Şimdi Ara

Monitor Audio (MA) Başlığı (148. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.255
Cevap
30
Favori
163.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MA RS8 ikinci el 2000 TL gibi bir rakama buldum, fakat eski seri bir hoparlör pekte hakkında bilgi bulamadım. Amfim Pio 921 ikisi uyumlu olur mu? Önerebileceğiniz başka bir seri (BX6 vs.) olur mu?
  • B ile R serileri arasında epey bir fark var. RS eski bir seri ama benim severek kullandığım ve yaklaşık 3 sene önce sattığım hoparlörlerim. Fiyatı kurları da düşünürsek çok sayılmaz ama önemli olan tabiii temiz kullanılmış mı, kozmetik ve teknik bir sorunu var mı o daha önemli kanımca.
    PİO ile pek memnun olmayan RX kullanıcıları olmuştu yanlış hatırlamıyorsam
    ben Onkyo AVR ile kullanmıştım 608 zayıf kalıyordu 809 ile kendine gelmişti hoparlörler.
    bu eşleşmelerde kişisel zevk ve beklentiler daha ön planda kanımca.
    benzer rakamlara eğer mekanınız büyük değilse RX6 bulabilirseniz onu da düşünebilirsiniz mesela

• abebernis A kullanıcısına yanıt
    ma rx2 ler duruyor ise ilgilenirim .. walnut renk arıyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: aticus3

B ile R serileri arasında epey bir fark var. RS eski bir seri ama benim severek kullandığım ve yaklaşık 3 sene önce sattığım hoparlörlerim. Fiyatı kurları da düşünürsek çok sayılmaz ama önemli olan tabiii temiz kullanılmış mı, kozmetik ve teknik bir sorunu var mı o daha önemli kanımca.
    PİO ile pek memnun olmayan RX kullanıcıları olmuştu yanlış hatırlamıyorsam
    ben Onkyo AVR ile kullanmıştım 608 zayıf kalıyordu 809 ile kendine gelmişti hoparlörler.
    bu eşleşmelerde kişisel zevk ve beklentiler daha ön planda kanımca.
    benzer rakamlara eğer mekanınız büyük değilse RX6 bulabilirseniz onu da düşünebilirsiniz mesela

Teşekkür ederim. RX6 lar kafama yatmaya başladı araştırdıkça Pio konusunda problem değil nasılsa virüs girdi bir kere Onkyo falan hangisiyle iyiyse onuda alırız artık :)

• Arkadaşlar merhaba , Monitor audio APEX A10 / AW12 / A40 dan oluşan surround bir sistem toplamayı düşünüyorum, Bu seri ile alakalı tecrübesi olan varmıdır ?
  • başlığı biraz geriye doğru tararsanız sanırım paulbroke nickli forumdaş bu modeli kullanmış ve izlenimlerini ve fotoğraflarını da paylaşmıştı. Ürün hakkında bir fikir sahibi olursunuz diye düşünüyorum
  • Merhaba Arkadaşlar,

Ben de inşallah perşembe günü MA Rx6 alarak aranıza katılmış olucam ama Amfi konusunda bir türlü karar veremedim 2500 tl civarı bütçem var ne önerirsiniz?
  • Surround Back olarak kullanmak üzere aldığım Monitor Audio RX FX'ler için bugün futureshop'tan AudioQuest FLX/SLiP 14/4 Bi-Wire Speaker kablosu aldım. Gümrük limitini biraz geçti umarım sorunsuz gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furai -- 3 Ocak 2015; 16:57:12 >
  • furai F kullanıcısına yanıt
    hayirli olsun . bu kabloyu secmenizdeki sebep nedir peki?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuzazgin

teşekkür ederim. daha önce surround hoparlörler için bu kablodan aldım ve çok memnun kaldım. Alma sebeplerim ise, fiyatı çok uygundu, kablo 4 uçlu olduğu için amfiden arka hoparlörlere tek kablo çekmek yeterli olacaktı böylece hem kablo kirliliği az olacaktı hem de metraj yüksek olduğundan 2 hoparlöre tek kablo alınacağı için fiyat uyguna gelecekti, ayrıca whathifi tarafından kendi fiyat kategorisinde yılın kablosu seçilmişti.

kabloyu aldığımda beklediğimden çok daha iyi performans verdi. bu sebeple surround back içinde aynı kabloyu tercih ettim. Ayrıca geçenlerde kabloyu frontlarda denedim, kabloyu kesip ziyan etmeyeyim diye 13 metre olarak bağladığım halde şaşırtıcı derecede iyi performans aldım. frontlarda dh labs Q10 kablo bağlıydı açıkçası ondan bile daha çok hoşuma gitti ve dh labs Q10'u sattım ve frontlar ve center içinde AudioQuest FLX/SLiP 14/4 sipariş ettim bu yüzden metraj biraz yüksek oldu bu sefer, inşallah gümrüğe takılmaz.

• furai F kullanıcısına yanıt
    tekrar hayirli olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar, stereo da kullandığım 9.6'ların yerine yeni sılver 8 'ler nasıl olur. Nad C 352 ile kullanılacak.
    9.6'lardan daha açık çalar mı. Paradıgm monitor 11, Focal 928 yada 936 ve Sılver 8 arasında karar vereceğim. Özellikle MA kullanan arkadaşlardan görüş rica ediyorum.
  • Nisan 2013 de aldığım RX8'lerim (high gloss black) satılıktır. Faturası kutuları mevcut olup sıfır ayarındadır. Pişme süreleri henüz tamamlanmadı.. İlgilenenler PM den msj atabilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: furai

quote:

teşekkür ederim. daha önce surround hoparlörler için bu kablodan aldım ve çok memnun kaldım. Alma sebeplerim ise, fiyatı çok uygundu, kablo 4 uçlu olduğu için amfiden arka hoparlörlere tek kablo çekmek yeterli olacaktı böylece hem kablo kirliliği az olacaktı hem de metraj yüksek olduğundan 2 hoparlöre tek kablo alınacağı için fiyat uyguna gelecekti, ayrıca whathifi tarafından kendi fiyat kategorisinde yılın kablosu seçilmişti.

kabloyu aldığımda beklediğimden çok daha iyi performans verdi. bu sebeple surround back içinde aynı kabloyu tercih ettim. Ayrıca geçenlerde kabloyu frontlarda denedim, kabloyu kesip ziyan etmeyeyim diye 13 metre olarak bağladığım halde şaşırtıcı derecede iyi performans aldım. frontlarda dh labs Q10 kablo bağlıydı açıkçası ondan bile daha çok hoşuma gitti ve dh labs Q10'u sattım ve frontlar ve center içinde AudioQuest FLX/SLiP 14/4 sipariş ettim bu yüzden metraj biraz yüksek oldu bu sefer, inşallah gümrüğe takılmaz.

Merhaba,

Tek kabloyu 2 ye nasıl ayırmıştınız, surroundlar arasında mesafeyi göz önüne alınca bende yapabilirmiyim diye düşündüm. Birde size maliyeti ne oldu?

• quote:

Orijinalden alıntı: bwhiteshark

quote:

Orijinalden alıntı: furai

quote:

Merhaba,

Tek kabloyu 2 ye nasıl ayırmıştınız, surroundlar arasında mesafeyi göz önüne alınca bende yapabilirmiyim diye düşündüm. Birde size maliyeti ne oldu?

Merhaba,

Kabloyu avr tarafından 10-15 cm. açmak yeterli tüm uçları burada avr'ye bağlayıp tek kablo olarak sur. hop.lerin olduğu duvara kadar çektim. arka duvarda iki sur. arasındaki mesafe kadar kabloyu sıyırmak gerekiyor. Kablonun dış izolatörü biraz sert bu sıyırma işlemi kabloya zarar vermemek için biraz sabır gerektiriyor

Ben kabloyu futureshop sitesinden aldım normalde metresi 5.8 sterlin gözüküyor fakat login olarak tr.den bağlanınca yurtdışı satış olduğu için %20 indirim uyguluyorlar metresi 4,64 sterline geliyor, benim posta ücreti 2,99 sterlin tuttu.

Kabloyu postalayınca takip numarası veriyorlar ve bu numarayla postanenin yurtdışı posta takip sayfasından postayı takip edebiliyorsun. Bu arada benim kablo gümrüğe takılmadan dağıtıma çıkmış muhtemelen p.tesi veya salı elimde olur

• Merhaba Arkadaşlar,

Bende geçen hafta MA RX6 alarak aranıza katıldım,Şuan centre bakıyorum RX Centre black oak rengi bulamadım,Rx serisi yerine yeni çıkan Silver serisi var ondan alsam uyum sorunu olurmu? RX6 6 Ohm Silver centre 8 ohm olarak gözüküyor bu ne gibi bir sorun yaşatabilir sizce?

Teşekkürler,
  • quote:

Orijinalden alıntı: zerkan1907

Merhaba Arkadaşlar,

Bende geçen hafta MA RX6 alarak aranıza katıldım,Şuan centre bakıyorum RX Centre black oak rengi bulamadım,Rx serisi yerine yeni çıkan Silver serisi var ondan alsam uyum sorunu olurmu? RX6 6 Ohm Silver centre 8 ohm olarak gözüküyor bu ne gibi bir sorun yaşatabilir sizce?

Teşekkürler,

hangi amfi ile rx6 ları suruceksiniz ve surround da ne kullanıcaksınız?
    birde odanız kac m2 dir? bilgileri alabilirsem bende rx-2 ve rx-6 sistem yapıyorum çünkü..
    silver rx eski yeni seri uyum sorunu olacagını zannetmiyorum..
    selamlar..
  • Ben daha önce m.a.rx6 ile onkyo tx sr 608 ile kullanmış ve çok memnun kalmıştım ama çok aramama rağmen bir rx center bulamadım yani komple bir sistem kullanamadim m.a rx serisi tükendiği için black oğak renk center bulmak çok zor m.a.rx6 oluşan siteminiz hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tema59 -- 12 Ocak 2015; 12:36:02 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende Pioneer SC-LX56-S var,Rx6 ları onunla kullanıyorum,surround ları henüz alamadım ilk önce centre alıp sonra rx2 veya rxfx almayı düşünüyorum.Odam 15m2 ama haziran dan sonra ev bana kalıcağı için 35m2 lik odaya geçiş yapıcam,O zaman da Subwoofer derdi başlıcak :).

Benim RX black oak rengi,Aslında Black High Gloss Buldum ama gözüme takılırmı diye rahatsız oluyorum,Olmadı Black high Gloss u alıcam artık.
  • zerkan1907 Z kullanıcısına yanıt
    RX6 hayırlı olsun, güle güle kullanın. Eğer Center'ı tv sehpası veya ünitesi gibi bir mobilyanın içine yerleştirecekseniz parlak olması çok rahatsız etmez, koruyucu ızgarası ön yüzü tamamen kaplıyor.
  • 
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.