Şimdi Ara

ExoPC'den tablet: Windows 7, Atom, 32GB SSD

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
3.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Adını fazla duymadığımız bir bilgisayar üreticisi, ExoPC, ürün gamına yeni bir tablet bilgisayarı ekledi. Bilgisayar tasarım olarak iPad'i andırmasına rağmen temelde çok farklılar.

Windows 7'li tablet bilgisayar işlem gücünü 1.6GHz frekansında çalışan Intel'in Atom N270 yongasından alıyor ve üzerinde 2GB'lık DDR2 bellek bulunduruyor. 8.9 inç boyutunda 1024 x 600 piksel çözünürlük sağlayan ekranında çoklu dokunmatik deneyim sunan tablet cihazında, 32GB'lık katı hal sürücüsünün yanı sıra SD kart girişini yer verilmiş. Bilgisayar üzerindeki batarya ile 4 saate kadar kesintisiz çalışabiliyor.

iPad gibi Mart ayında satışa sunulacak olan tablet bilgisayarın isterseniz multitouch desteklemeyen prototipine 780 dolardan şu anda satın alabilirsiniz.

• Anlaşılan bu tür ürünler yeni bir çağ başlatıcak.Zaten gelecek diz üstü ve bu tür taşınabilir cihazlarda olucak şimdiden belli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kont_andre

Anlaşılan bu tür ürünler yeni bir çağ başlatıcak.Zaten gelecek diz üstü ve bu tür taşınabilir cihazlarda olucak şimdiden belli.

bende sana katiliyorum hocam degişik degişik seyler cıkıyor valla bakalım nolcak
  • foto çerçevesi gibi olmuş :)
  • Donanım bu tarz bir tablet için gayet yeterli görünüyor ama hafızanın 32 gb olması kötü olmuş. iPad'in piyasaya girmesiyle bu tarz cihazlar çoğalacak gibi, ve firmalar arasındaki rekabet biz kullanıcıların yararına olacaktır. Haber için teşekkürler Shady.
  • ipad solda 0 kalır bu aletin yanında
  • 780$ multitouch desteksiz prototip modeli için biraz fazla olmuş sanki.. Tabi sınırlı sayıda bir prototip satışı var ise normal ancak asıl modelin çok daha yüksek rakamlardan satılacağı anlamına gelir, hele TR'de bambaşka rakamlarla karşılaşırız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bynedim
    780$ multitouch desteksiz prototip modeli için biraz fazla olmuş sanki.. Tabi sınırlı sayıda bir prototip satışı var ise normal ancak asıl modelin çok daha yüksek rakamlardan satılacağı anlamına gelir, hele TR'de bambaşka rakamlarla karşılaşırız..

haklisinz.. hatta eminim ki suan turkiyede cogu kisi tablet bilgisayari normal seviye laptoptan daha ustun goruyordur..

dusunsenize
    - soyle bi modelimiz vardi efendim cift cekirdekli 17" 4gb ram 540 hdd 1500 lira
    ha bide ayped diye bir sey geldi yepyeni hemide tablet mis gibi... fiyati da 2300lira

:D:D:D
  • birşey sormak istiyorum böyle ürünler iyi güzelde kullanışı zor olmuyor mu yani misal diz üstünde laptop vs kullanmak çok kolay bunlar ne kadar kullanışlı
  • Touchpanel'de yeterli hassasiyet sağlanırsa aslında çok daha kolay olabilir, yani yattığınız yerde tavana doğru kitap tutar gibi tutup kullanabilirsiniz, tabi hafif olması şart, bir de boyut olarak çok ta büyük olmamalı ki bu cihazlar tek elinizle tutup diğer elinizle ekranında işlem yapabilesiniz..

Dizinizin üzerine koymaya veya herhangibiryere yaslamaya ihtiyaç duyulmadığı sürece kullanışı rahat olur diye düşünüyorum..
  • iPad yanında sıfır kalır bu fiyatla
  • Satış fiyatı 599 dolar olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dmc 12

birşey sormak istiyorum böyle ürünler iyi güzelde kullanışı zor olmuyor mu yani misal diz üstünde laptop vs kullanmak çok kolay bunlar ne kadar kullanışlı

Bencede cok zor olcak kullanımı öle duruyor gibi
  • maşallah stieve jobs sağolsun bütün şirketlere cesaret veriyo :D oda olmasa tablet pcler hayal olucaktı :)
  • Taş gibi alet,bu tür bir alet düşünsem bunu alırdırdım heralde.Ama usb girişi varmı o önemli...İşlemcisi falanda iyi.
  • windows 7 ile tablet cagi filan olmaz
    alin iste kaniti.
    http://www.engadget.com/2010/02/01/eros-tablet-video-is-a-lesson-in-why-windows-7-isnt-strictly-me/

bootup suresine dikkat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rabbitweed -- 2 Şubat 2010; 13:15:37 >
  • quote:

windows 7 ile tablet cagi filan olmaz
    alin iste kaniti.
    http://www.engadget.com/2010/02/01/eros-tablet-video-is-a-lesson-in-why-windows-7-isnt-strictly-me/

bootup suresine dikkat

Yavaş yavaş onlarda idrak edicekler, hiç kendini yorma boşu boşuna...
  • archos 9 un çalışması oldukça güzeldi hands on videolarında

bootup süresini ipadle karşılaştırırsanız çok saçma olur birinde telefon açılıyor birinde bilgisayar açılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktayakgoz -- 9 Şubat 2010; 2:49:06 >
  • Ürünün 3 usb girişi var, Mayıs başında ülkemizde satışa sunulacak en geç.
  • iphone çıktı afedersiniz o kadar b.k attılar ama sonunda bütün dokunmatik telefonları da iphone a benzetmeye çalıştılar..

ipad çıktı bunun da tasarımı ipod a benziyor, iğrenç olmuş, taşınması zor gibi bi sürü laf ettiler şimdi de çıkan tablet pc ler genelde ipad klonu gibi oluyor..

kim ne derse desin apple teknolojide öncü firma.. geçmişten beri

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fashionality -- 16 Nisan 2010; 23:53:40 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.