Şimdi Ara

PowerColor fabrika çıkışı hız aşırtmalı olarak gelen Radeon HD 5670 PCS+ modelini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Su soğutmalı Radeon HD 5970 LCS modelini kısa bir süre önce duyuran PowerColor, fabrika çıkışı hız aşırtmalı Radeon HD 5670 modelini de satışa sunuyor. Firmanın PCS+ serisi altında hazırladığı yeni ekran kartı, AMD'nin 40nm üretim teknolojisiyle hazırladığı Redwood GPU'sundan güç alıyor ve Arctic Cooling üretimi özel soğutucusu (92mm fan) ile referans tasarımlı modellere göre daha serin çalışabiliyor.

Grafik işlem birimi 785MHz'de, bellekleri ise 4000MHz'de görev yapan DirectX 11 destekli ekran kartı 512MB GDDR5 bellekle geliyor. 128-bit bellek veri yolu desteğine ve 400x paralel işlem birimine sahip olan ekran kartı, Unified Video Decoder 2.0 teknolojisiyle yüksek tanımlı video hızlandırma desteği sunarke, görüntü aktarımı içinse DVI, HDMI ve DisplayPort çıkışlarını kullanıyor.

Eyefinity ve Crossfire X gibi teknolojilerlel de uyumlu olan PowerColor Radeon HD 5670 PCS+'ın Şubat ayında satışa sunulması beklenirken fiyatı hakkında şu an için net bir bilgi bulunmuyor.

• Küçük kasa kullanacak olanlar için giriş - orta seviyeli, güzel kart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Process64 -- 29 Ocak 2010; 10:37:03 >
  • Bunu niye alsın ki adam zaten IceQ 5670 200 lira. Pahalı girer bu da galiba.
  • Kasa soğutması iyiyse alnır yoksa iceq alınır sıcak hava dışarı atılır
  • Yahu 5670'den bahsediyoruz ne soğutması ne IceQ'su? Görende kart yanıyor sancak.
  • ıceq soğutma lı olan daha iyi
  • haber için teşekkürler
  • şu an hd2600xt iceq kullanıyorum hd5670 alacak olsam yine iceq alırdım. tamam 92 mm fan var ama havayı da dışarı atmıyor. fazla ısınmıyor olsa da havayı dışarı atsaydı iyi olurdu
  • Ek güç girişi olmayan bir kartı hız aşırtsan ne olur aşırtmasan ne olur kocaman soğutucu koysan ne olur koymasan ne olur.Benim mantığım ekonomi istiyorsak tam yapacağız.Alınacaksa en ucuz HD5670 alınmalı.
  • zaten kartın orjinal saat hızı 775, 10 ghz arttırarak 785 yapmışlar.40 nm lik ek güç istemeyen karta özel soğutucu koymuşlar.mükemmel işçilik tebrikler.15-20 lira verip 5750 almak daha mantıklı açıkçası..
  • fiyatıda iyi olsa tam olucak
  • fermiler çıkmadan bunların fiyatları asla düşmez, fermilerinde orta seviyeleri yaz ortasında ancak gelir galiba. ati piyasayı yakaladı valla çatır çatır satıyor. 5850 ve 5870 piyasada bulunmuyor neredeyse. stok olan yerlerde çok pahalı. ben zamanında alıp kurtuldum neyseki:)
  • nvidia nın giriş deviyesi dx 11 leri eylülü bulur heralde offf 3 ay daha beklicez fermiyi
  • bu 5670 ler 400x paralel işlemcili... 640x işlemcili 4770 ayarında yeni 5670 ler yolda 5670 alacaklar beklesin bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolga*

Yahu 5670'den bahsediyoruz ne soğutması ne IceQ'su? Görende kart yanıyor sancak.

Hakkaten, bu karta soğutucu mod'u yapılmış pek çok model var ve hepsi gereksizdir. HD3650den sonra 5670e geçerken ister istemez şöyle bir düşündüm, çekirdeğe 850M saat verilecek, 40nm'ye 61TDP elektrik gidecek, heralde boşta bile 45 dereceyi geçer, 70lere kadar yolu var diye geçirmişliğim var içimden. Catalyst'ten 36 dereceyi görünce inanasım gelmedi (3650 boşta 42lerdeydi). 60 dereceyi bile zor göreceğiniz bu kartı "soğutmak"la uğraşan modellere kanmamakta ve arkadaşların da dediği gibi en ucuz modeli almakta fayda var.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.