Karbon fiber kaplama hakkında
17 Cevap16876 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

12400 Mesaj
1 Şubat 2010; 3:10:01 

Arkadaşlar imzamdaki aracın ön kaputuna ve ön ızgaranın bir bölümüne karbon fiber görünümlü kaplama yaptırmak istiyorum.bir araçta gördüm çok hoşuma gitti.
fakat aklıma takılan husus bu uygulama acaba muayeneden geçiyormu hafif kusura varım ama ağır kusur deyip git söktür derlerse gerçekten araca harcadığım emeğe ve paraya yazık olacak.

Sizlerden ricam bu uygulamayı yaptırıp muayene gören arkadaşlar varmı,nasıl bir şekilde geçiyor Yer İstanbul olacak hangi muayene istasyonu şeklinde olabilir.

veya bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım beklemekteyim.hepinize şimdiden teşekkürler
aracın rengi siyah

resimler aşağıda

Ekteki dosya (2)

6357 Mesaj
1 Şubat 2010; 3:19:23 

"Görünümlü" modifiyenin hastasıyım arkadaş, bu makyaj işini anlamıyorum

Arabaya ihtiyacı olduğu zaman kanat ihtiyacı olduğu zaman carbon kaput takılır

İhtiyacı varmış gibi göstermek neden ? Şimdi bu aynen süngerli südyen gibi birşey

Ortada ele gelen birşey yok ama dışarıdan öyle gözüküyor

Bana anlamsız geliyor, anlamsız bulduğum içinde beğenemiyorum

Yapacaksanda kaputları 300-400 liraya kaplıyorlar 3M ile ama iz bırakıyor bildiğim kadarı ile 3M söküldüğünde

Bu şekilde değil gerçek kaputlu araba bile muyaneden geçebiliyor, ama normalde geçmemesi lazım, keza o arabaların geçmesi sana teşkil oluşturmasın

[drahte1905 | Cennetlik Zebani] love me or hate me, i promise it won't make me or break me.[/right]

12400 Mesaj
1 Şubat 2010; 3:25:25 

arkadaşlar bu resmide garajda çektim ama sahibi ile konuşma şansım olmadı.

bu araçta komple kaplı..

Ekteki dosya (1)

4258 Mesaj
1 Şubat 2010; 4:30:14 

Muaneden geçemiyor! Aracın bir bölümünün rengi değişmiş oluyor ve çift renk olarak işlem görmesi gerekiyor. Bu şekilde muaneden geçemez araçlar. Ayrıca el becerinize güveniyorsa 30 40 liraya halledebilirsiniz.

Bu arada drahte'nin süngerli sütyen benzetmesine hasta oldum

Kendime 4 kural koydum! Alkol alma, Hızlı gitme, Hızlı gitme, Hızlı gitme. *Sonra kendime 4 kural daha koydum! Hatalı sollama, Makas atma, Emniyet kemeri tak, Daha yavaş git. * En önemlisi "Arabada sevişme!"

Mazut Pawıı ~~ Kendi Mazotumu Üretmeye Çalışırken Kimyager Olacağım.. ~~
Dacia Logan 1.5 dCi 2006 İnci Gri ~~ Bak Logan deyip geçme, üzerim :)
Dead Line

12400 Mesaj
1 Şubat 2010; 12:42:41 

arkadaşlar yokmu bu şekilde muayeneye giden lütfen yardımcı olun

4258 Mesaj
1 Şubat 2010; 13:50:03 

quote:

Orijinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

arkadaşlar yokmu bu şekilde muayeneye giden lütfen yardımcı olun

Var arkadaşım..
Geçemez diyorum. Niye diyorum? Benim arkadaş çevrem bu şekilde araçlarını kaplatmak konusunda master yaptılar resmen. Ancak muayeneden ağır kusur olarak geri dönüyorlar. Misal aracın rengi kırmızı, kaput fiber görünümlü kaplamaysa çok dikkat çekiyor ve trafik polisi ruhsattaki renk kısmına ayrıca bir göz atıyor.. Siyah üstüne fiber kaplama bu kadar dikkat çekmesede muayeneden geçemiyor.

Kendime 4 kural koydum! Alkol alma, Hızlı gitme, Hızlı gitme, Hızlı gitme. *Sonra kendime 4 kural daha koydum! Hatalı sollama, Makas atma, Emniyet kemeri tak, Daha yavaş git. * En önemlisi "Arabada sevişme!"

Mazut Pawıı ~~ Kendi Mazotumu Üretmeye Çalışırken Kimyager Olacağım.. ~~
Dacia Logan 1.5 dCi 2006 İnci Gri ~~ Bak Logan deyip geçme, üzerim :)
Dead Line

5648 Mesaj
1 Şubat 2010; 14:11:37 

RedWhite Reklamın bölümü. bazı arkadaşlar 200 tl gibi rakamlara kaplatırken tavanını biz burada 60 tl ve 90 tl arasında değişir fiyatlar demiştik. 200 gibi rakamlar çok uçuk rakamlar. 60 tl ye normal folyo ile kaplanır, 90 tl ye de cast folyo dediğimiz araç folyosu ile kaplanır. cast folyo ile normal folyo arasındaki tek fark cast folyonun daha esnek ve yapıştırma esnasında yapıştırdığınızda yanlışlık olursa hemen tekrar kaldırıp tekrar yapıştırdığınızda deforme olmaz. yapıştıktan bir iki gün içinde kemikleşir ve boya gibi olur. RedWhite Reklama ait olan bu bölümde başka reklam firmalarının yaptığı işlerden bahsetmek nekadar etik onu bilemem. ama RedWhite Reklam sitemizin Sticker ihtiyacını karşılayan Sponsor bir firmadır. Aracını kople kaplatmak yada kısmen kaplatmak isteyen arkadaşlara ümraniye ve seyrantepede uygulama yapabiliriz. komple araç kaplama 700 € dur. aracını kaplatan arkadaşlar kaplama esnasında aracın kapalı bir ortamda olması gerektiği bilgisini unutmasınlar. kullanılan folyo markasınında ya 3M yada oracal marka olması da işin kalitesi açısından önem taşır. bu iki marka haricindeki folyoları tavsiye etmiyoruz. kısacası tavan yada kaput kaplama ücreti, normal folyo ile 60 tl cast folyo ile 90 tl dir. daha fazla fiyatlara yaptıranlar sanmasınki çok farklı bi işlem yapıldı. bu arada folyoyu sökmek için araca ve boyaya asla zarar vermeyen ilaçla sökülür. araçta macun boya dahi olsa 20 dk. gibi kısa bi sürede hiç zarar vermeden sökülür.
THT FORUMDAN ALINTIDIR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolf_HKN -- 1 Şubat 2010; 14:19:50 >

G.S

2060 Mesaj
1 Şubat 2010; 14:13:07 

Benim aracımda gerçek karbon fiber kaput+bagaj+ayna vardı panjur çevresine ve çamurluklara da kaplama yapmıştık. Bu şekilde muayeneden geçemiyor üstelik gıcık bir polise denk gelirsen aracı parka çekebiliyor(muş).Ben siyah-beyaz işlettim ruhsata 150-200tl verdim ruhsata işletmeye. Bana sorarsan sadece görüntü için cf kaplama onun yerine mat siyah falan dene.

Burda da kaplama ile çamurluk+ön tampon+ayna kaplama yapmış bir araç var:

Honda
Sistem:i7 2700k(4.7Ghz)+Noctua C14,Asus Maximus IV GENE-Z,4x4GB GSkill RipjawsX 1600cl9@1800cl9,Evga GTX480 SC,2xMemoright FTM Plus 60GB(Raid0), Samsung 322GJ(oyun diski),2x2Tb+3x2Tb WD Green+Truvatek PhalanX+Enermax Revolution 1250W+Samsung 226cw+Razer Lachesis+Razer Galiathus Fragged Speed Edition(Large)+Logitech G19+Sunbeam Rheobus Fan Kontrol+X-fi Titanium HD pci-e
Yedekler: Enermax Modu87 800W+Noctua D14+In-win Dragon Slayer+€vga GTX260FTW+2x2GB G.Skill RipjawsX 1600-cl9+A4tech x7-800mu
Mp3 Çalar: Cowon D2(2+8gb)+Cowon F2(2gb)+Sansa Clip(2gb-FM)
Kulaklık: Shure SE535pth+Razer Megalodon+Sennheiser HD407+Creative Ep630i

12400 Mesaj
1 Şubat 2010; 15:23:41 

arkadaşlar bilgiler için sağolun karbon fiber hayellerim suya düşmüş oldu ne yapalım sağlık olsun bizde botoks yaptırırız.

3165 Mesaj
2 Şubat 2010; 2:03:28 

gecenlerde İstanbulda bir ku 7 gördüm kaplanmis dehset olmus arac...
iki ku7 havasında havası vardı.

1 Mesaj
25 Aralık 2012; 11:25:42 

ağa kafama bişiy takıldışimdi arabayı komple siyah fiber yapsak ruhsata işletsem polis muayne istasyonu bişey dermi sorun sıkıntı olurmu yani

673 Mesaj
25 Aralık 2012; 14:44:52 

Sadece tavanda yapılacak kaplamada bir sıkıntı olabilir mi, benim aracın tavanına düşünüyorum gerçi Antalya'nın sıcağına ne kadar dayanır bilmiyorum.

ALFA ROMEO 156 TS RED

5727 Mesaj
25 Aralık 2012; 14:59:37 

quote:

Orijinalden alıntı: dean_34

ağa kafama bişiy takıldışimdi arabayı komple siyah fiber yapsak ruhsata işletsem polis muayne istasyonu bişey dermi sorun sıkıntı olurmu yani

Ruhsata işletirseniz sorun olmaz.

Old Honda's newer die, they just get faster.

Green Mamba Returns / My Honda CRX Delsol Project & Redesign || Click For Details...

428 Mesaj
25 Aralık 2012; 18:41:59 

ben karbon fiber hastasıyım , araba direksiyonu bile kaplatmışımdır , evde bile kullanırım... önce cam'ı bile kaplatsam mı , C kasa Kapıcı Mercedesi var kaplatıcam dolaşıcam

Ekteki dosya (1)

"Zalimler İçin Yaşasın Cehennem"

597 Mesaj
9 Mayıs 2013; 9:36:14 

Her şeyi gördüm de klozetini kaplayan ilk defa görmüştüm çok güldüm

161 Mesaj
2 Şubat 2014; 17:12:07 

quote:

Orijinalden alıntı: Baskan1111

ben karbon fiber hastasıyım , araba direksiyonu bile kaplatmışımdır , evde bile kullanırım... önce cam'ı bile kaplatsam mı , C kasa Kapıcı Mercedesi var kaplatıcam dolaşıcam

Hocam muayeneden geçti mi klozetiniz?

428 Mesaj
3 Şubat 2014; 21:39:55 

hafif kusurlu geçtik malesef :))

"Zalimler İçin Yaşasın Cehennem"

161 Mesaj
12 Şubat 2014; 18:49:37 

hadi geçmiş olsun darısı başıma :)

Bu mesajda bahsedilenler: Baskan1111

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.342