Şimdi Ara

kopan adsl kablosunun tamiri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
27.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Telefon kablosunda sorun olmaz, ağ kabloları biraz daha hassas oyüzden. Splitter takacağına uzatma aparatı tak birde splitter a elektrik verme derdin olmasın. Hatta kolaysa değişmek git al yeni kablo onu tak 8-10tl ye 20-25mt arası kablo alırsın rahat.
  • arkadaşlar 20 metre uzunluğundaki kablo bir ucundan yaklaşık 1metre mesafeden koptu şimdi bilgisayara uzanmıyor kablo. 19 metre ve 1 metrelik kabloları sağlıklı bir şekilde birbirine nasıl bağlarım iki ucuna uç çaktırıp splitterla bağlayabilir miyim önerilerinizi bekliyorum.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fasterfast -- 28 Ocak 2010; 1:27:31 >

• Uzatma aparatları var.İki ucu da ethernet girişli..Onlardan alıp ek yapabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesuthaksoy

Uzatma aparatları var.İki ucu da ethernet girişli..Onlardan alıp ek yapabilirsin.

Ethernet kablosu kopmuş ise mesut arkadaşın dediği gibi yapabilirsin. Telefon kablosu kopmuşsa onun için aparat yok diye biliyorum. ek yapacaksın, 2 kablo var zaten rengi rengine bağlayacaksın zor değil.
  • arkadaşlar sağolun uzatma aparatının bi adı var mı
    splitter iş görmez mi
  • rengini rengine bağla pek bir zararı olmuyor ben çok yaptım. Ama kablo internete bağlıyken sakın dişini yan keski gibi kullanma hatırladıkça dişim çok acayip oluyor.
  • 2 adet rj45 uç ,
    1 adet RJ45 ya da ethernet uzatma aparatı ( iki ucu dişi ) ,
    1 adet RJ45 Pense ( uçları kabloya bağlayabilmek için ) ,
    biraz el becerisi ,
    biraz dikkat,
    eccuk bilgi.

tüm ihtiyacın olanlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÇayLaK KRaL

rengini rengine bağla pek bir zararı olmuyor ben çok yaptım. Ama kablo internete bağlıyken sakın dişini yan keski gibi kullanma hatırladıkça dişim çok acayip oluyor.

20 metrelik kabloda data kaybı olucaktır...

internet hızın yavaşlar, anlam veremediğin sıkıntılar yaşıyabilirsin. yani sinyal var görünür ama sıkıntı yaşarsın.

herşeyi usulünce yapmak lazım.

saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

quote:

Orijinalden alıntı: ÇayLaK KRaL

rengini rengine bağla pek bir zararı olmuyor ben çok yaptım. Ama kablo internete bağlıyken sakın dişini yan keski gibi kullanma hatırladıkça dişim çok acayip oluyor.

20 metrelik kabloda data kaybı olucaktır...

internet hızın yavaşlar, anlam veremediğin sıkıntılar yaşıyabilirsin. yani sinyal var görünür ama sıkıntı yaşarsın.

herşeyi usulünce yapmak lazım.

saygılar

Bu dediğiniz şey, telefon kablosu içinde geçerli mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: fasterfast

arkadaşlar sağolun uzatma aparatının bi adı var mı

RJ45 ara konnektörü veya uzatıcı konnektör diye geçer. Fiyatı 1 lira civarındadır. Şekli şöyledir:

kopan adsl kablosunun tamiri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ethnotronix -- 29 Ocak 2010; 16:34:20 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.