- x
Garaj kapısı önüne parkeden insan dışı varlıklar!
128 Cevap8750 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

6875 Mesaj
1 Şubat 2010; 15:10:42 

Yahu vallahi bıktım şu garajın önüne parkedenlerden.
Kapının önüne çiceklik koyuyoruz parketmesnler diye onu kaldırıp yine koyuyorlar.
Evimizin garajı çok aktif kullanılıyor, garajda 8 tane araç var.
Hepside hergün girip çıkıyor.
Az önce arabayı çıkarmaya garaja indim, yine dengesiz insan olmayan bir varlık aracı bırakıp gitmiş.
Benle beraber başka biriside çıkacak garajdan ve adam avukat, duruşması varmış.
Buyurun adam garajdan arabasını çıkartamadı söve söve taksiye bindi gitti.

Polis çağırdım fakat adamlarda birşey yapamıyor, aracı çekemiyorlar.
Park yasağı cezası yazdılar gittiler.

Evimiz çarşıya çok yakın mevkiide, sokak arabadan geçilmiyor birde böyle garaj önüne bırakıyor insanlar gelde sövme!

Kapıdada kocoman yazıyor, garaj kullanılmaktadır aracınızı bırakmayınız diye.

Yahu acil birşey olsa al işte ayvayı yedin çıkamıyacaksın.

Siz napıyorsunuz garajınızın önüne park edenler için?

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
1 Şubat 2010; 15:18:24 

Benim başıma gelse aracın tüm lastiklerini bir bıçak ile patlatırım. Adam aracını çekmemekte ısrar ediyosa önce antenini kırarım, sonrada dikiz aynalarını sökerim.

6875 Mesaj
1 Şubat 2010; 15:21:26 

1 saat olucak neredeyse adam hala yok.
Tamam anlarım 5 dakikalık bir işin vardır, bırak git camıda açık bırak ki anlıyalım buralarda olduğunu.
Bu adam arabasını bırakmış aynalarınıda kapatmış resmen park edip gitmiş.

Garaj kullanılmasa anlarım yahu hergün garaja kaç kez girip çıkılıyor.
Yahu bende park ediyorum garaj önüne 2 dakika duruyorum öyle olduğu halde bile kartvizitimi bırakır giderim acil bir durumda beni bulsunlar diye.

14840 Mesaj
1 Şubat 2010; 15:22:07 

Ben direkt vuruyorum. Ya da 2 arabalık yere tek araba bırakırsa, yine vuruyorum. Hatta o şekilde karşı apartmandaki Passat'lı komşuyu yıldırdım ve artık bizim evin önüne çekmiyor.
_____
.........\
..........\___________

şeklindeki yere aracını ortalayarak bırakıyordu. yarım üçgen kısmındaki yere çıkıp aracın üzerine inmek suretiyle vura vura yıldırdım.
ön plakalığını tamamen kırınca vazgeçti bu sevdadan. aynı apartmanda oturan bir başka dallamanın 206'sı var. o da sürekli absürt yerlere çeker. ya kaldırıma çıkar ya da garajın önüne geçer. onun da aynalarını ters çevirip sileceklerini kaldırıyorum. bütün gün durduğu için ancak geceleyin sıkıştırabiliyorum.

Ama senin yerinde olsam çektirmeye çalışırdım aracı. Sonuçta garaj sizin özel mülkünüz ve girişini kapatamaz. Trafik zabıtasını çağırın, polisini değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joushkun -- 1 Şubat 2010; 15:24:09 >

6875 Mesaj
1 Şubat 2010; 15:24:29 

Coşkun, işte araç çekilemiyor.
Önü ve arkasında araba var.
Önü yada arkası boş olsa çekilir.
Sokak üstüne üstlük birde dar, 2 araba yan yana geçemez.

14840 Mesaj
1 Şubat 2010; 15:28:53 

quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

Coşkun, işte araç çekilemiyor.
Önü ve arkasında araba var.
Önü yada arkası boş olsa çekilir.
Sokak üstüne üstlük birde dar, 2 araba yan yana geçemez.

Hasan alarmı varsa öttürmeye çalış. Ya da varsa tanıdık kapısını açtırmaya çalış. İte kaka çekebilirseniz çekin. Araç çekicilerinde uzun bir tel olur. Onu kapı direğinin üzerinden sokup kilidin dilini çekerek kapısını açar ve aracı boşa alırlar. Önü arkası doluyken nasıl çekemiyorlar onu da anlamadım. Sonuçta üstten vinç gelip tekerlekleri bağlayıp çekiyorlar. Valla bizim buradaki çekiciler duvar dibindeki arabayı jantlarından çekip öyle götürüyorlar. Çekmek istedikten sonra

6875 Mesaj
1 Şubat 2010; 15:31:49 

Valla Eskişehir'de hiç öyle çekici görmedim

Yok canım o kadarda büyük boylu değil, aracın içine girmek felan
Hırsızlığa girer.

1924 Mesaj
1 Şubat 2010; 15:32:03 

insan olan yapmaz öyle birşey

14840 Mesaj
1 Şubat 2010; 15:34:34 

quote:

Valla Eskişehir'de hiç öyle çekici görmedim

Yok canım o kadarda büyük boylu değil, aracın içine girmek felan
Hırsızlığa girer.

Hasan hiç o gözle bakmayacaksın. O senin yolunu gasp ediyor, sen onun arabasını ödünçalacaksın sadece.

Sizin çekiciler de pek bir light'mış

2877 Mesaj
1 Şubat 2010; 15:34:42 

benim gördüğüm çözümler:

yere kaç tane gerekiyorsa delik açılır. içine kalın ve uzun bir boru koyulur. ikisi asma kilit ile kilitlenir.

0

Acer Aspire 3830TG TimelineX
Intel Core i5-2430 2.4-3.0GHz | 4GB 1333MHz DDR3 | Nvidia GT540M 1GB DDR3 128Bit | 13.3" HD LED | 500GB 5400RPM HDD | 8 Saate kadar pil ömrü :)

6875 Mesaj
1 Şubat 2010; 15:35:51 

İnsan olmadığu için
Aklı selim bir insan düşünür.

"Ulan sokakta bir tane park yeri yok araba dolu, burası garaj önü buraya kimse parketmemiş demekki kullanılıyor bende parketmiyeyim" diye düşünür!

Ama düşüncesiz, babasının akıllı oğlu olduğunu aslında gerizekalı olduğunu bilmeyen varlıklar hemen giriveriyor.

625 Mesaj
1 Şubat 2010; 15:36:55 

indirin lastiklerini olsun bitsin yada havalı tabanca varsa camdan sıkın gitsin. 1 saatte arkadaşların dediği gibi bırakılmaz. ayıptır yahu yumurta atın bir koli o hepsine bedel :)

11050 Mesaj
1 Şubat 2010; 16:34:39 

quote:

Orijinalden alıntı: hakaniko

benim gördüğüm çözümler:

yere kaç tane gerekiyorsa delik açılır. içine kalın ve uzun bir boru koyulur. ikisi asma kilit ile kilitlenir.

0

En mantıklısı..Böyle birşey yaptırın.Garajı kullanan herkeste de anahtarı olsun;aracıyla çıkan boruları diksin,kilitlesin gitsin.Nasılsa garajı kullanacak olanda da anahtar olduğu için gireceği zaman açar yine girer.En ekonomik ve basit olan bu gibi şimdilik..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bucakli -- 1 Şubat 2010; 16:35:48 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1515 Mesaj
1 Şubat 2010; 17:40:04 

Garaj önüne aracını bırakıp saatlerce ortalıktan kaybolan bir dallama, emin olun direkleri diktirdiğinizde de ikisinin arasına dikine girer, yine de park eder.

Tofaş Kartal 2001 Model 1.6 75BG Manuel, Gümüş Gri
Full+Full(!),4 Cam Manuel,5 Vites

11050 Mesaj
1 Şubat 2010; 17:48:31 

O zaman da sık aralıklı 3 direk dikilir..

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

14840 Mesaj
1 Şubat 2010; 18:01:29 

sabit iki direk dikip arasına zincir çekmek da başka bir yol

2159 Mesaj
1 Şubat 2010; 18:10:27 

quote:

Orijinalden alıntı: hakaniko

benim gördüğüm çözümler:

0

Ya arkadaşlar illaki bunu yapmak zorunda değilsiniz ancak o HANZO sizi buna mecbur ediyor...

İşte tüm sıkıntı kuralların katı olmamasından kaynaklanıyor, gel bakalım Aynı olayı birde burada yap bakalım ne oluyor...

offff offf daha çok fırın ekmek yememiz gerekli, çok duyarsız bir toplum olduk çıktık...

hadi aracını oraya bıraktın gittin, cama bir not bırak be HANZO, deki; 10-15 dk. sonra geleceğim Tel numaram ;05xxxxxxx ;

ama o da yok işte...

3201 Mesaj
1 Şubat 2010; 18:15:49 

otm. bariyer yaptırın zeminden cıkanlar varya kumandalı onlar tüm arac sahiplerinde olur

hem bariyer olduğu için park da yapamazlar

bu dediklerim hiltonun girişinde vs var yuvarlar 60 cm boyunda 30cm capında gayet kullanışlı olur

bence

şehir merkezinde oturmak güzel hoşda malesef özellikle büyük şehirlerde gerek ulaşım gerek park planı olmadığı ve insanların düşüncesiz oluşu bu tarz tatsızlıkların yaşanmasını sağlıyor malesef...

Dünyanın en iyi eğitimini almış , motivasyonu en yüksek insanlarını işe alın ve işe yaramaz bir sistemin içine yerleştirin ; göreceksiniz ! Kazanan her seferinde sistem olacaktır...

2285 Mesaj
1 Şubat 2010; 18:25:22 

quote:

Orijinalden alıntı: joushkun

Ben direkt vuruyorum. Ya da 2 arabalık yere tek araba bırakırsa, yine vuruyorum. Hatta o şekilde karşı apartmandaki Passat'lı komşuyu yıldırdım ve artık bizim evin önüne çekmiyor.
_____
.........\
..........\___________

şeklindeki yere aracını ortalayarak bırakıyordu. yarım üçgen kısmındaki yere çıkıp aracın üzerine inmek suretiyle vura vura yıldırdım.
ön plakalığını tamamen kırınca vazgeçti bu sevdadan. aynı apartmanda oturan bir başka dallamanın 206'sı var. o da sürekli absürt yerlere çeker. ya kaldırıma çıkar ya da garajın önüne geçer. onun da aynalarını ters çevirip sileceklerini kaldırıyorum. bütün gün durduğu için ancak geceleyin sıkıştırabiliyorum.

Ama senin yerinde olsam çektirmeye çalışırdım aracı. Sonuçta garaj sizin özel mülkünüz ve girişini kapatamaz. Trafik zabıtasını çağırın, polisini değil.

Ula zamanında bana cipin önündeki demirle vuruyorum diye kro demiştin

Şaka bir yana en güzel çözüm sağ-sol çamurluğa şöyle 2-3 vurmak.Kendi aracınıza acıyorsanız ilk önce uyarın olmadı yeni çözümler üretilir

Önceden bir problem yoktu fakat son 2-3 senedir park etme olayı aştı bizim garajın önünde de.Camda "Park Etmeyin" yazısı var bir sürü ama öküz okumaktan ne anlar

Geçen hafta sabah garajın önünde biri vardı.Yerler de buzluydu.Peder bindi arabaya dayadı arka tarafı diğer arabaya başladı itmeye Çıktıktan sonra dönüp bu sefer ittire ittire aynı yerine soktu yine

14840 Mesaj
1 Şubat 2010; 18:31:58 

3239 Mesaj
1 Şubat 2010; 18:34:36 

Bizim garajın oraya da çekiyordu karşı apartmandaki bir dallama birgün arabanın sileceğine bir kağıt bıraktım o gün bugün aracını başka yere çekiyor. .Yine bazen bazıları aracını garaj önüne çekiyor gidip lastiğe felan vuruyorum araç sahibi çıkınca da ''Gözünüz kör mü beyefendi/hanımefendi garaj önü burası benim acil bir işim olsa aracımı çıkaramayacağım sizin yüzünüzden ''deyip çektiriyorum aracı.

3193 Mesaj
1 Şubat 2010; 18:49:44 

Pek sık başıma gelmez ama başıma gelince çıldırırım.

Türkçede cümleler büyük harfle başlar, nokta ile biter.Bi, diil, ii, gelio, gelcem, ole Türkçe değildir; Bir, değil, iyi, geliyor, geleceğim, öyle denir. Türkçede q, w, x harfleri yoktur dolayısıyla we denmez ve denir. Soru ekleri kelimeden ayrı yazılır: Oldumu denmez oldu mu? denir. Dahi anlamındaki de ayrı yazılır. Bende denmez ben de denir. Yani "de" ekini cümleden attığınızda anlam bozulmuyorsa o zaman ayrı yazmanız gerekir. Ayrıca mesajlarınızdaki vurgular da ifadelerinizle hayat bulur, parmağınızın bir tuşa basılı kalmasıyla değil. Seviyoooommmmm yaaaaaaaaaaa denilmez, gerçekten çok seviyorum denir. Klavyeniz İngilizce ayarlı değilse i, o, s, g, u, c harfleri ı, ö, ş, ğ, ü, ç yerine kullanılmaz. Türkçede -bilite diye bir ek yoktur, bu tarz yazımlar Türkçeyi yozlaştırmaktan başka bir şeye yaramaz.

12836 Mesaj
1 Şubat 2010; 18:52:04 

Ben de herhalde düşman aracın tamponuna ya da sileceğine bir şeyler yapardım.

Olur da garaj kapısının önüne çizimlerdeki gibi bir sistem yaptırırsınız diye yazıyorum, 2.5 yıl önce sattığım c-max imin tek problemi apartmanımın önüne birkaç hafta öncesinde koydurttuğumuz yerden bitme metali ayarlayamamış olmamdı aceleyle park edeceğim diye. Kapı bir miktar çizildi ama bu olayın bende ve de şoförlüğümde bıraktığı iz daha derin oldu. :)

Her ne kadar çizimlerdekilerde metaller dikili kalmıyor olsa da insan aceleyle bazen sadece birini indirip işini göreceğini düşünüyor. İnsan işte.

Kendinizi çok üzmeden bir an önce düşman araç üzerinde eyleme geçin bence.

Paran varsa Japon, yoksa alman.

2877 Mesaj
1 Şubat 2010; 18:52:56 

quote:

Orijinalden alıntı: NİTROUS666

otm. bariyer yaptırın zeminden cıkanlar varya kumandalı onlar tüm arac sahiplerinde olur

hem bariyer olduğu için park da yapamazlar

bu dediklerim hiltonun girişinde vs var yuvarlar 60 cm boyunda 30cm capında gayet kullanışlı olur

bence

şehir merkezinde oturmak güzel hoşda malesef özellikle büyük şehirlerde gerek ulaşım gerek park planı olmadığı ve insanların düşüncesiz oluşu bu tarz tatsızlıkların yaşanmasını sağlıyor malesef...

Çok daha güzel olur. Onların adı mantar bariyer fakat o kadar masraf yapmaya değermi?

http://www.bariyermantar.com/

http://www.mantarbariyeri.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakaniko -- 1 Şubat 2010; 18:56:19 >

Acer Aspire 3830TG TimelineX
Intel Core i5-2430 2.4-3.0GHz | 4GB 1333MHz DDR3 | Nvidia GT540M 1GB DDR3 128Bit | 13.3" HD LED | 500GB 5400RPM HDD | 8 Saate kadar pil ömrü :)

2399 Mesaj
1 Şubat 2010; 18:55:46 

arkadaşlar adamın arabasına zarar verirseniz adam arabayı hiç çekmez haklı iken haksız konuma düşersiniz, garajın önüne arkadaşın dediğini boru gibi bir şey yaptırın olsun bitsin, bunu akıl edemiyosunuz ondan sonra gürlüyosunuz

14840 Mesaj
1 Şubat 2010; 18:56:43 

Şu inip kalkan bariyerler ne kadardır acaba? Dükkanın önüne mi yaptırsam 2 tane?

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
1 Şubat 2010; 19:00:29 

eğer tabuda garajın önü yok ise kamu malıdır karışamazsınız

740 Mesaj
1 Şubat 2010; 19:05:01 

10 gün önce misafirimi evine bırakmak için yarım saatliğine dışarı çıkmam gerekti.Otopark'tan çıkarken 40-50 yaş arası bir kadın otopark kapısının önünde ileri-geri arabasını hareket ettirip garip hareketler yapıyordu.
Neyse yarım saat sonra eve döndüm bi de ne göreyim
Otopark kapısı araç çıkınca 10 saniye içinde kapanıyor.Acemi diye düşündüğüm,garip hareketler yapan bu kadın hemen girip benim yerime parketmiş Bu ne şeytanlık ya
Her daire için tek araçlık yer ayrılmış ve ayrılan otopark yerlerinde daire numarası yazar.

Hiç tanımadığım insanlar,hiç tanımadığı insanların otoparkına hiç utanmadan park ediyorlar.
Ben şimdi burada nasıl hoşgörülü olabilirim ki?

Otopark girişine parkedip gidenlerde ayrı bir dert

1461 Mesaj
1 Şubat 2010; 20:57:36 

Mantar bariyer vidalı bir sistem ve cam silecek motoru bile yapılabilir.

Uzaktan kumanda alıcısı 20-25 lira, herkeste bulunacak olan bariyer kumandası 5-6 lira gibi bir şey.

4331 Mesaj
1 Şubat 2010; 21:29:47 

quote:

Orijinalden alıntı: M. Reha

Mantar bariyer vidalı bir sistem ve cam silecek motoru bile yapılabilir.

Uzaktan kumanda alıcısı 20-25 lira, herkeste bulunacak olan bariyer kumandası 5-6 lira gibi bir şey.

Başlığı açan arkadaşla aynı derde sahibiz. Girişe mantar bariyer taktırmak için araştırdım. En basitinde bile hidrolik sistem kurulması gerektiğinden en az 7-8.000 lira civarında fiyat alabildim. Silecek motoru ile denemek açıkçası bana pek mantıklı gelmedi. Uyduruktan bir sistem olacağı için yağmurda, çamurda, çarpmalarda, üzerine park etmelerde sistem fiyaskoya dönüşebilir.

Ayrıcaaaa, konuyu açan arkadaşım bu sana. Aynı duruma bende çok düştüm. Genelde bağıra çağıra kapıdaki aracın sahibini bulurdum ama bir keresinde sahibi yarım saat bağırmama rağmen ortaya çıkmadı. Kafam bozuldu bende aradım polisi.
62 lira ceza kestiler ve biz çekemeyiz dediler. Bende annem hasta acil gitmem lazım yardım edin diye acıtasyona başvurdum Bana Bornova Belediyesinin (İzmir) çekicisinin bağlı olduğu birimin numarasını verdiler. Aradım aynı acıtasyonu onlarada anlattım. 15 dakikaya gelip arabayı çekerek trafiğin otoparkına götürdüler. Hatta giriş dar olduğundan çamurluğunu biraz ezdiler. Açıkçası o anı izlerken mutlu bile oldum. Uyuz herif kimbilir ne kadar uğraşmıştır.

Tanrı bize 2 yuvarlak organ verdi. Biri oturasınız diğeri düşünesiniz diye. Başarı hangisini kullanacağına bağlı!

1712 Mesaj
1 Şubat 2010; 21:30:40 

Oooooo,hoş geldin "otoparktan çekenler grubuna " arkadaşım.

Bu da.....malardan bizim burda çok. Bizim ev hemen okul dibinde ,çocuğunu almaya-bırakmaya diye arabayı bırakalanlardan tut da okul servislerine kadar bırakan bırakana.

Valla bizde öyle direk mirek olayı yok. Çözüm şu: 5-10 saniye aralıklarla kornaya birkaç kere basıyorum. Gelen giden yoksa direk silecekleri kırıp yoluma bakıyorum. Silecekleri kırılan da bir daha yanaşmıyor bizim park kapısına.

Geçen gün de "iyiki altımızda külüstür bir jeep yok " dedim. Çünkü otoparka girmek için önünde duran arabaya vura vura içeri girecektim yoksa.O kadar sinirlendim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bureda -- 1 Şubat 2010; 21:32:53 >

1.4 120 Hp 2009 Lancia Delta Beyaz

10148 Mesaj
1 Şubat 2010; 21:31:03 

Buraya park eden şerefsizdir diye yazı görmüştüm.

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
Ford Fiesta 1.5 TDCI

1185 Mesaj
1 Şubat 2010; 21:35:31 

alarmını çaldırmayı deneyebilirsiniz..

1461 Mesaj
1 Şubat 2010; 22:17:11 

quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Buraya park eden şerefsizdir diye yazı görmüştüm.

O yazı yine de insaflıymış ''Park edersen, arabana olacaklardan mesul değilim.'' diye, yazı görmüştüm.

2701 Mesaj
1 Şubat 2010; 23:05:36 

Aynı durum bizimde başımızda. Karşı komşu (kiracı) inatla bizim garajın önüne aracı park ediyor. Çek dediğimizde de trip yapıyordu. Az önce babam çekin birazdan araba gelecek demiş kadın (ömrümde böyle bir kadın görmedim mahallede kavga etmediği bir canlı kalmadı) sinirleniyorum bu araba işine demiş. Hem şuçlu hemde ettiği lafa bak. Babamda bağırmış ne sinirleniyorsun diye. Kadın hemen kaçmış içeri. Ondan sonra adam arabayı çekti ve şuan araba etraflarda gözükmüyor. Zaten kafaya koydum bir daha trip yaparsa dövecem itin dölünü. Hem şuçlu hem güçlü. Hem arabayı garaj önüne koyuyor hemde çek dediğimizde artistlik yapıyorlar. S*** onların artistliğini

Polisi arasam ne yaparlar bunlara ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B o S c H -- 1 Şubat 2010; 23:16:37 >

İphone 4S - 16 GB Beyaz
Nokia 603 - Beyaz (Belle - FP2)

1196 Mesaj
2 Şubat 2010; 2:25:09 

Bi zaman bizim garaj girişinide bir araç kapatmıştı arkadaşları toplayıp malum aracı sürükleyerek arka tarafını yolun ortasına alıp öylece bırakmıştık.

10220 Mesaj
2 Şubat 2010; 2:48:27 

Polisi çağır. Çekici iste. Israr et.

Çekici göndermiyorlarsa çık kapının önüne bir not yaz; ARABANIZI BEN ÇİZMEDİM.

Yani elindeki anahtarla bu yazıyı arabanın üzerine yaz. Eğer uzun geliyorsa ABÇ yazabilirsin.

Biraz çirkefçe görünüyor ama etkili çözüm. O adam birdaha o sokağa değil o mahallenin yakınına bile parketmez.

14840 Mesaj
2 Şubat 2010; 3:10:10 

Yaşar, bıçakla arabanın üzerine beni boya yazmak da başka bir yöntem. Ya da motor kaputuna şu işareti yapmak

0

978 Mesaj
2 Şubat 2010; 3:22:15 

Bu konuda onlarca yorum yapılmış 2-3 yorum dışında mantık dahilinde olan bir yorum dahi göremedim. Arabayı çizerim, sileceklerini kırarım, lastiklerini patlatırım, böyle şeyleri düşünmek yerine; o hata yapıp garaj girişine park eden araçların park etmemesi için bir önlem düşünseniz çoktan bulmuştunuz. Kimseye zarar vererek haklı olduğunuzu kanıtlayamazsınız, polisi arayın kanuni yolara başvurun, zarar vermek asla çözüm değildir Benimde önerim elektrikli bariyer veya ucuz bir yöntem olan 2 adet demir ve zincir.

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
1 gün 23 sa. 48 dk. kadarı kaldı.
2 Şubat 2010; 4:07:42 

Otopark kullaniliyor park etmeyin yazisini

Buraya parkederseniz dondugunuzde arabanizi bulamazsiniz olarak degistirin bence.

6875 Mesaj
2 Şubat 2010; 4:37:19 

En son mesajımı attıktan 30 dakika sonra geldi adam yani 16.00 gibi.

Hemen indim aşşağı, adam eline almış ceza makbuzunu öyle etrafa bakıyor acaba kim şikayet etti diye.
Hiç bakma hocam cezayı ben yazdırdım, burası garaj kapısı aracını bırakıp gitmişsin 3 saattirde yoksun benim acil bir işim olsa ne olacak hastam olsa ne olacak arabana mı zarar vereyim dedim.

Adam üstüme yürüdü! Hem suçlu hem güçlü, ceza makbuzunu aldı yırttı attı ödemiyorum lan ceza meza dedi.
İyi dedim ödeme plakada senin ismin var fotoğraflarıda var dedim.

Madem garaj kapının önüne birşeyler koysana kardeşim bizde parketmeyiz dedi.
Güldüm, bak dedim abi garaj kapısını siyaha boyadık üstünede bembeyaz kocoman yazıyla garaj kullanılmaktadır, aracınızı park etmeyin çektirilir yazdırdık dedim.

Burası devletin yolu istediğim yere koyarım felan filan gevemeleye başladı, he dedim polisde babasının hayrına yazdı cezayı polis devletin değil özel mi ki devletin yolu olduğu halde sana ceza yazdı dedim.

Öyle sustu, bindi arabasına bastı gitti.

Adam neredeyse dövecek yahu nasıl bağırıyor mahallede.

Bu manta bariyeride araştırdım arkadaşlar çoook pahalı.
Tanesi bile 4.000 - 5.000 TL civarlarında.

Bugun yöneticiyle yukarıdaki arkadaşın çizdiği olayı konuştum.
Mantıklı dedi, hemen garajı kullananlarla konuşalım yaptıralım dedi.

Valla çok iyi olacak artık garajın önüne park derdi olmayacak.
İnşallahta bu sefer dikine girmezler

4013 Mesaj
2 Şubat 2010; 4:42:29 

tam damardan bir konu olmuş.. siz gene iyi otoparkın önünde 1 arabalık yer var da parketmiş adama bunca lafı ediyorsunuz ki az bile yapıyorsunuz ben olsam o arabayı bi şekilde ne yapar eder aldırırım gerekirse demir korumalı bir 4x4 le yandan ite ite çıkarırırım

birde bunu dinleyin, sitenin ortak parkında park ediyorum sitenin tam ortasında geniş bi park yeri var evlerin önünden ayrı " kılım ya " direk oraya koyuyorum, adam gece 2 de geliyor arabamın arkasına koyuyor arabasını, gidiyor... bi geliyorum sabah arabanın çıkma ihtimali anca alttan ışınla havalanırsa, çıldırdım artık sileceklerimi kaldırmadım notlarmı yazmadım. Ve ne oldu? birgün damarım attı arabada bekledim gece 12 den 1 bucuga kadar bi baktım amcam geldi jeepini çekti gene arabanın arkasına, bi çalıştırdım farları yaktım adam tırstı indim başladım ağzıma geleni sölemeye, bide demezmi o görgüsüz sileceklerimi kaldıran senmisin? şimdi burada sarf edemeyeceğim laflar ettim bir güzel payını da verdim bi daha da çekmez oldu, oturduğu ev tam da o parka bakıyormuş karısıda camdan bana bağırıyor sağolsun... geçen gittim 20 dakkalık işim vardı dedim napsam napsam adamın arabasının tam önüne aynı şekilde çektim gittim inadına diilmi? kadında sensör var direk cama çıktı başladı bağırmaya dedi geliyorum bekle, dedim bekliyorum gelmezsen oraya hurda araba çekicem senelerce durucak. hala da kavgalarımız devam etmekte yakında karakoldan mobile olarak yazıcam gibime geliyor ben bu aileye birşeyler yapıcam ama

6875 Mesaj
2 Şubat 2010; 4:59:56 

Aman hocam bulaşma.
Yok yere başın ağrır ne gerek var.

Ben genelde böyle durumlarda park etmek zorunda kaldığım zaman cama kesin bir not yazarım.
"Kuafördeyim hemen döneceğim, XXX bu numaradan bana ulaşabilirsiniz" diye.

Geçen gün adam aradı, yine kuafördeydim. Hemen traşı yarıda bıraktım aracın yanına gittim, hocam kusura bakmayın parkedicek yer yoktu buraya koymak zorunda kaldım diye. Kardeş, sen yine not ve numaranı bırakmışsın bak aradım hemen geldin başkaları onuda yapmıyor bırakıp gidiyor, ben çıkartayım arabamı sen yine koy buraya dedi.

Bakın tatlı dil ne kadar güzel birşey, çok zor olmasa gerek aracın camına bir not bırakmak.
Herkesin aracında boş bir kağıt ve kalem muhakkah vardır.

Lütfen böyle durumlarda aracınızın görünür yerine not bırakın.
Olur ya birisinin acil bi hastası olur arabasını çıkartması gerekir, Allah göstermesin sebep olursunuz.

4013 Mesaj
2 Şubat 2010; 5:02:33 

yok ben site boş olduğu bir an inadına koydum belki işi olurda çıkamamak nasıl bir duygu anlar diye. Eşi çıkıp bağırınca dedim ben 20 dk lığına koydum senin kocan 20 saat koyuyor bizim alnımızda kerizmi yazıyor? birşeyde yapamıyorlar arabaya yerse.. 2 arabalarıda aynı park yerinde.. bağrışıp duruyoruz bakalım.

Yoksa ben başkasının arabasının arkasına hayatta park etmem, yan komşumuz var aynı sitede tanışırız görüşürüz onun arabasının arkasına 1 gün koymak zorunda kaldım yoksa sitenin dışına yola park edicektim onda bile not bıraktım + geceleri oturdugum için sürekli kontrol ettim adam çıkmak zorunda kalsa ben ondan önce koşucam. İnsanlık işte, bazıları var koyup gider babasının park yeriymiş gibi...

hep hayalimdir evimin özel parkı olması şehir içinden de uzak olucak, kısmet artık.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

6875 Mesaj
2 Şubat 2010; 5:05:29 

quote:

Orijinalden alıntı: B o S c H

Aynı durum bizimde başımızda. Karşı komşu (kiracı) inatla bizim garajın önüne aracı park ediyor. Çek dediğimizde de trip yapıyordu. Az önce babam çekin birazdan araba gelecek demiş kadın (ömrümde böyle bir kadın görmedim mahallede kavga etmediği bir canlı kalmadı) sinirleniyorum bu araba işine demiş. Hem şuçlu hemde ettiği lafa bak. Babamda bağırmış ne sinirleniyorsun diye. Kadın hemen kaçmış içeri. Ondan sonra adam arabayı çekti ve şuan araba etraflarda gözükmüyor. Zaten kafaya koydum bir daha trip yaparsa dövecem itin dölünü. Hem şuçlu hem güçlü. Hem arabayı garaj önüne koyuyor hemde çek dediğimizde artistlik yapıyorlar. S*** onların artistliğini

Polisi arasam ne yaparlar bunlara ?

Araç garajın önündeyken polise ara plakayı ver daha sonra polis zaten olay yerine gelir.
Durumu izah et.
62 TL bedeli olan ceza makbuzunu sileceğine koyuversin
Hergün 62 TL ödemek istemiyorsa bir daha oraya aracını koymayacağına emin olabilirsin

4013 Mesaj
2 Şubat 2010; 5:06:56 

Aslında şu park ceza olayını çok yönlü yapsalar, kaldırım kenarına 62 kessin adamların girişine koyana 162 kessin Ah ah...

6875 Mesaj
2 Şubat 2010; 5:08:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Roy

yok ben site boş olduğu bir an inadına koydum belki işi olurda çıkamamak nasıl bir duygu anlar diye. Eşi çıkıp bağırınca dedim ben 20 dk lığına koydum senin kocan 20 saat koyuyor bizim alnımızda kerizmi yazıyor? birşeyde yapamıyorlar arabaya yerse.. 2 arabalarıda aynı park yerinde.. bağrışıp duruyoruz bakalım.

Yoksa ben başkasının arabasının arkasına hayatta park etmem, yan komşumuz var aynı sitede tanışırız görüşürüz onun arabasının arkasına 1 gün koymak zorunda kaldım yoksa sitenin dışına yola park edicektim onda bile not bıraktım + geceleri oturdugum için sürekli kontrol ettim adam çıkmak zorunda kalsa ben ondan önce koşucam. İnsanlık işte, bazıları var koyup gider babasının park yeriymiş gibi...

hep hayalimdir evimin özel parkı olması şehir içinden de uzak olucak, kısmet artık.

Değil mi?

Düğmeye bastığında garajın kapısı açılacak, bastığında kapanacak.
Evin sadece sana ait olacak.
Önünde bahçesi, arkasında havuzu.
Bahçede domateslerin biberlerin, kenarda sevimli bir köpeğin.
Teeeeeeeeyyyyy..

4013 Mesaj
2 Şubat 2010; 5:11:15 

gece gece iyi fantezi yaptım walla tamda öyle bir olay hayal ediyordum garaja giricen içerden kapı açılıcak eve geçicen falan fıstık hayal etmeside güzel ya olsun kısmet diyelim teselli edelim kendimizi.

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
1 gün 23 sa. 48 dk. kadarı kaldı.
2 Şubat 2010; 5:15:34 

Bir de benim anlamadigim su oldu polis neden cekemiyor. Normalde polisin yolu engelleyen araci cekmesi lazim. Gel gor ki polisimiz serit cizgisi olmayan nerdeyse 4 serit genisliginde pazar gunu in cin top oynayan bir yoldan araba cekiyor. 8 arac otoparktan cikamiyor biz cekemeyiz.

4036 Mesaj
2 Şubat 2010; 7:18:54 

Bende de farkli bir dert var. Oturdugumuz sokak dik bir yokus ve park etmesi baya zor 2-3 ayda ancak alismistim. 3 apartmanin garaji var ve apartman sakinlerinin cogu bu garajlarini kullanmayip araclarini yokusa park ediyorlar ve cogu zaman yer bulamayip birkac sokak oteye birakiyorum aracimi.
Gecenlerde bir gece yer bulamadim ve karsi apartmanin bombos! garajina biraktim, o anda o apartmanin tum araclari da yokusta tespih gibi dizilmisler. Tam aracimi kilitledim evin onundeyim ki araci yokusta olan bir beyefendi ne isi var senin aracinin burada diye bogurdu. Dedim beyefendi apartmanda kimse kullanmiyor siz de dahil, boyle olunca bize de yer kalmiyor, isterseniz siz garaja girin ben de yerinize cekeyim. Senin keyfine gore mi is yapacagim ben falan diye cikisti ben hala kibar davraninca sovdu medeniyetsiz insan ve polis cagirdi.
Gelen polis basta kizdi sebepsiz yere vaktimizi caldiniz dedi, sonra olayi iki taraftan da dinleyince beni garajdan cikartip adami garaja sokturdu problem cozuldu. Hala arada bir birakiyorum oraya kimse ses etmiyor, zaten 17 senedir ayni mahallede oturuyoruz bu pala amca harici herkes beni sever:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1515 Mesaj
2 Şubat 2010; 9:05:27 

Genelde bizim dükkanın önünde de boş yer olmaz. İki bina sağımızdaki apartmanın garajı var. Tahmin edebileceğiniz gibi sürekli araç bırakıp gidiyorlar. Onlar bırakmasın diye ben bırakıyorum yer olmadığında. Garaj sahibi de çıkacağı zaman sesleniyor, yol veriyorum, tekrar aynı yere bırakıyorum. O memnun, ben memnun.

Tofaş Kartal 2001 Model 1.6 75BG Manuel, Gümüş Gri
Full+Full(!),4 Cam Manuel,5 Vites

1237 Mesaj
2 Şubat 2010; 9:13:33 

boydan boya anahtarla ciz abi

11050 Mesaj
2 Şubat 2010; 9:15:25 

quote:

Bugun yöneticiyle yukarıdaki arkadaşın çizdiği olayı konuştum.
Mantıklı dedi, hemen garajı kullananlarla konuşalım yaptıralım dedi.

Valla çok iyi olacak artık garajın önüne park derdi olmayacak.
İnşallahta bu sefer dikine girmezler

Yukarıda fikiri sunan arkadaş misal 2 direk göstermiş ya;siz de 2 yerine 3 ya da 4 adet koyun;sık aralıklı olsun.Sizin ve diğer kullanıcılar için daha rahat olur.He 3-4 tanesini sırayla indirip-sökmek ya da çıkartıp-takıp-kilitlemek zaman alır ama şu an için en uygun ve ekonomik çözüm bu çıktı.

238 Mesaj
2 Şubat 2010; 9:16:33 

Arkadaşlar bendede ayrı bir dert var apartmanın önünde araç koyulacak boş bir alan var apartmanın önü meyilli.İki komşumuz emekli olduğu için arabayı hiç kullanmıyor diyebilirim.Onun için onlar uç noktalara koyuyorlar.Bende en son geldiğim için hep alanın en ortasına koyuyorum.Çıkacağım zamanda emekli komşularımızın arabalarının arasından geçip arabayı çıkartırım geçen hafta bir işim oldu ve amcamın arabasını almam gerekti arabada tam ortada duruyor.Üst kattaki insanımsı (insanımsı:insana benzeyen ama insan olmayan homosaphiens) o iki aracın muntazam durduğu yerin ortasına durmuş ve tamamen çıkma yolunu kapatmış.Yengem zile basıyor ve arabalarını çekmelerini istiyor.(Ben bu sırada arabadayım)O da diyafon dan "en son ben çekmedim kim çekdiyse o çıksın ben çıkmam" deyip böğürüyor.Yengem bana bunu söyleyince kan beynime sıçradı."şunun ziline basayım arabasını çeksin yoksa ben vura vura çıkarırım" dedim.Apartmanın önü rampa. Yengem zor durdurdu."Değmez insan deyilmiş" dedi.Ben insanlık bende kalsın bir şey demeyeyim diyorum, yine arabasını oraya koyuyor.Bir gün çok pis dalacam ama kendimi zor tutuyorum.Aklı sıra bana artislik yapıyor. Bu sırada babam kalp hastası ve 3 defa anjüyo oldu.Yani risk altında her an ne olacağı belli değil.

Türkiye'nin bir numaralı ili hangisi?

Cvp:Tabii ki ADANA