Şimdi Ara

Samsung, 2009 yılında 227 milyon adet cep telefonu satışı gerçekleştirdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Nokia'nın dün bizlerle paylaştığı 2009 yılı 4. çeyrek finansal raporlarından sonra, Güney Kore'nin en büyük cep telefonu üreticisi Samsung da sessizliğini bozdu.

Bugün yayınlanan raporlara göre Samsung, 4. çeyrekte 69 milyon adet cep telefonu satışı yaptı. Bu miktarin 3. çeyreğe göre 9 milyon, 2008'in son çeyreğine göre ise %16 daha fazla olduğu belirtiliyor. 2009 yılının tümünü göz önünde bulundurursak da yaklaşık 227 milyon adet cep telefonu satılmış. Firmanın geliri 9 milyar 900 milyon dolar, faaliyet karı 852 milyon dolar olarak gerçekleşti. Pazar payı da firma yetkililerince %20 civarında tahminleniyor.

Samsung'un 2010 yılındaki hedefi ise daha yüksek: %10 daha fazla satış miktarı. Bakalım bu hedefe ne kadar yaklaşabilecekler?

• saniyede 7 tane samsung telefon satılıyor, nokia da 9 tane satıyormuş ...
  • yıl olmuş 2010...elimde hala D600üm var...samsung N400-N620 ve D880 kullandım...müthiş aletler...fiyatlar biraz rekabete cevap verse süper olur...ve heresin önüne geçer...
  • biraz tavsanla kaplumbağa hikayesi gibi oldu sanki. samsung hızla yaklaşıyor. fakat kaliteyi artırması gerektiğini düşünüyorum.
  • samsung e250den kazandı satış patlaması olmuştu bi dönem :D
  • e250 d900 i yarsından fazlası
  • Bu kadar çok telefon satıyorlar, bu kadar para kazanıyorlar ama yazılım desteği sıfır, iki aydır i8910um var eğer türk fw ciler olmasa geri sattacaktım telefonu, neyse ki donanım haber var...
  • Samsung yazılım desteği olarak malesef oldukça geride.

o yüzden PDA tarzında Apple, ucuz normal bir telefon alacaksam tercihim Samsung
  • quote:

Orijinalden alıntı: infinite

yıl olmuş 2010...elimde hala D600üm var...samsung N400-N620 ve D880 kullandım...müthiş aletler...fiyatlar biraz rekabete cevap verse süper olur...ve heresin önüne geçer...

bu yazıyı yazdım d600e nazar deydi tuş takımı gümledi... :D

neyse samsunga devam 3-4 haftadır U900 soul kullanıyorum...bu adamlar çok farklı adamlar :D
  • kagıt üstünde özellik fiyat olarak cezbediyor lakin hepsinin kronik bir sorunu var neredeyse
  • Benim gördüğüm en büyük sorun yazılım sorunları.Cihazları görünce almak istiyoruz ama yazılım sorununu duyunca hemen elimizi çekiyoruz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.