Şimdi Ara

Intel 6 çekirdekli Core i7 980X Extreme Edition işlemcisini 16 Mart'ta lanse ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
6.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Intel masaüstü bilgisayarlar için hazırladığı 6 çekirdekli ilk işlemcisini kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Firmanın 32nm üretim teknolojisiyle hazırladığı ve Core i7 980X Extreme Edition olarak isimlendirdiği LGA1366 formundaki yeni işlemcinin çıkış tarihi netleşiyor. Standart olarak 3.33GHz'de çalışacağı ve Turbo Boost teknolojisiyle çekirdek hızının 3.6GHz'e otomatik olarak çıkabileceği belirtilen yeni işlemci 12MB bellek ile geliyor.

X58 çipsetli anakartlarda kullanılması ve 32nm üretim teknolojisinin katkılarıyla yüksek hız aşırtma başarımı sunması beklenen Core i7 980X Extreme Edition'ın 16 Mart'ta lanse edileceği belirtiliyor. Daha öncesinde Mart ayının ilk haftasında Hannover, Almanya'da düzenlenecek CeBIT 2010 fuarında tanıtılması beklenen 6 çekirdekli yeni işlemcinin fiyatı henüz açıklanmamakla birlikte en iyimser tahminle 999$ olması bekleniyor.

• intel tekel oldu her işlemci kategorisinde..
  • 999dolar fiyat güzel, çünkü ülkemizde 975 bu fiyata satılıyor. Gerçekten performanslı bir işlemci kimin ihtiyacı olur bilinmez ama hwbot'ta wr yapacaklar için ideal.
  • desenize kullanmakta oldugu i7 işlemcim emeklige ayrılacak
  • 6 çekirdek 6 GHz olsa yeter zaten üstü zor gibi 6 çekirdek için ama 32nm belli olmaz.
  • fermiyle paralelmi çıkarıyorlar ne:))
  • Diğer Intel işlemcileri göz önünde tutarsak Türkiye'de 3000 TL. olur en az bizde 5-6 yıl sonra anca alabiliriz :D
  • İlk olarak fiyatın güzel olduğunu anladım (: .İşlemcinin hızı 0.5 olsa bile 3GHZ tüm oyunlar için yeter.Bence oyunculara fazla gelir bu işlemci.Bir profesyonel grafikçiler için ideal denilenebilir.OC sevenler için de ideal olur.İntel her zaman 1 numara olmaya devam ediyor.AMD'nin de buna bir hamlesi olur elbet. ((:
  • core i7 920 kullandım müthişti. Bunu tahmin dahi edemiyorum.
  • @neron23
    Diğer işlemcilerin fiyatı düşecek,belirlediği fiyat 999 dolar ise doğal olarak diğer işlemcilerinin fiyatını aşağıya çekecek.975 serisinin ve diğer i7 extremelerin
  • @des.35
    Evet hamlesi olurda hali hazırda bulunan core i7 serisine eş değer bir işlemci serisi üretirse daha çok inanırım onu yapabileceğine xD
  • holy shit böyle durumlarda kullanılıyor herhalde
    bu işlemcilerin fiyatı düşmez boşuna heveslenmeyin devri bitti mi üretimden kaldırılır
  • benim iyimsel tahminim 1200$'nin aşasında olmaz kimse 999$ diye beklemesin D ve bizim ne işimize yarıcakki bu işlemciye para vericek adam ya çok parası vardır yada grafik veya video işliyordur andan başaka bir işe yaramaz diye düşünuyorum bize core i5 3.6 hz bir işlemci yeter artar bile
  • En iyimser tahmin 1000$ Türkiye'de o fiyat 1900-2100 lirayı bulur.
  • Eskiden P4 çıktı die "vaay bee" yapıyorduk çıldırıyorduk.Şimdi ise 6 Çekirdek çıktı diye "vaay bee" yapıyoruz.Fiyatları git gide uçuşmaya devam ediyor.AMD'nin işlemcileri ucuz olduğundan dolayı millet AMD'ye yumulur gibi gözüküyor şimdiden.Ama İntel'in performansı hiç bir yerde görülmez.Bakalım bundan 5 sene sonra 30 Çekirdek çıkınca bir ev satıp alsak mı diye düşünmeyelimde ((: .
  • Güç tüketiminde de güzel sonuçlar aldığı söyleniyor, AMD de 32nm'ye geçmeliiiiii!
  • tebrikler intel
  • AMD tozu dumanı yutuyor gene. Ama belki İntel'in bu tarz sıçrayışları, AMD'yi kırbaçlar da biz de biraz daha makul fiyatlarla daha performanslı ürünlere kavuşuruz:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lvlono -- 1 Şubat 2010; 4:41:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolga*

En iyimser tahmin 1000$ Türkiye'de o fiyat 1900-2100 lirayı bulur.

bencede ancak dh ye gönderilirbir adet bizde testlere bakarız
  • core7 mi kullanan varmı tr de ben hala dual dayımm 3 sene sonra ancaa sıfır bir pc toplayınca elime geçer
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.