Şimdi Ara

ATi Catalyst 10.1 sürücüsü çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
0
Favori
8.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD ekran kartları için 2010 yılının ilk sürücü güncellemesini yaptı ve Catalyst 10.1 paketini kullanıma sundu. 8.69 versiyon numaralı ekran kartı sürücüsünü içeren Catalyst 10.1 sürücüsü, ATi Radeon HD 2000, HD 3000, HD 4000 ve HD 5000 serisi ekran kartlarıyla kullanılabiliyor. Sürücü ile sunulan performans geliştirmeleri şu şekilde;

- Left 4 Dead 2 - ATI Radeon HD 5700 ve 5800 serileri için genel performansta %3 artış.

- Crysis - ATI Radeon HD 5700 serisinde %3, ATI Radeon HD 5800 serisinde %4 performans artışı.

ATi Catalyst 10.1 sürücüsünü indirmek için;

- Catalyst 10.1 (Windows XP 32bit)

- Catalyst 10.1 (Windows XP 64bit)

- Catalyst 10.1 (Windows 7/Vista 32bit)

- Catalyst 10.1 (Windows 7/Vista 64bit)

• Eee başka birşey geliştirmemişlermi?Boşunamı 10 uncu seriye geçtiler?Ben şöyle tüm kartlarda çoğu oyunda performans artışı bekliyordum ya da görsel olarak değişim bekliyorum
  • Az biraz bekleselerdi ismi 10.2 olabilirdi.
    Acele ettiler.
  • Sonunda beee.
    hemen indiriyorum
  • Crysis
  • Kurulum yaptıktan sonra Information Center`da, Catalyst Version: 09.12 yazıyor. Korkmayın. Driver`ınınız yüklendi. Sadece sürüm numarasını güncellemeyi unutmuşlar.

"Thanks for letting me know guys. Someone forgot to update the version number in CCC. It says 9.12 rather than 10.1"

Ayrıca bende Catalyst Version: 09.7 yazıyor. İşletim sistemim Windows 7 64bit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KovenanT -- 27 Ocak 2010; 22:15:54 >
  • Bu performans artışları bir önceki catalyst sürücüsüne göremi ?
  • Bıktım artık Driver yüklemekten.
  • http://forum.donanimhaber.com/m_37368994/tm.htm geç kaldın hocam 9.12 olanlar silmeden direk kurabilirlermi öyle bişey deniyordu ?
  • cysis den bizene artık yahu baygınlık geldi artık 3 sene öncesinin oyunu tamam hala 1 numara gırafikler var güzel oyun da... yatıp kalkıp işimiz gücümüz yok crysis oynuyoruz sanki.... ayrıca HD 2,3,4 serilerine yarıyan bi sürücü gibi gelmedi bilmiyorum bu yazı bukadarla sınırlı değilse sadece HD 5*** serileri için düzeltmeler yapılmış gibi
  • Şaka gibi bir sürücü olmuş, sürücü versiyonu 9'dan 10'a geçiş yapıyor ancak neredeyse hiç değişiklik yok. Oyunlarda %3 performans artışı gelmiş, Crysis'i geçtim Mario bile oynasam %3'ü ben ne yapayım? Birçok oyundaki hatalar dokunulmadan aynen kalmış, zaten sürücü adı bile değişmemiş, unutmuşlar. Görndüğü kadarıyla sürücüde unutulan sadece sürücü versiyonu değilmiş gibi geliyor bana. 9.12'den sonra böylesi bir sürücü sadece 9.13 gibi bir isim almalıydı getirdiği (daha doğrusu getiremediği) yeniliklerle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tanarri

cysis den bizene artık yahu baygınlık geldi artık 3 sene öncesinin oyunu tamam hala 1 numara gırafikler var güzel oyun da... yatıp kalkıp işimiz gücümüz yok crysis oynuyoruz sanki.... ayrıca HD 2,3,4 serilerine yarıyan bi sürücü gibi gelmedi bilmiyorum bu yazı bukadarla sınırlı değilse sadece HD 5*** serileri için düzeltmeler yapılmış gibi

millet oynasın diye değil artık crysis performans artışları.. bütün kart kıyaslama, gövde gösterilerinde crysis başrol oynuyor.. o yüzden crysis performansını arttırmaya çalışıyorlarki testlerde yüksek görünsün.. :D:D
  • ATI bir türlü adam gibi bir yazılım ekibi kuramadı.
    O Makedon u bu işten almaları lazım.
  • bunları okuyunca 4870 almaktan vazgeçesim geliyor
  • valla driver felan hikaye kardeşim kaç ay oldu driver felan güncellemedim cd deki driver ı yükledim hala onla oynuyorum bir sıkıntı yok

iş her zaman oyunda bitiyor "şu driver ı yükle yok %10 performans artar" lafını yemiyorum artık
  • bencede alma 5xxx serisi daha ii :)
  • beyler counter strike oynayanlara kötü haberim var ben 1.6 online oynuyorum bu driveri kurduktan sonra oyunda alt+tab yapınca siyah ekran geliyor be n ctrl+del yapıp görev yöneticisinden masaüstüne dönebiliyorum çok gıcık bişey
    driverle alakası varmı bilmiorum ama ben yükledikten sonra oldu
    eğer çözümünü bilen biri warsa pmden yaada buraya yazarsa sevinirim :(

Edit : eski driverime (9.12) geri döndüm düzeldi cs ciler 10.1 yüklerken iyi düşünsün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talh4wk -- 28 Ocak 2010; 12:47:11 >
  • quote:

* Confirmation dialog box will now appear while extending the display through ATI Catalyst™ Control Center

* "Enable Manual Fan Control" check box will now be checked when utilizing external

tools to apply fan speed

* [ATI Catalyst™ Control Center] The display order will now reflect changes properly when Eyefinity is re-arranged while desktop is rotated to portrait mode

*Hot unplugging one of the displays in an Eyefinity configuration no longer causes rotation modes to disappear from ATI Catalyst™ Control Center

* [ATI Catalyst™ Control Center] Enabling LCD Overdrive will no longer cause

mouse cursor to magnify when moved overtop of the "Calibration Preview"

* DisplayPort™ "Lower Setting Applied" and "Link Failure" messages will no longer appear after driver installation and reboot with DP displays connected to the mini DP

port

* Firefox now works properly and video no longer drop frames when playing Youtube

clips with Adobe Flash Player 10

* CrossFire™ logo now appears properly in CFX enabled applications like "3DMark

Vantage" or "Call of Juarez"

* [ATI Catalyst™ Control Center] Newly added custom modes will now appear

properly in desktop area tree view

* Confirmation dialogue window will now appear when setting up Eyefinity mode

* 120 Hz is no longer missing from display modes for specific digital displays

* Specific configurations will no longer cause Ubisoft "Wheelman" to stop responding during gameplay

* Loss of HDMI signal may no longer occurs when viewing Blu-ray content, and rescanning

for the HDMI signal no longer cause the entire screen to shift and display a

green border

* Overscan/underscan issue no longer occurs when setting displays to HDTV modes

* Performance drop no longer observed during some scenes of Resident Evil 5

cinematics

* Blocky grass and trees no longer visible in Unigine "Heaven" in OpenGL mode

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenan109 -- 27 Ocak 2010; 23:11:42 >

• @kenan, liste için teşekkürler ama bu sayılanlar 9 gibi bir sürücüden 10 gibi bir sürücüye geçiş için yeterli değil, çok daha büyük yenilik ve değişiklikler getirmeliydi. Bu tür özelliklerle yukarıda saydığım gibi 9 serisinin yeni bir sürücüsü olarak adlandırılması lazımdı ki zaten yanlışlıkla onu bile değiştirmeyi unutmuşlar. Yoksa 5850'min performansından hayli memnunum, hiçbir sorunum da yok çok şükür.
  • Çok bir değişiklik olmamış zaten duyurmalarına bile pek gerek yoktu açıkçası.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.