Şimdi Ara

sahibinden GET SİSTEMİ Hakkında Ufak bir Sorum Olucak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
38
Cevap
1
Favori
26.492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • S.A arkadaşlar Get sistemi hakkında ufak bir sorum var yanıtlarsanız çok sevinirim, alıcı sattığım ürünü aldı ödeme yapıldı ve sahibinden.com onayı verdi şimdi kargoya vermem gerekiyor fakat benim kafama takılan birşey var diyelim ki ben ürünü gönderdim fakat alıcı onay vermezse, ne olur ? ben gene paramı alabilecekmiyim acil yanıtlarsanız çok sevinirim.

• Arkadaşlar bu sistem güvenli değil.Bizzat bunu müşteri hizmetlerinden de doğrulattım.İsterseniz sizde doğrulatım.Ben satıcıyım diyelim, Laptop'u adama yolladım,adamda içinden bikaç parça çaldı.Sonra bu benim istediğim ürün değil diyip,onay vermesse iş biter.Sen ona sağlam ürünü yolladığını, kimseye kanıtlayamassın.Tekrar ediyorum kesinlikle güvenli değil
    Sahibinden sitesinden geçen hafta karemo üyesine tablet sattım ama 3 gün kullanıp cihaz donuyor dedi.Geri gönder dedim daha deniycem dedi göndermedi.ayrıca daha ortalama 2 yıl garantisi olduğu halde garantiyede göndermedi.3 gün geçti bu sefer onay vermek veya geri göndermek yerine cihazda sorun var dedi süreyi 4 gün daha uzattı süre bitti ve cihazı geri gönderiyor.hem onca zaman elektronik cihazımı kullandı hemde geri iade etti üstelik kargo parasınıda ben ödeyecekmişim.Cihazım kimbilir ne halde gelecek.tüm yazışmalarım mevcut resemn onay vercem deyip göndermedi kullandı.Tanıdıklarım vasıtasıyla mahkemeye başvuyorum.Sakın siz siz olun get satışa güvenmeyin.müşteri hizmetleride hiçbir cevap vermiyor mahkemeye başvurun diyor.sahibinden.com a kesinlikle artık güvenmiyorum.1000 tl çöp oldu.
  • alırsın tabi sorun olmaz sahibinden.com un no su var sitede 0212 li ara müşteri hizmetlerini görüş bi problem çıkmaz ben cok şey sattim o şekilde
  • teşekkürler, müşteri hizmetlerini bir arayıp sorayım , inşallah sorun çıkmaz. netbook sattım o yüzden tedirgin oldum biraz açıkçası ufak birşey olsa önemli değil...
  • Öyle şey olur mu hiç biraz mantıklı düşünmek yeter get üzerinden herkez bir şeyler satıyor güvensiz bir şey olsa yapmazlardı bende psp'mi sattım adam onayı verdi gerçi vermeseydi arayıp görüşürdüm =)
  • alıcı ürün elinde geçtikten 3 gün içinde onay vermek yada ürünü geri göndermek zorundadır.. yoksa sahibinden.com yasal işlem başlatıyor.
  • adam kargo eline ulaştıgı helde onay vermezse sistem 3 gün içide otamatik onay verir,diyelimki satıcı eline ulaştıgı halde kargo bana ulaşmadı derse sahibinden.com kargo yu soruşturur kişinin eline ulaştıgına dair imzası varsa kargoda yine onay verir ve satıcıya parası aktarılır
  • AS.

Kargo gönderme süresi kadar onay verme süresi vardır alıcının. Zati adam ödeme yaptıysa kartından ya da hesbından sahibinden.com un hesabına geliyor para. Sen ürünü gönderdiğinde adam onay süresi sonunda hala onay vermediyse para senin hesabına geçioyor, o adamda güvensiz olarak işaretleniyor sanırım. O yüzden güvenebilirsin. Bende çok sattım ürün Sahibinden den hiç bir problem olmadı.
  • dikkat et alıcının ürünü aldıktan sonra onay vermeden 3 gün geri iade hakkı var. Bu süre içinde ürünü bozmak suretiyle sana geri gönderebilir. Hiçbişey de yapamasın kalırsın bozuk ürününle. Paranı da alamazsın. Referansı düzgün insanlarla alışveriş yapın.
  • arkadaşlar get sistemi güzel ama parayı yatırdım kargo yolları ürünü teslim aldım içinden aldığım ürün yerine salatalık çıkarsa ne yapacağım paramı geri alabilecekmiyim hıyar cıktığını kime anlatıcam sizcede açık yokmu get sisteminde saygılar.....
  • arkadaşlar bilgiler için saolun , müşteri hizmetlerinizide arayıp detaylı bilgiye ulaştım, cumartesi günü gönderi yapmıştım bugün gitmiş ürün, alıcı kişide eline geçer geçmez onay vermiş, para 3 gün içinde hesabınıza yüklecek diyor...bakalım ne zaman yüklenecek yarın bir arayıp sorucam...
  • merhaba arkadaşlar , konuyu hortlatır gibi oldum kusura bakmayın öncelikle .

benimde bir sorunum . sahibinden de telefon gönderdim. telefonu adam aldı onay verdi . fakat gett hesabıma hala para yatırmadı .Bu 2. gün

böle bişe yazıyor ;

Durumu : GeT işlemi başarıyla tamamlandı. Ödeme tarafınıza aktarılacak. Alıcı ile ilgili yorum bırakmak için tıklayınız.
  • ARKADAŞLAR BENİMDE SORUM OLACAK MESELA ÜRÜN BANA GELDİ BEN BEĞENMEDİ GERİ GÖNDERDİM HESABIMA PARA GET KOMİSYONU KESİLEREK Mİ YATIRILIR YOKSA HERHANGİ Bİ KAYBIM OLMADAN AYNISI MI YATIRILIR
  • ben asıl komisyon oranını merak ediyorum... ????

650 tl ye telefonumu satacağım ama get ile satarsam ne kadar kesecekler onu merak ediyorum
  • %7 si kesiliyor .
  • Bi urun sattim kargoya verdim onay icin kalan zaman 4 gun diyo 4 gun icinde adam onay vermesse para otomatik mi aktarilcak hesabima?
  • en iyisi elden sistemidir alıcı ve satıcı karşılıklı görüşerek satıcı sattığı ürünü alıcıda alacağı ürünü ve detaylarını inceleyerek alır bu sistemde diğer türlü get veya benzeri sistemlerde herzaman alıcı haklı olmakla beraber yolladığınız ürün size bozuk olarak parçası alınmış eksik olarak gelebir en basitinden ps2 sattınız ve yanında 30 oyun yolladınız alıcı kişi genelde aldığı üründen %50 memnun olmaz üründe hiç birşey olmasa bile siz ürünü gönderdiğiniz halde o yine daha iyisi ve ucuzunu bulmak için uğraşır ve bulduğu anda sizin ürün elinizde kalır şayet 30 oyundan 1 tanesi bile çalışmasa onu silmek için uğraşmaz direk geri verme sebebi yapar bunu bu yüzden alış verişlerinizde kesinlikle elden satışı tercih ediniz bu yazdıklarım tecrübe ile test edilmiş olup tavsiye edilir
  • Üstteki arkadaşın da dediği gibi, hakkınız olan parayı alamayabilirsiniz. Get ile kazıklandım bir kere de ordan biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neytiri

Üstteki arkadaşın da dediği gibi, hakkınız olan parayı alamayabilirsiniz. Get ile kazıklandım bir kere de ordan biliyorum.

Nasıl oldu hocam anlatabilir misin ?

Arkadaşlar benim de sormak istediğim birkaç soru var.Bir tane telefon buldum.Get ile satıyor satıcı.En son fiyat ne olur dedim.Direk 30 tl falan indirdi.Gerçi ilanında pazarlık payı vardır diyordu.Üye olalı da 6 gün falan olmuş.Referansı da yok.Şimdi adam bana ürünü gönderdi, ben kargoyu aldım diyelim arızalı ya da başka bir sorun çıkarsa nasıl geri iade edeceğim ? Bi de kargo görevlisinin yanında açıp tutanak falan mı tutturmam lazım arızalı ise ? Adam sen bozdun falan derse nasıl kanıtlayacağım ? Bazı arkadaşlar 3 gün içerisinde iade edilebilir demişte o yüzden soruyorum.Önceden get ile alış yapmadım da hiç.O yüzden kafama takılanları sorma gereği duydum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KediTartaklayanBodyciFare -- 21 Ocak 2012; 22:25:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: JustBeKinq

quote:

Üstteki arkadaşın da dediği gibi, hakkınız olan parayı alamayabilirsiniz. Get ile kazıklandım bir kere de ordan biliyorum.

Nasıl oldu hocam anlatabilir misin ?

Arkadaşlar benim de sormak istediğim birkaç soru var.Bir tane telefon buldum.Get ile satıyor satıcı.En son fiyat ne olur dedim.Direk 30 tl falan indirdi.Gerçi ilanında pazarlık payı vardır diyordu.Üye olalı da 6 gün falan olmuş.Referansı da yok.Şimdi adam bana ürünü gönderdi, ben kargoyu aldım diyelim arızalı ya da başka bir sorun çıkarsa nasıl geri iade edeceğim ? Bi de kargo görevlisinin yanında açıp tutanak falan mı tutturmam lazım arızalı ise ? Adam sen bozdun falan derse nasıl kanıtlayacağım ? Bazı arkadaşlar 3 gün içerisinde iade edilebilir demişte o yüzden soruyorum.Önceden get ile alış yapmadım da hiç.O yüzden kafama takılanları sorma gereği duydum.

Kargoyu teslim aldıktan sonra hiçbir hakkın olmuyor öyle söyleyeyim sana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Kargoyu teslim aldıktan sonra hiçbir hakkın olmuyor öyle söyleyeyim sana.

Nasıl olmuyor, olur mu öyle şey.

Mesafeli satışlar sözleşmesi gereği aldığınız üründen 7 gün içinde cayarak iade edip paranızı geri alabilirsiniz.

GET'de alıcının üstünlüğü var, alıcı haklarını kötüye kullanırsa satıcı için riskli biraz sadece.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.