Şimdi Ara

WINDOWS 7 İNTERNET BAĞLANTISINI KABLOSUZ OLARAK PAYLAŞAMAMA SORUNUNUN ÇÖZÜMÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
5.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • WINDOWS 7 İNTERNET BAĞLANTISINI KABLOSUZ OLARAK PAYLAŞAMAMA SORUNUNUN ÇÖZÜMÜ
    The answer can not share the Internet connection problem at Windows Seven

Evet arkadaşlar bu sorun benimde bir sorunumdu sorunun güncelleme ile çözülmesini bekliyordum ancak forumdan bir arkadaşımızın bu konuda aciliyetinin olduğunu söylemesiyle yaklaşık 2 saatlik bir araştırma ile sorunun çözümünü buldum ve işe yarıyor neyse uzatmadan sorunu kısaca anlatayım ve çözümüne hemen ulaşalım...

Sorun şu ki windows 7 mizi ilk kurduğumuzda karşımıza belki çıkan belki çıkmayan bir sorun ancak çıkmayacak denilen bir sorun değil
    Sorunu yaşayanlar bilir yerel ağ bağlantısından gelen internet bağlantısını kablosuz bir ağ kurarak paylaştırmak istediğimizde internet bağlantısını paylaştır seçeneği çıkmaz.

Bu sorunu çözen Connectify takımına kendim ve Joesmoe kullanıcı adlı arkadaşımız adına minnettarım.
    We are grateful to Connectify Team.

Program sadece windows 7 için yazılmış yani direkt sorun için yazılmış.

www.connectify.me sitesinden programı download bölümünden indirebilirsiniz.

Programı kurduğunuzda sistem tepsisi yani sağ alt köşede saatin yanında Connectify programının simgesi çıkıyor ve oradan

WINDOWS 7 İNTERNET BAĞLANTISINI KABLOSUZ OLARAK PAYLAŞAMAMA SORUNUNUN ÇÖZÜMÜ

program otomatik olarak internetin nereden aktarılacağını ayarlıyor Wifi Name ve Passport bölümlerini ayarladıktan sonra start service diyoruz ve ağımız başarıyla kurulmaya başlıyor ve bizi büyük bi dertten kurtarıyor.

Umarım tüm windows 7 kullanıcılarının işine yarar kolay gelsin donanım haberci arkadaşlar :) .

Not:İngilizce başlığı yabancı arkadaşların aramalarında çıkabileceği için yazdım yanlış anlaşılmayın arkadaşlar.

Aşağıdaki bilgilerwww.connectify.me sitesinden alıntıdır arkadaşlar.

Bu kartlar ve cihazlar Connectify programıyla uyumluluğu bilinen kartlar ve cihazlar arkadaşlar.
    •Atheros AR5005G/AR5005GS (TP de-Link TL-WN651G)
    •Atheros AR5006EX (mini-PCIe kartı), sürücü sürümü 8.0.0.171
    •Atheros AR5007EG, sürücü sürümü 8.0.0.238, Microsoft da sürücü sürümü 2.0.0.74
    •Atheros AR5009 802.11a/g/n WiFi Adaptörü, sürücü sürümü 8.0.0.171 da sürücü sürümü 2.0.0.74
    •Atheros AR5B93, sürücü sürümü 8.0.0.238
    •Atheros AR9285, sürücü sürümü 8.0.0.172
    •Atheros AR928X, sürücü sürümü 8.0.0.238
    •Broadcom 4310-serisi (çok Dell dizüstü bilgisayarlar ile birlikte)
    •Broadcom 4321AG/4322AG/43224AG WLAN Adaptörü, sürücü sürümü 5.60.18.8 ( Buradan indirebilirsiniz )
    •D-link AirPlus G DWL-G510 Wireless PCI Adapter, sürücü sürümü 3.0.1.0
    •D-Link DWA-140 RangeBooster N USB Adapter, sürücü sürümü 3.0.3.0
    •Dell 1510 Wireless N adaptörü, Broadcom sürümü, sürücü 5.60.18.8, ( Buradan indirebilirsiniz )
    •Intel 5100/5300, sürücü sürümü 13.0.0.107
    •Netgear 108 Mbit WG311T
    •Ralink RT2870
    •Realtek RTL8187B (Win7 sürücü ver.1178)
    •Realtek RTL8187SE Windows 7 ile birlikte gelen sürücüleri ile
    •Realtek RTL8192u 1.370 ile (Beta)

Bu eski cihazlarında uyumsuz olduğu biliniyor.
    •Belkin F5D7050UK
    •Belkin Wireless G MIMO cihazlar (sürüm 3.1.2.0 itibariyle)
    •D-Link AirPlus G DWL-G122
    •Gigabyte GA-WPKG 802.11g
    •Intel 3945/4965, 2200BG
    •Mac Kitap yerleşiğinin Broadcom cihazlar
    •Realtek RTL8187
    •Zydas ZD1211 802.11bg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .:EZEL:. -- 29 Ocak 2010; 14:16:46 >

• Abi birkez daha teşekkür ediyorum sana sen biliyosun ne kadar işime yaradığını Eminim bu problemi yaşayan bir sürü insan vardır herkesin işine yarayacaktır çözümünü bulmak gerçekten zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JoEsMoE -- 28 Ocak 2010; 3:44:19 >
  • program cok iyi fakat "UPnP not runnnig uyarısı veriyor. pc ler benim pc ye modem gibi baglanabiliyor fakat internete giremiyorlar.
    bu sorunun çözümü nedir acaba cok acil lazım..
  • dostum bu programla adhoc kurdum fakat android telefonda bu baglantıyı göremiyorum nasıl baglanacagım wifi ile bu bağlantıya?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.