- x
SİGARAYI CHAMPIX İLE BIRAKANLAR, BIRAKMAYI DÜŞÜNENLER!
8339 Cevap776790 Görüntüleme119 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2 Mesaj
24 Haziran 2010; 15:53:37 

neommy
Geçmiş olsun. Web sitesi adresinde bir karışıklık var düzeltirseniz iyi olur. Birde lütfen Anti Depresan adı ve miktarı yerine boşluk veya yıldız bırakırsanız daha iyi olur! Size iyi gelen başkasına iyi gelmeyebilir, gerek duyan kendi doktorundan ilaç alabilir!

web sitem yok o e-posta adresimdir.

bu arada sigara bağımlılığından kurtuldum ama bu seferde efexor bağımlılığından kurtulmaya çalışıyorum. bu ilaç kademeli olarak bırakılabiliyormuş, böyle bağımlılık yaptığını bilseydim bu efexor denen ilaca hiç başlamazdım.

0 Mesaj
2 Temmuz 2010; 10:18:59 

ben de sigarayı bırakmak istiyorum; çeşitli yöntemler araştırdım ama hiç biri akla yatkın gelmedi. bu ilacı bir arkadaş kullanmış ve başarılı olmuş,o arkadaş daha önce de zyban diye bir ilaç denemiş ancak aşırı çarpıntı yaptığı için bırakmış. araştırmalarımda iki ilaçta intihar vs gibi psikolojik bozukluklara yol açıyor deniyor. tabii nette ki her bilgi sağlıklı değil. bu konu ile ilgili bilgisi olan ya da sağlıklı kaynak gösterebilecek arkadaşlar varsa bana yazabilirler mi?
:) kolay gelsin selamlar

6557 Mesaj
4 Temmuz 2010; 0:38:12 

@tilia;

Bu konuda yazanları dikkatlice okuyabilirsiniz, ayrıca ilaç hakkında bilgi veren kendi web sitesi var.
www.champix.com.tr
Zyban biraz eski kaldı Champix'e göre. Ve zaten etki mekanizmaları çok farklı olan ilaçlar.
Champix kullanmış bir sürü kişi var ve bahsettiğiniz etkiler çok az kişide görülmüşler, özelliklede zaten psikolojik problemi olanlarda bu türden yan etkiler gözlenmiş. Yukardaki yazılardanda görebilirsiniz, en çok mide bulantısıyla karşılaşmış arkadaşların çoğunluğu.
Bence çok başarılı bir ilaç...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neommy -- 17 Temmuz 2010; 4:41:46 >

GENS UNA SUMUS

3079 Mesaj
17 Temmuz 2010; 0:23:02 

arkadaşlar annem sağlık kuruluşuna gitti sigaryı bırakmak için doktor champix adlı ilacı verdi. yanlız bu ilcanın yanında,
cipralex adlı anti depresan ilacınıda kullanması gerektiğini belirtmiş.
Sizden ricam, doktor tavsiyesi ile champix kullanan arkadşalara doktor bu tarz anti depresan ilacı verdimi ?
yarımlarınızı rica ederim.

Bir Kere Girerseniz, Bir Daha Asla Geri Dönemezsiniz...

6557 Mesaj
17 Temmuz 2010; 5:03:42 

quote:

Orijinalden alıntı: pape
arkadaşlar annem sağlık kuruluşuna gitti sigaryı bırakmak için doktor champix adlı ilacı verdi. yanlız bu ilcanın yanında,
cipralex adlı anti depresan ilacınıda kullanması gerektiğini belirtmiş.
Sizden ricam, doktor tavsiyesi ile champix kullanan arkadşalara doktor bu tarz anti depresan ilacı verdimi ?
yarımlarınızı rica ederim.

Bana doktor anti depresan vermedi ve bildiğim kadarıyla Champix ile beraber anti depresan verilir gibi bir kural yok. Belki başka bir nedenden verilmiştir anti depresan annenize.

GENS UNA SUMUS

3079 Mesaj
17 Temmuz 2010; 8:39:52 

Hocam bilmiyorum aslında şöyle bir olay oldu, annem dün ilk hapını aldı sabah ortada hiçbirşey yoktu sabah champixi içtikten 2 saat sonrada antidepresan ilacını aldı. Gün içerisinde hiçbir etki göstermemesine rağmen, akşam annem beyninin içinin karıncalandığını,yanma yaptığını,huzursuzluk olduğunu kendisini rahatsız ettiğini söyledi.Bende antidepresan dan kıllandım açıkçası, hiç sevmem zaten o tarz ilaçları Doktorda bu champix sende sinir yapar o yüzden kullan demiş antidepresanı.
quote:

Orijinalden alıntı: neommy

Bana doktor anti depresan vermedi ve bildiğim kadarıyla Champix ile beraber anti depresan verilir gibi bir kural yok. Belki başka bir nedenden verilmiştir anti depresan annenize.

Bir Kere Girerseniz, Bir Daha Asla Geri Dönemezsiniz...

6557 Mesaj
17 Temmuz 2010; 16:34:08 

@pape;

Bence anti depresanı tekrar bir danışın aynı doktora. Önce anti depresansız başlıyabilir örneğin ve sonra sıkıntısı olursa doktorun önerdiği anti depresana başlıyabilir, böyle bir yaklaşım daha doğru olur sanırım doğrudan anti depresanla champix'e başlamak yerine. Bu soruyu bu şekilde doktora tekrar sormanızda yarar var.
Birde alma saatlerini değiştirmemeye çalışın champix'in.
Champix'te sık görülen bir yan etki "mide bulantısı hissi" ( bulanması değil yani! ). İlaç alındıktan hemen sonra yarım saat 45 dakika içinde olabiliyor. Yukarda da bu konularda yazılarını okumuşsunuzdur arkadaşların.
Ama doktora olanları ve anti depresandan kuşkulandığınızı açıkça anlatmanızda yarar var. Bu ilacı anti depresansız kullanan bir sürü kişi var yani!

GENS UNA SUMUS

352 Mesaj
19 Temmuz 2010; 15:34:24 

ilacı kullanmaya baslayalı 2 gun oldu ve bu illetten kurtulmak için çok istekliyim.umarım faydasını gorurum...

-Tr psn : sentencedTR

6557 Mesaj
19 Temmuz 2010; 15:43:18 

quote:

Orijinalden alıntı: sentenced31
ilacı kullanmaya baslayalı 2 gun oldu ve bu illetten kurtulmak için çok istekliyim.umarım faydasını gorurum...

İyi şanslar, kararlı olunca başarırsınız kesinlikle! Prospektüse güvenin, ilaç alış saatlerini hergün aynı tutmaya çalışın, kesin bırakma gününden 2-3 gün önce sigara adedinizi düşürün biraz. Neyse konuyu okursanız epeyce yardımcı olur size.

GENS UNA SUMUS

56 Mesaj
20 Temmuz 2010; 10:35:58 

Arkadaşlar;

Yaklaşık 13 yıldır günde iki paket sigara içiyorum. Bu ilaç ile ilgili ciddi deneyim sahibiyim diyebilirim.
İlacı geçen sene yaklaşık 1,5 ay kullandım ve çok rahatlıkla sigarayı bıraktım ama kendime güvenimden dolayı ilacın devamına gerek görmedim.
Fakat bu arada ilacın yan etkisi olan bulantı devam ediyordu. Nasıl olsa sigarayı bıraktım diyerek ilacı da kestim ve maalesef
farkında olmadan ilaca başladığı tarihten itibaren 3 ay sonra tek tük içmelerle sigaraya tekrar başladım. Ancak hiçbir zaman eskisi gibi
günde iki paket içemedim.

Şimdi yeniden cesaretim kendime geldi ve şunu söyleyebilirim ki kendi adıma bu ilacı 3 ay gerçekten düzenli kullanmam gerekiyormuş.
Maalesef en tehlikeli şey sigarayı bıraktığınıza olan güveniniz!! Bu durum sizi ona yaklaştırmakta sakınca gördürmüyor.

Bugün ilacı tekrar ilk kutusundan itibaren kullanmaya başlayalı 9.günüm ve o kadar kararlı da başlamadım ilaca ama;
Sigara içme isteğimde ağır doza geçtiğimden beridir ciddi azalma var özellikle son iki günde.
Bu cuma tamamen sigarayı keseceğim ama bu sefer akıllandım 3 ay eksiksiz kullanamacağım.

Bu arada bu ilacın bende önceki kullanımda(geçen sene) yan etkisi mide bulantısı iken şimdi ilaç resmen bana kafa bulduruyor yani başım dönüyor.
Ama değer diye düşünüyorum.

Ayrıca arkadaşlar düzenli olarak anti-depresan alıyordum(cipralex) bu ilaç ile birlikte kullanmamamı önerdi doktor.

Kullanacak arkadaşların deneyim ve bilgilerine bir katkısı olur umarım.

Neommy arkadaşa da bu konuyu açtığı ve kararlılıkla sürdürdüğü için teşekkür ederim.

Gelişen deneyimlerimi muhakkak aktaracağım.

Saygılarımla

Gerçekçi Ol İmkansızı İste!

1051 Mesaj
20 Temmuz 2010; 16:27:38 

Konuyu açan arkadaşa ve yorumculara teşekkürler.

benden farklı bir soru gelsin o zaman.

bende yaklaşık 13 senedir içiyorum. son 8-10 senedir günde 1 paket.

şimdi sigarayı bırakmak istiyorum (maddi nedenler, evde bebek olması, ailede ırsi kalp sorunları olması..vb)

ancak iradem gerçekten süper zayıf. Daha önce Allen Carr' ın videosunu izleyip 1 hafta içmedim ama tekrar başladım.

asıl sorum şu. benim iradem sigarayı bırakmak istemese bile bu Champix sigarayı bıraktıracak mı? Kesin çözüm müdür bu ilaç?

bana "bir iş bırakmadan" herşeyi kendisi yapıyor mu? :) yani ilaç kalkıp bana "ilacı kullanmaya başladıktan 10 gün sonra sigara içmeyi bırakacaksın, iradene hakim olacaksın, 20 gün içmemeye dayanacaksın, sonra ilaç sana sigarayı bıraktıracak demiyor değil mi?"

Cevaplarınıza göre tekrar sorularım olacaktır.

Şimdiden teşekkürler.

TRIDONIC - Balast Uzmanı

6557 Mesaj
21 Temmuz 2010; 16:26:39 

@ersengoksan;

Teşekkürler yazınız için, ayrıca ilacı 2 ayrı tedavide kullanan aramızda şimdilik pek yok ama kesinlikle ileride olabileceği için deneyimlerinizi şimdiden yazmanız değerli bizim için.
Doktorunuzun yaptığı son derece doğru. Yukarlarda da bahsedilmişti, Champix'in etkisi doğrudan beyinde Nikotinin tutunduğu reseptörlere oluyor ve hal böyle olunca da başka önemli bir neden yoksa Anti-Depresan kullanılmaması doğru hareket tarzı.
Öte yandan Champix ile mutlaka Anti Depresan kullanılır, sinir yapar diye birşeyde yok. Bende hiç sinir filan yapmadı.
Deneyimlerinizi bekleriz.

GENS UNA SUMUS

56 Mesaj
21 Temmuz 2010; 16:37:19 

Neommy;

Ben teşekkür ederim
Diğer arkadaşımızın sorusuna gelince;
İrade muhakkak olmak zorunda arkadaşım şunu açık söyleyeyim benim de bu konuda iradem gayet zayıf. Ama kendinizi biraz zorlamanız lazım. Ha şu da var bu ilacın iyi yanı diğer yöntemlerde olduğu kadar iradenize hakim olmak gerekmiyor yani en azından bende öyle olmadı. Diğer deneyimi olan arkadaşlar neler yaşadılar bir de onların fikirlerini almak lazım.
Ama en azından şuna eminim ki ilacı kullanırken sigarayı bırakmaya istekli olmak gerek.

Saygılarımla

Gerçekçi Ol İmkansızı İste!

6557 Mesaj
21 Temmuz 2010; 16:38:39 

quote:

Orijinalden alıntı: TWiST_oF_FaCe
(maddi nedenler, evde bebek olması, ailede ırsi kalp sorunları olması..vb)
ancak iradem gerçekten süper zayıf. Daha önce Allen Carr' ın videosunu izleyip 1 hafta içmedim ama tekrar başladım.
asıl sorum şu. benim iradem sigarayı bırakmak istemese bile bu Champix sigarayı bıraktıracak mı? Kesin çözüm müdür bu ilaç?
bana "bir iş bırakmadan" herşeyi kendisi yapıyor mu? :) yani ilaç kalkıp bana "ilacı kullanmaya başladıktan 10 gün sonra sigara içmeyi bırakacaksın, iradene hakim olacaksın, 20 gün içmemeye dayanacaksın, sonra ilaç sana sigarayı bıraktıracak demiyor değil mi?"
Cevaplarınıza göre tekrar sorularım olacaktır.
Şimdiden teşekkürler.

İradeniz zayıf olabilir ama bırakma gerekçelerinizde iyiler, bence gerekçelerinizin teki bile iradenizi epey güçlendirirler!
İrade zayıflığı nereden çıktı? Ben örneğin Allen Carr videosunu kesin bırakmam diye hiç izlemedim bile, siz ise izleyip 1 hafta bırakmışsınız.
Son soruyu anlamakta anlatmakta zor. Şöyle ifade edeyim. İlaç uygun olarak kullandığınızda sizin sigarayı sıkıntısız olarak bırakmanıza yardımcı oluyor. Vücudunuzu hatta beyninizi 3 ay içinde yenileyerek neredeyse sigarasız hale dönüştürüyor. Ama bundan sonra kalkıp tekrar içmeye başlarsanız ilacında yapacağı birşey yok. Sizin tarafınızdan ilacın beklentisi yalnızca bırakma konusunda kararlılık. gerisini ilacın kendisi büyük oranda hallediyor. Öyle anormal bir stres, gerginliğiniz olmadan bırakıyorsunuz sigarayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neommy -- 21 Temmuz 2010; 16:40:25 >

GENS UNA SUMUS

6557 Mesaj
6 Ağustos 2010; 22:48:12 

Biraz ek bilgi ilave edeyim. Champix yukarlarda da defalarca söylendiği gibi doktor denetiminde kullanılması gereken bir ilaç, öyle "eczacı baş ağrıma aspirin verdi " şeklinde alınmamalı ve doktor denetimi altında kullanılmalı mutlaka. Yan etkileri için yukarda da yazan arkadaşlar var ve basında da çıkıyor zaman zaman. Özellikle basında "intihar eğilimi, psikolojik sorunlara yol açıyor vs. " gibi şeyler çok çıkıyor. Ben rakamlar vereyim;
Champix yakın zamana kadar 12.000.000 defa doktorlarca reçete edilmiş dünyada, bunun 6.000.000'u ABD'de. Ve rapor edilen ciddi psikolojik rahatsızlık şikayeti 85 kişide görülmüş.
Yukardaki rakamlar onbinde 1'e yakın bu tür olaydan bahsediyor kısacası.

GENS UNA SUMUS

0 Mesaj
8 Ağustos 2010; 20:55:08 

Selam arkadaşlar...sigarayı bırakmak uzun zamandır gündemimde var ancak bi türlü başarılı olamıyorum,24 saat bile sigaradan uzak kalmayı başaramadım,gerisini siz düşünün günde yaklaşık olarak 3 paket sigara içiyorum;geçen hafta erenköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde uygulanmakta olan bi cihazın uygulamasına girdim(iki seans) ama bahçesinden çıkmadan bi sigara yaktım offf yani...dudak tiryakisiyim ve her an sigara elimde olsun istiyorum ki,yapılan nikotin seviyesi ölçümümde de çok düşük bi seviye çıktı...acaba bu ilacın bana da etkisi olabilirmi,olay nikotin seviyesiyle alakalı bi şeyse hiç ümidim yok ama bi yandanda tutunacak bi şey arıyorum,muhakkak bırakmalıyım,sigarayı kendime yakıştıramıyorum,hele ismim sölenince insanların aklına duman geliyo olmasına tahammül edemiyorum bi çözüm yolu olmalııı

6557 Mesaj
8 Ağustos 2010; 22:18:09 

@dreamer77;
Sanıyorum bu durumu doktora danışmanız en iyisi. Sizinki biraz karışık, 3 paket içen kanda nikotin düzeyi düşük dudak tiryakisine ancak durumu iyice değerlendiren bir doktor yardımcı olabilir ve ilgili Tıp Bölümlerine yönlendirebilir.

GENS UNA SUMUS

0 Mesaj
8 Ağustos 2010; 23:32:18 

zaten sağlık sektöründe çalıştığım için bu durum üzerine konuştuk arkadaşlarla ve nedeni olarak dudak tiryakiliğine bağladık yada cihaz bozuk bu akşam ilaç hakkında oldukça fazla şey okudum ve inanılmaz ciddi yan etkileri olabileceği yazıyor daha da fenası benzer forum sitelerinde ilacı kullanan arkadaşlarında yorumları var.Sizin bu ilaçtan fayda görmekten öteye sağlık sektörüyle bi bağlantınız varmı?

6557 Mesaj
9 Ağustos 2010; 0:46:59 

quote:

Orijinalden alıntı: dreamer77
zaten sağlık sektöründe çalıştığım için bu durum üzerine konuştuk arkadaşlarla ve nedeni olarak dudak tiryakiliğine bağladık yada cihaz bozuk bu akşam ilaç hakkında oldukça fazla şey okudum ve inanılmaz ciddi yan etkileri olabileceği yazıyor daha da fenası benzer forum sitelerinde ilacı kullanan arkadaşlarında yorumları var.Sizin bu ilaçtan fayda görmekten öteye sağlık sektörüyle bi bağlantınız varmı?

Sağlık sektörüyle bağlantım Tıbbi Malzeme satan şirketlerde çalışmak şeklinde. İlaçlarla hiçbir ilgim yok.
Ağır yan etki konusunda yukarda rakamlarda verdim ve ilk sayfadan itibarende uyarılar var zaten.
Bence bu konuları sigara bırakma hakkında bilgisi olan doktorlarla konuşmanız daha uygun, sağlık sektörü ile ilgili olanlar bundan hiç anlamazlar bildiğim kadarıyla.

GENS UNA SUMUS

352 Mesaj
9 Ağustos 2010; 15:18:31 

quote:

Orijinalden alıntı: sentenced31

yukarıdaki mesajı atalı yaklasık 20 gun olmus ve 12 gundur tek bir sigara bile içmedim..
yaklasık 8 yıldır gunde 2 paket sigara tuketen ben,12 gundur paket gormeye bile tahammul edemez oldum..
gercekten ilacın hiçbir işe yaramadıgını dusundugunuz zamanlarda oyle bir noktaya geliyorsunuz ki artık içmek istemediginizi farkediyorsunuz.
ben bırakma gunumu tatilde oldugum zamana denk getirdim,gece sahilde son bir sigara içip pakedi çöpe attım.
bu illetten kurtulmanın ne demek oldugunu sabahları daha dinç,daha enerjik olarak kalktıgınızda daha iyi anlıyorsunuz..ve en guzeli artık yuruyen bir küllük gibi kokmuyorsunuz..
yan etki olarak herhangi birşey yasamadım.belirgin sinir ve stres halleri yok.aksine sigara kullanmayan eşimi mutlu gordukce daha neşeli oldum.
sadece bir sabah kahvaltı etmeden içme gafletinde bulundum ilacı.o zaman mide bulantısı yapabildigini anladım.sabahları mutlaka kahvaltıdan sonra kullanmanızı onerırım..

kafanızı daha fazla şişirmek istemem.kullandım,faydasını gordum,2. ve 3. ay devam paketlerini de kullanıp bu illetten tamamen kurtulacagım..
son bir tavsiye,ilacı kullanmaya baslamadan once sigarayı bırakmayı gercekten isteyip istemediginizi ayna karsısında kendi kendinize sorun..
umarım bırakmak isteyen herkes faydasını gorur.

-Tr psn : sentencedTR

2928 Mesaj
9 Ağustos 2010; 17:00:09 

Ben 10 yıl boyunca günde 1 paket içen biriydim. Geçen ay başlangıc paketini aldım ve bitirdim. Sigarasız 30 günü geride bıraktım. Ekonomik nedenlerden ötürü 2. ve 3. kutuları almayı şu an düşünmüyorum.

10mt öteden gelen sigara kokusu bile kusturacak kadar kötü geliyor artık. Spora başladım, sigaranın üzerimde oluşturduğu kötü etkileri yok etmeye çalışıyorum. Neredeyse hiçbir yan etkiyi yaşamadım. İştah açılması, sinirlilik gibi şeyler olmadı bende.

Sigarayı bırakmak isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim.

Gel derse fuzuli ki güzellerde vefa var; aldanma ki şair sözü elbette yalandır.
Wireless, Torrent ve RapidShare destekli WDTV ve WDTV Live Hakkında Herşey
| Prison Break | LOST | Spartacus | Leverage | Lie To Me | The Universe | The Mentalist | FlashForward | Wilfred |
Clip+ 4GB (+32GB) | Ultrasone HFI 580

6557 Mesaj
10 Ağustos 2010; 5:40:08 

@sentenced31;
En önemli konulardan birisine etrafınızdakilerden eşinizin olumlu tepkisine dikkat çekmişsiniz. Gerçekten sigara içmeyen insanların o berbat kokunun gitmesine verdikleri tepkinin gözlemlenmesi bir daha içmemek için çok değerli bir motivasyon oluyor.

GENS UNA SUMUS

6557 Mesaj
10 Ağustos 2010; 5:46:33 

@Computeus;
Merhaba, umarım iyi gider bırakmanız. Ama yine de dikkatli olun kilonuz hakkında. Bende bıraktıktan sonra kısa sürede 10 kilo civarında aldım ve ne zaman aldığımı dahi anlayamadım! ! Bende de iştah açılması gibi birşey olmadı ama yine de kilom arttı ve şu aralar kilolarımdan kurtulmaya çalışıyorum! Spor tabii iyi bir seçenek. Sinirlilik vs. bende de olmamıştı hiç.

GENS UNA SUMUS

2698 Mesaj
13 Ağustos 2010; 1:18:21 

quote:

@Computeus;
Merhaba, umarım iyi gider bırakmanız. Ama yine de dikkatli olun kilonuz hakkında. Bende bıraktıktan sonra kısa sürede 10 kilo civarında aldım ve ne zaman aldığımı dahi anlayamadım! ! Bende de iştah açılması gibi birşey olmadı ama yine de kilom arttı ve şu aralar kilolarımdan kurtulmaya çalışıyorum! Spor tabii iyi bir seçenek. Sinirlilik vs. bende de olmamıştı hiç.

bende kilo almak için bırakmak istiyorum.. Bakalım yarın bir aile doktorumuza danışacağım

71 Mesaj
22 Ağustos 2010; 23:55:03 

Ben ŞU ANDA İzmir'den yazıyorum: Kız kardeşim,CHAMPİX KULLANIYORDU VE bu gün akşam 14ncü ilaç günü ve sigarayı bıraktı.. Biz ailecek kendisine güveniyor ve destekliyoruz,çok mutluyuz.
Bende 1.5 yıl önce bıraktım hayat varmış diyor hepinizi bu çaba ve gayretinizde cani gönülden kutluyor,saygı ve sevgilerimi sunuyorum...

2010Mod.Mavi.1.5Crdi,4hvys,Sr,abs,ac,full.

107 Mesaj
25 Ağustos 2010; 2:08:38 

Arkadaşlar bu gün ilk denemem. 180YTL ye başlangıç dozunu aldım. Hali hazırda panikatak gibi bi illet var başımda ,şükür çoğu geçti ama sanırım prospektüsteki yan etkilerden etkilendim. İlk denemem huzursuz oldu. Psikolojik olabilir. Efexor Xr kullanıyorum bu arada ,bana söylenen herhangi bir etkileşimlerinin olmadığı. Bakalım kullandıkça yazarım tecrübelerimi ama siz bana fazla güvenmeyin sonuçta arızalıyız.

6557 Mesaj
25 Ağustos 2010; 2:50:39 

quote:

Orijinalden alıntı: mcdogan
Arkadaşlar bu gün ilk denemem. 180YTL ye başlangıç dozunu aldım. Hali hazırda panikatak gibi bi illet var başımda ,şükür çoğu geçti ama sanırım prospektüsteki yan etkilerden etkilendim. İlk denemem huzursuz oldu. Psikolojik olabilir. Efexor Xr kullanıyorum bu arada ,bana söylenen herhangi bir etkileşimlerinin olmadığı. Bakalım kullandıkça yazarım tecrübelerimi ama siz bana fazla güvenmeyin sonuçta arızalıyız.

İyi şanslar. İlacı yemekten sonra ve hergün belli saatlerde almaya dikkat edin.Bu sayfaları okursanız epeyce bilgi var, yardımcı olur.

GENS UNA SUMUS

1592 Mesaj
26 Ağustos 2010; 0:23:58 

sigarayı bırakalı 15 gün oldu daha önceki denemelerimde canım sürkli sigara içmek istiyodu ama bu denemede canım çekemdiği halde yaktım sigarayı 2 duman zor aldım ilaç falan kullanmıyorum sadece gerçekten bırakmak istedim oldu

375 Mesaj
5 Eylül 2010; 16:40:25 

Ben 17 yıldır günde 1-1,5 paket içiyorum her ramazan bırakmaya çalıştım oruç olduğum saatler boyunca hiç aklıma sigara gelmiyor canımda istemiyor ama iftar vaktinde sonra boşluğa düşüyorum oyuncağı alınmış çcouk gibi oluyorm iftara 5. dk kala sigaram içmeyeceğimi düşündüğüm zaman neşem kaçıyordu beynimde birses metabolizmam istemese bile sigra yakmalısın diyordu. bu ramazan antremanları hap fiyasko iele sonuçlandı ilk birkça gün sadce 1- tane ile günlrim geçti ama sağdan soldan sigara dilenmek canımı sıkıtğı için paket almaya başladım paket alıncada 1-2 sınır ortadan kalkıyor 5-6 oluyor sonra 10 a çıkıyor sırf sigara içme için sahurlara kadar oturyorum..
ama her oruçlu sabahı bu sfer olmalı diyorum iftar saati yine fiyasko neyse bu irade yöntemeri bende işlemiyor onu anladım

cahmpix çalıştığm htanede bir doktun bırakmasıyla duydum sonra yanımızdaki berbaer çalıtığıız doktor kullanmaya başaldı oda bıraktı derkn teknisyen arkadaşım aldı bıraktı.. ve ben iyice bu işten gıcıklanmaya başaldım bırakanlardan bir tanesinin yarım kalan dozlarını içmeye başaldım 1 hafta içitim ilaç içtiği sürelerde ciddensigaran zevk almamaya başladım bu sürede bulantıda oluşmadı ama ramazan girince onada güenekten ilacı alamdım nasıl olsa bırakırıım diye ve şuan ramazanın bitmesine 3 gün var ve evde herkesten gizli sigara içiyorum :) aslında kendimi kandırdığımı bilyorum ama ocukalrımın güvenini sarsmamak adına gizli içiyorum ve ortaya çıkmadan bu hapı alıp sigarayı bırakcam sanırım.
umarım herşey yolunda gider bu 17 yıl boyunva bir çok bırakma olaylaırna şahi olup birkez bile bırakamadım henü 24 saat sınırını aşamadım ardık bu 24 saart bende psikoljik bir eşik oldu oruçlu iken bile 24 saat sınırını geçemedim.
geçen yıl ramazanda 24 saat sınırını aşmak üzereydim sigar almamıştı ve erken aytmıştım sahura kalktım imsaka 5 dk kala komşum balkona çıktı ve sigara yaktı bende 1 tane sitedim bir 24 saat macema da böyle harcandı..
bu sigarayı bırakrısam dünyanın en mutlu insanı olacam anırım benim için bu sigarayı brkamak herşeyden önemli ama ben bir türlü beeremedimm bazn sigarayı bırkamaktan bile korkuyorum istemek önemli diyorlar ama ben siityorum ama kendime yenik düşüyorum

neyse şimdi ilaca başlamak için ramazan snunu bekliyorum eskiden ramazan gelemsini beklerdim :)

Merak edin Merak herşeydir...
Philips 3d led TV 42pfl7696
Samsung R620 p8700 2.5 ghz
SonyEricsson C905 8.1 mp

393 Mesaj
7 Eylül 2010; 14:48:43 

Ocak 22 de bıraktım, 1,5 kutu champix kullandım, sadece şunu söyliyeyim; hiç kendinize hedef medef ilaca başlama tarihi bilmem ne koymayın, bırakacam diyosanız git al ilacı başla bu kadar.

Kadı kızı gibi kendi kendinize naz yapmayın belki o kısacık sürede içtiğiniz 5 paket kanser başlangıcına sebep olacak, yalnız kilo olayına dikkat.

Hadi inşallah niyet eden tüm arkadaşlar bırakır tekrar başlamamak üzere

Believe in goodness.
Be prepared for the evil...

6557 Mesaj
11 Eylül 2010; 2:10:12 

@Dolunay;
Ramazana denk getirmeseydiniz iyi olurdu. O ilaç çocuk oyuncağı da değil, düzenli ve tavsiye edilen şekilde kullansanız bırakmakta zorlanmazsınız. Başlangıç paketiyle başlayın bence ve bıraktım artık almasamda olur düşüncesine kapılmadan doktor kontrolünde kullanın, başarılı olursunuz.

GENS UNA SUMUS

4 Mesaj
11 Eylül 2010; 21:05:44 

ben yaklaşık 13 seneden beri sigara içen birisiydim. yaşım 30 bu arada. içtiğim süre zarfında üç-dört kez sigarayı bıraktım. ama en fazla 8 ay sonra geri başladım. geri başlamamın sebebi de tek bir sigaradan bişey olmaz diye düşünmemdi. o tek sigarayla sigaraya yeniden başlamıştım. neyse geçen kardeşim champix diye bir ilaçtan bahsetti ve bu ilaçla bırakanların olduğunu söyledi. benim öyle sigarayı bırakmak gibi bir düşüncem yoktu. hatta o aralar işimin stresli oluşundan sigara içtiğim için kendimi daha fazla mutlu hissediyordum. kardeşim kendisi de sigara içtiği için beraber bu ilacı kullanarak bırakmayı teklif etti. ben de biraz gönülsüz kabul ettim. birlikte eczaneden bu ilacı aldık. o da ben de günde bir paket sigara içiyorduk. bu ilacı aldıktan sonra kullanmaya başladık. ben ilk hafta bu ilacın bir etkisini göremedim. hatta daha fazla sigara içiyordum. normalde gün boyu bir paket sigarayı rahat bitirirken bi baktım iftardan sahura bi paket içmişim. boşu boşuna para verdik diye düşünüyordum. fakat 10. günden itibaren sanırım ilaç etkisini göstermeye başladı. sigaradan aldığım zevk azalmıştı. 14. gün sadece üç sigara içtim ve 15. gün sigarayı bıraktım. bugün sigarayı bırakalı tam 10 gün oldu. inanır mısınız eskiden bırakırken çok fazla zorlanmıştım ama şimdi zorlanmıyorum. bir de sigarayı bıraktığım gün internetten allen carr ın kitabını okudum çok faydasını gördüm. ertesi gün de videosunu izledim onun da çok etkisi oldu. bazen canım sigara isteyince bunları izleyip içmekten vazgeçiyorum. sonuç olarak şunu söylemek istiyorum. bu ilacı kullandıktan sonra bırakabiliyorsunuz ama canınız yine de sigara içmek istiyor fakat bu istek çok fazla değil yatıştırabiliyorsunuz. bana sorarsanız eğer sigarayı bırakmak istiyorsanız bu ilacı alıp kullanmaya değer. ha bu arada şunu söyleyim kardeşim bu ilacı on dört gün kullandıktan sonra ilacın etkisini görmeyince kullanmayı bıraktı ve şimdi hala sigara içiyor...
18 Ağustos 2010 - champix kullanmaya başladım.
24 Ağustos 2010 - günde bir paket içmeye devam..
30 Ağustos 2010 - sigaradan zevk alamıyorum..
01 Eylül 2010 - bugün sadece 3 tane sigara içtim.
02 Eylül 2010 - sigarayı bırakmaya karar verdim. philip morrisin sahibi sigara içmiomuş
12 Eylül 2010 - sigarayı bırakalı on gün oldu. bugün on birinci gün. kabız mı oldum nedir..
13 Eylül 2010 - çok acayip canım sigara çekti, efkarlıyım napsam nargile mi içsem neyse içmiyorum ulan..
16 Eylül 2010 - on beşinci gündeyim. restoranda garson servis yaparken yanımdan geçti sigara kokuyordu. iğrençti. ben de öyle miydim yoksa.
13 Kasım 2010 - Bugün sigarayı bırakalı tam 73 gün olmuş. sigarayı bıraktığım günden beri hiç sigara içmedim. şu an champixin son paketini kullanıyorum. bu zaman zarfında bi kaç kez canım çok fena sigara istedi. ama şu an kendimi öncesine göre çok rahat hissediyorum. artık kafamda sigara içsem de beni mutlu etmez ki gibi bir düşünce oluştu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antispider -- 13 Kasım 2010; 12:23:53 >

553 Mesaj
13 Eylül 2010; 14:22:14 

Merhaba arkadaşlar. 42 yasındayım ve 20 yıldır sigara içiyorum. Artık bırakmak istiyorum. Bu ilacı satın almıs olanlara birkaç sorum var yardımı olursanız sevinirim.1 aylık deneme paketini eczacımdan sipariş ettim akşama alacagım.ilk 1 aylık paketin bedeli 182 tl. ama aklıma takılan bişey var. 2 aylık devam paketinin muhteviyatı veya kullanım sıklıgı ilk 1 aylıkla aynımı. Yani devam paketi ile ilk başlangıç paketlerinin içinde aynı sayıdamı ilaç var. ilk 1 ay günde 1 adet ve devam eden günlerdede gene 1 adet olarak mı kullanılacak bu ilaç. Yada devam paketinin miligramları farklımı. Yardımı olursanız sevinirim.

https://www.flickr.com/photos/121407027@N06/
http://500px.com/fikotay

6557 Mesaj
13 Eylül 2010; 16:13:31 

@antispider;
Tek anladığım kardeşinizin sigarayı bırakmak istemediği, yoksa ilacın artık iyice etkili olduğu 14. günlerde istenilirse sigarayı hemen bırakabilirdi. Ben 35 yıllık günde 1-1.5 paket içmeme rağmen bırakabildim ve sıkıntı çekmedim 13. veya 14. günde.

GENS UNA SUMUS

6557 Mesaj
13 Eylül 2010; 16:21:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Boomerang35
Merhaba arkadaşlar. 42 yasındayım ve 20 yıldır sigara içiyorum. Artık bırakmak istiyorum. Bu ilacı satın almıs olanlara birkaç sorum var yardımı olursanız sevinirim.1 aylık deneme paketini eczacımdan sipariş ettim akşama alacagım.ilk 1 aylık paketin bedeli 182 tl. ama aklıma takılan bişey var. 2 aylık devam paketinin muhteviyatı veya kullanım sıklıgı ilk 1 aylıkla aynımı. Yani devam paketi ile ilk başlangıç paketlerinin içinde aynı sayıdamı ilaç var. ilk 1 ay günde 1 adet ve devam eden günlerdede gene 1 adet olarak mı kullanılacak bu ilaç. Yada devam paketinin miligramları farklımı. Yardımı olursanız sevinirim.

Merhaba,

İlaç günde 2 defa kullanılıyor, sabah ve akşam, her iki pakette de. Başlangıç paketinde ilk 7-8 gün için 0.5 gramlık yanlış hatırlamıyorsam 7-8 günlük tablet var, bunları sabah ve akşam alıyorsunuz. 7. veya 8. günden sonra sabah ve akşam 1' er gramlık 2 tabletle devam ediyor paket. Büyük Devam paketinde de 2 aya yakın yetecek kadar yalnızca 1'er gramlık tablet var ( yani devam paketinde 0.5 gramlık tablet hiç yok! ) ve bunlarda birer adet sabah-akşam alınıyorlar. Önceki sayfalarıda dikkatli okursanız yardımı olur. İyi şanslar, bırakmayı ciddi düşünüyorsanız Champix gerçekten çok işe yarıyor.

GENS UNA SUMUS

2698 Mesaj
15 Eylül 2010; 15:22:59 

İlacı nakit mi alabiliyoruz taksitle alma imkanımız var mı? Varsa nerden?

6557 Mesaj
15 Eylül 2010; 20:35:53 

quote:

Orijinalden alıntı: Ciudad de México
İlacı nakit mi alabiliyoruz taksitle alma imkanımız var mı? Varsa nerden?

Belki tanıdık bir Eczaneden olabilir taksit, kredi kartıyla tek çekişte satın alınabiliyor. Bildiğim kadarıyla Avrupa da Sosyal Güvenlik Kurumları bu tür ilaçları karşılıyorlar, ama bizimkiler henüz sigarayı bıraktırmanın ilerde oluşacak büyük Hastane masrafını ortadan kaldırabileceğini düşünmediler henüz!

GENS UNA SUMUS

2698 Mesaj
15 Eylül 2010; 23:11:24 

quote:

Belki tanıdık bir Eczaneden olabilir taksit, kredi kartıyla tek çekişte satın alınabiliyor. Bildiğim kadarıyla Avrupa da Sosyal Güvenlik Kurumları bu tür ilaçları karşılıyorlar, ama bizimkiler henüz sigarayı bıraktırmanın ilerde oluşacak büyük Hastane masrafını ortadan kaldırabileceğini düşünmediler henüz!

O zaman maaşı alana kadar sigaraya devam

10 Mesaj
17 Eylül 2010; 10:31:18 

20 yıldır sigara içiyorum. hiç bırakmayı denemedim. burada mesajları okuyunca cesaretlendim. ilacı aldım ve başladım. bırakmak istiyorum fakat iradem sigara konusunda zayıf. inşallah işe yarar

6 Mesaj
18 Eylül 2010; 14:40:04 

17 Yıl sonunda bu ilaçla sigarayı bıraktım ...

kısaca sigarayı bırakmam lazım ama destek istiyorum diyorsanız , aradığınız champix.

o bitkisel cart curt bi ton satılan şeylere itibar etmeyin, hepsi plasebo mantığıyla hazırlanmış para tuzakları.

Ben bırakmayı istedim ilacı aldım 14 gün sonuna kadar içtim ve son sigaram deyip bıraktım o günden bugüne tam 11 ay oldu . artık aklıma bile gelmiyor .

ilacı 3 ay kullanmadım , 1. ay sonunda ilacı kestim. 2 hafta içmemişim irademe güveniyordum. illa 3 ay kullanılcak diye bi şart yok , kendinize göre karar verin.

yan etkileri falan öle ciddi boyutlarda olmadı bende, bi kaç gün mide bulantısı oldu sonra geçti. İlacı kestikten sonrada bir hafta kadar biraz agresleştim o kadar..

ilaca başlamadan önce bende çok araştırdım bu konuyu faydası varmı yokmu diye ...

gerçekten "bırakmam gerek" diyorsanız bu ilaç işinizi inanılmaz kolaylaştırıyor... şiddetle tavsiye ederim

keşke hiç başlamasaydım sigaraya ve keşke bu ilaçla çok daha önceler tanışsaydım ...

bu arada eşimle birlikte bıraktık, aylık 400 lira cebimizde kalıyor . bıraktığım ay 400 lira 12ay taksitle evime en kaliteli muhtelif eşyalar aldım , 11 ay olmuş taksitler bitti sayılır :) Eskiden bu parayı duman olarak havaya saçıyorduk .... kazandığımız sağlığın ise değeri paha biçilemez...

içiyorsanız bir daha düşünün derim .....

champixi yapanlara teşekkürler....

553 Mesaj
18 Eylül 2010; 14:58:55 

quote:

Merhaba,

İlaç günde 2 defa kullanılıyor, sabah ve akşam, her iki pakette de. Başlangıç paketinde ilk 7-8 gün için 0.5 gramlık yanlış hatırlamıyorsam 7-8 günlük tablet var, bunları sabah ve akşam alıyorsunuz. 7. veya 8. günden sonra sabah ve akşam 1' er gramlık 2 tabletle devam ediyor paket. Büyük Devam paketinde de 2 aya yakın yetecek kadar yalnızca 1'er gramlık tablet var ( yani devam paketinde 0.5 gramlık tablet hiç yok! ) ve bunlarda birer adet sabah-akşam alınıyorlar. Önceki sayfalarıda dikkatli okursanız yardımı olur. İyi şanslar, bırakmayı ciddi düşünüyorsanız Champix gerçekten çok işe yarıyor.

neommy hocam cevabın için teşekkür ederim. Champix i aldım.3 aylık tedavi süresini bitirmek istiyorum
Bu gün itibariyla 5 gündeyim. 2*0,5 mg lıklara dün geciş yaptım. Yalnız ilk yorumlarımı yapmak istiyorum. İlaca başladıgım bu ilk 5 günlük periyotta sigara tadının cok hafif degiştigini gözlemledim, mide bulantısı sıkıntısı yasamadım, bir kaç gece gerçekten cok net rüyalar gördüm.Birazda sinirlilik hali başladı. Stresli bir işim var. . Ancak can alıcı yorumuma gelirsek bende hala sigara içmeme istegi başlamadı .. Hala 1,5 pakete yakın tüketimim var..Umuyorumki 1 mg lık lara gectiğimde bu sorun düzelir. Sizden yorum bekliyorum . Teşekkürler , saygılarımla.

6557 Mesaj
18 Eylül 2010; 16:44:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Boomerang35

neommy hocam cevabın için teşekkür ederim. Champix i aldım.3 aylık tedavi süresini bitirmek istiyorum
Bu gün itibariyla 5 gündeyim. 2*0,5 mg lıklara dün geciş yaptım. Yalnız ilk yorumlarımı yapmak istiyorum. İlaca başladıgım bu ilk 5 günlük periyotta sigara tadının cok hafif degiştigini gözlemledim, mide bulantısı sıkıntısı yasamadım, bir kaç gece gerçekten cok net rüyalar gördüm.Birazda sinirlilik hali başladı. Stresli bir işim var. . Ancak can alıcı yorumuma gelirsek bende hala sigara içmeme istegi başlamadı .. Hala 1,5 pakete yakın tüketimim var..Umuyorumki 1 mg lık lara gectiğimde bu sorun düzelir. Sizden yorum bekliyorum . Teşekkürler , saygılarımla.

Sigara içmeme isteği başlamıyorki! Yani öyle sigarayı istememe, şiddetli bir sigaradan iğrenme-tiksinme gibi birşey söz konusu değil ilaçta zaten! Ama şöyle söyleyim; 1.5 paket kullanıyorsanız ve ilaç alırken yarın " ben bugün 1 pakete düşeceğim " derseniz bunu rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Böyle yapmanızı da tavsiye ederim. Yani kesin bırakacağınız günü belirlemişsinizdir sanırım; Ama o günden önce kademeli olarak düşürün, tam bırakmak çok daha rahat oluyor. 7. veya 8. gündü galiba ilaçta günde 2 adetlik 1000 mg. doza başlıyorsunuz ve o zaman etkisini iyice hissedersiniz, 8. günde dahi, şayet günde 1.5 paket içtiğinizi gözönüne alırsak " ben bugün 15 tane içeceğim" derseniz sıkıntısız azaltabildiğinizi göreceksiniz! Kesin bırakma günü belirleyin mutlaka ve o günde bırakın, sıkıntı çekmeyeceğinizi göreceksiniz. Ama önceden azaltırsanız kesin bırakma gününde hiçbir sıkıntı çekmezsiniz. Bende kendime pek güvenemediğimden kesin bırakma gününü geç belirlemiştim, ama önceden biraz azaltınca sigarayı çok rahat oldu bırakmak.
İlacın işe yaraması tamamen sizin bırakmak istiyorum demenize bağlı! gerisini size hiçbir sıkıntı bırakmadan ilaç hallediyor zaten!

GENS UNA SUMUS

2928 Mesaj
18 Eylül 2010; 17:44:49 

Sigarayı bırakalı 2 ay, sigaraya başlayalı 1 hafta oldu.

Bıraktıktan sonra kokusundan iğrendiğim bu lanet şeyi şimdi gayet zevkle tüttürüyorum. Moral bozukluğu, geçmiş kötü günlerimi anımsatan birkaç durumdan sonra girdiğim depresyonda, "Bugün intihar ederek öleceğime, yarın kanserden ölürüm daha iyi" diye düşünmem ve o an yanımda kafamı dağıtabileceğim bir arkadaş bulamamam sebebiyle 1 hafta önce tekrar sigaraya başladım. Bugün bırakmayı denedim ama yarım gün içmemek bile sinirlerimi altüst etti. Önceden olduğu gibi sigara içtikçe kendimi rahatlamış ve hafiflemiş hissediyorum. Ama sabah yorgunluğu, ağız kuruluğu ve leş gibi kokudan nefret ediyorum. Yine de içmeden duramıyorum.

Champixi denemiş birisi olarak ilaca güvenim tam. Tekrar gidip 180TL bayılacağım ve başlangıç paketini tekrar alacağım. Sonra yine tekrar bırakacağım. En azından sigarasız da zorlanmadan 2 ay geçirebildiğimi gördüm.

| Prison Break | LOST | Spartacus | Leverage | Lie To Me | The Universe | The Mentalist | FlashForward | Wilfred |

6557 Mesaj
19 Eylül 2010; 4:58:46 

@computeus;

Belki hayatınızın kötü anılarını daha az hatırlayacağınız bir döneminde ilacı tekrar denemek daha uygun olabilir?

GENS UNA SUMUS

36 Mesaj
25 Eylül 2010; 15:39:40 

Acaba eczaneye gitsek reçetesiz alabilirmiyiz bu ilacı.Reçetesiz alan oldumu aranızda?

2928 Mesaj
25 Eylül 2010; 15:57:31 

quote:

Orijinalden alıntı: mydream222

Acaba eczaneye gitsek reçetesiz alabilirmiyiz bu ilacı.Reçetesiz alan oldumu aranızda?

Alabilirsiniz. İlaç reçetesiz de satılıyor.

36 Mesaj
25 Eylül 2010; 17:19:16 

Teşekkür ederim Computeus...

36 Mesaj
26 Eylül 2010; 13:47:50 

Arkadaşlar umarım bende bırakırım bu ilaç sayesinde.Bir kaç kez Alen Carr denedim ama hani bi noktadan sonra pes edebiliosun veya devamlı bu konuda zihnin uyarıosun.Bi savaş içerisinde oluyorsun.Öyleki ilk gunler sakız çiğnemekten çenemin ağrıdığını hatırlıyorum.Umarım bu ilaç kurtarır bu beladan beni...Deneyimi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim...

2928 Mesaj
26 Eylül 2010; 16:23:56 

quote:

Arkadaşlar umarım bende bırakırım bu ilaç sayesinde.Bir kaç kez Alen Carr denedim ama hani bi noktadan sonra pes edebiliosun veya devamlı bu konuda zihnin uyarıosun.Bi savaş içerisinde oluyorsun.Öyleki ilk gunler sakız çiğnemekten çenemin ağrıdığını hatırlıyorum.Umarım bu ilaç kurtarır bu beladan beni...Deneyimi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim...

Gerçekten sigarayı bırakmak istediğiniz bir zaman ilacı alın. İlaca başladıktan 15 gün sonra sigarayı bırakmış olacaksınız.

3 Mesaj
26 Eylül 2010; 17:01:35 

kesinlikle karakter ve kisilikle ilgili bi olay. zor gibi gorunse de birakilabiliyo biliyorum cunki babam ki adamin hayati sigara hasta yatakteyken kokusundan iirendi diye 3 senedir aazina koymuyo
o adamida takdir ediyom bu hareketinden oturu ama sakin benden yapmami istemeyin... hayatta hicbiseyi birakmamak gerektiine inanan bi insanim

Ailenizin Doğal Doktoru
www.gunesbal.com

36 Mesaj
26 Eylül 2010; 17:08:55 

Teşekkur ederim arkadaşlar cevaplarınız için.Bu konuda oldukça istekliyim.Sigarasız gunler gelsin artık istiyorum:)

553 Mesaj
27 Eylül 2010; 12:11:41 

Bende 14. gününe giren sigara bırakma maceramı bu ilacı kullanarak sigarayı bırakmak isteyen arkadaşlara yardımcı olmak için yazmak istiyorum. 42 yasındayım ve 1.5 paket sigara kullanıyordum. 22 yıldır da içiyorum.

Doğal yollarla yardım almadan sigara bırakma deneyimlerim oldu ama basarılı olamadım. Öncelikle sigarayı gerçekten bırakmayı istemek bu işin sırrı.. Gerisi biraz irade birazda ilaç yardımıyla kendiliğinden gelişiyor.. İlaca başladıgım ilk 1 hafta sigara tüketimim hala aynı seviyelerdeydi.. Bir ara bu foruma yazarak neomy nickli arkadasa danıstım bu yüzden. 8. günde 1 mg lıklara başladıgımda birazda iradeyle 8. gün 6 adet sigara ya cok rahat düşebildim. Takip eden günlerde 14. ncü yani bırakmaya tam olarak karar verdiğim güne kadar 2-3 adete kadar düştüm. Ama en cok korktugum 14 üncü gün idi. Çünkü sigaradan en cok zevk aldıgım anlar sabah kahvaltısından sonra bir bardak çay ile içtigim sigaranın zevki idi. Bunu nasıl aşacagımı düşünüyordum . Neyse dün gece 12 gibi işten eve döndüğümde eşime bir fincan türk kahvesi yapmasını rica ettim. Kahvem geldikten sonra eşimden 1 adet sigara istedim, 22 yıl bana acı ve tatlı günümde eşlik etmiş o sigaraya bir kez baktım ve yaktım. Kahvemi yudumlarken sanki bir daha göremeyeceginiz bir arkadasınız yada sevgilinizin kokusunu içinize cekersiniz ya işte onun gibi son sigaramın tadına vara vara kokusunu sindire sindire içtim ve bitti. Şu an bunları yazarken kahvaltı ile arasından tam 4 saat gecti. Korktugum kadar kahvaltı sonrası sigarasını aramadım. Şu an cok rahatım ve ben bu sigarayı bırakacagım arkadaslar. Nasipse 3 aylık tedavi süresini yarım bırakmadan tamamlamak istiyorum. Herkeze sigarasız günler diliyorum.

36 Mesaj
28 Eylül 2010; 11:48:42 

İçmeyelim şu zıkkımı.İlacı kullanan arkadaşlardan nedense pek bir haber yok son zamanlarda.En büyük korkum bu ilacında bir çare olmaması.Elbette irade de önemli ama hani bu ilaç sayesinde ben aylardır sigarayı unuttum diyebilenler bize cesaret verse çok makbul olur...:)

36 Mesaj
29 Eylül 2010; 22:13:46 

bu konu pek kimsenin ilgisini çekmiyor sanırım:(

4 Mesaj
30 Eylül 2010; 11:15:52 

quote:

İçmeyelim şu zıkkımı.İlacı kullanan arkadaşlardan nedense pek bir haber yok son zamanlarda.En büyük korkum bu ilacında bir çare olmaması.Elbette irade de önemli ama hani bu ilaç sayesinde ben aylardır sigarayı unuttum diyebilenler bize cesaret verse çok makbul olur...:)

İlacı kullanmaya başladıktan 15 gün sonra sigarayı bıraktım. eskiden günde bir paket sigarayı zevkle içerdim. Şimdi sigarayı bırakalı 29 gün olmuş. üstelik bırakmak gibi bir niyetim de yokken. hala champix kullanmaya devam ediyorum. çünkü gerçekten etkili oluyor. Sigaraya verdiğim onca para ve karşılığında kaybettiğim sağlığım için kendimi enayi gibi hissediyorum. sigarasız hayat o kadar güzel ki aldığım nefeste bile bunu farkediyorum. Sigarayı bırakmak isteyenelere şu tavsiyelerde bulunabilirim.
1- Sigara irade işi değil bence o yüzden bu ilacı kesinlikle kullanın. tamam bu ilac mucize değil ama gerçekten çok etkili. siz sadece sigaranın zararlı bir şey olduğuna inanın yeter.
2- sigarayı bırakmak istediğiniz gün Allen Carr'ın kitabını mutlaka okuyun (ben çok etkisini gördüm)
3- Sigarayı bıraktıktan sonra her gün 1 lt süt alın ve afiyetle için. ayrıca yarım saatten az olmamak kaydıyla yürüyüş yapın. Allen Carr'ın bir de videosu var onu da izlemenizi tavsiye ederim.
4- En önemlilerinden biri de sürekli sigarayı bırakanlar ile bırakamayanların yorumlarını internette okuyun. bu insanı çok motive ediyor.
6- Spor bence sigaranın düşmanı. spor yaptıktan sonra sigarayı canım hiç istemiyor. bu yüzden spor egzersizleri yapın.
5- Ne yapsanızda ilk bir ay canınız sigara isteyecek ama bu istek çabuk geçecek. kriz falan asla olmayacak. o yüzden canınız sigara istediğinde isteğin geçici olduğunu bilerek kendinize hakim olmaya çalışın. düşünsenize bu sigara baronları sigara kullanmıyorlar. en çok sigarayı gelişmemiş ülkeler tüketiyor. bence bir an evvel bırakmak için bir adım atın.

36 Mesaj
30 Eylül 2010; 11:45:44 

Değerli yorumların için çok teşekkur ederim antispider.Tavsiyelerini dikkate alacağım.

625 Mesaj
30 Eylül 2010; 12:35:15 

Şubat ayında bıraktım ben de sigarayı...Champix hakkında çok olumlu yorumlar okumuştum ama kullanmadan bıraktım...

İlk zamanlar biraz zordu...Ama bir süre geçtikten sonra vücudumdaki iyileşmelere konsantre olmaya çalıştım...Uyku verimliliğim arttı...Sabahları boğazım ağrımadan ve öksürmeden uyanmaya başladım...Sigaranın o iğrenç kokusu yoktu artık üzerimde...Bir süredir görüşmediğim kişiler yüzüme renk geldiğini söylediler. Maddi açıdan da oldukça faydalı oldu vs vs...

Artık kokusu da çok rahatsız ediyor zaten...Keşke daha önce bıraksaymışım...

Hiçbir mazeret basarinin yerini tutamaz... M.K. Ataturk
Gomdugunuz sadece bedenimdir... Ilk Felsefe Sehidi Sokrat...

4 Mesaj
30 Eylül 2010; 15:51:50