Fransız Filmleri
89 Cevap45305 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

6 Mesaj
29 Ocak 2010; 9:36:08 

İzlediğimiz ve beğendiğiniz hatta beğenmediğiniz Fransız yapımı filmleri burada paylaşalım.
Fimler hakkında yorum,eleştiri ve düşüncelerinizi Spoiler serbest olmak üzere konuşalım,tartışalım.

En son izlediğimden başlayayım..

MARTYRS

Şimdiiye kadar izlediğim bu tarz fransız yapımlarında gözüme çarpan bişey oldu..

Bu tür filmdeki kadınlar çok psikopat (fransızz kadınları hani güzeldir yaa:D )

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

782 Mesaj
29 Ocak 2010; 9:40:43 

... Yüksek tansiyon la devam edelim ayrıca fransız la gerilim'in hakkını veriyor...

deja_vu

833 Mesaj
29 Ocak 2010; 10:14:56 

Banlieue 13
Banlieue 13 - Ultimatum

bu 2 filmde çok güzeldi...

"...1910'da Osmanlı işçilerinin ve Osmanlı sanatkârlarının kurduğu Turan Sanatkarangücü’nün devamı olan Ankaragücü'nü göremezsiniz. O Ankaragücü ki, bütün futbolcuları, Ulusal Kurtuluş Savaşı’na gönüllü katılmıştır; kurumsal olarak katılmış tek kulüptür. Şehitler vermişlerdir Geyve boğazında, İmalat-ı Harbiye'de çalışmışlardır ve kurtuluştan sonra Ankaragücü yeniden kurulmuştur.”

1921 Mesaj
29 Ocak 2010; 11:54:28 

Harika bir film tavsiye ederim...

http://www.imdb.com/title/tt0372824/

Ekteki dosya (1)

“Siz her şeyi mi istiyorsunuz ey insanlar? 'Ben, Hiç’i istiyorum.' hem de dolaysız ve eksiksiz. Varlık’ın yapışkanlığından ebedi kurtuluş, işte!”

13479 Mesaj
29 Ocak 2010; 12:14:23 

Harika bir kara komedi. Herşey bitti derken aslında yeni başlıyor Andre için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRQX -- 29 Ocak 2010; 12:27:01 >

13479 Mesaj
29 Ocak 2010; 12:16:57 

Kanada'da geçiyor olsa da Jean-Marc Vallée tarafından çekilen, muhafazakâr bir Fransız ailenin hayatını anlatan; evdeki çocukların, çocukluktan yetişkinliğe kadar yaşadığı değişikliklerini ve tercihlerini anlatan çok güzel bir film.

C.R.A.Z.Y.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRQX -- 29 Ocak 2010; 12:28:10 >

13479 Mesaj
29 Ocak 2010; 12:22:11 

Bunda da Zeki Karyo, Vincent Cassel ve Monica Bellucci oynuyor. Biraz absürt olsa da, güzel bir Action filmi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRQX -- 29 Ocak 2010; 12:23:39 >

13479 Mesaj
29 Ocak 2010; 12:25:32 

Bu da tam bomba. Reklam ajansında Creative Director olan Octave'ın rutinlerden sıkılmasıyla başlayan bir kara komedi. +16 ve ailenizle izlemeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRQX -- 29 Ocak 2010; 12:30:41 >

4529 Mesaj
29 Ocak 2010; 14:03:36 

Emile Zola' nın ölümsüz eserinden uyarlama;

Germinal

http://www.imdb.com/title/tt0107002/

Fransızca hocamın bana en büyük katkısı ve tek katkısı bu filmdi belki..

İşbu dogtag; sadece 36 kişide açık olup, birinin sahibi bu imzayı kullanmaktadır.

2976 Mesaj
29 Ocak 2010; 14:47:23 

Bir kaç filmde benden...

Jeux d'enfants

Le huitième jour

Les triplettes de Belleville

Jean de Florette

Manon des sources

İçimdeki tek güç, ancak kurufasulye yersem ortaya çıkıyor.

5113 Mesaj
29 Ocak 2010; 15:01:02 

Jeux d'enfants

2181 Mesaj
29 Ocak 2010; 16:02:34 

Amelie ve Taxi serisini severim.Başka da Fransız Filmi izlemedim sanırım.Jean Reno Fransız mı ? Kurtlar İmparatorluğu'muydu neydi,hep izlemek istemişimdir.

4529 Mesaj
29 Ocak 2010; 20:28:40 

quote:

Orijinalden alıntı: MİY1988

Amelie ve Taxi serisini severim.Başka da Fransız Filmi izlemedim sanırım.Jean Reno Fransız mı ? Kurtlar İmparatorluğu'muydu neydi,hep izlemek istemişimdir.

Kasablanka doğumlu İspanyol asıllı Fransız^^ ABD vatandaşlığı da vardır herhalde..

İşbu dogtag; sadece 36 kişide açık olup, birinin sahibi bu imzayı kullanmaktadır.

782 Mesaj
30 Ocak 2010; 2:27:58 

quote:

Taxı beğenmediğim filmler den
Amelie: kesinlikle izle
Kurtlar ımparatorluğu : güzel ve bizden çok şey bulabileceğin bir film bir kısmı türkiye geçiyor...

deja_vu

782 Mesaj
30 Ocak 2010; 2:35:10 

tavsiye filmler için teşekkürler ilgimi çekti çoğu devamı gelsin n

deja_vu

6119 Mesaj
30 Ocak 2010; 9:02:57 

[font="Verdana"]İÇERDE
[font="Courier New"]
Hamileliği sırasında geçirdiği trafik kazasında eşini yitiren Sarah henüz kocasının yasını tutmaktadır. Doğumuna bir gün kala kendisini tanıyan gizemli bir kadın ansızın kapısında belirir. Sarah'dan ne istediği belirsiz olan bu kadının ortaya çıkmasıyla kabus dolu anlar başlar. Bu,içerde ağır darbelere yol açacaktır.

Ekteki dosya (1)

People are born free
life chained forever NBC

13479 Mesaj
30 Ocak 2010; 14:38:54 

Cezaevinden yeni çıkan Julietta'nın kızkardeşi Lea ve eniştesi Luc'un yanına taşınması, yeni yuvasında yaşadıkları, geçmişiyle yüzleşmesi ve ezber bozan bir sevgi hikayesi.

Il y a longtemps que je t'aime

782 Mesaj
30 Ocak 2010; 15:00:01 

quote:

Orijinalden alıntı: GOGOMEZ

[font="Verdana"]İÇERDE
[font="Courier New"]
Hamileliği sırasında geçirdiği trafik kazasında eşini yitiren Sarah henüz kocasının yasını tutmaktadır. Doğumuna bir gün kala kendisini tanıyan gizemli bir kadın ansızın kapısında belirir. Sarah'dan ne istediği belirsiz olan bu kadının ortaya çıkmasıyla kabus dolu anlar başlar. Bu,içerde ağır darbelere yol açacaktır.

''SINIRDA'' geldi şimdi aklıma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seralim -- 30 Ocak 2010; 15:02:31 >

deja_vu

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Ocak 2010; 15:05:08 

bu film 2. dunya savasini anlatiyor ve mukemmel bir film

782 Mesaj
30 Ocak 2010; 15:15:37 

quote:

Orijinalden alıntı: oreilly

...2. dünya savaşında kadınlar mı savaştı afiş ilginç olmuş

bu arada bu filmin kitabı'damı vardı youtube deki yorumlarda gördüm

deja_vu

1632 Mesaj
30 Ocak 2010; 15:51:47 

Şu ana kadar izlediğim tüm Fransız filmleri arasında en beğendiğim tek film vardır.

O da;

Gerçekten etkileyici bir yapım,özellikle müzikleri harika, hele Aaron - Lili şarkısı dehşet diyebilirim.

Mutlaka izleyin dostlar...

Bana inanmayan varsa film hakkındaki EKŞİSÖZLÜK yorumlarını okuyabilirler:)

http://sozluk.sourtimes...0ne%20t'en%20fais%20pas

Filmin Türkçe adı BENİM İÇİN ÜZÜLME

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BARLAS TURAN -- 30 Ocak 2010; 16:07:43 >

Uzaklaştırılmış
30 Ocak 2010; 21:09:19 

quote:

Orijinalden alıntı: seralim

quote:

yokya 2. dunya savasinda bir grup fransiz kadinin ulkeleri icin verdikleri mucadele

birde film gercekmis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oreilly -- 31 Ocak 2010; 1:22:35 >

13479 Mesaj
30 Ocak 2010; 21:12:13 

Alıntı yapaken imaj taglarını silseniz, aynı resmi 2-3 defa görmesek, konu dağılmasa, uslu olup şirinleri görebilsek.

6 Mesaj
31 Ocak 2010; 1:07:38 

Sınırda adlı filmde muhteşem bir filmdir,müzikleriyle,konusuyla,oyunculuğuyla on numaradır

782 Mesaj
31 Ocak 2010; 1:12:06 

quote:

Orijinalden alıntı: TRQX

Alıntı yapaken imaj taglarını silseniz, aynı resmi 2-3 defa görmesek, konu dağılmasa, uslu olup şirinleri görebilsek.

..katılıyorum

deja_vu

782 Mesaj
31 Ocak 2010; 1:20:29 

dört ülke ortak yapımı fransa'da dahil

http://www.sinemalar.co...u-Bir-Katilin-Hikayesi/

..geçen haftalarda haberlerde bu filmin konusuna benzer olaylar duydum hatırlayanlar vardır

deja_vu

782 Mesaj
31 Ocak 2010; 1:36:20 

..hiç unutulmayacak bir film

..hiç unutulmayacak sahne: ayağa kalkamayan ihtiyarın balkondan atılması ve duvara sıkışan çocuğu döverek öldürmeleri

deja_vu

13479 Mesaj
31 Ocak 2010; 15:05:55 

4-5 ülkenin ortaklığıyla yapılan filmleri karıştırmasak daha iyi. Safkan Fransız olsun filmler, özellikle Hollywood değil de Bağımsız sinema örneklerinden olsun ki konsept dağılmasın.

782 Mesaj
31 Ocak 2010; 15:11:14 

quote:

4-5 ülkenin ortaklığıyla yapılan filmleri karıştırmasak daha iyi. Safkan Fransız olsun filmler, özellikle Hollywood değil de Bağımsız sinema örneklerinden olsun ki konsept dağılmasın.

deja_vu

Uzaklaştırılmış
31 Ocak 2010; 16:02:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Simon_Adebisi
Harika bir film tavsiye ederim...

http://www.imdb.com/title/tt0372824/

Bu film çok güzeldir.

Ensemble c'est tout var.Bır öneri daha vereyim je t'aime Paris'i sakın izleme.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

274 Mesaj
31 Ocak 2010; 16:32:48 

Tabiki en iyisi Amelie , tartışmaya gerek bile yok.

'' Yazdıklarımı tırnak içine alayım de bilge birinin lafından alıntı yapmışım gibi olsun. '' - Bilge Biri

1632 Mesaj
31 Ocak 2010; 18:49:17 

quote:

Orijinalden alıntı: The Narrator

Şu sinema konusunda "tartışmaya gerek yok" laflarına kıl oluyorum.

Yanlış anlama lafım sadece sana değil, bu lafı görünce konuya değinmek istedim çünkü sinema mevzusunda abes duran şeylerden biridir bu.

Kime göre tartışmaya gerek yok yahu:)
İsterse bir film atıyorum 40 tane ödül alsın ama her ne olursa olsun sinema zevk meselesidir,unutmayalım ki herkesin farklı türde beğenileri vardır ve ona göre filmlerden hoşlanabilirler...

Bu yüzden de sinema günümüzde en çok tartışılan,yorumlanan unsurların başında gelir ki farklı beğeniler olduğundan da normaldir bu.

Mesela Amelie filmini izlemiştim ben de, evet hoş sayılabilecek bir yapım ama öyle aman aman,abartılcak bir film de değil yani.
Ha bazıları için en iyi filmlerden biridir sonsuz saygı duyarım ama tartışılmaz en iyi Fransız filmidir veya başka zaman şu film nasıl beğenilmez gibi yorumlar garip kalıyor bence.

Tekrar söylemek istiyorum umarım yanlış anlamazsın beni, eleştirim genel anlamdaydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BARLAS TURAN -- 31 Ocak 2010; 18:51:18 >

13479 Mesaj
31 Ocak 2010; 19:01:32 

Bir konu hakkında tartışmayı kaldıramıyorsanız, ortaya fikir atmayacaksınız. Sonuçta bu forum (sinema, kitap, müzik) altında tartışılması gerekmediği iddia edilen konu mutlak bir gerçek değil, (ay dünyanın yörüngesinde dönen bir gökcismidir demiyoruz ya) bilakis göreceli olarak insandan insana hatta aynı kişi için günden güne değişen bir durum. Kısacası "beğeni". 20 yaşında izleyip beğenmediğin filmi, 25 yaşında sever, 29 yaşında hastası olabilirsin. Bunun tam tersi de mümkün.

Genelde bu forumun yaş ortalaması düşük olduğu için (gençlerin heyecanlı ve tez canlı yapısı da işin içine girdiğinde) amerikanvari "best movie ever" tarzı mesajlarla karşılaşıyoruz. Yok öyle bir "movie" canım ciğerim. Herşey görece, herşey kişisel, herşey günlük olarak değişebilen duygular bütünü.

Şahsen; beğenmediğim için sonunu bile getiremediğim bir film için, "-Ben bu filmi çok beğendim" diyene laf edemem. "-Bundan ne anlamışlar" demek saçmalığın bayraktarlığını yapmak demektir. Ama "-Bu film en iyi film", "-Bu filmi beğenmeyen filmden anlamaz" gibi yorumları okuyunca trajikomik geliyor.

Sözlerim sadece bir kişiyi hedef almak için değil, ben bunu yapan herkese söylüyorum. 6.6 milyar insan 6.6 milyar farklı görüş açısı demektir. Hepimiz tek tip olsaydık hayatın tadı çıkar mıydı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRQX -- 31 Ocak 2010; 19:02:49 >

782 Mesaj
31 Ocak 2010; 19:38:36 

Yönetmen:Eric Valette
Senaryo:Alexandre Charlot, Franck Magnier
Oyuncular:Gerald Laroche, Philippe Laudenbach, Clovis Cornillac, Dimitri Rataud
Yapım Yılı: 2002
Ülke: Fransa

Konu: Şirketini kullanarak yasadışı yollardan para yapan bir iş adamı: Carrere (Gérald Laroche), karısının ispiyonu sayesinde yakalanır ve hapse atılır. Carrere, hücresini üç tutuklu ile paylaşmaktadır: Agresif bir travesti olan koğuş ağası Marcus (Clovis Cornillac), onun kapatması, 6 aylık kız kardeşini yediği için hapiste olan zeka özürlü Paquerette (Dimitri Rataud) ve karısını öldürmüş olan bir entellektüel: Lassalle (Philippe Laudenbach). Bir gece Carrere, ranzasının yanındaki duvardaki taşlardan birinin sallandığını görür. Taşı kurcalayan ve çıkarmayı başaran Carrere, duvardaki boşluğa gizlenmiş bir kitap bulur. Kitap 1900′lerin başında, yine bu hücrede yatmış olan bir tutukluya aittir ve içinde kara büyü ile ilgili sırlar bulunmaktadır. Kitabı dikkatle inceleyen tutuklular, kitaptaki büyüleri bu dört duvarın arasından kurtulabilmek için kullanabileceklerini fark ederler. Sonuçlar ise hayallerinin ötesinde ve korkutucudur. Çok akıllıca yazılıp çizilmiş, tamamı bir hücrenin içinde geçen, çok ilginç ve ürkütücü bir Fransız korku filmi.

..korku değilde gerilimi bol enteresan bulduğum filmlerden biraz sıkıcı olsada izlenebilir..

deja_vu

274 Mesaj
31 Ocak 2010; 20:16:42 

'' Yazdıklarımı tırnak içine alayım de bilge birinin lafından alıntı yapmışım gibi olsun. '' - Bilge Biri

782 Mesaj
31 Ocak 2010; 20:20:50 

quote:

..mevzu en iyisi değil sana göre en iyisi ise tamam tartışmayalım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seralim -- 31 Ocak 2010; 20:22:43 >

deja_vu

782 Mesaj
31 Ocak 2010; 20:25:47 

.... bu arada TROX
(uslu olup şirinleri görebilsek)..bu repliği hangi film den hatırlıyorum

deja_vu

274 Mesaj
31 Ocak 2010; 20:56:13 

quote:

Konu: Şirketini kullanarak yasadışı yollardan para yapan bir iş adamı: Carrere (Gérald Laroche), karısının ispiyonu sayesinde yakalanır ve hapse atılır. Carrere, hücresini üç tutuklu ile paylaşmaktadır: Agresif bir travesti olan koğuş ağası Marcus (Clovis Cornillac), onun kapatması, 6 aylık kız kardeşini yediği için hapiste olan zeka özürlü Paquerette (Dimitri Rataud) ve karısını öldürmüş olan bir entellektüel: Lassalle (Philippe Laudenbach). Bir gece Carrere, ranzasının yanındaki duvardaki taşlardan birinin sallandığını görür. Taşı kurcalayan ve çıkarmayı başaran Carrere, duvardaki boşluğa gizlenmiş bir kitap bulur. Kitap 1900′lerin başında, yine bu hücrede yatmış olan bir tutukluya aittir ve içinde kara büyü ile ilgili sırlar bulunmaktadır. Kitabı dikkatle inceleyen tutuklular, kitaptaki büyüleri bu dört duvarın arasından kurtulabilmek için kullanabileceklerini fark ederler. Sonuçlar ise hayallerinin ötesinde ve korkutucudur. Çok akıllıca yazılıp çizilmiş, tamamı bir hücrenin içinde geçen, çok ilginç ve ürkütücü bir Fransız korku filmi.

..korku değilde gerilimi bol enteresan bulduğum filmlerden biraz sıkıcı olsada izlenebilir..

konusu hoşuma gitti. gerçekten izlediğin en iyi fransız filmi mi yoksa farklılık olsun diye mi söyledin ?

782 Mesaj
31 Ocak 2010; 21:05:24 

quote:

quote:

konusu hoşuma gitti. gerçekten izlediğin en iyi fransız filmi mi yoksa farklılık olsun diye mi söyledin ?

..öyle bir şey yazmadım

deja_vu

782 Mesaj
31 Ocak 2010; 21:15:44 

http://www.sinemalar.com/film/130/Onlar/

..hakkında bilgi verilmemesi gereken filmlerden bittikden sonraki konuşma (ve gerçek hayattan alıntı olduğunu duyunca) özellikle 15dk. filmin şokundan çıkamadım

deja_vu

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
5 sa. 6 dk. kadarı kaldı.
31 Ocak 2010; 21:25:33 

Benim İzlediğim en güzel Fransız Filmleri, Yeni Dalgacı, Francois Truffaut filmi, 400 Darbe ve epey sonra izlediğim Tokat' tır.
http://www.imdb.com/title/tt0053198/
http://www.imdb.com/title/tt0071550/

94 Mesaj
27 Temmuz 2010; 0:49:17 

Fransa ve İtalya ortak yapımı harika bir film

http://www.imdb.com/title/tt1235166/

Ekteki dosya (1)

4087 Mesaj
27 Temmuz 2010; 2:09:23 

Leon
Taxi Serisi
Manon of the Spiring
A Prophet
Amelie
La Haine
Nikita

İlk aklıma gelenler.

UEE CITIZEN RECORD #299799
Origin JW 325a Fighter Pilot
Volo Pro Veritas!
BattleTag: Hobo#2655

Uzaklaştırılmış
27 Temmuz 2010; 2:36:30 

quote:

..hiç unutulmayacak bir film

2045 Mesaj
27 Temmuz 2010; 6:20:31 

quote:

quote:

Hep aynı senaryo ittifaklar üstün ırk. 1 kadın 10 askeri arkası dönük öldürebiliyor. Her zamanki gibi almanlar beyni alınmış ater ioyunları gibi

quote:

''SINIRDA'' geldi şimdi aklıma

Şuana kadar izlediğim en sağlam fransız filmi

Und ein letzter Gruß an deinem Grab, von mir dein Freund und Kamerad.
Es bleibt die Erinnerung, ein letzter Gruß an deinem Grab,
von mir dein Freund und Kamerad, es bleibt ein Blick zurück.
ReichIIIYoutubeThe Women

Uzaklaştırılmış
27 Temmuz 2010; 9:19:48 

quote:

son derece sacma sapan bir film bence bosuna izleyip vakit kaybetmeyin

1491 Mesaj
27 Temmuz 2010; 23:12:41 

la horde..
zombi filmi left4 tadında güzel..

Ekteki dosya (1)

iPhone 5c . . .
Ubuntu 14.04 LTS . . .
Satılık_iPad mini Smart Cover_mavi; 75 tl yeniden farksız aos tan alınma

5722 Mesaj
27 Temmuz 2010; 23:50:55 

Jean de Florette 8.5

Gérard Depardieu sinemada çıkış yaptğı filmdir , izlemeyenlere tavsiye ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am@deus -- 27 Temmuz 2010; 23:52:30 >

2780 Mesaj
30 Temmuz 2010; 23:45:49 

quote:

Harika bir kara komedi. Herşey bitti derken aslında yeni başlıyor Andre için.

bence bu film bütün zamanların en iyi fransız filmi. harika bir film. mutlaka izleyin. tek kelimeyle şahane. luc besson şov yapmış resmen

http://www.imdb.com/title/tt0095250/

ayrıca bunuda öneririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beynini.delerim -- 31 Temmuz 2010; 1:42:34 >

192 Mesaj
2 Ağustos 2010; 19:38:27 

quote:

Orijinalden alıntı: intifada54

la horde..
zombi filmi left4 tadında güzel..

Ben izlemiştim biraz, sıkıcı geldi.

A very long engagement . Güzel film.

Ufaltılmış ön izleme resmi

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RoronoaZoro -- 2 Ağustos 2010; 19:40:13 >

DH Anime Çizim ve Tasarım Kulübü

77 Mesaj
2 Ağustos 2010; 19:56:36 

quote:

Orijinalden alıntı: diminishedtriad

Bu da Fransız filmi, Fransız filmlerinin genel yapısını simgeliyor
Bir Kadının Seks Günlüğü
İsterik bir kadının randevu evine düşene kadarki yaşadıklarını anlatıyor. -Randevu evinde de kendi isteğiyle çalışıyor gerçi.

bu arada kadının diğer ayağı nerde

Şimdi çok ilginç birşey yapıcaz. Üçgen biçiminde birbirimize takıcaz.Ben Haydar beye takıcam Haydar bey Mehmet beye takıcak Mehmet bey bana takacak ve yarın böylelikle gazeteler için haber niteliği olan birşey çıkıcak.

2995 Mesaj
2 Ağustos 2010; 20:19:00 

quote:

Orijinalden alıntı: IspanyoL

quote:

Bir Kadının Seks Günlüğü
İsterik bir kadının randevu evine düşene kadarki yaşadıklarını anlatıyor. -Randevu evinde de kendi isteğiyle çalışıyor gerçi.

bu arada kadının diğer ayağı nerde

Bırak ayağı o resim ps li hali orjinalinde anadan doğma.

Fransız filmlerin pek sevmem ama son zamanlarda iyi yapımlar var.

Düş peşindeyim,Düş peşime.

753 Mesaj
2 Ağustos 2010; 21:51:24 

Angel-A en beğendiğim Fransız filmi. Birde bu adamların korku filmleri çok vahşet oluyo, içerde filminin bazı sahnelerine bakamamıştım.

Uzaklaştırılmış
3 Ağustos 2010; 1:54:19 

quote:

Bir Kadının Seks Günlüğü

filmin orjinal adi ne ?

2550 Mesaj
3 Ağustos 2010; 3:42:11 

Coco avant Chanel

Ils se marièrent et eurent beaucoup d'enfants

Üç yıl yatılı olarak okumuş olduğun lisenin kapısının önünde sigara içen yetişkin bir adam olarak kendilerini sokağa fırlatan öğrencilere hayretle bakıyorsun. Bunlar çocuk yahu, diye düşünüyorsun içinden. Oysa lise dediğinde, kendini hep sabah soğuk suyla tıraş olurken anımsıyorsun. Erkekliğe adım attığın yıllar olduğu için kendini hep büyük düşünmüşsün. Oysa düşlerinin dehlizlerinde umutsuzca çıkış aradığın o bina bile ne kadar küçükmüş.

775 Mesaj
3 Ağustos 2010; 5:58:25 

Hors de Prix

Audrey Tautou

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4BlueWolf -- 3 Ağustos 2010; 6:00:33 >

5901 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Stand Alone
3 Ağustos 2010; 14:12:24 

quote:

quote:

Taxı beğenmediğim filmler den
Amelie: kesinlikle izle
Kurtlar ımparatorluğu : güzel ve bizden çok şey bulabileceğin bir film bir kısmı türkiye geçiyor...

Hocam Fransız Taxiyi bende pek sevmiyorum ama birde onun Amerikan versiyonu var Taxi 2004 ve ya New York Taxi olarak geçiyor izlemenizi şiddetle tavsiye ederim çok komik bir film Queen Latifah Jimmy Fallon ve Gisele Bundchen oynuyor

Soru, şikayet ya da önerilerinizi PM ile gönderebilirsiniz.

Uzaklaştırılmış
3 Ağustos 2010; 14:59:17 

quote:

Ils se marièrent et eurent beaucoup d'enfants

komedi filmi mi ?

Uzaklaştırılmış
3 Ağustos 2010; 17:51:28 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jokerwill

quote:

Bir Kadının Seks Günlüğü

filmin orjinal adi ne ?

Fİlmin orijinal adı, Diario de una ninfómana. İngilizce istersen, Diary of a Nymphomaniac.

filmin orjinal adi bana fransizcadan cok italyanca gibi geldi ustelik filmi indirmek icin epey aradim ve hic bir sey bulamadim

2710 Mesaj