Şimdi Ara

Sim kart çekim gücünü etkiliyormu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
49
Cevap
0
Favori
14.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar çok iyi çeken vodafone ve turkcell hatlarımı AVEA KARTALCELL hatlarına taşıdım ama çekmiyor, sürekli görüşmem kesiliyor ve mesajlarım iletilmiyo, cumartesi akşamı ve dün gece bununla ilgili olarak müşteri hizmetlerini aradım ve bana sinyal kalitemi test edeceklerini söylediler.

eğer dedikleri gibi test ettikleri halde herhangi bir iyileştirme çalışması yapmazlarsa en geç 1hafta içinde hattımı taşıyacam ama hiç bir tarifede böyle süre sınırı olmadan da konuşamıyorum.

forumda bir kaç yazıda simkarttan kaynaklandığını okudum ve benim simkart 64kb yazıyor, acaba KARTALCELLin 32kb kartı varmı?

ve 32kb kart alsam acaba sorun düzelir mi? Bununla bir ilgisi olabilirmi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi syruse -- 1 Şubat 2010; 11:34:26 >

• aveanın eşsiz çekim gücüne bağlı olmasın
  • Syruse, telefonunun markası nedir?
  • Bende 64 KB kart var. Ses kalitesi felan sorunsuz. Çekim gücü olarak Aveayı yaklaşık 1 senedir kullanmıyordum ancak olumlu ilerlemeler var. 3G çekimi çok kötü ama.

Kartalcell tarifeniz çok çok uygun bir tarife.Bence bekleyin biraz zaten bedava değilmi biraz iletişim sağlıyorsanız biraz daha bekleyin..

Halen konuşamıyorsanız Cep Aile Paketine geçin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: s.volkan
    Bende 64 KB kart var. Ses kalitesi felan sorunsuz. Çekim gücü olarak Aveayı yaklaşık 1 senedir kullanmıyordum ancak olumlu ilerlemeler var. 3G çekimi çok kötü ama.

Kartalcell tarifeniz çok çok uygun bir tarife.Bence bekleyin biraz zaten bedava değilmi biraz iletişim sağlıyorsanız biraz daha bekleyin..

Halen konuşamıyorsanız Cep Aile Paketine geçin..

Bende de tam tersi.. Tek problemsiz kısım 3G.

Hatta o kadar ilginç ki, telefonumu 3G modunda tutmazsam eğer ofisimden konuşamıyorum. Ama 3G full. Hem de evimden isime kadar tüm güzergah boyunca ve ofiste dahi kesilmiyor. Üstelik benim ofis acaip sote bir yerde. Vodafone ve Turkcell bile içeride doğru düzgün çekmiyor.

Telefonun markasını özellikle sordum. Ben mesela iphone kullanıyorum ve iphone'larda jailbreak işleminden dolayi, eğer fazla ya da hatalı source eklenirse telefon çektiği halde ulasilamama problemi yaşatıyor. Ben de yasadım bu problemi ve restore yaptıktan sonra problemim çözüldü.

• quote:

Orijinalden alıntı: syruse

Arkadaşlar çok iyi çeken vodafone ve turkcell hatlarımı AVEA KARTALCELL hatlarına taşıdım ama çekmiyor, sürekli görüşmem kesiliyor ve mesajlarım iletilmiyo, cumartesi akşamı ve dün gece bununla ilgili olarak müşteri hizmetlerini aradım ve bana sinyal kalitemi test edeceklerini söylediler.

eğer dedikleri gibi test ettikleri halde herhangi bir iyileştirme çalışması yapmazlarsa en geç 1hafta içinde hattımı taşıyacam ama hiç bir tarifede böyle süre sınırı olmadan da konuşamıyorum.

forumda bir kaç yazıda simkarttan kaynaklandığını okudum ve benim simkart 64kb yazıyor, acaba KARTALCELLin 32kb kartı varmı?

ve 32kb kart alsam acaba sorun düzelir mi? Bununla bir ilgisi olabilirmi acaba?

Slm. Küçük bir ihtimalde olsa telefonun sadece 3g li şebeke kullanmaya ayarlı olabilir. Şebeke ayar bölümünden GSM Yi seç dene..

• quote:

Orijinalden alıntı: SeTha

Syruse, telefonunun markası nedir?

Nokia 1112 hocam, telefondan olabilirmi? turkcell ve vodafone çok iyi çekiyordu bu telefonda
  • quote:

quote:

Nokia 1112 hocam, telefondan olabilirmi? turkcell ve vodafone çok iyi çekiyordu bu telefonda

Emin olmak için sim kartını bir de başka bir telefona tak bence.
  • quote:

quote:

quote:

Emin olmak için sim kartını bir de başka bir telefona tak bence.

evdeki 3telefonun hepsi nokia 1112, farklı bir modele mi takmalıyım yoksa aynı marka model başka bir telefona taksam da olurmu acaba?
  • Sorun aveadan kardeşim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: s.volkan

Sorun aveadan kardeşim.

1 de bulunduğun yerden avea'ya durumu şikayet et bakalım ne diyecekler neredesin bur arada?
  • sim kartının hafızası, çekim gucunu eklemez , 32 yada 64 kb olması sim karta kayıt olan verilerin hafızasıdır (rehber - sms )
  • Setha nikli arkadaşım sanırım teknik bilgisi iyi biri,mantıklı sorular sormuş.Öncelikle çok yönlü bakalım olaya.Cep telefonunun ayarlarından kaynaklanıyordur bence,çünkü avea kullanan arkadaşlar,yada kulüp tarifesi kullanan arkadaşların hiç problemsiz olanları çok,gayet memnun olanlar var.Tamam başka operatörde olmuyordu ama avea yı taktığında ayar farkı olmuş olabilir.Başka başlıklarda da yazdım,avea yı haksızca karalıyoruz,aveanın çekim konusunda turkcellden farkı olmadığına inanıyorum.Aynı mekanda,benim avea simkart iyi çekerken turkcelli iyi çekmeyen çok arkadaşımla karşılaştım.Benim düşüncemdir,farklı düşünen olabilir,incelemelerim sonucu yazıyorum,simkartın hafızası çekmeyi etkiler.Eğer hafızayı mesajlarla numaralarla sıkıştırdıysan konuşma kaliten de azalır çekme kaliten de.Bu benim kişisel tecrübem ve analizim.64 kb 3kb simden iyidir.Avea 128 kb sim çıkardı,onu alabilirseniz alın.Vodafone kullandığım bir yıl,hattım konuşurken iyi değildi,kopuyordu,anlaşılmıyordu karşı taraf,sadece simkartı değiştim,düzeldi,zaten bayisi de bunu kabul etti.Simkartlar sorunlu olabiliyor bazen,yada bizler simkartı ya ıslatıyoruz yada Televizyon ve benzeri elektronik aletlere yakın koyduğumuz için bozuyoruz.Lafı gelmişken tavsiyem,telefonlarınızı başka elektronik cihazlara çok yakın tutmayınız.
    Diğer başlıklarda,turkcell ve vodafone için çok sayıda şikayet olmasına rağmen hala haksızca avea nın eleştirilmesine üzülüyorum.Haklı olanlar mağdur olanlar var ama sorunların sebebini iyi analiz etmeliyiz.Sikayet sitelerinde,dikkat ettiyseniz,turkcell hakkındaki şikayetler avea nın en az 2 katıdır.

• Bir yerde 900 mhz nin 1800 mhz ye göre daha güçlü ve daha çok radyasyon yaydığını görmüştüm. T.cell takılı bir telefon ile arama yaparken elektronik aletlerde parazit çok daha fazla görünüyor. Belki bununl alakası olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akinci

Bir yerde 900 mhz nin 1800 mhz ye göre daha güçlü ve daha çok radyasyon yaydığını görmüştüm. T.cell takılı bir telefon ile arama yaparken elektronik aletlerde parazit çok daha fazla görünüyor. Belki bununl alakası olabilir.

doğru dediklerin
  • Turkcell hatlarının batarya ve sarjları daha çabuk tükettiğini de iddia ediyorum.Arkadaşlar ne düşünüyor öğrenmek isterim.Sağlık konusuna gelince,GSM Operartörleri,telefon markası firmaları basında cep telefonuyla konuşmak sağlığa zararlı haberlerinin basında çıkmasını her ne kadar engellemeye çalışsalar da,ben telefonla konuşmanın özellikle beyne çok zararşı olduğunu düşünüyorum,çünkü bu konuda dünyadaki bağımsız sağlık kuruluşlarının araştırmalarına dikkat ettiğimde gerçekten mantıklı belgeli yazılar sunuyorlar.Ya sağlık ya muhabbet artık ne diyelim.Sigara da sağlığa zararlı ama doktorlar bile içiyor.

• quote:

Bir yerde 900 mhz nin 1800 mhz ye göre daha güçlü ve daha çok radyasyon yaydığını görmüştüm. T.cell takılı bir telefon ile arama yaparken elektronik aletlerde parazit çok daha fazla görünüyor. Belki bununl alakası olabilir.

yanlışınız var.

cep telefonunuzun SAR değeriyle alakalıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fusem

quote:

yanlışınız var.

SAR değeri nedir?Teknik kavramları da bilmeyenler için açıklayabilirmisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NetAnket.Net

Setha nikli arkadaşım sanırım teknik bilgisi iyi biri,mantıklı sorular sormuş.Öncelikle çok yönlü bakalım olaya.Cep telefonunun ayarlarından kaynaklanıyordur bence,çünkü avea kullanan arkadaşlar,yada kulüp tarifesi kullanan arkadaşların hiç problemsiz olanları çok,gayet memnun olanlar var.Tamam başka operatörde olmuyordu ama avea yı taktığında ayar farkı olmuş olabilir.Başka başlıklarda da yazdım,avea yı haksızca karalıyoruz,aveanın çekim konusunda turkcellden farkı olmadığına inanıyorum.Aynı mekanda,benim avea simkart iyi çekerken turkcelli iyi çekmeyen çok arkadaşımla karşılaştım.Benim düşüncemdir,farklı düşünen olabilir,incelemelerim sonucu yazıyorum,simkartın hafızası çekmeyi etkiler.Eğer hafızayı mesajlarla numaralarla sıkıştırdıysan konuşma kaliten de azalır çekme kaliten de.Bu benim kişisel tecrübem ve analizim.64 kb 3kb simden iyidir.Avea 128 kb sim çıkardı,onu alabilirseniz alın.Vodafone kullandığım bir yıl,hattım konuşurken iyi değildi,kopuyordu,anlaşılmıyordu karşı taraf,sadece simkartı değiştim,düzeldi,zaten bayisi de bunu kabul etti.Simkartlar sorunlu olabiliyor bazen,yada bizler simkartı ya ıslatıyoruz yada Televizyon ve benzeri elektronik aletlere yakın koyduğumuz için bozuyoruz.Lafı gelmişken tavsiyem,telefonlarınızı başka elektronik cihazlara çok yakın tutmayınız.
    Diğer başlıklarda,turkcell ve vodafone için çok sayıda şikayet olmasına rağmen hala haksızca avea nın eleştirilmesine üzülüyorum.Haklı olanlar mağdur olanlar var ama sorunların sebebini iyi analiz etmeliyiz.Sikayet sitelerinde,dikkat ettiyseniz,turkcell hakkındaki şikayetler avea nın en az 2 katıdır.

cep telefonun ayarları, görüşme sırasında kesinti oluşturmaz.

sim karttaki sms ve rehbere kayıtlı numara sayısı, şebekeyle bağlantı, görüşme sırasında kesinti ve sinyal kalitesine etki etmez.

diyelim ki simkart alınca bozuk değildi, sonradan hata verdi. sim kart değişince problemler çözülür garantisini veriyor musunuz?

turkcell in kullanıcı sayısı avea nın 3 katı olduğu için, avea dan 2 kat daha fazla şikayet almasını makul buluyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: NetAnket.Net

quote:

Orijinalden alıntı: fusem

quote:

yanlışınız var.

SAR değeri nedir?Teknik kavramları da bilmeyenler için açıklayabilirmisiniz.

bir cihazın yaydığı elektromanyetik güçtür.
    bu değer her cep telefonuna göre değişiklik gösterir.

örnek sar değerleri:
    LG KF510: 0.24 - Sony Ericsson k770i: 1.69

ülkemizde kabul gören en üst limit 2.0
    ben 1.0 ın altında cihazları kullanmanızı öneriyorum, sağlığınızı düşünüyorsanız tabi.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.