- x
Pimapenden soguk geliyor?
4 Cevap2250 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2314 Mesaj
29 Ocak 2010; 23:45:16 

Merhabalar,
yalıtımı olan bir odamın 12 senelik fırat penli ısıcamlı olan penceremden soguk geliyor.Çerçeveyi kontrol ettirdim onda sorun yok.Camlarda saglam.Acaba diyorum,altındaki mermerin büyük bir bölümü dişarda sogudugundanmı içeri soguk veriyor.Orda oturdugumda ensemin buz gibi oldugunu hissediyorum.Baya bir soguk veriyor.Neden olabilir acaba?Su giderinden soguk gelir belki ama o kadar çok olacagını düşünmüyorum.

2046 Mesaj
30 Ocak 2010; 0:05:01 

aynen söylediğiniz gibi mermer ısı köprüsü görevi görüyor o nedenle soğuk iceri giriyor. Ben odanın icinde termometre ölctüm 21c duvara astım birde baktım 18 gösteriyor duvar buz gibi olunca termometre bile şaştı toprak buz gibi soğuğu binaya veriyor yalıtım olmayıncada istediğin kadar ısınmaya calıs nafile yanlıs bilmiyorsam yalıtım yapılırken o mermer uzantısınıda kesiyorlar köprü görevi görmesin diye

2314 Mesaj
30 Ocak 2010; 18:04:53 

quote:

Orijinalden alıntı: yeniceri

aynen söylediğiniz gibi mermer ısı köprüsü görevi görüyor o nedenle soğuk iceri giriyor. Ben odanın icinde termometre ölctüm 21c duvara astım birde baktım 18 gösteriyor duvar buz gibi olunca termometre bile şaştı toprak buz gibi soğuğu binaya veriyor yalıtım olmayıncada istediğin kadar ısınmaya calıs nafile yanlıs bilmiyorsam yalıtım yapılırken o mermer uzantısınıda kesiyorlar köprü görevi görmesin diye

Mermerin içerden baglantısı kesilirse içerdeki su takviyesi dışarı nasıl yapılacak o zaman?Acaba diyorum mermeri içerden dışardan likit kaucuk ile kaplasak bir faydası olurmu?

2046 Mesaj
30 Ocak 2010; 18:47:06 

dostum buna bır cözüm uyguluyorlar ama ben görmediğim icin yardımcı olamıyorum.

2314 Mesaj
31 Ocak 2010; 15:16:23 

Çözümü olan yokmu ?

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.133