore markasıdır.
  • Off süper o/c olur bunlar
  • Samsung Güney Kore merkezli bir şirket DungeonKeeper.
  • DRAM yongalarına göre üretim verimliliği %60 arttırılan yeni yeni DRAM yongasının 2Gb yoğunluğunda olduğu ve üretim maliyetlerine yönelik verimliliğin 50nm ve 60nm çözümlere göre iki kat arttırıldığı belirtiliyor.

iyi iş çıkarmışlar
  • Samsung bir çok konuda dünya lideri bir şirkettir. Ağır endüstri ürünleri gemi ve inşaat makineleri üretiminden tutunda elektroniğin en uç noktasına kadar bir çok üretim yapar ve kore devleti tarafından desteklenmektedir. Ayrıca sadece arge merkezinin bulunduğu ve adı samsug olan bir de adası bulunmaktadır. Kalite konusunda endişen olmasın çünkü zaten bir çok üretici de samsung mallarını kullanırlar yani farkında olmadan samsunga ait bir şeyi mutlaka kullanıyorsundur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.