Şimdi Ara

IDC: Cep telefonu satışları arttı, Nokia'nın hakim pozisyonu sürüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • IDC farklı sektörler için hazırladığı araştırma raporlarını yayınlamayı sürdürüyor. Piyasa analizleri yapan firmanın yeni çalışması, cep telefonu pazarının son çeyrek performansını masaya yatırıyor. Hazırlanan rapora göre, arka arkaya beş çeyrektir düşüş yaşayan küresel cep telefonu pazarı, uzun bir süre sonra ilk defa son çeyrekte yeniden yükselişe geçti. 2008'in aynı dönemi ile kıyaslandığında %11.3 büyüme yaşayan pazarda 325.3 milyon adetlik satış gerçekleştiririlirken, geride bıraktığımız yılın tamamında 1.13 milyar telefon satıldığı, 2008'in tamamı ile kıyaslandığında, satışların %5.2 oranında düştüğü açıklandı.

Üreticiler liginin dördüncü çeyrek puan durumuna baktığımızda ise 126.9 milyon adetlik satış ve %39'luk pazar payı ile Nokia'nın hakim pozisyonunu koruduğunu görüyoruz. Nokia'nın hemen ardından ikinci sırada, 68.8 milyonluk satış ve %21.1'lik pazar payı ile Samsung, üçüncü sırada ise 33.9 milyonluk satış ve %10.4'lük pazar payı ile LG geliyor. Dördüncü ve beşinci sırada ise sırasıyla %4.5 pazar payı ile Sony Ericsson ve %3.7'lik pazar payı ile Motorola'nın yer aldığını görüyoruz. IDC'nin tahminlerine göre, 2010 yılında ekonomik iyileşmeye ve artan talebe bağlı olarak küresel pazarda satışların daha da artması bekleniyor.

• 92 günde 126.9 milyon adet = günde 1.379.348 adet = saniyede 16 adet.

Nokia.
  • Lg pazar payını %10'un üzerine çıkarmayı başarmış.
    Nokianın bu pozisyonu kolay kolay değişmez gibi görünüyor.Hele saniyede 16 adet satarsa
  • nokia işini iyi biliyor... diger birçok firma cep telofonundan başka ürünler üretiyor... nokia ise sadece cep telefonu üzerine adını konusturuyor... önde olması çok çok normal...
  • nokia almam hoşuma gitmiyo artık ya adamlar ülkesini cep telefon ile kalkındırıyolar resmen :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: DungeonKeeper

nokia almam hoşuma gitmiyo artık ya adamlar ülkesini cep telefon ile kalkındırıyolar resmen :D

Ama göz'e hitap eden kullanışlı şık telefonlar yapıyorlar.Hakediyorlar.Allah var yukarda.
  • nokıa neden satıyor, vaka : nokıa 7610 cep telefonum 6.kattan betona cakıldı ,kapak batarya hersey dagıldı.sakin bır sekılde asagıya ındım parcaları topladım ,tıkır tıkır calısıor.6 senedır hemde.baska modellerı boyle mıdır bılemıyorum ancak taş gıbı super telefon.X6 yı beklıyorum.
    2 tane yenı telefonum var,cıksın alıcam.
  • Sağlamlığı bilmem ama ; o kadar marka cep tel kullandım kullanım kolaylığı bakımından nokiadan iyi olanı göremedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GeceBekcisi
    92 günde 126.9 milyon adet = günde 1.379.348 adet = saniyede 16 adet.

Nokia.

Hatta her 6.25 salisede bir telefon satıyor
  • telefon gibi telefon ürettiği içindir..
  • Nokia ====> KINNEKTİNG PİPIL
  • Çünkü akıl var mantık var.. Kullanıcının kendini elit hissetmesi gibi bir düşüncesi yok, özellikleri de çok yönlü ve işlevsel, adamlar satıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgabc

Çünkü akıl var mantık var.. Kullanıcının kendini elit hissetmesi gibi bir düşüncesi yok, özellikleri de çok yönlü ve işlevsel, adamlar satıyor..

Çok doğru ve her kesime ulaşabiliyor başarının sırrı burada gizli bence,
    küçücük cihazlara da hemen her donanımı yerleştirebiliyor , eksiksiz...
  • nokianın 1. liği fazla sürmez gibime geliyor.çünkü piyasada çok sağlam rakipler var artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BayBağatur

quote:

Orijinalden alıntı: tolgabc

Çünkü akıl var mantık var.. Kullanıcının kendini elit hissetmesi gibi bir düşüncesi yok, özellikleri de çok yönlü ve işlevsel, adamlar satıyor..

Çok doğru ve her kesime ulaşabiliyor başarının sırrı burada gizli bence,
    küçücük cihazlara da hemen her donanımı yerleştirebiliyor , eksiksiz...

Görüşlere kesinlikle katılıyor ve eklemek istiyorum;
    Nokia kaliteli cihazlar yapıyor.Diğer markalar 2 senede tuzla buz olurken nokialar 3-4 sene dayanıyor.(genel olarak)
    Bunun dışında kullanımı çok kolay.İsterseniz giriş seviyesi alın,isterseniz ful dokunmatik üst seviye bir model alın alışmakta hiç zorluk çekmiyorsunuz.Menüleri çok iyi tasarlıyor nokia.Hemen her menü altında yardım sekmesi bulunuyor.Ayrıca kullanma kılavuzlarını anlaşılır ve detaylı hazırlıyorlar.Eğer daha ayrıntı isterseniz internette nokianın sayfasında gerekli herşeyi bulabiliyorsunuz.Cihazı güncellemek çok kolay.Bunun için usb data kablosuna ihtiyacınız bile yok.Hatta şarjınız yoksa güncelleme sırasında size uyarı veriyor.
    Bu tip basit ama kullanışlı özellikler nokiayı daha çok birinci sırada tutar diye düşünüyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.