Şimdi Ara

SİGARAYI CHAMPIX İLE BIRAKANLAR, BIRAKMAYI DÜŞÜNENLER! (454. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.577
Cevap
167
Favori
1.419.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 452453454455456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aphemeria savasi kaybetmedin.Kaybetsen zaten burda olmazdin.Bunu kucuk bir tokezleme olarak gor.Tek sigaranin sana verebilecegi hicbir sey yok.Bu denemeler artarsa eski haline donersin.Bunu da eminim istemezsin.Yoksay yola devam...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aphemeira

85 günden sonra 1 tane sigara içtim.. :(

Bu savaşı kaybettim sayılır mı? Benim gibi bu kadar süreden sonra 1 tane içen var mı, son durumlarınız nedir arkadaşlar?

Ben varım ve biçok insan oldu. Ben başlamak için içtim sigarayı ama başlayamadım. Merak etme eften püften içilen sigaralarla emekler zayi olmaz. Olamış gibi devam et. Şuan 5. ayımdayım artık allahın izniyle aramıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aphemeira

85 günden sonra 1 tane sigara içtim.. :(

Bu savaşı kaybettim sayılır mı? Benim gibi bu kadar süreden sonra 1 tane içen var mı, son durumlarınız nedir arkadaşlar?

Buna kayma deniyor. Arada bir herkesin başına gelebilir. Asla içme.
  • Bırakalı bir seneyi geçti iyiki bırakmışim ve kullanmışim ilaci allen car in kitabında şiddetle tavsiye ediyorum.. isteyin bırakmayı gerisi geliyo zaten bi bakıyorsunuz ben nasıl içmişim bunca zaman diip kendinize sasiriyosunuz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlacın 49, sigarasız yaşamımın 43. Günü. 15 yıl hiç duraksız günde en az 1 paket sigara içen birisi olarak çok rahat söyleyebilirim ki sigarasız bir hayat gerçekten şahane.
    Geçen zamanı şöyle bir değerlendirecek olursam şunları söyleyebilirim:

Uzun zamandır sigarayı bırakmak istiyordum fakat ömür boyu sigarasız yaşayacak olmayı bile düşünmek beni çok korkutuyordu. Birkaç kez irade ile bırakayım dedim fakat 15 yıl boyunca istisnasız sigarasız geçen tek bir günüm olmadı. Daha sonra champixi birkaç yerden duydum, bırakan birkaç kişiyle konuştum ve biraz araştırdım.

En sonunda bu site ile karşılaştım ve iş yerinde öğlen aralarında, boş vakitlerimde yaklaşık 1 hafta ilk sayfadan itibaren okumaya başlamadım. Bırakan ve bıraktıktan sonra gün sayan arkadaşların yazılarını, mücadele süreçlerini okudukça sigarayı bırakma istediğim fazlasıyla arttı. Daha sonra burdaki arkadaşların tavsiyelerine uyarak ilk önce Allen Carr’ın kitabı aldım okumaya başladım ve hemen akabinde ilacın 2 aylık paketini satın aldım. Kitap sigarayı bıraktıktan sonra bana çok destek oldu ve olmaya devam ediyor. Sigarayı normalde 13. Gün bırakmayı düşünürken, bir an önce bırakıp gün saymaya başlamanın hevesi ile 7. Günde deneme amaçlı hiç sigara içmedim ve o gün sigarayı bıraktım.

İlk günler çok hevesli olduğumdan inanılmaz rahat geçti. İlaç sayesinde sigara isteklerini çok rahat öteleyebildim. Ramazan ayına girdiğimizden beri sadece iftardan sonra sigara içme isteği fazla oluyor. Ama kitapta yazılanları aklıma getiriyorum ve hergün kendime şunu diyorum, dün yemekten sonra içtiğini farz et miden bulanacak başın dönecekti, aslında hiçbir zevk almayacaktın sadece şuan içmediğin için zevk alacağını zannediyorsun ve içtiğinede pişman olacaksın.

Bu telkinler gerçekten çok işe yarıyor. Ramazandan beri ilacı günde bir tane alıyorum bununda belki iftar sonrası isteğin artışında etkili olduğunu düşünüyorum.
    Herşey bir yana uzun zamandır sigara içmemek insana müthiş bir özgüven kazandırıyor. Sağlık açısından kazanımları hiç saymıyorum onlar paha biçilemez gerçekten.
    Bırakacak arkadaşlara şunu söyleyebilirm, Bu mereti bırakamayacak insan kesinlikle yoktur. Sadece biraz mücadele etmek gerekiyor. Ben hala sigara içilen ortamlarda bulunuyorum, sigara kokusu ekstra bir zorluk çıkartmıyor bana. Kendimi sigara dumanını içime çekerken düşündüğümde daha fazla bir sigara içme isteği duyuyorum. Bunun azalacağı zamanlarında geleceğini umuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: praximuns61

İlacın 49, sigarasız yaşamımın 43. Günü. 15 yıl hiç duraksız günde en az 1 paket sigara içen birisi olarak çok rahat söyleyebilirim ki sigarasız bir hayat gerçekten şahane.
    Geçen zamanı şöyle bir değerlendirecek olursam şunları söyleyebilirim:

Uzun zamandır sigarayı bırakmak istiyordum fakat ömür boyu sigarasız yaşayacak olmayı bile düşünmek beni çok korkutuyordu. Birkaç kez irade ile bırakayım dedim fakat 15 yıl boyunca istisnasız sigarasız geçen tek bir günüm olmadı. Daha sonra champixi birkaç yerden duydum, bırakan birkaç kişiyle konuştum ve biraz araştırdım.

En sonunda bu site ile karşılaştım ve iş yerinde öğlen aralarında, boş vakitlerimde yaklaşık 1 hafta ilk sayfadan itibaren okumaya başlamadım. Bırakan ve bıraktıktan sonra gün sayan arkadaşların yazılarını, mücadele süreçlerini okudukça sigarayı bırakma istediğim fazlasıyla arttı. Daha sonra burdaki arkadaşların tavsiyelerine uyarak ilk önce Allen Carr’ın kitabı aldım okumaya başladım ve hemen akabinde ilacın 2 aylık paketini satın aldım. Kitap sigarayı bıraktıktan sonra bana çok destek oldu ve olmaya devam ediyor. Sigarayı normalde 13. Gün bırakmayı düşünürken, bir an önce bırakıp gün saymaya başlamanın hevesi ile 7. Günde deneme amaçlı hiç sigara içmedim ve o gün sigarayı bıraktım.

İlk günler çok hevesli olduğumdan inanılmaz rahat geçti. İlaç sayesinde sigara isteklerini çok rahat öteleyebildim. Ramazan ayına girdiğimizden beri sadece iftardan sonra sigara içme isteği fazla oluyor. Ama kitapta yazılanları aklıma getiriyorum ve hergün kendime şunu diyorum, dün yemekten sonra içtiğini farz et miden bulanacak başın dönecekti, aslında hiçbir zevk almayacaktın sadece şuan içmediğin için zevk alacağını zannediyorsun ve içtiğinede pişman olacaksın.

Bu telkinler gerçekten çok işe yarıyor. Ramazandan beri ilacı günde bir tane alıyorum bununda belki iftar sonrası isteğin artışında etkili olduğunu düşünüyorum.
    Herşey bir yana uzun zamandır sigara içmemek insana müthiş bir özgüven kazandırıyor. Sağlık açısından kazanımları hiç saymıyorum onlar paha biçilemez gerçekten.
    Bırakacak arkadaşlara şunu söyleyebilirm, Bu mereti bırakamayacak insan kesinlikle yoktur. Sadece biraz mücadele etmek gerekiyor. Ben hala sigara içilen ortamlarda bulunuyorum, sigara kokusu ekstra bir zorluk çıkartmıyor bana. Kendimi sigara dumanını içime çekerken düşündüğümde daha fazla bir sigara içme isteği duyuyorum. Bunun azalacağı zamanlarında geleceğini umuyorum.

Tebrikler.. unutmayın.. Tek fırt sigaraya başlatıyor.. Çok ciddi bir cümledir bu.
  • Arkadaşlar merhaba yaklaşık 8 aydır sigara içmiyordum . Bende champix ile bıraktım iki aylık paket kullandım . 3. Paketi alma ihtiyacı duymadım . Genelde alkolün yanında 1 veya iki tane içiyordum . Bu ara gerek çevremden gerek kendi isteğimden sigarayı tek tük içmeye başladım . Bugün iki tane içtim ve kendimi gerçekten kötü hissediyorum . Ne yapmamı tavsiye ediyorsunuz yardım edin lütfen

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Umut Aşkın U kullanıcısına yanıt
    8 ay cok uzun bir zaman.Tek tuk icmeye ne zaman basladiniz bilmiyorum ama bu tek sigaralarin hic bir zaman tek kalmayacagini hepimiz biliyoruz.Allen carr in dedigi gibi tek bir sigara diye birsey yoktur.O sadece kendini kandirmaktir.Ve zaten tek sigaranin insana verecegi bir sey de yoktur.
    Bence sigarayi birakmis bir insanin arada sigara icmesi tiryakilige dogru giden kapidan gecmesi demektir.
    Sigarayi birakmayi bir kac kez deneyen biri olarak.Tekrar baslamalarin hep bu tek sigaralarla oldu.
    Once ya gunde bir tane icsem ne guzel olur hem daha keyifli diye bir dusunce baslar.
    Sonra gunde birden 3 e cikarsin yemeklerden sonra iceyim falan...
    Bir sonraki adim gunde 5 e goturur.Sonra dersiniz ki ya 3 gunde 1 pk.iceyim bu tiryakilik degil.
    Sonra o da yetmez 2 gunde 1 pk.fena olmaz....sonra zaten ipin ucu kacar artik koyverirsin gider ta ki yine seni canindan bezdirene dek.
    Bence derhal bir silkelen ve 8 ay onceki durumunu dusun.Gerekirse doktora danis tekrar ilac al.Allen carr i tekrar bi izle ya da oku.Bu kadar emek vermissin yazik etme.
    Bence motivasyon tazelemeye ihtiyaciniz var.Asla bos vermeyin kararli olun.Kazanimlarinizi dusunun.Baslarsaniz tekrar kaybedeceklerinizi dusunun..

• Pazartesi günü ilacı alıcam kampanya varmış başlangıç ve devam paketi diye 356TL daha uyguna bulabiliceğim bir yer var mı?
  • stan14 S kullanıcısına yanıt
    Hocam kesinlikle haklısınız . Tekrar randevu alıp ilacı tekrar kullanmaya başlayacağım . Ortada 8 aylık emek var . Gerçekten bu kadar uğraşıpta boşa gitmesi daha kötü .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Para verip almayin.Devlet hastanesi veya saglik ocaginda Sigara biraktirma polikliniginden ucretsiz alabilirsiniz.Tabii once rabdevu alip doktoru gorun.Bir iki test yapiyor.
    Ben bu sekilde baslangic ve devam paketini ucretsiz aldim.
    Tabii devlet hala ucretsiz veriyor mu bilmiyorum.En azindan bi sansinizi deneyin.
    SIGARASIZ 92.GUN

• Daha fazla bekliyemeyip bugün gidip başlangıç ve devam paletini aldım 346 TL'ye.

Daha önce randevu alıp gitmemiştim şimdi de randevu alıp uğraşmak istemedim ki zaten 2 ay sigara içmesem ilaç kendini amorti edecek. Bu akşam 2 paket sigara alıcam ve içtiğim hergün kaç tane içtiğimi sayıcam. Yarın ilaca başlıyacağım.

• kent290lf K kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun.ilaca baslamak buyuk bir adim.Allen carr ile desteklenirse basari orani artacaktir.kurtuldunuz sayilir tebrikler...

• quote:

Orijinalden alıntı: stan14

Hayirli olsun.ilaca baslamak buyuk bir adim.Allen carr ile desteklenirse basari orani artacaktir.kurtuldunuz sayilir tebrikler...

Kitap mı video mu? Varsa link alabilir miyim?

Ben daha çok kokusundan rahatsız oluyordum sabah olsa da ilacı alsam diye iple çekiyorum.
    Gazan mübarek olsun. Bıraktın sayılır artık. Tebrikler.

https://www.youtube.com/watch?v=hGIA_0IrE3U

bu videonun linki neden surekli degisir anlamadım gitti. sigara firmaları mı sildiriyor nedir? yeni link yukarıda.

olay su; once kafada bitirmek sonrasında champix ve allen carr'ı iyice anlamak. ben bıurakalı 684 gun olmus, bu sure icerisinde 1368 paket, ve 27,360 adet sigara icmemeişim, paketi 10 liradan hesap edersek 13,680 TL cebimde kalmıs. oncesinde 17 yıllık sigara icicisiydim. simdi keske daha erken bıraksaymısım diyorum, 17 yıla ne gerek var ? hadi meraktan ictin 3-5 yıl. yeter di mi? bırakmak icin sadece bilincli sekilde istemek ve bunun yollarını arastırıp ogrenip anlamak yeterli.
  • u1076652 U kullanıcısına yanıt
    Kafada bırakıcam dedim kendime.

Sabah kahvaltı faslını hızlı geçip son kalan sigaramı içip ardından ilacı içtim

Gariptir ağzıma acı acı sular geliyor ilacı içeli 1 saat oldu daha
  • Arkadaşlar ben sigarayı 20.günde bırakabildim. Tek tük içiyordum 20. güne kadar. Bugün 22. gün. 2 gündür içmedim. Bazen cok kötü yokluyor ama içmeyecğeim. Kalp çarpıntıları vardı okuyanlar hatırlar yazmıstım daha önceden. O olay geçti. Yalnız kabızlık vs hala var. Çok kötü etkiliyor beni. Şu an iş yerinden yazıyorum birazdan eve gitcem sırf bunun için. Karın ağırısı , gaz olayı falan hep böylemi geçmiyor mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeniBenSevdim..

Arkadaşlar ben sigarayı 20.günde bırakabildim. Tek tük içiyordum 20. güne kadar. Bugün 22. gün. 2 gündür içmedim. Bazen cok kötü yokluyor ama içmeyecğeim. Kalp çarpıntıları vardı okuyanlar hatırlar yazmıstım daha önceden. O olay geçti. Yalnız kabızlık vs hala var. Çok kötü etkiliyor beni. Şu an iş yerinden yazıyorum birazdan eve gitcem sırf bunun için. Karın ağırısı , gaz olayı falan hep böylemi geçmiyor mu

ilk başta şişkinlik gaz yapıyor.. bir hafta icinde düzene girer.. tuvalet alıskanlığınızın değisme sebebi sigarayı kesmeniz. vucut alısacak. biraz sabır.
  • Siz değerli forum üyelerine bir sorum olacak sigarasız 85. gün ve elimde 43 adet 1 mg ilaç var yaklaşık bir aydır günde yarın miligram kullanıyorum yarın miligram kullanmaya devam edersem 80 gün daha ilaç kullanmam gerekiyor hatta aşağı yukarı 100 gün eder yani 180 gün gibi bir süre ilaç kullanmış olacağım sizce ilacı şu anda bırakıp artık ilaçsız bir şekilde mi devam etmeliyim yoksa yarın miligram kullanarak Son paketini bitirmeli miyim not yoksunluk durumum az denecek kadar ve kolay kolay bir şekilde üstesinden gelebiliyorum şimdiden çok teşekkür ederim saygılarımı iletiyorum

• 
Sayfa: önceki 452453454455456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.