Şimdi Ara

Apple artık 3G üzerinden VoIP programlarına izin veriyor. iPad telefon olarak da kullanılabilecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iPad, iPhone ve iPod Touch'a göre sahip olduğu gelişmiş donanımı sayesinde, kullanıcılara daha gelişmiş oyun deneyimi sunuyor.

Apple'ın 27 Ocak'ta tanıttığı tablet çözümü iPad mikrofona sahip olmasına rağmen temel "telefon" uygulamasına sahip olmadığından arama yapamıyor. Geliştiricilerin iPad odaklı hazırlayacakları uygulamaların yanı sıra AppStore'daki 140.000 uygulamayı da çalıştırabilen iPad, bu sayede ancak Wi-Fi üzerinden Skype gibi yazılımlarla VoIP'e destek veriyordu.

Fakat bu alandaki çözümleriyle bilinen iCall, yaptığı açıklamayla Apple'ın son yazılım geliştirme kitiyle (SDK 3.2) ile geliştiricilere 3G yani operatör üzerinden de çalışabilecek VoIP programları geliştirmelerine izin verdiğini duyurdu. AT&T ile anlaşmalar gereği VoIP'i hizmetlerinin sadece Wi-Fi üzerinden verilmesine izin veren Apple, bu kısıtlamasını 27 Ocak itibariyle kaldırmış bulunuyor.

Amerika'nın en köklü servis sağlayıcısı AT&T, Ekim ayında 3G üzerinden çalışan VoIP uygulamalarına yeşil ışık yakmıştı.

• Güzel olur...
  • 3.2 iphoneda çalışmadığına göre bizim jailbreaksizler için voip hala kullanılamıyor anlaşılan.bir süre daha kullanılamayacakta
  • bi kamera koysaydı direk görüntülü konuşmöa hemde 1cmlik 600gr mlık alette ah apple ah ...
    2 veya 3.jenerasyonu bekletcek bize ...
    kamera+usb girişi koysa direk alcam ama ...
  • herşey war zaten telefonda olsun artık .. :)
  • Simdi ilgimi cekmeye basladi bu alet:D Tahmin etmisitim ; Dedim kesin bisiy vardir..Olmaz

SMS de Cozmeye calisicaz artik:D

Snow Leopard ile calissa ilk gun aliyodum ama:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuray -- 29 Ocak 2010; 17:52:13 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.