Şimdi Ara

İki pc arası ağ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
10.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evde biri xp diğeri win7 iki pc var. internetim uydunet, modem üzerinden ethernet hub ile iki pc ye de ethernet kablo çekip internete bağlanıyorum. Yalnız iki pc arasından dosya paylaşımı yapamıyorum. Bunun yapılandırılması nasıl olur acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi motorkiran -- 30 Ocak 2010; 17:52:13 >

• İki bilgisayarında aynı çalışma grubunda olması lazım onu hallettikten sonra xp tarafı kolay win7 için şunları yap.

Ağ ve paylaşım merkezini aç

İki pc arası ağ

İki pc arası ağ

İki pc arası ağ

İki pc arası ağ
  • Hocam çok teşekür ederim, yalnız iki pc nin aynı çalışma grubunda olmasını halettikten sonra demişsiniz. O kısımda yapmamız gerekenler neler ? bilgimiz 0, birşeyler yapmıştım ama kısaca anlatırsanız sevinirim. bir de yukarıda anlattığınız ayarlamaları yaptım fakat diğerr pc de göremiyorum. ?
  • Xp de ağ bağlantılarını açtığında Ev-iş yeri ağı kur gibi bir seçenek olacaktı oradan yapılıyor.
    Win 7 de ise bilgisayarım a sag tıkla özellikler de Bilgisayar adı etki alanı çalışma grubu ayarları kısmında

İki pc arası ağ

İki pc arası ağ

Bilgisayar adları farklı olacak ayarları yaparken aynı ise değiştirirsin.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ontpl -- 30 Ocak 2010; 23:37:05 >
  • Eş Zamanlı kullanıcı sayısı:20 yazıyor.Onu yükseltebilirmiyiz?
  • Bir yerde daha vardı buna benzer bir ayar ama şuan bulamadım (izin verilen maksimum) diye bir seçenek vardı. Bilen varsa yazsın. Gerçi aynı anda 20 kişi bağlanırsada ağ hızı nekadar yeterli olur bilmiyorum.
  • Bende onla ilgili bir yama vs... bir ayar bulamadım
  • Güzel ve acıklayıcı olmus. Yazıcılarımı senın sayende bulabildim. Cok tesekkur ederim. !
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.