Şimdi Ara

ATi Radeon HD 5450'nin teknik özellikleri gün ışığına çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
11.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çift grafik işlemcili ATi Radeon HD 5970 modeliyle endüstrinin en hızlı ekran kartına sahip olan AMD, DirectX 11 desteğini giriş seviyesine getirmeye hazırlanıyor. Şubat ayı ile birlikte satışa sunulması planlanan yeni modellerden Radeon HD 5450'nin teknik özellikleri gün ışığına çıktı.

40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Cedar GPU'sunun kullanıldığı yeni model, 64-bit bellek veri yolu desteğine ve 80x paralel işlem birimine sahip. Grafik işlem birimi 650MHz, bellekleri ise 1600MHz'de görev yapan DirectX 11 destekli ekran kartında 1GB GDDR3 bellek kullanılacak.

Düşük profilli baskılı devre ve pasif soğutma kullanacağı belirtilen yeni model, Unified Video Decoder 2.0 teknolojisiyle yüksek tanımlı video hızlandırma desteği de sunuyor. Görüntü aktarımı için D-Sub, DVI ve HDMI çıkışlarına sahip olacak kartın fiyatı ise 50 Avro seviyesinde olacak.

• Hazır Pc' cilere gün doğdu yine (isim vermiyorum).
  • quote:

Orijinalden alıntı: hedevilcate

Hazır Pc' cilere gün doğdu yine (isim vermiyorum).

Çekinme söyle Casper
  • oyun performansını merak ettim 1 gb bellek yüksek çözünürlükte etkili olacak ama veri yolu ve gpu performansı nasıl oyun teflerinde göreceğiz.
  • hd3450 nin dx 11 li versiyonu
  • Giriş seviye kart için 1600MHZ bellek hızı güzelde, 64-bit olması kötü olmus. Eğer 128bit olsaydı en azından oyunlarda az cok birşeye yarardı.
  • Pasif soğutma yaprakları değişik olmuş :)
  • Mario + 1080p film .
  • http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_ATI_graphics_processing_units#Evergreen_.28HD_5xxx.29_series

Film izlemek ve oyunları düşük seviyede oynamak için yeterli bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali277 -- 29 Ocak 2010; 17:36:24 >
  • Bu kartla birlikte hazır PC'lerde Mariodan başka oyun oynanabilecek artık

Şaka bir yana giriş seviyeleri sonunda adam gibi bir hale gelmeye başladı.
    FX5200 rezaletleri filan yok artık Allahtan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XRacer -- 29 Ocak 2010; 21:35:11 >
  • oyunları optimum ayarlarda oynar, film vs gibi işlerede çok yarar.

bu arada en güzelide pasif soğutma tabiki.sessizliğe önem verenler için ideal
  • Giriş seviyesi bir kartın gddr5 bellekle gelmesi beni oldukça şaşırtacaktı. Neyse gerçek dünyaya döndük. Buarada bu kartın 120 adet akış işlemcisine sahip ve 128bit bellek veriyolu ile gelmesini beklerdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sgnr

Pasif soğutma yaprakları değişik olmuş :)

değişik ve hoş olmuş.
  • soğutma tasarımına bak suya atsan yüzer :D
  • abi bi bilgisayar aldım 4 çekirdek işlemcili, 4 gigabyte ram li, 1 gb ekran kartlı...markası da casper :)
  • kesin artık şu casper muhabbetini! iyice kabak tadı verdi artık,her konuda bu yorum sıktı!
  • quote:

Orijinalden alıntı: mamad

Giriş seviyesi bir kartın gddr5 bellekle gelmesi beni oldukça şaşırtacaktı. Neyse gerçek dünyaya döndük. Buarada bu kartın 120 adet akış işlemcisine sahip ve 128bit bellek veriyolu ile gelmesini beklerdim.

Katılıyorum. 128 Bit olsa iş yapardı fakat 64 Bit...
  • hd 3200 serisinde olduğu gibi anakartlarda o/b olarak görmek istiyorum. hd 5200 adıyla sunulacağını tahmin ediyorum. bende hd 3200 var 1280*1024 GRİD oynuyorum. bu en az iki katı güçlü olur. bendeki gpu 40x paralel işlemcili bu 80x.
  • http://www.amd.com/us/products/desktop/graphics/ati-radeon-hd-5000/hd-5450-overview/Pages/hd-5450-specifications.aspx

sitesinde 128bit diye okudum, acaba yanlışmı okdudum

128-bit floating point HDR rendering
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.