Şimdi Ara

Garaj kapısı önüne parkeden insan dışı varlıklar! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
134
Cevap
1
Favori
13.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: raja52

Kimsenin arabasını falan çizemez sileceğini kıramazsınız. Adam gelip sizin kapınıza parketti diye adamın malına zarar veremezsiniz. Benim arabamı çizecek adamı çizer, ibreti alem olsun diye elektrik direğine asarım. Denemek isteyen varsa Pmden adresi vereyim gelsin çizsin. Siz zaten hep düzenli yerlere parkediyorsunuz, hiç işiniz olmuyor değil mi? Hiç yarım saat işim var deyip 2 saat uğraşmadınız. Siz zaten hiç ters yöne de girmezsiniz kesin. Tek suçlu yanlış park yapan adam zaten. Bir sürü insani yol varken kimse kimsenin malına zarar veremez. İnsanlar o arabaları ne zorluklarla alıyorlar. Adam kredi borcuyla araba alıyor sen yok silecek kıracaksın, yok üzerine ben çizmedim yazacaksın. Bizim yaşadığımız yerde cezası ağırdır. Tavsiye etmiyorum.

Şekil 1 a: Yukarda alıntı yapılan kişi bizim bahsettiğimiz ,olmayacak yere arabasını park eden , hatta yarım saat diye ( baak seeen ) 2 saat işi çıkabilenlerden oluyormuş.

Kardeş , sen bizahmet kendini ve arabanı hareket ettir de uygun yere kaydır. olur mu?

Hatta sen ve senin gibi düşünenler ,sıralara kaynak yapan, ambulansların arkasına takılıp uyanık geçinenlerden oluyorsunuz sanırım.

Tam da başlığa göre adammışsın belli.

Ters yöne girersem , paşa paşa yol vermesini de ,yoldan çıkmasını da bilirim. Ama sorun şu sen biliyor musun?

• quote:

Orijinalden alıntı: hakaniko

benim gördüğüm çözümler:

yere kaç tane gerekiyorsa delik açılır. içine kalın ve uzun bir boru koyulur. ikisi asma kilit ile kilitlenir.

Garaj kapısı önüne parkeden insan dışı varlıklar!

O zaman da böyle parkeder bizim aklı birşeyine çalışan insanlarımız

Garaj kapısı önüne parkeden insan dışı varlıklar!

• Arabanın camına kırmızı rujla 'BEN BİR ÖKÜZÜM' yazmak lazım.
  • quote:

Kimsenin arabasını falan çizemez sileceğini kıramazsınız. Adam gelip sizin kapınıza parketti diye adamın malına zarar veremezsiniz. Benim arabamı çizecek adamı çizer, ibreti alem olsun diye elektrik direğine asarım. Denemek isteyen varsa Pmden adresi vereyim gelsin çizsin. Siz zaten hep düzenli yerlere parkediyorsunuz, hiç işiniz olmuyor değil mi? Hiç yarım saat işim var deyip 2 saat uğraşmadınız. Siz zaten hiç ters yöne de girmezsiniz kesin. Tek suçlu yanlış park yapan adam zaten. Bir sürü insani yol varken kimse kimsenin malına zarar veremez. İnsanlar o arabaları ne zorluklarla alıyorlar. Adam kredi borcuyla araba alıyor sen yok silecek kıracaksın, yok üzerine ben çizmedim yazacaksın. Bizim yaşadığımız yerde cezası ağırdır. Tavsiye etmiyorum.

ee yani?

kimse kimseye ağalık dayılık yapmıyor, sen de yapma. ters yola girmeyeceksin; ha ölümcül birşey vardır yakarsın dörtlülerini rica eder yol istersin. bilerek giriyorsan da çekiceksin kenara adam gibi yol vereceksin. bizim işyerleri de fatih ve eminönü tarafında. burada tek yön sokak çoktur, ama ben çok gördüm senin gibi tersten gelip horozlananı. cazgır bir karı dışında hepsi paşalar gibi taktı geri vitese gitti sokağın başına kadar.

ha işin gücün vardır ne olduğu belli değildir, verirsin 5 lira ispark denen bir olay var istanbulda. araban da vatandaş da rahatına kavuşur. o 5 lira da çok geliyorsa kusura bakma da araba da çok büyük lükstür. ekmeğinden arttırıp kredi ödeyene de müstehaktır çektiği çile.

• Abim Türkiye'de iken trafik polisi idi. Şuan Almanya'da. Ona sordum. 154 ü ara polis çekici ile aracı çektirtiyor dedi. Eğer bir daha arabamızı çıkartamayacak durumda olursa hemen polisi arayacağım, yesin 62 tl park cezası bakalım ne yapacak
  • Almanya´da Garajin önü oldumu ister Polisi arayip cagiriyorsunuz ister Zabita´yi her ikiside Araci cektiriyor, tabiki ucuzda olmuyor cektirmek. Ama bunca senedir Almanya´da yasiyorum ve Garajin önüne Park edeni hic görmedim .

Türkiye´ye vardimmi Geceleri nöbet tutuyorum, Evim tam Sehir icinde oldugu icin millet kapinin önüne birakip gidiyor. Cok sükür asagidaki Berber Park yerini ve Arabayi gözetliyor sagolsun, yoksa kurta kusa emanet ediyoruz allah korusun. Eski aracimi sifir di izine geldiyimde ve aracimin basina gelmedik kalmadi. 3 defa Harc döktü Insaatcilar, 3.cüde Kavga ettim Kafa kafaya girdim Insan olmayan kisiler ile 4. cüde Kapimi vurmuslar . Türkiye´de ki Polise ve Zabati hic bir ise yaramiyor. Ayrica Sehir icinde Garajin mutlaka olacak !!!

Avrupa´ya ulasmamiz icin bir 50 Yil daha gerekicek malesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YasinDE -- 2 Şubat 2010; 20:08:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: joushkun

quote:

ee yani?

kimse kimseye ağalık dayılık yapmıyor, sen de yapma. ters yola girmeyeceksin; ha ölümcül birşey vardır yakarsın dörtlülerini rica eder yol istersin. bilerek giriyorsan da çekiceksin kenara adam gibi yol vereceksin. bizim işyerleri de fatih ve eminönü tarafında. burada tek yön sokak çoktur, ama ben çok gördüm senin gibi tersten gelip horozlananı. cazgır bir karı dışında hepsi paşalar gibi taktı geri vitese gitti sokağın başına kadar.

ha işin gücün vardır ne olduğu belli değildir, verirsin 5 lira ispark denen bir olay var istanbulda. araban da vatandaş da rahatına kavuşur. o 5 lira da çok geliyorsa kusura bakma da araba da çok büyük lükstür. ekmeğinden arttırıp kredi ödeyene de müstehaktır çektiği çile.

Mesele ağalık, dayılık meselesi değil arabası çizilen, sileceği kırılan, lastiği patlatılan insanların yerine kendinizi bir koyun. İnsanlık halidir. İşin olur, dalgın olursun, bilmediğin yer olur, hastan olur vs. Ters yöne de girebilirsin, yanlış yere de park edebilirsin. Benim demek istediğim bu hataları yapanların uyarılması için daha insancıl çözümler olmalı. Diyelim ki yok bu işin çaresi karşı taraf bir ayılık yaptı diye bizim de aynı şekilde karşılık vermemiz mi gerekir? Yukarda bir arkadaş bu işi yapanlardan olarak nitelemiş beni. Ben Ankara'nın en kalabalık en çok park sorunu olan, en çok kural ihlali yapılan bir yerinde Demetevler'de oturuyorum. Sokakları bildiğim için hiç ters yöne girmem, yarım saat turlarım ama kimsenin garajının önüne parketmem. Bizim garajın önüne parkedenler oluyor, ters yöne de girenler oluyor. Üzerine yürüyorsun bakıyorsun adam yolları bilmiyor yada şaşırmış. Bu adama yol vermemek mi iyidir? Adamı manevra yapabileceği bir yer olmadan 500 metre geri geri çıkarttırmak mı gerekir? Bizim insanımız çok asıyor, kesiyor. Biraz empati, biraz düşünce lazım. Kimin malına zarar gelse aynı tepkiyi verir.

• quote:

Mesele ağalık, dayılık meselesi değil arabası çizilen, sileceği kırılan, lastiği patlatılan insanların yerine kendinizi bir koyun. İnsanlık halidir. İşin olur, dalgın olursun, bilmediğin yer olur, hastan olur vs. Ters yöne de girebilirsin, yanlış yere de park edebilirsin. Benim demek istediğim bu hataları yapanların uyarılması için daha insancıl çözümler olmalı. Diyelim ki yok bu işin çaresi karşı taraf bir ayılık yaptı diye bizim de aynı şekilde karşılık vermemiz mi gerekir? Yukarda bir arkadaş bu işi yapanlardan olarak nitelemiş beni. Ben Ankara'nın en kalabalık en çok park sorunu olan, en çok kural ihlali yapılan bir yerinde Demetevler'de oturuyorum. Sokakları bildiğim için hiç ters yöne girmem, yarım saat turlarım ama kimsenin garajının önüne parketmem. Bizim garajın önüne parkedenler oluyor, ters yöne de girenler oluyor. Üzerine yürüyorsun bakıyorsun adam yolları bilmiyor yada şaşırmış. Bu adama yol vermemek mi iyidir? Adamı manevra yapabileceği bir yer olmadan 500 metre geri geri çıkarttırmak mı gerekir? Bizim insanımız çok asıyor, kesiyor. Biraz empati, biraz düşünce lazım. Kimin malına zarar gelse aynı tepkiyi verir.

Arada anlaşmazlık var. Adamın garajının önüne koyup aynalarını kapatıp gidiyorsa hani bunun acelesi, bilmemezliği? Merak etme ters yola giren biliyor oranın ters olduğunu. Her köşebaşında tabela var artık. Ayrıca; tersten gelen adamı geri geri yollamaktan zevk alıyorum. Bir ihtimal manevra yapacak yer varsa müsade ediyorum ama kafa kafayaysak hiç ama hiç bir şekilde yol vermiyorum. Cehenneme kadar yolu vardır, hem de geri geri. Ben neden hiç terse girmiyorum onu anlamıyorum. İnsan biraz mantığını kullanarak 1-2 sokak sonra düz istikamette gidiş olacağını tahmin etmeli. Bu arada, silecek kırma filan tabi bunlar komik şeyler. Ben de özellikle arabayı ortalayan adamın arabasına vuruyordum, ama hiç silecek filan kırmadım. Vurunca çıkan bam güm sesleri ve kırılan plakalıklar yetti o adama. Erkekse de çıkıp laf ederdi, ama onu da görmedik.

Evet düşünce lazım, ters yola gireni de garajın önüne park edeni de savunmaya çalışmak; saçma bir düşünce. Ben de İstanbul'da araba kullanıyorum ama hiç garaj önüne bıraktığımı hatırlamıyorum. Garaj önünde beklerim ama içinde otururum, ya da birini bırakırım. Esnafın dükkanı kapanmasın diye çok sokak gezdiğim oldu. Saygı göstereyim ki saygı göreyim.

• quote:

Sana katılıyorum. Ama bir o kadarda dikkat ediyorum garaj önğne çektiğim vakii değildlr. Ve hiç ters yöne girmedimde girmemde.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: joushkun

quote:

ee yani?

Benim arabamı çizen adamı öldürürüm dedikten sonra kimse kimsenin malına zarar veremez demek çok büyük çelişki. Sen kendinde bu hakkı görüyorsan başkası da garajına erişimi engelleyen adamı öldürme hakkını kendisinde görür. Arabasını çizmek, sileceğini kırmak bunların yanında masal gibi kalır. Aracın kullanılmasını engelleyerek o krediyle alınmış aracın kredisini boş yere yaktırmış oluyorsun sonuçta.

Bu ülkede kanunlar var. Bu kanunlara karşı gelenleri yakalamak ve cezalandırmakla sorumlu kurumlar var. Ararsın trafik ekiplerini kanunlar çerçevesinde ne yapılması lazımsa yaparlar. Adamın yaptığı nasıl suçsa, adamın arabasına zarar vermek de o kadar suç. Bu kadar vergi ödeniyor o araçlara, bu durumlarla ilgilenmeye yetkisi olan trafik ekiplerini çağırın gereğini yapsınlar. Sizin yapacağınız herşey aynen o adamın yaptığı gibi kanunsuzdur.

Karşı yönden gelene eğer ben daha yola girerken o yoldan çıkar durumda değilse asla yol vermem. Geri geri manevra yaparak değil 500 metre 500 km gitmesi gerekiyorsa gitsin. O manevrayı yaparak oradan çıkamıyorsa da araba kullanmasın, düz gittiği yerde geri geri gidemeyen adamın trafikte işi ne? Birisi arabamın hareket etmesine engel olacak şekilde arabasını bırakırsa çektiririm. Ankara'da Bahçelievler'de, Tunalı'da, Kızılay'da çok araç çektirdim.

Bu arada hidrolik mantarlar çok pahalı ama gerçekten çok işe yarıyorlar. Biraz araştırmayla bulunduğunuz ilin organize sanayi bölgesinde daha ucuza yine tam otomatik sensörlü bir sistem elde edebilirsiniz. Her seferinde asma kilit sökmek-takmak, o kadar anahtar taşımak bir süre sonra sıkıntı vermeye başlıyor. Bir de bu iş için belediyeden izin almanız lazım, çünkü çok yüksek ihtimalle o direkleri apartmanın arazisi olmayan yere dikeceksiniz ve bunun için ekstra yıllık vergi ödeyeceksiniz.

• Bundan 6 ay once isyerimin yakinindaki bir tali yola sabah 8 sularinda arabami koydum.Bu yol cikmaz yol olup benimle beraber yaklasik 6 araba daha park halindeydi.Oglen saat 12 gibi arabami almaya gittim ve oda ne...Adamin biri tali yolun girisine tir koymus.Hemde 6 tane arabanin orada oldugunu gore gore....15 dakika bekledim gelen giden yok.Tirin uzerinde firma telefonu vardi aradim firmayi sogore ulastilar...10 dk ya geliyor falan filan bekleyin dediler...30 dk bekledim gelen giden yok...
    Yakindaki bir insaattan usenmeden her biri 15 kg gelen tretuvar taslarindan yaklasik 20 tanesini tirin ve dorsesinin muhtelif tekerlerinin arasina sikistirdim.Sonra kufrederek gittim.Aksam dondugumde tir gitmisti ama sofor baya bi ugrasmistir o taslari cekerken
  • polisi ya da belediyeyi arayın.

"burada bir şüpheli araç var, 1 haftadır burada, çekilmesini istiyorum gelin alın" deyin.

yarım saat bir saat sonra anında gelip götürüyorlar

tecrübe ile sabittir!!

bir yerde duymuştum, ben de denedim derhal ilgileniyoruz teşekkürler deyip hemen geliyorlar
  • Arkadaşlar, araba çizmek falan ne demek hangi dünyada yaşıyorsunuz, bugün türkiye'de adam vuruyorlar aracımı çizdin diye, niye uğraşıyorsunuz, ne olursa olsun biri benim aracımı çizemez, sileceğini kaldıramaz aynasını kapatamaz, oraya arabayı koyna bensem sorununu benimle halletmeli, aynı durum benim de başıma geldi polis çağırdım geldiler park cezası yazdılar, polis anons yaptı gelmedi sahibi, düz yolda sağa parkettim adam ikinci şeride yanıma bırakmış gitmiş, hastanede de randevumuz vardı, siz tam aracı çizerken, sileceğini kaldırırken aynasını çevirirken oradan 4 tane adam gelse ne yapıyorsun dese ağız burun kırsalar daha da ileriye gitseler bıçak silah falan daha mı iyi? ayrıca aracın ne kabahati var

garajınızın garaj ruhsatı var mı önemli olan bu, bazı yerlerde dükkanın önüne koyma, evi karanlık yapıyor camın önüne koyma gibi saçma şeyler de var, adam dükkanı araç koymak için kiralıyor, sonra otopark olarak kullanılan kaldırıma araç park etme garaj girişi yazıyor, bunlar da yasal değil ayrıca, apartmanda bunu yapan bir komşumuz vardı, oğlu kaç defa kavga etti hepsinde de dayak yedi, çünkü haksızdı,

• quote:

Orijinalden alıntı: AXAPTA

polisi ya da belediyeyi arayın.

"burada bir şüpheli araç var, 1 haftadır burada, çekilmesini istiyorum gelin alın" deyin.

yarım saat bir saat sonra anında gelip götürüyorlar

tecrübe ile sabittir!!

bir yerde duymuştum, ben de denedim derhal ilgileniyoruz teşekkürler deyip hemen geliyorlar

gelenler "1 haftadır mı garaj kapısında bu araç" diye sormazlar mı?
  • geldiklerinde alıyorlar.. garaj önünde idi benim çektirdiğim araç da..
  • quote:

Orijinalden alıntı: AXAPTA

geldiklerinde alıyorlar.. garaj önünde idi benim çektirdiğim araç da..

iyiymiş o zaman ben de deneyeceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazyarif

Arkadaşlar, araba çizmek falan ne demek hangi dünyada yaşıyorsunuz, bugün türkiye'de adam vuruyorlar aracımı çizdin diye, niye uğraşıyorsunuz, ne olursa olsun biri benim aracımı çizemez, sileceğini kaldıramaz aynasını kapatamaz, oraya arabayı koyna bensem sorununu benimle halletmeli, aynı durum benim de başıma geldi polis çağırdım geldiler park cezası yazdılar, polis anons yaptı gelmedi sahibi, düz yolda sağa parkettim adam ikinci şeride yanıma bırakmış gitmiş, hastanede de randevumuz vardı, siz tam aracı çizerken, sileceğini kaldırırken aynasını çevirirken oradan 4 tane adam gelse ne yapıyorsun dese ağız burun kırsalar daha da ileriye gitseler bıçak silah falan daha mı iyi? ayrıca aracın ne kabahati var

garajınızın garaj ruhsatı var mı önemli olan bu, bazı yerlerde dükkanın önüne koyma, evi karanlık yapıyor camın önüne koyma gibi saçma şeyler de var, adam dükkanı araç koymak için kiralıyor, sonra otopark olarak kullanılan kaldırıma araç park etme garaj girişi yazıyor, bunlar da yasal değil ayrıca, apartmanda bunu yapan bir komşumuz vardı, oğlu kaç defa kavga etti hepsinde de dayak yedi, çünkü haksızdı,

Garaj ruhsatı tabii ki var.
    Garaj ve sığınak olarak geçiyor.

Dükkanın önüne koyma muhabbetini anlarım..
    Adamın işine engel olacaksam koymam.
    Evi karanlık yapıyor muhabbetine ise kesinlikle ters çıkarım.
    Karşıdaki binada evi karanlık yapıyor hadi onuda yıktırsın o zaman.
    Hiç dinlemem evi karanlık maranlık yapıyor diye koyarım.
    Sıkıyorsada arabaya zarar versin.

Bakın araç garaj kapımın önünde 2. saat 30 dakika kaldı.
    Gidipte bir yerine zarar vermedim.
    Çağırdım polisi cezayı yazdı, biz bız bu arabayı çekemeyiz sokak çok dar dedi.
    Peki dedim birde ben yazı yazdım sileceğine koydum.
    Çıktım yukarıda balkonda adamı bekledim, adam geldi birda dayılanıyor ulan garajımın önüne koymuşsun kaç saattir yoksun birsürü insanı oyalıyorsun araçlar çıkamıyor hala mı üste çıkmaya çalışıyorsun e be gerizekalı insan! İnsan olan özür diler!

Araç sahipleriyle konuştuk otak olarak bariyer yaptıracağız. Şu hidrolik mantar bariyerlerden.
    2 tanesine 4.500 TL'ye ayarladı birisi tanıdığı varmış.
    Araç başıa 560 TL para düşüyor.
    Ne yapalım vericez artık rahatımız için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine
    Araç sahipleriyle konuştuk otak olarak bariyer yaptıracağız. Şu hidrolik mantar bariyerlerden.

İşte anlayışın olmadığı ülkemizde haybeye elden çıkmak zorunda olan bir meblağ daha.560 lira ne demek,Yazık..
  • Hasan yola yakın yaptırın bari de gelip yanına araba çekmesinler.

Bir de yanlardan girmelerine karşı sağa ve sola da birer tane demir diktirin. O bölgeye araba giremesin.
  • quote:

Hidrolik yaptırıyor olmanız baştan daha fazla para veriyor olsanız bile uzun vadede daha kullanışlı, daha uzun ömürlü, arabanıza hasar verme ihtimali çok daha düşük, suistimallere karşı da daha güvenli olması açısından isabetli karar olmuş kanımca.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.