Şimdi Ara

SİGARAYI CHAMPIX İLE BIRAKANLAR, BIRAKMAYI DÜŞÜNENLER! (460. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.580
Cevap
167
Favori
1.419.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 458459460461462
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba,bir saat kadar önce ilk ilacımı içtim.hadi bakalım hayırlısı.doktor kontrolunde kullanmak en dogrusu.normalde ilaç 200-250 lira arası ama belli bir süre ücretsiz dagıtımı yapılıyor.hastaneden randevu alıuorsun.tahliller vs yapılıyor.sonra doktora.konuşuyorsunuz,ilaç girişinizi yapıyor.toplum saglıgı merkezinden temin ediyorsunuz.bir sorun olmazsa 3 kutu kullıyorsunuz.yalnız ilaçları kutu kutu veriyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bugün sabah ikinci hapımı aldım fakat sigara içme isteğim ve sigaradan aldığım keyif iki kat arttı. Sigara tüketimim iki katına çıktı. Neden böyle oldu acaba sizdede böyle birşey varmı oldumu merak ettim.

• yakamoz0618 kullanıcısına yanıt
    Yahu naptin sen ya. Bak ya. Ozelden ulaş bana. Bende 1 paket var. Başlangıç paketinin ilkniki haftasi. 0.5 mg den 11 adet. 1 mg den14 adet. Memleketin nersindensin bilmiyoum ama umarim ankara civarındasindir.

• Forrestt. kullanıcısına yanıt
    Sen sabrrt. Ilac işini yapıyor. Daha ikinci gunde mucize bekleme. Ilac bir yerlessun vücuduna hele.

• bachus B kullanıcısına yanıt
    Biliyorum arkadaşım 2 günde sigarayı bıraktırmaz. Bende canım daha çok sigara istiyor normalmi diye soruyorum.

Vallahi arkadaşım normal mi degil mi kimse k3sin bir şey duyemez. Sigarayi birakma gününe karar verdiğin gunun yaklaşmasından baska bir sey degil. Yani yakinda vedslasacaksin onunla. Umarim bir daha asla bulusmadan. Eee. Kafan diyo ki yahu yakinda birakmam gerek. Bence tamamen psikolojik. İlerleyen gunlerde eger bir sorun cikmazsa igreneceksin o tatdan.
    Daha ilaç vucuduna etki bile yapmadi. Yani o daha fazla istek tamamen psikolojik. Ben bunu anlatmaya calsitim ama sanirim yazamadim kardeş. Neyse başarılar. Ve durumundan da haberdar et.

İnşallah vedalaşmak nasip olur. Haberdar edeceğim.

• Lütfen umudunuzu yitirmeyin . Ekim 14'te 1 yıl olacak sigarayı bırakmam . Biraz isteyen biraz iradesine güvenen herkes sigarayı bu ilaçla bırakabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Kardeş azicik bir. Motivasyonun varsa olur bu is. Ilaca basladigina gore olur bu is. Canını sıkma ve sabret sadece. Bazen iniş çıkış olacak. Yilma sakin. 5 ayı gecti benim. Artik gun saymıyorum. Sigarayi ozluyor muyum? Evet. Ama kim bunca emegin üzerine tekrar baslar ki?
    Allah kolaylik versin.

Geçenlerde tanıştığım biri 2014 yılında tekrar başlamış. Bırakma yılı 1987 evet yanlış duymadınız 1987
    İnsanın canı zamanla sigara istemiyor ama ya 1 kereden nolur demeyin sakın
    İnsanın canı sigara çok istemese de bazen bira içerken veya çay kahve içerken 1 tane de olsa yaksam her zaman derseniz maalesef
    Aklınızdan sigaranın bir illet olduğunu çıkarmayın ve sakın ama sakın ya günde veya haftada 1 kere içsem nolur demeyin...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    2005 senesinde askerdeyken ağır bir grip üzerine tam 8 ay bırakmıştım. Sonra bitmesine 25 gün kala canımın sıkkın olduğu bir an bir taneden birşey olmaz diyip tekrar başlamıştım. O günden bu günede hiç bırakmayı denemedim. Yanlız artık bırakmak istiyorum. Nefesim daralıyor 2 yaşında oğlum var kokumdan rahatsız oluyor. Ben artık kendimi ikinci sınıf insan gibi hissetmeye başladım. İnşallah bırakırım. Bugün 3.günün akşamı. Başladığımdan beri deli gibi sigara içme isteği hariç farklı birşey olmadı. Birde dün gece gördüğüm gerçek gibi olan upuzun rüya. Ayın birinde başladım ve 12 sini bırakma günü ilan ettim. İnşallah başarılı olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Forrestt. -- 3 Ekim 2015; 19:08:46 >
  • bu ilacın fiyatı ne kadar ve kullananlarda rica ediyorum kaç günde sigarayı bıraktıklarını yazabilirlermi acaba?
  • johntravolta85 J kullanıcısına yanıt
    171 i arayıp randevu alın ilaçlar bedava oluyor. Devlet veriyor.

• masmas1514 M kullanıcısına yanıt
    Ne gariptir ki sigarayı biraktigimdan bu yana sürekli sigara içmeyi sevdiğim anları yaşadım. Bakin ben sigara içmeyi sevdigim cok nadir anlar vardir. Ve aylardir hep bu anlar denk geliyor. Ama icmedim. Kokladim dun aksam icime derince cektim kokuyu neredeyse kusacaktim. Bu iyiye isarer. Geride kalan şu mucadelemin hatirina bile başlamam artik sigaraya.buna o kadar cok inanıyorum ki.
    Ama verdiğiniz örneğe hic sasirmadim zira sigara cok sinsi bir madde.

Ben 14. Gunde birakmayi isarerlemistim. 9. Gun ben bu laneti birakamayacagim diye aglayacaktim. 10. Gun ise birden icerken sondurdum sigarayi bir daha da bulasmadim. Eski yazilarimda var aynı cumleler. Sen motivasyonu almissin sadece sürece birak biraz ve canını sikma. Eminim Oğlun da sana baba artik pis kokmuyorsun diyecek. Zira nerdeyse eşim her gun bana bunu söylüyor. Eskiden ne kadar iğrenç kokardin. Ama neyseki gecti o günler. Inanabiliyor musun. Bu bile yeter. Az kaldı senin için de. Sakın ilacin tam olarak etki yapmasini beklemeden birakmaya kalkma. Icmeye devam et ve ilaca da kendine de güven.savaştığın düşman cok sinsi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bachus -- 4 Ekim 2015; 12:28:54 >
  • YARDIM
    Arkadaşlar benim sosyal güvencem yok sigarayı bırakmak için bugun randevu aldım göğüs hast. hastane ve ilaçlar için benden ücret talep edilirmi ?
    Kardeşim ilgi ve alakan beni çok duygulandırdı,tşk ederim. O ilaçlar senin zor anların için sakın atma yada verme zamanı gelirse anlarsın, umarım hiç ilacına ihtiyaç duymazsın. Ben 6 ay sonra tekrar ihtiyaç hissettim. İlacım kalmadığı içinde tek tük çöplüğe başladım. Hastaneler 3.kutuyu da veriyorsa almak istiyorum.6-7 ay önce 2 kutu alarak bıraktım. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dostum bugün 0.5 mg olanların son günü. Yarın inşallah 1 mg olanlara başlayacağım. Yanlız gerçekten daha çok sigara içmem haricinde bir değişiklik yok. İlaçtan yana umudumu kaybetmeye başladım. Ne zaman etki edecek ne şekilde etki edecek bilmiyorum ama bu halde bırakma günüme girersem bırakamam. Ne olur bana şöyle olacak böyle olacak de umut ver.

umudu kaybedecek bir şey yok rahat ol.bu tür ilaçlar 10 günden sonra etkisini gösterir.sizin yaşadığınız olayı bende yaşadım.

14.günü seçip 10.gün bırakmıştım.bıraktıktan sonraki 3 gün biraz yoksunluk çekiliyor.3 gün geçerse kurtuldun demektir.

ilacın 20 gününe kadar sıkıntı yaşayıp 20. günden sonrada bırakan çok insan var.bazı insanlarda geç etki gösterebilir.rahat olun.

SİGARASIZ 443.GÜN
  • yakamoz0618 kullanıcısına yanıt
    Yahu ihtiyacım olsa bile artık ben ilaca dönmem. Kaldı ki ben kendimi gerçekten iyi hissediyorum. Bak ben ankara batıkent teyim. Ha ankara disindaysan da ne yapar eder ulastiririm sana bunu. Bak zamani falan da gecer sonra bosa gider onca ilac yaziktir. Yeter ki sigaraya dönme. Haber bekliyorum.

• 
Sayfa: önceki 458459460461462
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.