Şimdi Ara

Sapphire Vapor-X HD 5870 OC ile 1050Mhz!!! video inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
29.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu videomuzda Sapphire'in ekstra soğuk HD 5870'i Vapor-X HD 5870'i inceliyoruz. Özel soğutması sayesinde yüksek saat hızlarına çıkabilen kart bakalım standart HD 5870'i ne kadar geride bırakabiliyor...

• Soğutucu görevini iyi yerine getirmiş.
    Elinize sağlık
  • Şu vapor-x serisi gerçekten çok iyi..
  • Soğutma gerçekten iyi iş çıkarmış.
    Elinize sağlık.
  • Fiyatı uygun olacaksa alınabilecek bir kart sıcaklıklarda da gözle görülür bir fark var, hikayeden stok dışında soğutucu kullanılmamıs.
  • Teşekkürler fanın ortada ve biraz daha büyük olması önemli faktör olmuş bence
  • kart gerçekten sexy duruyor ama aradaki fiyat farkına değecek farka sahip mi onu düşünerek alın derim
  • bu eski 5870 vapor x yenisi mavi pcb li ve daha kısa ayrıca yeni komponentler kullanıyor
  • bu arada seçilen oyunlar çok kötü ikisi zaten aynı motoru kullanıyor diğerleri de işlemci limitine takılmış artık gpuya o kadar oc çektikten sonra bir zahmet işlemciyide oclayın
  • overclock yapmaya değmez
  • bak şimdi gtx 285 e acıdım orada yetim gibi kalmış :D
  • sıcaklık tamamda şu ses düzeyi olayını anlamıyorum, kaç kişi sesiz oyun oynuyor ki ? Oyunun sesi zaten fanı bastırıyor, masaüstü uygulamalarında ise fanın sesi duyulmuyor bile. kart kendini 150 Mhz çekiyor fan %20 lerde çalışıyor. Açıkcası verilecek extra paraya değmez. Heleki benim gibi kasanın kapağı sürekli açıksa sıcaklıkta büyük bir etken değil. 5870 ler OC ile crysis gibi oyunlarda 2 fps artış sağlıyor, 100 fpd oynattığını 160 fps oynatsa ne yazar ? 25 ken 35 olmuyorsa OC etmeninde anlamı yok. para tuzağı bu kart.
  • Mükemmel bir kart ayrıca tasarım perfect
    Birde Iceq 5870 i görsek güzel olur.
  • kart 10 numara ama hala türkiyede satışını göremedik

video incelemesi geldiğine göre türkyede satışıda yakın zamanda başlar herhalde
  • Donanımhaberde video incelemesi yapıldığına göre yakında Türkiyede stoklara gelir umarım fiyatı referans hd5870 lere göre çok uçuk olmaz.
  • standart 870 gpu için oldukça az bir overclokc yapılmış 1050
  • 20mhz oc için yapılmış bi kart ve inceleme ilginç gerçekten
  • quote:

Orijinalden alıntı: drkayzer

20mhz oc için yapılmış bi kart ve inceleme ilginç gerçekten

• Vapor X'in standart HD 5870'den soğutucusu ve saat hızları dışında hiçbir bir farkı yok (870/5000) aslında yüksek devirlerde fanı sesli olmasa referans soğutucularda iyi soğutuyor. Saat hızları dahada arrttırılsa bile kazandığı başarım belli aynısını standart HD 5870'de yakalıyor Vapor X'in standart hızlarında HD 5850'de benzer başarımı veriyor. Bu durumda en iyi oc olabilen kart HD 5850 oluyor HD 5870'e 200tl fazladan vermek isteyen varsa ayrı tabi yinede oc ile uğraşmam diyenler HD 5870'i tercih edebilirler. Yıl sonunda yeni mimarili 28nm 68xx seriside gelebilir ekran kartını seçerken fiyat performansı iyi olanını seçmek gerekiyor çünkü kısa zaman sonra yeni modeller çıkabiliyor. HD 5870 1ghz gpu hızında veriyolu 320bit olsaydı veya 7ghz'lik bellek kullansaydı HD 5850'ye ciddi fark atabilirdi bunu tam olarak bilemiyoruz mantıken bellek bant genişliği kartın önünü kesiyor gibi görünüyor birde gpu'ların paralel işlemcilerini ve doku birimlerini daha verimli kullanabilen oyunların test edilmeside önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dj_capone -- 31 Ocak 2010; 10:19:58 >

• şı ekran hd video hızlandırma teknolojisini ne zaman kullanabilcez çok merak ediyorum , bi mkv formatını bile ekran kartıyla çalıştıramıyoruz ..
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.