Şimdi Ara

SİGARAYI CHAMPIX İLE BIRAKANLAR, BIRAKMAYI DÜŞÜNENLER! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.579
Cevap
167
Favori
1.419.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlacın prospektüsünün çok ciddiye alınıp dikkatli okunmasını, anlaşılmayan yerler varsada bu konu sayfaların gözden geçirilmelerini ve soru sorulmasını öneririm. Sigaranın bırakılacağı güne odaklanmak önemli ve bu ilacı kullanan kişiden beklenen hareket. Yani kişinin sigara bırakmak isteğine sahip olması gerekiyor. Geri kalanını ilaç hallediyor zaten, sıkıntı ve yoksunluk hissettirmeden sigarayı bıraktırıyor. Ama bu istek yoksa ilacın sizin için sigarayı size bırakmasını beklemeyin!
  • ilacı kullanmaya başlayalı 14 gün oldu. dün itibari ile hiç sigara içmiyorum. Zaten içmek istesem bile midem bulanıyor. Ağzınızda iğrenç bir tat kalıyor. Son bir haftadır bir sigaradan en fazla 4-5 nefes alabiliyordum . Dün itibari ile bu işkenceye son vermiş bulunuyorum. Canımda istemiyor hiç. Ben bu olayı kafamda bitirmiş olmamama rağmen annemin baskısıyla başlamıştım bu hapa fakat her türlü bıraktırıyor bu hap sigarayı. Şu anda sigaranın kokusundan bile rahatsız oluyorum.
  • bende 11. günü seçmiştim ve şuan 9. günü tamamladım.Artık 11. günü sabırsızlıkla bekliyorum.Çunku gerçekten zorla içiyorum.Allahım nasip et bize o guzel günleri...Sağol Neommy tavsiyelerini dikkate alıcam.Ayrılık mektubumu bile yazdım ama öle pek sevgiliye gibi olmadı nefret ediyormuşum ben ya:)
  • mesaj bulunsun bakıcam yararlı bir konu
  • bu ilacın fiyatı ne kadar?
  • 180 lira Kudal...
  • 2 Aylık devam paket şu anda 350 TL. civarında. 180 Lira olan başlangıç paketi ve 1 aylık. Toplam 3 aylık paket 530 lira yaklaşık.
  • Ben uzaklaştırma almıştım ondan yazamadım.. Şuan 4.Günümdeyim ilacın ya psikolojik olarak yada bu ilac sayesinde hiç sigara içme isteği duymuyorum.. Günde ortalama 1-1,5 paket sigara kullanan ben bu halime gerçekten şaşıyorum doğrusu :))

Bugun hem akşam hem sabah başlıyorum almaya.. İlk aldığım zaman ilacı biraz baş dönmesi ve ağız içinde karıncalanma yaptı oda geçti 10dk sonra.. Verdiğim paraya helal olsun diyorum gerçekten bıraktırırsa bana sigarayı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ciudad de México
    Ben uzaklaştırma almıştım ondan yazamadım.. Şuan 4.Günümdeyim ilacın ya psikolojik olarak yada bu ilac sayesinde hiç sigara içme isteği duymuyorum.. Günde ortalama 1-1,5 paket sigara kullanan ben bu halime gerçekten şaşıyorum doğrusu :))
    Bugun hem akşam hem sabah başlıyorum almaya.. İlk aldığım zaman ilacı biraz baş dönmesi ve ağız içinde karıncalanma yaptı oda geçti 10dk sonra.. Verdiğim paraya helal olsun diyorum gerçekten bıraktırırsa bana sigarayı..

Çok iyi daha 4. günde isteksizlik, darısı herkesin başına, galiba çok kararlı başlamışsınız! Evet ve dikkat! İlaç gerçekten insanı şaşırtıyor, bende 35 yıllık günde 1.5 paketi 12. günde bırakınca büyük şaşkınlık yaşamıştım! Rahat bırakmış olma şaşkınlığı tekrar başlamaya ve sigarayı rahat bırakabileceğiniz aşırı güvenine yol açmasın tabii ki.
    Yemekten biraz sonra alma midenin daha dolu olduğu zamanlarda almaya göre daha aza yan etki yapıyor sanıyorum, veya bende bu böyle oldu. Aç karnına aldığımda yarım saat kırkbeş dakika mide bulantısı hissi ( ama hiç midem bulanmadı! ) yaşadım, ama yemekten biraz sonra almaya başlayınca bu ortadan kalktı.

• CHAmpix kullanmaya başladıktan sonra son sigaramı 27 eylül gecesi içmiştim. 11 gündür tek sigara içmedim. Ara sıra yokladıgı oldu sigaranın ama 5 dakka sonra oda gecti. Şimdilik rahatım.. Yalnız merak ettiğim konu su, 3 aylık tedavi süresini bitiren arkadaslarımız varsa ve yanıtlarsa sevinirim. 3 ay sonunda ilacı kestikten sonra yoksunluk belirtileri tekrar başladımı. Başladıysa hafifmi yoksa kuvvetlimiydi.. İlaı kullanırken sigarayı bırakmak cok kolay ve rahat, ama 3 ay sonunda belirli bir süre sonra sigara kendini tekrar istettiriyormu. Yanıtlarınıza şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Boomerang35

CHAmpix kullanmaya başladıktan sonra son sigaramı 27 eylül gecesi içmiştim. 11 gündür tek sigara içmedim. Ara sıra yokladıgı oldu sigaranın ama 5 dakka sonra oda gecti. Şimdilik rahatım.. Yalnız merak ettiğim konu su, 3 aylık tedavi süresini bitiren arkadaslarımız varsa ve yanıtlarsa sevinirim. 3 ay sonunda ilacı kestikten sonra yoksunluk belirtileri tekrar başladımı. Başladıysa hafifmi yoksa kuvvetlimiydi.. İlaı kullanırken sigarayı bırakmak cok kolay ve rahat, ama 3 ay sonunda belirli bir süre sonra sigara kendini tekrar istettiriyormu. Yanıtlarınıza şimdiden teşekkürler.

Ben sadece başlangıç paketini kullandım. Sigarayı bıraktıktan 2 ay sonra (başka sebeplerden) depresyona girdim ve tekrar başladım.
  • quote:

CHAmpix kullanmaya başladıktan sonra son sigaramı 27 eylül gecesi içmiştim. 11 gündür tek sigara içmedim. Ara sıra yokladıgı oldu sigaranın ama 5 dakka sonra oda gecti. Şimdilik rahatım.. Yalnız merak ettiğim konu su, 3 aylık tedavi süresini bitiren arkadaslarımız varsa ve yanıtlarsa sevinirim. 3 ay sonunda ilacı kestikten sonra yoksunluk belirtileri tekrar başladımı. Başladıysa hafifmi yoksa kuvvetlimiydi.. İlaı kullanırken sigarayı bırakmak cok kolay ve rahat, ama 3 ay sonunda belirli bir süre sonra sigara kendini tekrar istettiriyormu. Yanıtlarınıza şimdiden teşekkürler.

Benım babam 40 senelik içiciydi.. 2000 yılında bıraktı ve 2009da tekrar başladı şimdi günlük 2-2,5 paket içiyor sizin sorunuzda,çözümünüzde kendiniz,irade meselesi ama sanmıyorum ki 3 ay sonra şiddetli bir istek olsun

• quote:

İyi soru!
    Hayır istettirmiyor! İyi şimdilik bıraktık ama 3 ay sonra ilacı bırakınca ne olacak sorusu bende de büyük endişe kaynağıydı ilacı kullandığım dönemde. Ama birşey olmadı, yani ilacı bıraktıktan sonra sigara içtiğim zamanki kadar ağır yoksunluk belirtilerini hiç hissetmedim. 10-15 gün kadar biraz sinirli hissettim kendimi ama galiba bu da bir yerde ilacı bırakınca ne olacak endişemin sonucuydu. İlaç 3 ay kullanılıp bitince zaten vücutta büyük ölçüde nikotinden temizlenmiş oluyor ve ağır bir yoksunluk belirtisi hissetmiyorsunuz kesinlikle, gelende çok hafif ve kısa sürede geçen bir sigara isteği oluyor. Çok rahatlıkla sizin "5 dakika sonra geçti " dediğiniz sigara isteğinin yanında bunun 1 dakika süreli ve çok daha hafif olduğunu söyleyebilirim. Ama bir gerekçeyle 1 adet bile sigara kullanmayın!

• Sen çok yaşaş champix:)Allah razı olsun üreticilerinden ve tecrübelerini burada paylaşan arkadaşlardan.Sigarasız 3. günüm ve arada yokladığı zamanlar olsada geçici.Birlikte sigara içme olayını ritüel haline getirdiğim-birlikte takıldığım arkadaşların yanında biraz zorlanıyorum çunku devamlı sigara kullanıyorlar.Ama daha çok ben onlara değil onlar bana özeniyor.O zehrin damakta bıraktığı acımtrak-ekşimtrak karışımı bir tad:(Sigarayı bırakacağım gün Neommy nin tavsiyelerini dikkate aldım(çok teşekkur ederim,tekrar)...
  • Bugun 7.günüm ilaca başlayalı.. Alkol almadığım zamanlarda gerçekten düşünmüyorum sigarayı ama alkol olduğu zaman acayip istiyorum sigarayı :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: mydream222
    Sen çok yaşaş champix:)Allah razı olsun üreticilerinden ve tecrübelerini burada paylaşan arkadaşlardan.Sigarasız 3. günüm ve arada yokladığı zamanlar olsada geçici.Birlikte sigara içme olayını ritüel haline getirdiğim-birlikte takıldığım arkadaşların yanında biraz zorlanıyorum çunku devamlı sigara kullanıyorlar.Ama daha çok ben onlara değil onlar bana özeniyor.O zehrin damakta bıraktığı acımtrak-ekşimtrak karışımı bir tad:(Sigarayı bırakacağım gün Neommy nin tavsiyelerini dikkate aldım(çok teşekkur ederim,tekrar)...

Evet, o çok sıkıntılı özellklede ilk bırakma günlerinde ama sigarayı bıraktım arkadaşlarıda bir değiştireyim bari deme lüksümüz yok. Ama zamanla onların sigaralarına alışıyor insan, yani alışıyor derken kokudan rahatsız olup rüzgarın size dumanı getirmediği tarafa sandelyenizi taşıyorsunuz veya yan taraftaki penceresi açık odaya geçiyorsunuz!
    Şaka bir yana sigarayı hatırlatan tetikleyici ortamlardan biraz uzak kalmakta yarar var, zor olsada.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ciudad de México
    Bugun 7.günüm ilaca başlayalı.. Alkol almadığım zamanlarda gerçekten düşünmüyorum sigarayı ama alkol olduğu zaman acayip istiyorum sigarayı :(

Alkolle sigara alınması zaten sigarayı tetikleyen önemli nedenlerden. Biraz uzaklaşmakta veya azaltmakta yarar var alkolü, en azından sigaradan tamamen kurtuldum deyinceye kadar. Alkolle sigara içilir koşullanması bir yana alkol etkisiyle sigara içmeye olan dirençte zayıflıyor.
  • Champix kullanıcılarıı nerelerdesiniz...?Birtek Neomyy arkadaşımız ilgileniyor saolsun...
  • Bugun 1mg'lık kullanıma geçtim.. kendime 12.günde bırakcam dedim yaklaşık 4 gün var Son sigaralarım doya doya içiyorum :D
  • 39 ysında we 35 yıllık bı ıcıcıyım bu surenın 25 senesı tıryakı duzeyınde...
    nıkotın bandı sakızı tutune sonu hepsını kullandım son 10 yıldır ama hıc bırı bıraktırmadı bı ara zıban da aldım hatta o da işe yaramadı bende...
    ta kı bu ılaca kadar.. ben ılk 3 gun zorlandım stres yok ama ıhtıyac hıssettım bu arada 11. gun bıraktım 11. gece bı kabustu o gece hıç bıtmedı..
    ama sonra ertesı gunlerde kucuk ataklar dısında kesınlıkle sıgara ıcme ıstegı hıssetmedım su anda superım..
    bırakacaksanız arkadaşlar bu ılaçla ılk gun yada ılk gunler bıraz sıkıntı yaşayabılırsınız ama ınanın sonuç buna deger.. dun dondurma yerken ılk defa ne kadar lezzetlıymış bu dondurma dedım oysa her gun yedıgım bı besındı.. ınsanın yedıgı yıyeceklerın tadını alması ınanılmaz guselmış ben bu duyguyu ılk defa yaşıyorum amerıkayı degıl ama kendımı keşfedıyorum
    başlarsın ılaç cozum degıl dıyenlere guluyorum cunkı hepsı ıcıcı we ınanılmaz kıskanıyolar benı ben onalra ornek olucam bılıyorum sımdılık guluyorum bu yorumlarına we beklıyorum ' ılacı nasıl alıcaz dıye soracakları gunu'
    kılo da werdım ılaca başlayınca bol su ıcınce metabolızmam dogru clıştı sanırım
    3 ay kullanıcam ılacı bı ay sonunda bırakmyı dusunmuyorum cunkı bu bı tedawı sonucta
    beyne gıden nıkotın yolunu kapatıyo ilaç başladım sonunu getırıcem kararlıyım.
    sıgara ıcmemek bır lux we ben bu luxu bu ılaçla yaşamaya başladım..
    3 ıl sonra bırı cıkıp bı bır fıyaskoydu bız sızı kandırdık sıgarayı bıraktırdık deselrde ınanın kızmam bu pislikten arınmak ınanılmaz güzel tşklr CHAMPIX

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.