Şimdi Ara

Monitor Audio (MA) Başlığı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.256
Cevap
30
Favori
163.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yeni kolonlarin pisme suresi icin MA'in sattigi De-tox cd'ler veya benzeri CD'lerden kullanan oldumu? Bir yarari olurmu yoksa oluruna birakip kendi kendine pismesini mi beklemeli?
  • Olur çok daha hızlı burn in süreci geçirirsiniz, istediğiniz buysa tabi. Ben şahsen, burn in süreçlerini seviyorum(200-300 saat olanlar acı verici). Sesteki değişimi, component in gittikçe değişen, oturan, güzelleşen ses evrimini duymak bana keyif veriyor.
  • hizlandirmak iyi olabilir, MA'in da 200 saat gibi surede pistigi soyleniyor. neden bu CD'lerden birer tane satin alma esnasinda beraber vermezlerki, simdi arayip bulmak gerekecek. belki satin aldigim yerde vardir bir sorayim. gerci bu CD'ye de ne kadar dayanilir bilmiyorum. icinde 4 adet parca var, ilk uc 20 dakikalik parcadan biri standmount, biri 2 driver'li kolon, biride 3 driver'li tip icin. 5 dk'lik son parcada her seferinde sistemi tazelermis.
  • quote:

Orijinalden alıntı: archer75

hizlandirmak iyi olabilir, MA'in da 200 saat gibi surede pistigi soyleniyor. neden bu CD'lerden birer tane satin alma esnasinda beraber vermezlerki, simdi arayip bulmak gerekecek. belki satin aldigim yerde vardir bir sorayim. gerci bu CD'ye de ne kadar dayanilir bilmiyorum. icinde 4 adet parca var, ilk uc 20 dakikalik parcadan biri standmount, biri 2 driver'li kolon, biride 3 driver'li tip icin. 5 dk'lik son parcada her seferinde sistemi tazelermis.

Bu cdler pek başında durup dinlemek için değil. Bırakıp gitmek için.

Size önerim iki hoparlörü sürücüler birbirine bakacak şekilde mümkün olduğunca yakın olarak koyun. Birinin hoparlör kablosunu ters bağlayın - yi + ya, + yı - ye. Sonra bir battaniyeyi hoparlörlerin ikisininde üzerini kapatacak şekilde örtün. Sonra çalıştırın cd yi başlayın yakmaya.

kolay gelsin.

• tskler, mecburen dinleriz diye soylemistim. sonucta evde birisinin basinda durup her seferinde tekrar baslatmasi gerekli ilgili parcayi. repeat secenegi cozum olmaz cunku anladigim herseferinde 5 dakikalik parcayi arada calmak gerekiyor.

bazi forumlarda ise evden cikarken radyoyu acik birakanlar veya gece yatarken yine radyoyu acik birakip yakanlarin tavsiyeleri var.

quote:

Orijinalden alıntı: kdundar

quote:

hizlandirmak iyi olabilir, MA'in da 200 saat gibi surede pistigi soyleniyor. neden bu CD'lerden birer tane satin alma esnasinda beraber vermezlerki, simdi arayip bulmak gerekecek. belki satin aldigim yerde vardir bir sorayim. gerci bu CD'ye de ne kadar dayanilir bilmiyorum. icinde 4 adet parca var, ilk uc 20 dakikalik parcadan biri standmount, biri 2 driver'li kolon, biride 3 driver'li tip icin. 5 dk'lik son parcada her seferinde sistemi tazelermis.

Bu cdler pek başında durup dinlemek için değil. Bırakıp gitmek için.

Size önerim iki hoparlörü sürücüler birbirine bakacak şekilde mümkün olduğunca yakın olarak koyun. Birinin hoparlör kablosunu ters bağlayın - yi + ya, + yı - ye. Sonra bir battaniyeyi hoparlörlerin ikisininde üzerini kapatacak şekilde örtün. Sonra çalıştırın cd yi başlayın yakmaya.

kolay gelsin.

• Sn. Kdundar üşütmeyin hoparlörleri demiş Sn. Kdundar haklıdır bu cd ler pek dinlemek için değil. Muhtemel psikolojik rahatsızlık baş gösterir. Radyo, tv, cd (repeat edecek) açık bırakabilirsiniz ama en azında normal dinleme seviyelerinde bir seste yapmak gerekir. Bırakın uğraşmayın bunlarla yavaş yavaş keyif ala ala burn ini yaparsınız.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gezgin16

Selam bende uzun zamandır MA RS/RX serileri ile ilgileniyorum bi kaç kez RS 8 dinleme fırsatım oldu, bu başlığı yeni fark ettim ve açılmasına sevindim.

hosgeldin katkilarini bekliyoruz.

Marantz PM7003 ile RS6 dinledigimden beri aklimda olan bir markaydi. Imzanda gordugum sizde PM7001 var, MA ile dinlemenizi tavsiye ederim. bende butceden bir ayar yapabilsem PM8003 almak istiyorum.

Sevgili archer75 MA RS8 dinledim ve beğendim, fakat lambalı amfi ile. O zamandır hep aklımın bir kenarında şuan Warfedale evo 2 ile kullanıyorum amfimi ancak bu virüsü yeni kapmış biri olarak bütçe elverdiğince pek rahat duramayacağım sanırım.

• quote:

evet benimde tercihim Monitor Audio oldu. B&W, Focal, Klipsch ve MA ile yaptigim dinletiler neticesinde kararimi MA RX8 den yana kullandim. Simdi teslimat icin gun sayiyorum

Şimdiden iyi dinletiler Gelince foto bekleriz
  • evde battaniye yok ama (gercekten yok)

kendi kendime is cikartmaya calisiyorum, dediginiz gibi bu surecinde keyfini cikarmak lazim.

quote:

Orijinalden alıntı: altanpsx

Sn. Kdundar üşütmeyin hoparlörleri demiş Sn. Kdundar haklıdır bu cd ler pek dinlemek için değil. Muhtemel psikolojik rahatsızlık baş gösterir. Radyo, tv, cd (repeat edecek) açık bırakabilirsiniz ama en azında normal dinleme seviyelerinde bir seste yapmak gerekir. Bırakın uğraşmayın bunlarla yavaş yavaş keyif ala ala burn ini yaparsınız.

• tskler, ilk firsatta fotolar gelecek

quote:

Orijinalden alıntı: cfiliz

quote:

evet benimde tercihim Monitor Audio oldu. B&W, Focal, Klipsch ve MA ile yaptigim dinletiler neticesinde kararimi MA RX8 den yana kullandim. Simdi teslimat icin gun sayiyorum

Şimdiden iyi dinletiler Gelince foto bekleriz

• nerden temin ettiginizi ogrenebilirmiyim?

quote:

Orijinalden alıntı: väliaikaista

quote:

yeni kolonlarin pisme suresi icin MA'in sattigi De-tox cd'ler veya benzeri CD'lerden kullanan oldumu? Bir yarari olurmu yoksa oluruna birakip kendi kendine pismesini mi beklemeli?

Ben PL300 ler için kullanıyorum, sadece pişme değil sistemin tuningi içinde gerekli olduğu söyleniyor.
  • quote:

nerden temin ettiginizi ogrenebilirmiyim?

quote:

quote:

yeni kolonlarin pisme suresi icin MA'in sattigi De-tox cd'ler veya benzeri CD'lerden kullanan oldumu? Bir yarari olurmu yoksa oluruna birakip kendi kendine pismesini mi beklemeli?

Ben PL300 ler için kullanıyorum, sadece pişme değil sistemin tuningi içinde gerekli olduğu söyleniyor.

Monitor Audio nun UK sitesinde satıyorlar. Hediyesi 10 pound. Buradan satın almanızın kolay olacağını düşünüyorum. Benim İngiltereden satın aldığım ufak tefek CD, magazin vs yaklaşık 6 iş gününde elimde oluyor.
    Bu arada sayın archer75 PM nize bakarsanız memnun olurum.

• @archer75

MA lar hayırlı olsun keyifle dinle...
  • archer 75,
    RX8 leriniz hayırlı olsun. Keyifli dinletiler.
  • @pistole, @Archi67,

iyi dilekleriniz icin tskler.
  • tskler, arayip kendisine sorayim

quote:

www.hifial.com.tr (cd-bank bursa Sait Bey'den) aldım, ayrıca ma nın piano finish cila için bakım losyonunu da aldım çok kullanışlı .
  • ikinci el Marantz PM7001 buldum, soylendigi gibi temizse gidip yarin alacagim. Boylece stereo olayina bir giris yaparim ilerde butceye gore baska birseyler bakarim. ne bende ne satan arkadasta hoporler var, sadece elektrik gelip gelmedigine bakabilecegim. Dikkat etmem gereken baska noktalar varmidir?
  • De-tox CD'yi temin ettim. ama bu iskence gibi bir sey, cok yogun bir cizirti ve arkada kaynamis suyun cikardigi bir fokurdama sesi var. bendeki CD bozuk mu diye dusunuyorum. tamam cok muzikal bir sey beklemiyordum ama bu kadar da degil?

Birde siz bunu hangi siklikta kullaniyorsunuz ve sadece track 3 ve track 4 mi kullaniyorsunuz. bana bir kere tum CD yi calistir sonrada haftada bir track 4 i calistirirsin yeter dediler.

quote:

• quote:

De-tox CD'yi temin ettim. ama bu iskence gibi bir sey, cok yogun bir cizirti ve arkada kaynamis suyun cikardigi bir fokurdama sesi var. bendeki CD bozuk mu diye dusunuyorum. tamam cok muzikal bir sey beklemiyordum ama bu kadar da degil?

Birde siz bunu hangi siklikta kullaniyorsunuz ve sadece track 3 ve track 4 mi kullaniyorsunuz. bana bir kere tum CD yi calistir sonrada haftada bir track 4 i calistirirsin yeter dediler.

quote:

Uzun süre önce kullanmıştım ben ve aklımda yanlış kalmadı ise anlattığınız gibiydi ses, size başında durup dinlemek için değil bunlar derken bunu kastetmiştim :)

• cok hakliymissiniz, biraz melodik olmasini bekliyordum. bu aslinda tam cd'yi tak evde durma modeli

quote:

Orijinalden alıntı: kdundar

Uzun süre önce kullanmıştım ben ve aklımda yanlış kalmadı ise anlattığınız gibiydi ses, size başında durup dinlemek için değil bunlar derken bunu kastetmiştim :)
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.