Şimdi Ara

SİGARAYI CHAMPIX İLE BIRAKANLAR, BIRAKMAYI DÜŞÜNENLER! (433. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.580
Cevap
167
Favori
1.419.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 431432433434435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: wilym@n

Dostlar merhaba,sigarayı bırakalı 4 yıl oldu tabi champix'le bıraktım,tereddüt eden herkese tavsiye ederim mutlaka deneyin.benim gibi iradesi zayıf birine bile sigarayı bıraktırabiliyorsa sanırım herkes bırakabilir,ayrıca devlet tekrar ücretsiz dağıtmaya başlamış sanırım.

Hayır dağıtılmıyor. benim 1 hafta bitmek üzere ama yoksunluğu çok fazla hissediyorum. Nekadar daha zamana ihtiyacım var kurtulabilmem için
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakamoz0618

quote:

Orijinalden alıntı: wilym@n

Dostlar merhaba,sigarayı bırakalı 4 yıl oldu tabi champix'le bıraktım,tereddüt eden herkese tavsiye ederim mutlaka deneyin.benim gibi iradesi zayıf birine bile sigarayı bıraktırabiliyorsa sanırım herkes bırakabilir,ayrıca devlet tekrar ücretsiz dağıtmaya başlamış sanırım.

Hayır dağıtılmıyor. benim 1 hafta bitmek üzere ama yoksunluğu çok fazla hissediyorum. Nekadar daha zamana ihtiyacım var kurtulabilmem için

Bence bunun zamanla degil senin sigara fikrini henuz tamamen kafanda curutememenle alakasi var bence sigaranin olumsuz taraflarini dusun izlemediysen bide allen carr videosunu izle karar vermek basarmanin yarisidir yarisini hallettin biraz sabir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• http://www.gazetevatan.com/bakanliktan-mujde-ucretsiz-donem-yeniden-basladi-752504-gundem/ arayın sorun ilgilenin.şimdi okuduğum bir haber.ücretsiz olmuş.

ilaç bazı insanlarda 20.günden sonra etki edebiliyor.sorun olmuyor ise dolu mide ile içmeyin.emilim azalıyor olabilir.

allen carr videosu çok önemli mutlaka izleyin. video buhttp://alkislarlayasiyorum.com/icerik/201223/sigarayi-birakmanin-kolay-yolu-allen-carr
    SİGARASIZ245.GÜN

• Arkadaşlar aramızda sigarayı bırakan yada bırakmaya çalışan KOAH hastası olanlar varmı. Bende koah başlangıcı var biliyosunuz sigarayıda yeni bıraktım. Bugün bir yakınımı göğüs polikliniğine götürdüm oradaki hastalarla muhabbet ettim. Okadar KOAH hastası varki çoğunlığu hala sigara içiyor. Ama bırakma özlemiyle yanıp tutuşuyorlar. Bu sitenin adresini ve champixin adını yararını söyledim. Siteye uğrayın bırakmanız kesin dedim. Bir bayan oda KOAH hastası sigarayı bırakmış bi süre tekrar başlamış ama iş işten geçmiş makineye bağlanacakmış randevu almaya çalışıyodu. Doktoru keşke başlamasaydın bu günleri görmüyecektin demiş. Kadıncaz nasıl içmeye başladım diye kahrediyodu kendine. Oraları gören asla başlamayı düşünmez arkadaşlar. Vaktiniz varsa oraları ziyaret edin

• selam,

dün 6.günümdü sigarayı günde 3'e düşürmüştüm,8.günde bırakacğım demiştim. Sabah ilacından sonra inanılmaz bir çarpıntı ve sinir oldu (ama bak öyle böyle bir sinir değil, insanı katil eder), ayrıca midemde inanılmaz bir yanma. Akşam ilacını pas geçip bu sabah aldım, demek benim bünyenin kaldırabileceği doz bu deyip daha fazla zorlamaya karar verdim. Bu arada eczaneye "Beloc" isimli ilacı kullandığımı söylemiştim( tansiyon, dolayısıyla çarpıntı için) "aa bu ilacı kullanıyorsanız zaten sigara içmemeniz lazım hemen ilaca başlayın" dedi. Aldım gazı ben tabi, ama evdeki hesap çarşıya uymadı yani, eksik bilgilendirme, ya da daha doğrusu bilgilendirmeme oldu. Yan etkileri ile ilgili daha hızlı çalışılsa keşke, çünkü kesinlikle içme isteğini gideriyor. arkadaşlar %20 yazmışlar ama bence %1 irade yeterli %99'unu ilaç hallediyor. Tabi doz artırımı olmadan ne kadar faydası olur bırakmaya bilemiyorum. İyice düşünün kullanmaya başlamadan önce, doktorunuza danışın.

• 17 agustos 2012 biraktigim tarih

• quote:

Orijinalden alıntı: RoLaN

17 agustos 2012 biraktigim tarih

Maşallah tebrik ederim sizi. Buzamana kadar olan süreci anlatırmısinız. Mesela ben 1 HAFTAYI bitirdim ancak sigara burnumda tütüyor.Sizde kafada bitirmekten bahsetmeyin çünki ben bu yola girmeden gemileri bile yakmıştım. Ama nedense 3 gun sonra aklıma geliverdi işte.ömrüm onun hasretiyle geçecekmiş sanki. Ama ilaç 10 numara. Bana dünya dolusu altın verseler 1 hafta sigara bıraktıramazlardı.

• Champix in yan etkilerini yasayanlar var mi

• hhy58 H kullanıcısına yanıt
    net,karışık ve fazla rüya hariç hiç bir yan etkisi olmadı.ilaç bitince rüyalarda bitti.

SİGARASIZ 246.GÜN
  • Selamlar arkadaşlar, abimden kalan 2 haftalık Champix var, günde 5-6 tane içerken içmeyi bırakınca 10-15 oluyor veya olacak bu gidişle, kullanmak istiyorum, çok yan etkisini görür müyüm, baya pskolojik etkisi var, sinir konusunda endişeleniyorum, birde ne kadar, ne sürelerde kullanmalıyım?
    Bende cok uykusuzluk yapti ve arasira net ruyalar. Uykusuzluk mahvediyo ama beni. Bazen yattigim yerde 3-4 saat uyuyamiyorum.

Kabızlık ve rüya. Rüyalardan çok şikayet etmesemde kabızlık rahatsız ediyo

• quote:

Orijinalden alıntı: Rwenzori

quote:

Orijinalden alıntı: showy59

Bugun sigarasiz 5. gunum hersey yolunda hala kriz filan yasamadim yanliz dilimde ufak ufak yaralar cikti daha erken degilmi yaralar icin?

Erken ama bunun sigarayı bıraktığın için çıktığınıda söyleyemeyiz.

Sigaranın bilinen tek yararı ağız içinde oluşan aftları gidermesi. Sigara ortadan kalktığında aft direnci zayıf olduğundan yara çıkması gayet doğal. Ancak bunun da basit tedavileri olduğunu unutmayın.
  • Bu gun ilk 0.5 mg aldim bulanti dikkat bozukluğu ve kisa sureli carpinti yapti. Aceba kullanmasam mi

• quote:

Orijinalden alıntı: baybora

quote:

Orijinalden alıntı: Rwenzori

quote:

Orijinalden alıntı: showy59

Bugun sigarasiz 5. gunum hersey yolunda hala kriz filan yasamadim yanliz dilimde ufak ufak yaralar cikti daha erken degilmi yaralar icin?

Erken ama bunun sigarayı bıraktığın için çıktığınıda söyleyemeyiz.

Sigaranın bilinen tek yararı ağız içinde oluşan aftları gidermesi. Sigara ortadan kalktığında aft direnci zayıf olduğundan yara çıkması gayet doğal. Ancak bunun da basit tedavileri olduğunu unutmayın.

Bana yazdıysan, ne alakası var? Yazmadıysan yanlış alıntı.
    Söz konusu aft çok farklı birşey yüzünden çıkmışda olabilir, sigara bırakma döneminde olduğu içinde olabilir, (ki bence erken) bunu bilemeyiz. Sigara bırakma döneminde yaşanan ağız yaraları olayı ise farklı bir konu.

Ayrıca sigaranın bu yararını hangi tıbbi kaynaklarla açıklıyorsunuz, sigara içen insanlarda aft vs sorunlar görülmekte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rwenzori -- 25 Mart 2015; 20:24:57 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: hhy58

Bu gun ilk 0.5 mg aldim bulanti dikkat bozukluğu ve kisa sureli carpinti yapti. Aceba kullanmasam mi

Pekine halt edecen ozaman? Kardeşim kendini sigaraya devam ettirmek için bahaneler arama okadar olacak ve geçecek. Sana bu yazıları yazarken canım bi sigara istiyo ki anlatamam ama dayanacağız. Sigarayı bırakmak kolay deyil bilerek çıktık bu yola. Şu sigaranın zararlarını anlatan videoları bi izlesene. O yatalak insanların sigara yorumlarını, SİGARADAN akciğerleri sadece ceviz kadar kalmış ablamın nefes alamayışını bir izlede, bukadarcık dikkat bozukluğuna değermi değmez mi anla kardeşim.Beni yanlış anlama amacım seni tenkit etmek deyil destek olmaktır

• Evvela tsk ederim. Estağfurullah yalnisda anlamadim. Suan ilk hapi alali 10 saat oldu vucudum alisik olmadigim tepkiler veriyor. Misal orta duzeyli surekli bulanti ve uzun sureli yorgunluk. Bunlar normal mi demek icin sordum. Umrarim kurtuluruz :) herkese tsk ederim saygilar

• Ben iki üç sefer çok kısa süreli bulantı yaşadım şuanda onlarda yok. Diğer arkadaşlarda daha şiddetli olmuştu ama bulantı ama vücud alışınca onlarda kesiliyor. Yorgunluk ve yataktan kalkmama isteği hala hat safhada. 2 aylık kullanım almıştım yani 1 aydan biraz daha fazla bunlar olacak bunada şükür. Diğer yollarla bırakmalarımda başımı akşama kadar kaldıramıyodum. Zaten hiç bişey kullanmadan bırak inan nikotin yoksunluğu bu anlattıklarımızın 100 mislini yaşatıyor. Neyse sen belirlediğin günün içerisinde bırak gerisini ilaç hallder. Şimdi bunları yazarken çok rahatım ama demin öyle deyildim.İlacı almaya 2_3 saat kala yoksunluk hat safhada oluyo, ama sen ne olur sabret ve video izle sigara ile ilgili.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakamoz0618

Ben iki üç sefer çok kısa süreli bulantı yaşadım şuanda onlarda yok. Diğer arkadaşlarda daha şiddetli olmuştu ama bulantı ama vücud alışınca onlarda kesiliyor. Yorgunluk ve yataktan kalkmama isteği hala hat safhada. 2 aylık kullanım almıştım yani 1 aydan biraz daha fazla bunlar olacak bunada şükür. Diğer yollarla bırakmalarımda başımı akşama kadar kaldıramıyodum. Zaten hiç bişey kullanmadan bırak inan nikotin yoksunluğu bu anlattıklarımızın 100 mislini yaşatıyor. Neyse sen belirlediğin günün içerisinde bırak gerisini ilaç hallder. Şimdi bunları yazarken çok rahatım ama demin öyle deyildim.İlacı almaya 2_3 saat kala yoksunluk hat safhada oluyo, ama sen ne olur sabret ve video izle sigara ile ilgili.

Tsk ederim umarim iyi olur gece kabus gördüm ve feci bir sekilde kustum :(

• merhaba,

bugün ilaca başlamamın üzerinden 13 gün geçti. yarın sigarayı bırakma günüm. son 4 gündür, hiç bir zorlama olmadan, normalde 1 paket içtiğim sigara yarım paket ve altına düşmüştü. bugün 1 tane sigara içtim şu saate kadar ki, bu inanılmaz bir şey. yalnız, ilaca başladığım günden bu yana kendimi hiç bu kadar halsiz ve yorgun hissetmemiştim. ilacın yan etkileri kişiden kişiye değişmekle birlikte, kesin olan bir şey var ki sigarayı unutuyorsunuz, aramıyorsunuz.

bırakma yolundaki herkese sabırlar dilerim. pes etmek yok.
  • 
Sayfa: önceki 431432433434435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.