- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
kuş tüyü mont 69,95TL
39 Cevap9646 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

318 Mesaj
27 Ocak 2010; 18:37:03 

0

Ürün Özellikleri:
Hafif ısıtıcı dolgu ördek tüyünden. Çıkabilen kapüşonlu, dik yakalı, tam fermuarlı ve çıtçıtlı. Genişliği ayarlanabilir manşetler. Çıtçıt düğmeli 2 cep, büyük file ve cep telefon iç cebi, 2 pratik fermuarlı iç cep. Sportif görünümlü dokuma arma. Üst malzeme %100 polyamid. Dolgu %50 ördek puflası, %50 ördek tüyü. Astar %100 polyester. 40 derecede yıkanabilir. M, L ve XL beden seçenekleri ile.
İthal Ürün

tchibo.com.tr - fırsat reyonu - Tekstil - Bay bölümünde

kadın-erkek ve çocuk giyiminde bu ara güzel ürünler ve indirimler var

21783 Mesaj
27 Ocak 2010; 19:03:05 

Kaz tüyü mont mağduru olarak kesinlikle tavsiye etmiyorum. Kumaşın gözeneklerinden tüyler fırlıyor zamanla ve iğrenç bir görünüm oluşuyor temizlenmiyor bile.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

75 Mesaj
27 Ocak 2010; 22:02:30 

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Kaz tüyü mont mağduru olarak kesinlikle tavsiye etmiyorum. Kumaşın gözeneklerinden tüyler fırlıyor zamanla ve iğrenç bir görünüm oluşuyor temizlenmiyor bile.

Gözeneklerden fışkıran tüyler konusunda haklı olmakla beraber bu montu kullanan birisi olarak tavsiye ederim. Ceplere koyduğum eldivenin dışında tüyler birikiyo biraz o kadar, 15-20 snde temizleniyo o da.. Ama hayvan gibi sıcak tutuyo (kuş hayvanı).

11493 Mesaj
27 Ocak 2010; 22:06:08 

markadan markaya değişir, Gidip alın Nike veya Lacoste kaz tüyü mont bakın bakalım tüyler çıkıyomu dışarı :)
soğuğu hissetmemek için kışın kaz tüyü giyeceksin sevgili tuvnera
quote:

Gol attıktan sonra , çok fazla sevinmeyin çocuklar, rakip takıma ayıp olur.-Süleyman SEBA-

4417 Mesaj
27 Ocak 2010; 22:09:09 

Evet azda olsa tüy çıkıyor. Ama sıcak tutuyor.

Ama almak için daha erken. Mart- Nisan aylarında yarı fiyatına alabilirsiniz.

11493 Mesaj
27 Ocak 2010; 22:14:47 

oda doğru alırız nisanda ağustosta falan giyer denize gireriz artık
quote:

Orijinalden alıntı: mav1li

Evet azda olsa tüy çıkıyor. Ama sıcak tutuyor.

Ama almak için daha erken. Mart- Nisan aylarında yarı fiyatına alabilirsiniz.

Gol attıktan sonra , çok fazla sevinmeyin çocuklar, rakip takıma ayıp olur.-Süleyman SEBA-

2270 Mesaj
27 Ocak 2010; 22:41:04 

bu tiçbo necidir anlamış değilim kahvehanemi ev aletlerimi satıyor giyimcimi ne yapar ya

1132 Mesaj
27 Ocak 2010; 22:57:32 

quote:

Orijinalden alıntı: A380

bu tiçbo necidir anlamış değilim kahvehanemi ev aletlerimi satıyor giyimcimi ne yapar ya

Her telden çalıyorlar

2086 Mesaj
27 Ocak 2010; 22:58:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Technics

markadan markaya değişir, Gidip alın Nike veya Lacoste kaz tüyü mont bakın bakalım tüyler çıkıyomu dışarı :)

valla gçen sene bir arkadşaım arjinal nike aldı mağazadan ama onunda aynı tüy sorunu vardı.. her gittiğimiz yerd eçekiyordu.. sonunda içi boşalacak diye korkar oldum

1071'den BUGÜNE BU TOPRAKLAR BİZİM.. DÜN, BUGÜN, YARIN VE DAİMA!..

360 Mesaj
28 Ocak 2010; 0:22:37 

Bu bottan alan oldumu arkadaşlar? Gereksiz yere konu açmak istemedim, burdan sorayım dedim...

0
">http://www.tchibo.com.t.../t/mg/prd/01/234315.jpg
0

Doğruluk sonsuzluğun güneşidir. Nasıl olsa doğar.

318 Mesaj
28 Ocak 2010; 0:26:30 

quote:

Orijinalden alıntı: d_darko

Bu bottan alan oldumu arkadaşlar? Gereksiz yere konu açmak istemedim, burdan sorayım dedim...

http://www.tchibo.com.t.../t/mg/prd/01/234315.jpg

çok oldu, eski başlıklarda da vardır. bulursan kaçırma...

159 Mesaj
28 Ocak 2010; 0:36:50 

bu bottan bende var,

günlük kullanımda ayağı çok sıcak tutuyor,
hatta normal kış günlerinde ayağı pişiriyor, (izmir)
bilek kısımları çok kalın, ama soğuk havalarda banamısın demiyor
kesinlikle soğuk geçirmiyor.

quote:

0
0

5062 Mesaj
28 Ocak 2010; 0:37:19 

Ben Kipa'dan mı ne almıştım kaztüyü tüyler bi zaman sonra fırlıyor ama çok rahatsız etmiyor, en azından orjinal kaz tüyü olduğu belli oluyor

Pioneer VSX-921 / Polk Audio TSI 400 / Polk Audio TL 150 Blackstone / Polk Audio PSW110 sub / Pioneer BDP-140 / Himedia Q12-II

Benq W1070 / Specta 120" Gri Kontrast Perde / TTAF 15 Metre 1.4v (26 AWG) HDMI Kablo

Sistemin ev hali

476 Mesaj
28 Ocak 2010; 1:10:15 

quote:

Valla bende Boynerden 2 sene önce aldığım nike kaz tüyü hafif şişme bir mont var. Aldığım güne şükür ediyorum. En soğuk havalarda bile zerre kadar soğuk geçirmiyor. İkincisi makinede yıkadım korka korka:) çıkardığımda dümdüz olmuştu, iki gün sonra aynı şekli aldı...üçüncüsü çok nadir dikişlerden tüy çıkabiliyor, ama benim mont şişme şekilde gözenekli kumaş değil, kumaş olanda problem olabilir...

1397 Mesaj
28 Ocak 2010; 1:38:23 

quote:

hiçbir gerçek kaz tüyü kullanan firma tüylerin çıkmama garantisini veremez arkadaşım.bende lafuma kaztüyü mont var ondanda çıkıyor kappa yeleğim var ondanda çıkıyor ama rahatsız etmeyecek şekilde.sizin söylediğiniz gibi tüyler fırlamıyor.tchibonun ürünlerini genelde beğenmem belkide sizin söylediğiniz gibi zaman içerisinde tüyler fırlayabilir.eğer bu tarz bir mont düşünüyorsanız iyi markalara yönelmenizi tavsiye ederim.tabi bu fiyatın baya üstünde fiyatlar olduğunu belirtmeme gerek yok.veya böyle bir ürün alarak şansınızı deneyebilirsiniz ki heralde 1-2 sene idare eder diye düşünüyorum.

89 Mesaj
28 Ocak 2010; 1:50:30 

çok sık giymesemde ,belki 6 7 senelik adidas kaz tüyü montum var. ne bir tüy çıktı ne de bir eskime oldu..
bu tchibonun ki kadar ince de degil. tchibo da 3 ördek varsa benimkinde 15tane kaz vardır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dark -- 28 Ocak 2010; 3:52:08 >

2270 Mesaj
28 Ocak 2010; 1:59:08 

bende lofttan aldıydım mübarek neyle şeyse hiç hava geçirmiyo öyle olunca sırtım terliyo yamyaş oluyo hoşuma gitmedi giymiyom artık

318 Mesaj
28 Ocak 2010; 2:09:20 

quote:

Orijinalden alıntı: A380

bende lofttan aldıydım mübarek neyle şeyse hiç hava geçirmiyo öyle olunca sırtım terliyo yamyaş oluyo hoşuma gitmedi giymiyom artık

tüyün kabahati yok, kumaş dandiktir. tevekkeli outdoor ürünleri eşşek yükü fiyata satılmıyor.

4338 Mesaj
28 Ocak 2010; 2:16:15 

2 yıl oldu Nike kuş tüyü mont alalı ve tüyler kendini göstermeye başladı

Nokia Şarjı Bulunur
Çağrılık Kontör Mevcuttur
Okeye 4. Tavlaya 2. Olunur
Adres Tarif Edilir.

107 Mesaj
28 Ocak 2010; 2:23:44 

-Nike mış adidas mış atlayın hemen sazan gibi.

-Kaliteli markalarda kuş tüyü montlar hava alsın diye çok sıkı yapılmaz. Çünkü çok sıkı yapılırsa tüyler bir şekilde ıslanırsa kuruması günler sürer ve kişiyi çok çok fazla terletir giyilmez hale gelir..
-O kadar sıcak tutuyor ki 15dk yürüyüş yapınca her yerin su gibi oluyor ondan sonra birde üşürsen hasta oluyorsun, canım çıkıyordu az daha.
-Diğer kuş tüyü montum tüy döke döke herkes kuşlarla yattığımı sanıyordu, üzerinizde siyah bir elbise varsa onu berbat hale getiriyor.Artık sadece çok soğuk olunca giyiyorum.

Aklı olan kuş tüyü almasın, sürekli kullanmak için asla ideal değil. 1 tane kuş tüyü montunuz olabilir aşırı dondurucu günlerde giymek için, diğer günlerde giymek içinde başka tüy içermeyen bir montunuz olsun.

Tecrübe konuşuyor gördük geçirdik, 7 yıllık acı bir tecrübe..

O kuş tüyü montlarım yüzünden asla doğru düzgün kazak giyemiyordum, o kadar terletiyordu ki sürekli uzun kollu tişört giymem gerekiyordu.. Ama onlardan kurtuldum artık..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fellou -- 28 Ocak 2010; 2:29:23 >

360 Mesaj
28 Ocak 2010; 8:39:48 

Peki bu bot yumuşak mı, yani esnek mi? Yoksa odun gibi mi? Sert, tabanı bükülmeyen, odun gibi ayakkabılardan hoşlanmıyorum da... Esnek olmalı. Bu bot nasıl acaba?

quote:

Orijinalden alıntı: *jabba*

bu bottan bende var,

günlük kullanımda ayağı çok sıcak tutuyor,
hatta normal kış günlerinde ayağı pişiriyor, (izmir)
bilek kısımları çok kalın, ama soğuk havalarda banamısın demiyor
kesinlikle soğuk geçirmiyor.

Doğruluk sonsuzluğun güneşidir. Nasıl olsa doğar.

21 Mesaj
28 Ocak 2010; 10:03:02 

quote:

Orijinalden alıntı: fellou

-Nike mış adidas mış atlayın hemen sazan gibi.

-Kaliteli markalarda kuş tüyü montlar hava alsın diye çok sıkı yapılmaz. Çünkü çok sıkı yapılırsa tüyler bir şekilde ıslanırsa kuruması günler sürer ve kişiyi çok çok fazla terletir giyilmez hale gelir..
-O kadar sıcak tutuyor ki 15dk yürüyüş yapınca her yerin su gibi oluyor ondan sonra birde üşürsen hasta oluyorsun, canım çıkıyordu az daha.
-Diğer kuş tüyü montum tüy döke döke herkes kuşlarla yattığımı sanıyordu, üzerinizde siyah bir elbise varsa onu berbat hale getiriyor.Artık sadece çok soğuk olunca giyiyorum.

Aklı olan kuş tüyü almasın, sürekli kullanmak için asla ideal değil. 1 tane kuş tüyü montunuz olabilir aşırı dondurucu günlerde giymek için, diğer günlerde giymek içinde başka tüy içermeyen bir montunuz olsun.

Tecrübe konuşuyor gördük geçirdik, 7 yıllık acı bir tecrübe..

O kuş tüyü montlarım yüzünden asla doğru düzgün kazak giyemiyordum, o kadar terletiyordu ki sürekli uzun kollu tişört giymem gerekiyordu.. Ama onlardan kurtuldum artık..

Bir tekstilci olarak söylüyorum insanları yanlış yönlendiriyorsunuz, bugün en iyi teknolojik dolgu materyalinden yapılan giyisiler bile hiç bir zaman doğalı kadar sağlıklı ve işlevsel olamaz tabiki burada kullanılan kumaş türü, kumaşa verilen apre özellikleri dikiş kalitesi çok önemlidir, ayrıca şunuda belirtmeliyimki bugüne kadar iki adet kullanmış olduğum kaz tüyü mont oldu yaklaşık on yıl kadar ve hala kullanıyorum dikiş yerlerinden ayda yılda bir iki tane tüy çıkması gayet doğaldır ve bu ürünün etiketinde de yazmaktadır tabiki iyi bir markaysa,

107 Mesaj
28 Ocak 2010; 10:47:07 

quote:

Orijinalden alıntı: aykutk

Kaz tüyü ile kuş tüyü arasında dağlar kadar fark vardır. Neyi yanlış yönlendirdim, çok dondurucu havada giymek uygundur dedim diyemi, sizin kaz tüyü montlarınız hafif soğuklarda terletmiyorsa, dondurucu havalarda zaten sıcak tutmaz...

2214 Mesaj
28 Ocak 2010; 14:32:11 

quote:

0
0

şu an ayağımda. günlerdir bunu giyiyorum. üşeme diye bişi yok. terletme yok. kokutma yok. vurma sıkma rahatsız etme hiçbişi yok. inanılmaz rahat süper bi bot. bulursan kaçırma.

464 Mesaj
28 Ocak 2010; 14:43:14 

quote:

hocam timberland montum var ve cıkıyor tuyler ama ilk 2 sene boyle bisey olmadı son 2 yıldrı var ve rahtsız ediic bir durum
ama sans işi olay marka olayı değil yani bence

5288 Mesaj
28 Ocak 2010; 15:12:16 

Terletme konusuna katılıyor olabilirim.Çok fena bir durum oluyor.İçinin ıslak olduğunu biliyorsun.Montu çıkartsan hasta lacaksın çıkartmasan terlisin.

www.nargileplus.com

394 Mesaj
28 Ocak 2010; 17:56:41 

@d_darko;

aynı botu ben de kullanıyorum.
geçen hafta üç farklı ilde gayet zor koşullarda giydim.
beklentimin çok üzerinde bir performans aldım.
bir tane de columbia var bende.
konforu columbia kadar olmasa da bu paraya kesinlikle alınabilir bir bot.

1495 Mesaj
28 Ocak 2010; 18:02:59 

Kış ancak Ocak ayı sonunda geldi.
Bence eski montlarla idare edin, boşuna masraf yapmayın.
Global ısınma böyle devam ederse kışlıkları bile çıkartmayacağız yakında...

Koskoca kış bahar gibi geçti gidiyor.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

21783 Mesaj
28 Ocak 2010; 18:50:26 

Yanılıyorsun
Bu kış uzun sürecek 12 nisan akşamı tipi şeklinde kar bile yağacak.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

460 Mesaj
29 Ocak 2010; 1:30:31 

quote:

Yanılıyorsun
Bu kış uzun sürecek 12 nisan akşamı tipi şeklinde kar bile yağacak.

Mesaj yukardan sanırım.

34 Mesaj
29 Ocak 2010; 2:56:57 

botu şu an nerden alabiliriz?
quote:

Orijinalden alıntı: yedikeresekiz

0

şu an ayağımda. günlerdir bunu giyiyorum. üşeme diye bişi yok. terletme yok. kokutma yok. vurma sıkma rahatsız etme hiçbişi yok. inanılmaz rahat süper bi bot. bulursan kaçırma.

21 Mesaj
29 Ocak 2010; 22:44:54 

quote:

Orijinalden alıntı: fellou

Kaz tüyü ile kuş tüyü arasında dağlar kadar fark vardır. Neyi yanlış yönlendirdim, çok dondurucu havada giymek uygundur dedim diyemi, sizin kaz tüyü montlarınız hafif soğuklarda terletmiyorsa, dondurucu havalarda zaten sıcak tutmaz...

"-Kaliteli markalarda kuş tüyü montlar hava alsın diye çok sıkı yapılmaz. Çünkü çok sıkı yapılırsa tüyler bir şekilde ıslanırsa kuruması günler sürer ve kişiyi çok çok fazla terletir giyilmez hale gelir..
. "
yanlış yönlendirdiğin yer burası
uçan veya uçamayan hatta karada yürüyen hangi hayvan olursa olsun tüyünden yapılan mont arasındaki kaliteyi belirleyen kumaşı ve dikişidir tüyün cinsi değil amaç zaten o montların sıcak tutmasıdır ama bu terleteceği anlamına gelmez çünkü kullandıkları teknoloji benim şu anda çalıştığım firmada yapılmaktadır kumaşa verilen özellik sayesinde yağmuru suyu içeri geçirmezken vücuttan çıkan su ve su buharını dışarı atar bu teknoloji daha çok spor malzemelerinde ve spor montlarda kullanılır, kullanan firmalarda herkesin iyi bildiği spor markalarıdır ayrıca montların etiketlerindede gerekli bilgiler bulunur, tüketici olarak aldığımız malzemelerin etiketlerini incelersek ne tür özellikleri olduğunu görürüsünüz.

1760 Mesaj
30 Ocak 2010; 0:02:47 

yahu ben bu alışveris sitesinde mont ile botu bulamadım nerede

• İnsan vav şeklinde doğar, bir ara doğrulunca kendini elif sanır.
  • İnsan iki büklüm yaşar, oysa en doğru olduğu gün ölmüştür.
  • Kulluğun manası vavdadır, elif uluhiyetin ve ehadiyetin simgesidir.
  • O yüzden Lafz-ı ilahi elifle başlar.
  • Elif kainatın anahtarıdır, vav kainattır.

• 902 Mesaj
    30 Ocak 2010; 1:53:09 

Ördek tüyünü bilmiyorum ama Kaz tüyü kesinlikle giyilir , iyisi ve kalitelisi olursa kaçırmayın
    Doğu'da en soğuk havalarda giydim , -35 derecelerde giydim ne terleme ne de başka bir problem olmuyor
    markanın ve kalitesinin de önemi var , kaz tüyünün içinde bulunduğu dış katman önemli hava alıyorsa sorun yok.
    Kurutması da sorun değil kalorifere gece astığınızda sabaha kurumuş olur , kalorifer yoksa birşey diyemem tabii.

Yıkarken de mutlaka hassas ve ipek konumunda yıkayın , bekarlıktan dolayı tecrübe ettik tabii

Tchibo ürünleri çok çeşitli ve güzel ürünler , fiyat kalite açısından da tavsiye ederim

902 Mesaj
    30 Ocak 2010; 1:57:27 

quote:

Orijinalden alıntı: maxelll

yahu ben bu alışveris sitesinde mont ile botu bulamadım nerede

Montun adresi bu ;

http://www.tchibo.com.t...10&EXT_RUN_PAR_2=251297

Bot da buradaydı ancak yok kalmamış sanırım !!

http://www.tchibo.com.t...N_PAR_4=&EXT_RUN_PAR_5=
    ______________________________________________________________________________________________________________________________________

Merak edenler için not : Özellikle büyük alışveriş merkezlerinde Tchibo'nun çok hoş mağazaları var küçük ancak bol çeşit oluyor

, ayrıca her mağazada ufak da bir cafe var , asıl uzmanlık alanı Kahve üzerine olduğundan harika kahve çeşitlerini yudumlayıp

keyif yapıyorsunuz , mağazada olmayan bazı ürünler web sitede var ve birçoğu kalitesine göre gerçekten çok hesaplı !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BayBağatur -- 30 Ocak 2010; 2:05:29 >

529 Mesaj
    30 Ocak 2010; 9:39:38 

quote:

Orijinalden alıntı: minscnboo

Gözeneklerden fışkıran tüyler konusunda haklı olmakla beraber bu montu kullanan birisi olarak tavsiye ederim. Ceplere koyduğum eldivenin dışında tüyler birikiyo biraz o kadar, 15-20 snde temizleniyo o da.. Ama hayvan gibi sıcak tutuyo (kuş hayvanı).

Aynı sorunu littlebig den aldığım kaz tüğü montta da yaşıyorum. İçinden 2 kaz çıktı hala da çıkmaya devam ediyor. En kötü yanı da cebine koyduklarımın da kaz olarak çıkması. Jean çıkartan pantolon varsa bu da kaz çıkaran mont

1760 Mesaj
    30 Ocak 2010; 13:09:31 

yahu su bottan baska nerde bulabiliriz

• İnsan vav şeklinde doğar, bir ara doğrulunca kendini elif sanır.
  • İnsan iki büklüm yaşar, oysa en doğru olduğu gün ölmüştür.
  • Kulluğun manası vavdadır, elif uluhiyetin ve ehadiyetin simgesidir.
  • O yüzden Lafz-ı ilahi elifle başlar.
  • Elif kainatın anahtarıdır, vav kainattır.

•  
    34 Mesaj
    30 Ocak 2010; 13:39:11 

banada lazım bu bottan ama sitede yok şu an.

705 Mesaj
    30 Ocak 2010; 14:00:47 

quote:

Orijinalden alıntı: BayBağatur

Montun adresi bu ;

http://www.tchibo.com.t...10&EXT_RUN_PAR_2=251297

Bot da buradaydı ancak yok kalmamış sanırım !!

http://www.tchibo.com.t...N_PAR_4=&EXT_RUN_PAR_5=
    ______________________________________________________________________________________________________________________________________

Merak edenler için not : Özellikle büyük alışveriş merkezlerinde Tchibo'nun çok hoş mağazaları var küçük ancak bol çeşit oluyor

, ayrıca her mağazada ufak da bir cafe var , asıl uzmanlık alanı Kahve üzerine olduğundan harika kahve çeşitlerini yudumlayıp

keyif yapıyorsunuz , mağazada olmayan bazı ürünler web sitede var ve birçoğu kalitesine göre gerçekten çok hesaplı !

kaç paraydı o bot sevgili arkadaşlar ?

3414 Mesaj
    30 Ocak 2010; 23:25:18 

quote:

Orijinalden alıntı: Shinning Star

Aynı sorunu littlebig den aldığım kaz tüğü montta da yaşıyorum. İçinden 2 kaz çıktı hala da çıkmaya devam ediyor. En kötü yanı da cebine koyduklarımın da kaz olarak çıkması. Jean çıkartan pantolon varsa bu da kaz çıkaran mont

bende de var ltb kaz tüyü daha tek tüyü cikmadi benim mont herhalde tüyü bitmemis kazlardan yapildi:)

Yanlayamayan Bmw.............
    Sayfa:   [1]
    Sayfa: [1]
    Foruma Git
    Bölümde Ara
    Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
    Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.328