Şimdi Ara

SİGARAYI CHAMPIX İLE BIRAKANLAR, BIRAKMAYI DÜŞÜNENLER! (490. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.580
Cevap
167
Favori
1.419.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 488489490491492
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ama içden içe birakma istegim olmasina ragmen hic bi sekilde azalma olmadi.1 aylik ilacimda yarin biticek.
    Ne sekilde devam etmeliyim bilmiyorum.
    Cok umutluydim aslinda :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SOYAL FOBİNİ YOK ET
    İNANIYORSAN KESİN ÇÖZÜM BİR TIK UZA
    ĞINDA
    Şu anda seni rahatsız eden, korkutan ve mutsuz bir hayata saplanıp kalmana neden olan tek şey zihninde dolaşan negatif düşünceler. Onlar sürekli konuşur. Sürekli senin ne kadar değersiz biri olduğunu ya da ne kadar başarısız ve korkak biri olduğunu söyler.
    Eğer zihninin içinden gelen, negatif düşünceler üreterek moralini bozan bu sese kulak verirsen içinde bulunan o özgüven kaynağını asla keşfedemezsin.
    İnan bana onu keşfetmek o kadar zor değil. Yanında sana doğru çözüm yöntemlerini gösterecek birisi varken bu çok çok daha kolay.LÜTFEN 5 DAKİKANIZI AYIRIN OKUYUN
    http://goo.gl/vQP3fd

• Sigarayı bırakalı 5 ay bitti, 6.ay başladı

• merhabalar. ben yaklaşık dört yıl önce bu ilacı kullanarak sigarayı bıraktım. tam olarak 2 yıl hiç sigara içmedim. inanın çok rahat ve huzurluydum. Bu rahatlıktan olsa gerek bir arkadaşımın "bir tane iç bir şey olmaz" teklifini kıramadım. o bir sigaradan sonra 1 hafta içmedim. tabi bu durum öz güven verdi istediğimde içer istediğimde içmem duygusu. devamında tek tük içmeler, günde bir taneler derken tekrar başladım ve iki yıl içtim. şimdi yeniden ilaçla bırakmaya çalışacağım. bu gün ilk ilacımı aldım. belki abartı olacak garip gelecek size ama 2 saat sonrasında sigara tat vermiyor çok şükür mide bulantısı falanda olmadı. inşAllah bırakırım. deneyimlerimi buraya yazmaya devam edeceğim :)
  • mrthho M kullanıcısına yanıt
    Bence rahat bırakırsın
    Önemli olan katar vermek

• Selamlar.
    35 yaşındayım ve 15 yıldır bu zıkkımı günde 1-1.5 paket arası tüketiyorum. Forumu baştan sona okudum ve Champix ile sigarayı bırakmaya karar verdim. 8 haftalık başlangıç + devam paketini aldım ve bugün ilaçla 2. günüm. Şu ana kadar bir yan etki hissetmedim, ama sanki bugün sigaradan aldığım tat biraz değişti (saman gibi gelmeye başladı). Psikolojik de olabilir. 01.08.2016 tarihini zıkkım bırakma tarihi olarak belirledim. Umarım başarırım.
  • Merhaba,

Sigarasız 40. günüm ilacı 2 gündür içmiyorum, bir yorumda ilacı bırakınca karamsarlık oluştu denmişti bu bendede oldu ama başedebiliyorum. İlk günlere göre sigara istegim inanılmaz derecede azaldı ama ciddi bir boşluk içerisindeyim ve sanki aç susuz gibiyim, hayat anlamsız gibi :) Kimileri bu hissin gitmesi için 1 yıl gerekli diyor. İnşallah 1 yıl dayanabilirim. Bu arada iştahim acayip açıldı ve kilo aldım.
    qwerty793 arkadaşa katılıyorum burada her türlü yan etki,tecrübe veya yorum rahatça yazılmalıdır. Forumun amacıda bu olsa gerek :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bcenger

Merhaba,

Sigarasız 40. günüm ilacı 2 gündür içmiyorum, bir yorumda ilacı bırakınca karamsarlık oluştu denmişti bu bendede oldu ama başedebiliyorum. İlk günlere göre sigara istegim inanılmaz derecede azaldı ama ciddi bir boşluk içerisindeyim ve sanki aç susuz gibiyim, hayat anlamsız gibi :) Kimileri bu hissin gitmesi için 1 yıl gerekli diyor. İnşallah 1 yıl dayanabilirim. Bu arada iştahim acayip açıldı ve kilo aldım.
    qwerty793 arkadaşa katılıyorum burada her türlü yan etki,tecrübe veya yorum rahatça yazılmalıdır. Forumun amacıda bu olsa gerek :)

slm.. boşluk hissini. spor salonuna yazılarak gider. sigaranın yerini dolduracak. onun dısında devam paketini ihmal etme.. nasılsa bıraktım deyip iki pakette kalma.. (Sakın)

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkeryalcin

Selamlar.
    35 yaşındayım ve 15 yıldır bu zıkkımı günde 1-1.5 paket arası tüketiyorum. Forumu baştan sona okudum ve Champix ile sigarayı bırakmaya karar verdim. 8 haftalık başlangıç + devam paketini aldım ve bugün ilaçla 2. günüm. Şu ana kadar bir yan etki hissetmedim, ama sanki bugün sigaradan aldığım tat biraz değişti (saman gibi gelmeye başladı). Psikolojik de olabilir. 01.08.2016 tarihini zıkkım bırakma tarihi olarak belirledim. Umarım başarırım.

hayırlı olsun. . yeni bir hayat baslıyor senin icin.
  • SGK karşılıyor muydu bu ilacın fiyatını birkaç haftadır içtiğim sigara zaten tatsız gelmeye başladı bırakmak da istiyorum 350 ve civarı fiyatlardan bahsediliyor o kadar veremem -en azından şuan- yoksa sizin de takdir edebileceğiniz gibi bir aylık sigara parası ilacın fiyatına denk geliyor.
  • Vay be. Şaka maka 3 yıl geçmiş. Darısı yeni bırakacakların başına
  • Sedat_60 kullanıcısına yanıt
    Sgk karşılamıyor

Ancak ketem e gidiyorsunuz, oradaki doktor ilacı yazıyor, toplum sağlığı merkezinden ücretsiz alıyorsunuz. Ama ketem 2-3 ay sonraya randevu veriyor

• Sigarasız 3.gunumu tamamladım. İlaca başladıktan sonraki 13. gun bıraktım sigarayı. Kişisel kanaatim ilaç gorevini yapıyor ancak herşey sizin elinizde. Ben şu anki durumu biraz oyuna çevirdim, sigara isteği gelince inatlaşıyorum. Gayet de eğlenceli oluyor. Sonra istek bir anda kayboluyor. Sigarayı bırakabileceğime olan inancım epeyi arttı. Sanırım bu sefer başaracağım. 😊😊😊

• NETGUYTR N kullanıcısına yanıt
    merhaba,

NETGUYTR tavsiyelerin için teşekkürler,

bugün 55. gün ve Allah herkese nasip etsin harika bir duygu. İlaç ciddi anlamda çok etkili ve malesef bende ilacı bırakınca yan etkliler oluştu ancak bunların üstesinden geldim ve abartılacak bir yan etkide olmadı. İlacın yan etkileri yavaş yavaş gidiyor. Devam paketini bırakalı 2 hafta oldu yanlış mı yaptım bilmiyorum ancak gerçektek sigara istegim yok denecek kadar azaldı sadece sabah kahvaltıdan sonra istiyorum. Bunun dışında bir bisiklet aldım ve boşluğu gidermek için tur yapıyorum, spor salonuda mantıklı.
    Özetle şu saatten sonra sigaraya başlarsam kesinlikle ve kesinlikle sigara isteğinden dolayı değil sigarasız hayata alışamadığımdan başlarım herhalde,şuan gerçekten birçok şey anlamsız ve zevksiz geliyor ama zamanla alışacağımı düşünüyorum.
    Herkese bol sabır ve sigarsız günler diliyorum.
  • Bu ilaçla sigarayı bıraktım, inanmazdım ilaçla sigara bırakılmasına ve cevremdekilerde benim sigarayı bırakabileceğime inanmazdı 17 yıllık sigara tiryakiliğim 3 yıl önce bu ilacı kullanmakla son buldu ve şimdi sigaradan o kadar nefret ediyorum ki içilen ortama hatta açık havada bile kokusunu alsam çok rahatsız oluyorum şükürler olsun Allah'a bir daha da ağzıma almam inşallah herkese tavsiye ederim.
  • Sigarayı bırakalı 6 ay bitmek üzere
    Şunu hatırlatırım ilaç kullanmasına rağmen sigarayı bırakamayan varsa her şeyi ilaçtan bekleyip hiç çaba sarfetmemiştir.

Unutmayalım ki önce siz karar vereceksiniz, ilaç size yardımcı olacak.

Sigarasız hayat, oh ne güzel

• sigarasız 750.gün.zaman nasıl geçiyor anlamadım.görmedikçe aklıma gelmiyor.bırakmayı deneyin korkmayın.

kurtulursanız ne mutlu.kurtulamazsanız zaten kaldığınız yerden devam edeceksiniz.kurtulma ihtimalinizde çok yüksek.
  • 08 şubat 2014 tarihinde bıraktım, yıllar çok çabuk geçiyor, kafada bırakmadan bu ilaç işe yaramaz arkadaşlar.
  • Denizli'de oturup da sigarayı bırakmayı isteyen arkadaşlara bir tavsiyem var. Ketemden randevu alması uzun sürüyor. Bunun yerine Organize Sanayi Bölgesinde PAÜ nün sağlık ocağı var. Orada sigara bırakma merkezi var. Hafta içi mesai saatleri içinde giderseniz işinizi rahatlıkla görürsünüz. Solunum testi, kan testi, ekg yapıyorlar. Eğer ilaç kullanmanızda bir mani yoksa reçete yazılıyor. O reçete ile Toplum Sağlığı Merkezinden ilacınızı alıyorsunuz. Yalnız ilaç konuda adı geçen ilaç değil. Ben geçen ayın 27 sinde ilaç kullanmaya başladım. Ayın 1 inde sigara içmeyi bıraktım. İlk zamanlar yemeklerden sonra veya çay içerken istiyordu canım ama artık o da geçti. İlaç destek amaçlı olarak veriliyor. Kendiniz de istemezseniz bırakamazsınız.

• bırakamadım 2 aydır ilacıda içiyorum.. deli oldum bu cigara beni öldürücekk.. 3. kutu için 182den randevu aldım. son bi umutttttt.............
  • 
Sayfa: önceki 488489490491492
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.