Şimdi Ara

Nvidia'dan Quadro FX serisi 5 yeni mobil grafik kartı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
3.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Quadro FX 3800M

Nvidia mobil iş istasyonları için hazırladığı Quadro FX serisi profesyonel grafik çözümlerini duyurdu. Firma tarafından resmi tanıtımı bugün yapılan Quadro FX 3800M, FX 2800M, FX 1800M, FX 880M ve FX 380M modellerinin tamamı CUDA ve 3DVision teknolojileriyle birlikte geliyor, notebook'larda daha uzun pil ömrü için PowerMizer ile akıllı güç yönetim özellikleri sunuyor ve 30-bit renk hassasiyetini destekliyorlar.

Başta CAD uygulamaları olmak üzere profesyonel çizim ve tasarım uygulamalarına hız kazandırmak amacıyla hazırlanan yeni modellerden giriş seviyesindeki Quadro FX 380M, HP'nin mühendis ve mimarlar gibi özel iş gruplarına yönelik olarak hazırladığı 14.1-inç boyutundaki EliteBook 8440w modelinde kullanılıyor. 64-bit bellek veri yolu desteğine sahip olan bu modelde, 16x paralel işlem birimi bulunuyor.

Dell'in Precision M6500 modeliyle birlikte sunulan ve serinin en güçlü temsilcilerinden birisi olan Quadro FX 3800M ise 128x paralel işlem birimi, 1GB bellek ve 256-bit bellek veri yolu desteğine sahip. Lenovo'nun ThinkPad W510 ve HP'nin EliteBook 8540w modellerinde yer alan Quadro FX 880M ise 128-bit bellek veri yolu desteği, 48x paralel işlem birimi ve 1GB bellek ile geliyor.

Nvidia'nın Quadro FX 1800M çözümü ise yine HP'nin EliteBook 8540w çözümüyle sunuluyor. 72x paralel işlem birimine ve 1GB bellek kapasitesine sahip olan bu modele ek olarak modelinde 96x paralel işlem birimine, 1GB bellek kapasitesine ve 256-bit bellek veri yolu desteğine sahip olan Quadro FX 2800M çözümünün de Dell Precision M6500 ile profesyonellerin hizmetine sunulduğunu görüyoruz.

Quadro FX serisinin yeni üyeleri hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Quadro FX 2800M

• fehmi amcayı çıkartmayı unuttu galibaga nvidia
  • Fermi hazirana ertelendi demenin kolay yollarınımı arıyo acaba
  • haber icin tesekkurler
  • Fehmi beyler teşrif etmiceklermi :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Momo-Oz -- 1 Şubat 2010; 22:04:14 >
  • Fermi çıksa ne olcakki şu anda elmizdeki ekran kartları oyunları açmıyormu sorunsuz haziranda çıksa nolur zaten o mevsim oyun çıkmıyo doğru dürüst hangi oyunları oyunuyoruz şu anda doğru düzgün call of duty bitti diyerleri bitti ne kaldı dirt 2 ounda ben 9800 gt amp editon la oynurum son yarlarda 45 50 fps ile ee bu acele niye ben anlamıyorum. kimisği de diyoki şu gtx 295 mi vereyim de ati 5770 alayım ya o ekran kartı bende olacak 2 sene rahat daha gider ....
  • Haber için teşekkürler
  • şu makinalar tm benlik ama para yok, şirketede söylesem bana şu dell'i alın diye kovarlar:)
  • şimdi fermi yada 5000 serisi benim için hikaye .. elimde 4770 ekran kartı var ,ne zaman oyunları kaldıramaz hale gelirse o zaman kaldırır atar yenisini alırım .. gidipte neden dünya para veriyim ekran kartlarına ? ilerde o/c yi basar dayana bildiği yere kadar kullanırım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: DungeonKeeper

şimdi fermi yada 5000 serisi benim için hikaye .. elimde 4770 ekran kartı var ,ne zaman oyunları kaldıramaz hale gelirse o zaman kaldırır atar yenisini alırım .. gidipte neden dünya para veriyim ekran kartlarına ? ilerde o/c yi basar dayana bildiği yere kadar kullanırım :)

prof kartlarla senin 4770 in oyun çalıştırmasının bağlantısı nedir?
  • Fermi ile alâkası dahi olmayan bir seri. Hatta oyunlarla dahi alâkası olmayan bir seri. Profesyonel tasarımcılar için çıkartılan bir seri. Bir ara benim de almak istediğim ancak bu seriyi kullanan dizüstü bilgisayarların fiyatının yüksek olmasından dolayı alıp kullanamadığım seri...

Her nVidia haberinin altında Fermi'yi görmekten ciddi manada sıkıldım. Her haberin altında aynı espiriler felan. Fermi öyle ya da böyle çıkacak. Belki dünyanın en kötüsü olacak belki de en iyisi ama çıkacak. Unutulduğu felan da yok. Boş boş espirilerle konular kirletilmesin.

nVidia sadece oyuncular için ekran kartı üreten bir şirket değil. Farkında olmayanlara...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AndryTR -- 2 Şubat 2010; 15:45:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AndryTR

Fermi ile alâkası dahi olmayan bir seri. Hatta oyunlarla dahi alâkası olmayan bir seri. Profesyonel tasarımcılar için çıkartılan bir seri. Bir ara benim de almak istediğim ancak bu seriyi kullanan dizüstü bilgisayarların fiyatının yüksek olmasından dolayı alıp kullanamadığım seri...

Her nVidia haberinin altında Fermi'yi görmekten ciddi manada sıkıldım. Her haberin altında aynı espiriler felan. Fermi öyle ya da böyle çıkacak. Belki dünyanın en kötüsü olacak belki de en iyisi ama çıkacak. Unutulduğu felan da yok. Boş boş espirilerle konular kirletilmesin.

nVidia sadece oyuncular için ekran kartı üreten bir şirket değil. Farkında olmayanlara...

(Eğer birebir gözlemleme imkanınız olduysa) Hocam bu kartların, düz oyun kartlarına göre bahsedilen proğramlarda ki kazanımları nedir? Hani işim olmazda sırf merak ettiğim için soruyorum. Hani bi dünya para ediyor ya bu kartlar, gerçekten hakediyorlar mı o kadar parayı? Cehaletimi mazur görün.

• quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

quote:

Fermi ile alâkası dahi olmayan bir seri. Hatta oyunlarla dahi alâkası olmayan bir seri. Profesyonel tasarımcılar için çıkartılan bir seri. Bir ara benim de almak istediğim ancak bu seriyi kullanan dizüstü bilgisayarların fiyatının yüksek olmasından dolayı alıp kullanamadığım seri...

(Eğer birebir gözlemleme imkanınız olduysa) Hocam bu kartların, düz oyun kartlarına göre bahsedilen proğramlarda ki kazanımları nedir? Hani işim olmazda sırf merak ettiğim için soruyorum. Hani bi dünya para ediyor ya bu kartlar, gerçekten hakediyorlar mı o kadar parayı? Cehaletimi mazur görün.

eee doğru söze ne denirki,(cehalet asla)

• quote:

quote:

Hocam kısaca ve basit bir dille ben açıklamayaı deneyeyim; Bu prof dedikleri kısaca kelime anlamından da çıkartıldı gibi iş amaçlı para kazandırmaya yönelik ekran kartlarıdır ve hiç bir kullanıcı bu kartların takılı olduğu makinaya oyun yüklemez yada oyun başarımı beklemez. En basit olarak özetlenecek başarımı ise çok poligonlu karmaşık 3-d çizimlerini render etmeden gerçek zamanlı olarak görmenizi, hızla döndürmenizi sağlar. Hepsi bu! Ama bu olay sizin ticari değerdeki çalışmalarınızın çok hızlı sonuçlanmasını sağlar. Tüm film efektleri, ve bütün oyunlar bu tip kartlar ile yapılır. Umarım açıklayıcı bir biçimde anlatabilmişimdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: CESAJANS

Hocam kısaca ve basit bir dille ben açıklamayaı deneyeyim; Bu prof dedikleri kısaca kelime anlamından da çıkartıldı gibi iş amaçlı para kazandırmaya yönelik ekran kartlarıdır ve hiç bir kullanıcı bu kartların takılı olduğu makinaya oyun yüklemez yada oyun başarımı beklemez. En basit olarak özetlenecek başarımı ise çok poligonlu karmaşık 3-d çizimlerini render etmeden gerçek zamanlı olarak görmenizi, hızla döndürmenizi sağlar. Hepsi bu! Ama bu olay sizin ticari değerdeki çalışmalarınızın çok hızlı sonuçlanmasını sağlar. Tüm film efektleri, ve bütün oyunlar bu tip kartlar ile yapılır. Umarım açıklayıcı bir biçimde anlatabilmişimdir.

Bu kısmı normal bir ekran kartı yapamaz mı? Mesela GTX260? Ya da ne fark olur aralarında? Yoksa genel olarak başta yazdıklarınız hakkında az çok fikir sahibiyim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CESAJANS

Bu kısmı normal bir ekran kartı yapamaz mı? Mesela GTX260? Ya da ne fark olur aralarında? Yoksa genel olarak başta yazdıklarınız hakkında az çok fikir sahibiyim.

yapar ama bir yere kadar. gtx260 5 milyonda kasmadan gösterim yapar bu aletler 20 milyonda ayrıca bu aletlerin yazılımsal desteği ve özellikleri 3d programlara göre geliştirilmiştir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.